Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Πώς οι εξετασεις για διπλωμα οδηγησης σας εκαναν αυτους που ειστε?!!

  1. #16
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Με την πρώτη, υπεράνετα. Απλά ο δάσκαλος με είχε πρήξει κατα τη διάρκεια των μαθημάτων, στο τέλος της εξέτασης να γυρνάω τυπικά πίσω και να λέω "ελέγχουμε οτι δεν έρχεται κανείς απο πίσω και ανοίγουμε προσεκτικά την πόρτα". Ε, στην εξέταση το έκανα και αν δεν μου έλεγε ο εξεταστής "κοιτάμε και μπροστά όμως" θα είχα πάρει μαζί ένα ποδήλατο που ερχόταν απο μπροστά.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  2. #17
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το πήρα με την 1η μόλις έκλεισα τα 18 σαν δώρο στον εαυτό μου - τα 3καλα νομίζω είναι από τις πιο εύκολες πόλεις σε αυτό το θέμα. οδηγούσα ήδη από τα 12 στο χωριό, οπότε απλά έμαθα μερικά κόλπα για την εξέταση.
    Rock or Nothing

  3. #18
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    κόπηκα στη πρώτη λόγω άγχους αλλά στη δεύτερη τους ΓΑΜΗΣΑ (αν και το αριστερό πόδι είχε γίνει λίγο κομπρεσέρ αλλά την παλέψαμε), μετά μπόλικες ώρες στις ερημιές να δοκιμάζω τα πάντα, ανηφόρες, παρκαρίσματα, όπισθεν κτλ και έτοιμος.

  4. #19
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Κακώς βέβαια, γιατί οι εξετάσεις διπλώματος στην Πάτρα πρέπει να είναι το πιο αστείο πράγμα στον κόσμο.
    Κάνεις ένα τετράγωνο, εκτός κίνησης σε μια γειτονιά που δεν υπάρχει ψυχή και περνάς.
    Ακριβώς το ίδιο και στην Καρδίτσα.
    Άργησα να το βγάλω (πέρσι το καλοκαίρι στα 24) και από τότε δεν έχω ξαναοδηγήσει. Πάντως στα παρκαρίσματα τα πήγαινα καλά στα μαθήματα!


  5. #20
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δε λαδωσα και περασα με την πρωτη επειδη ο εξεταστης ηταν "γνωστος γνωστου που δουλευει στο υπουργειο μεταφορων", ομως δεν εκανα κανενα λαθος, κατι το οποιο φυσικα οφειλεται στο οτι δεν ειχα το αγχος για το αν θα περασω, καθως η εξεταση θεωρω οτι ειναι αστεια γενικως. Aπλα σε τρομοκρατουν, ξερεις και το ολο κλιμα φοβου που υπαρχει απο πριν (του στυλ "αν δεν πληρωσεις σε κοβουν) με αποτελεσμα να κοβεται παρα πολυς κοσμος που ηξερε μια χαρα να οδηγει. Διαφωνω με αυτο το "μαθαινεις να οδηγεις αφου παρεις το διπλωμα", καθως μια χαρα μπορεις να ξερεις να οδηγεις και πριν το παρεις, απλα δεν εχεις εμπειρια στο δρομο, με αποτελεσμα να μην ξερεις πως πρεπει να αντιδρας στον καθε μαλακα που κυκλοφορει στο δρομο, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν ξερεις να οδηγεις. Γενικα σε οποια χωρα εχω παει πλην της Ιταλιας και της Ελλαδας ο κοσμος οδηγει σωστα.

  6. #21
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Tεράστιο άγχος με το συμπλέκτη. Δεν υπάκουγε το πόδι στις προσταγές του εγκεφάλου και έτρεμε σα διαολεμένο.

    Κακώς βέβαια, γιατί οι εξετάσεις διπλώματος στην Πάτρα πρέπει να είναι το πιο αστείο πράγμα στον κόσμο.
    Κάνεις ένα τετράγωνο, εκτός κίνησης σε μια γειτονιά που δεν υπάρχει ψυχή και περνάς.
    Ακριβώς. Μια χαρά παπαριά ήταν.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  7. #22
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Γενικα σε οποια χωρα εχω παει πλην της Ιταλιας και της Ελλαδας ο κοσμος οδηγει σωστα.
    πανε καποια στιγμη και μια βολτα απο τουρκια μερια να δεις επιπεδο
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  8. #23

    Default

    Τρόμος ε στην Τουρκία. Πίστευα κανονικά ότι έχουν κάνει κάποιο spell στα αμάξια για να μην ακουμπάνε.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #24
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Tεράστιο άγχος με το συμπλέκτη. Δεν υπάκουγε το πόδι στις προσταγές του εγκεφάλου και έτρεμε σα διαολεμένο.

    Κακώς βέβαια, γιατί οι εξετάσεις διπλώματος στην Πάτρα πρέπει να είναι το πιο αστείο πράγμα στον κόσμο.
    Κάνεις ένα τετράγωνο, εκτός κίνησης σε μια γειτονιά που δεν υπάρχει ψυχή και περνάς.
    Ακριβώς. Μια χαρά παπαριά ήταν.
    μένα πάτρα με βγάλανε κ εθνική. αμέ. δεν έδωσα παρκάρισμα βέβαια. βαριόσαντο μάλλον. αα κ μπαρμπα μπασκούτας να κανονίζει με τους εξεταστές που θα πάνε το βράδυ για φαί με τα τις γυναικες των.

    το μόνο καλό πράμα που μου έμαθε η σχολή είναι να η συνήθεια να φοράω ζώνη.
    I must have some booze. I demand to have some booze

  10. #25
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    Default

    Quote Originally Posted by Swollen View Post
    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Tεράστιο άγχος με το συμπλέκτη. Δεν υπάκουγε το πόδι στις προσταγές του εγκεφάλου και έτρεμε σα διαολεμένο.

    Κακώς βέβαια, γιατί οι εξετάσεις διπλώματος στην Πάτρα πρέπει να είναι το πιο αστείο πράγμα στον κόσμο.
    Κάνεις ένα τετράγωνο, εκτός κίνησης σε μια γειτονιά που δεν υπάρχει ψυχή και περνάς.
    Ακριβώς. Μια χαρά παπαριά ήταν.
    μένα πάτρα με βγάλανε κ εθνική. αμέ. δεν έδωσα παρκάρισμα βέβαια. βαριόσαντο μάλλον. αα κ μπαρμπα μπασκούτας να κανονίζει με τους εξεταστές που θα πάνε το βράδυ για φαί με τα τις γυναικες των.

    το μόνο καλό πράμα που μου έμαθε η σχολή είναι να η συνήθεια να φοράω ζώνη.
    an kai nomizw oti exei ksanasiziti8ei to 8ema ....

    eksetasi stin gnwsti erimiki geitonia tis patras
    o daskalos (onomata den leme ypolipseis den 8igoume) na me proetoimazei apo prin oti yparxoun 2 endexomena, to ena na einai gnwstoi oi eksetastes opote den 8a exoume provlima, ka8oti 8a mporei na voi8aei me ta pedal, to deytero na min einai gnwstoi opote 8a prepei na to paw monos mou ki an ginei kamia malakioula an 8elisw na to parw epitopou na dwsoume to dwraki mas .... efage to akyro gia to deytero ka8oti me eixe peisei oti eimai odigara sta ma8imata kai pesame panw stis asxetes kopelies (ti kopelies dld i mikroteri itan 40ara ... na tous diwksoume to agxos giati apo odigisi den ta katafernan kai poly ...)

    tespa erxontai oi eksetastes ... peftoume stin 1i periptwsi ki egw emeina na krataw kai na strivw to timoni sxedon mono, giati sta pedal den ton prolavaina ton daskalo

    se 1,5 mina peripou vgainei kai to N kai o fonias 8a kykloforei eley8era kai asymadeytos ....


    aaaa kai to ksanapame o harbinger mpike (kai vgike meta tin volta swos) 2 fores, opote mporei na perigrapsei tin empeiria
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

  11. #26
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ela irthe i wra gia thn istoria


    patra
    2000

    sthn klassiki geitonia
    paw thn prwth fora
    exw molis xwrisei apo kapsoura
    paw na kanw opisthogwnia
    prin kan stripsw, kai kathws ekana opisthen sthn eutheia, vrika pezodromio
    sthn eutheia
    apla den uphrxa

    ta phra me mena kai thn kariola

    dinw thn epomenh
    malakes epesa sthn megaluterh kariola ths patras
    odhgaw pilotika sas lew
    xekinaw egw, o kollhtos pou edine idia wra alla htan sto pio katw kafeneio giati eixe allo daskalo, xekina 5 lepta meta apo mena kai teleiwse 15 lepta nwritera
    akouste istoria
    xekinaw. me paei se shmeia na perasw pou exoun parkarei katheta forthga, de vlepeis xristo. na vgainw tsima tsima me empeiries.
    paw gia parkarisma
    se anhforiko dromo se aristero
    hh kariola
    mish wra poreia. meta me paei se opisthogwnia, sto klassiko shmeio ths patras(mia einai auth rwthste thn xeroun oloi) pou se pane ama theloun na se kopsoun
    h opsthogwnia auth den htan klassika 90 moires htan oxeia h gwnia tou pezodiou me apotelesma na prepei na kopseis to timoni pio prin gia na mh vgeis polu exw
    tous gamhsa ta kanw ola teleia
    milame eilikrina hmoun pilotos
    exei perasei kana 25alepto xw kanei ola kai sunexizw poreia. pame pros kafeneio. kai kathws einai ola kala mou leei i kariola
    stamata edw
    stamataw egw lewperasa kiets
    kai mou leei

    xereis na odhgas alla de mporw na se perasw


    EXEIS TRAK


    egefalika panagies ktl katalavainete

    o daskalos thn epomenh fora me ebale na dwsw xwris na plhrwsw mia. pesame se gnwsto tou, egw de mprousa na odhghsw me ta prohgoumena, mou patage ta petalia kathws eixe vgalei thn korna kai perasa aera

    apo tote tha sas pei o euru

    opws eixe pei epifanes melos tou er

    paizei fwta se tarifes
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Swollen View Post
    το μόνο καλό πράμα που μου έμαθε η σχολή είναι να η συνήθεια να φοράω ζώνη.
    αυτό + το όταν αλλάζεις λωρίδα, που δεν αρκουν οι καθρέφτες και θέλει να γυρίσεις και κεφαλάκι....
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  13. #28
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Την πρώτη φορά δεν λάδωσα. Και να λάδωνα όμως, είχα μπει σε "πούστικο" στενό, όπου δεν φαινόταν το γαμημένο απαγορευτικό. Στρίβοντας για το "πούστικο" στενό καβάλησα και λίγο πεζοδρόμιο (γωνία βασικά που είναι χαμηλωμένη για καροτσάκια, αλλά και πάλι...)
    Τη δεύτερη φορά λάδωσα, αλλά αν εξαιρέσουμε το ότι για περίπου δυο λεπτά το πόδι δεν υπάκουγε στις εντολές που έδινε ο εγκέφαλος, δεν έκανα μαλακίες.

    Πήρα λίγο το Polo στην αρχή, αλλά κάαααθε φορά έβγαινα από το αυτοκίνητο με τρελό πονοκέφαλο από το άγχος να μην τρακάρω ή να μη με βρίσει κανείς την (αρκετή) ώρα που θα προσπαθώ να παρκάρω... Κι ενώ δεν τράκαρα και δεν με έβρισαν -όχι πολύ τουλάχιστον- το άφησα το σπορ.

    Τώρα, δυο χρόνια αργότερα, ξανακάνω μερικά μαθήματα για να μην τρακάρω (αμέσως) το καινούριο αυτοκίνητο. Ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο να γίνω καλή οδηγός γιατί α) είμαι γυναίκα και β) αν ήταν στο χέρι μου θα μετακινούμουν μια ζωή με ΜΜΜ.
    Feed my fear

  14. #29
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εγω το πηρα με την δευτερη , που τα σκασα.. αλλα απο τοτε δεν εχω πιασει τιμονι παροτι εχω αμαξι, ολο λεω θα ξανακανω μαθηματα αλλα ολο βαριεμαι και χρησιμοποιω μμμ . (4 χρονια πριν το πηρα το διπλωμα)
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #30

    Default

    Πλάκα πλάκα δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί νέος οδηγός να ξεκινήσει οδηγώντας στην Αθήνα, όταν είχα πρωτοανέβει είχα τρομοκρατηθεί κανονικά, αν και οδηγούσα ήδη 2 χρόνια στην Κόρινθο και στην εθνική.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Είστε περήφανοι που είστε Έλληνες;
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 203
    Last Post: 22-12-2011, 13:12
  2. Δίπλωμα για 50αράκι
    By Drumsick in forum General Discussion
    Replies: 66
    Last Post: 01-02-2010, 03:26
  3. Περιμένοντας το δίπλωμα.
    By Marillion in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 23-06-2009, 13:59
  4. Replies: 58
    Last Post: 11-07-2005, 18:06
  5. Για αυτούς που έχουν σχέση.
    By Shadowlike in forum General Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 05-02-2005, 04:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •