Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: επιθετικά σκυλιά

  1. #16
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    δοκίμασε να δεις αυτήν την ταινία, θα σε βοηθήσει να ξεπεράσεις το φόβο σου με τα σκυλιά.

    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #17
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #18
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    η επιβεβαίωση: ο βικότνικ ρίχνει μούτζες σε κάθε ποστ hello_earth.

  4. #19
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    κινηση μπουμερανγκ: η απόδειξη οτι δεν ειμαι σκυλος!!!









    edit: δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω τους ηλίθιους που ρίχνουν μούτζες σε ποστς αυτοσαρκασμού, fine with me tho!
    Last edited by 12 stars circle your brow; 28-09-2010 at 21:47.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #20
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Quote Originally Posted by hello_earth View Post
    Tags for this thread
    με μεγάλωσαν σκυλιά

    diavazeis leandro?
    eisai kopela?
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  6. #21
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by rudie View Post
    Quote Originally Posted by hello_earth View Post
    Tags for this thread
    με μεγάλωσαν σκυλιά

    diavazeis leandro?
    eisai kopela?
    Είναι related thread αποκάτω.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  7. #22
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    na diavasei ki auto tote.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  8. #23
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default


    επιμένουμε..

  9. #24
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default




    επιθετικο σκυλι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #25

    Default



    Spoiler
    Last edited by chris_boss; 29-09-2010 at 02:05.

  11. #26
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    αραγε ειναι ακομα στη Μαιντζ?
    (σιγα μην.)
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #27

    Default

    νομίζω ότι τον είδα μαζί με ένα άλλο επιθετικό ξανθό σκυλί (inb4 φωτο γιούρι ζντοβτς) να κυνηγάνε την helloearth

  13. #28

    Default

    παιδιά, χαίρομαι ιδιαίτερα με τα κομμάτια που ποστάρετε και είναι πραγματικά βάλσαμο στην καρδιά μου, να συνειδητοποιώ πως υπάρχουν και άλλοι, και μάλιστα καλλητέχνες, που έρχονται αντιμέτωποι με τα ίδια προβλήματα και προβληματισμούς και διαδίδουν αυτόν τον σημαντικό προβληματισμό προς τον ευρή κοινό που έχει ανάγκη απο μια ενθάρρυνση και εναν καθησυχασμό.

    who let the dogs out, λοιπόν. θα τα προτιμήσω και τα δύο κομμάτια για τα καλοκαιρινά πάρτυς που διοργανώνω

    πάνω στην μελαγχολική νότα όμως που είχα ξεκινήσει το θρέντ, ας σταθώ σε ενα σοβαρό και προβληματισμένο κομμάτι που φέρνει τον τίτλο Breathe the jackal και είναι απο τους γνωστούς σε όλους σας Beyond Dawn, που άμα τα παιδιά είχαν γραφτεί στο ελέκτρικ ρέκβιεμ και σας γνώριζαν, σίγουρα θα είχαν μια νότα αισιοδοξίας στις συνθέσεις τους - για τους βιαστικούς θα επισημάνω πως το κεντρικό μέρος του κομματιού φανερώνει ταπεινά την επιθυμία του καλλητέχνη to "tie me up and let the dogs in".. που βέβαια αμα ψάξει κανείς παραπάνω, όπως εγώ κάνω τώρα χάρη σε σας, μπορεί να ανακαλύψει κρυφές μαζοχιστικές τάσεις και επιθυμίες του στυλ "τα τραβάς τα γαμημένα τα σκυλιά τα λυσσασμένα, καλά να πάθεις μωρε σιγανοπαπαδιά" όπως θα τα έλεγε ένα παιδί του δρόμου στην πλούσια καθομηλουμένη ελληνική που τώρα μόνο την ανακαλύπτω δυστυχώς..



    HAVOC> θυμάμαι ενα παιχνίδι ελεεινό πλην γαμάτο (δεν έφτασα ποτέ πέρα απο την πρώτη πίστα) που έπαιζα μικρός στον υπολογιστή και είχε αυτό το όνομα - HAVOC - ίσουν σε ενα χώρο μεγάλο χωρίς δρόμους κ μλκίες και οδηγούσες ένα αμάξι και το έσπαγες συνέχεια μπουκάροντας σε άλλα και σκαρφαλώνοντας βουνά που δεν έπρεπε και τα πάντα αναποδογυρνούσανε (νομίζω) και είχε αυτά τα ελεεινά πλην αξιοθαύμαστα γραφικά που ήταν και καλά σε φάση interlaced video με οριζόντιες γραμμούλες και έδιναν την εντύπωση πως είσαι σε κανένα cyberpunk movie ή φοράς τίποτα cyberpunk γυαλιά και ένιωθες και γαμώ, και μετά τραβούσες και μια μαλακία για να νιώσεις ακόμα πιο περίφανος.. τέλος πάντων - προς θεού, για μένα μιλάω, απλά είναι το όνομα (και πράμα) που θυμήθηκα - στην κουβέντα πίσω, δεν έχω δοκιμάσει να τους τραγουδήσω.

    αλλά όταν τραγουδάω μόνος μου στο σπίτι μερικές φορές ακούω που αρχίζουν και γαβγίζουν τα βλήματα.. τα χαζά. και πραγματικά πάντα θέλω να πιστεύω ότι τους αρέσει τόσο πολύ το πως τραγουδάω που τραγουδάνε μαζί μου, με τον ατσούμπαλό τους τρόπο, αφού δεν διαθέτουν τον τρόπο. και δεν θέλω να πιστεύω πως βλέπουν κάτι άρρωστο στις συνθέσεις μου ή στον πόνο που βγάζει η φωνή μου.

    α.. είναι ενας σκύλος που δεν ξέρω αν γαβγίζει ο ίδιος όταν τραγουδάω.. δεν θα είναι ο ίδιος γιατί αλλιώς θα τραγουδούσε.. λοιπόν - αυτός (δεν σας κάνω πλάκα) τραγουδάει και μάλιστα δίνει ρεσιτάλ κάθε σάββατο που περνάει τα πρωινά ενας παλιατζής και λέει τα drone του κομμάτια (αχ τι πόνος και αυτός) - ο σκύλος ορύεται πραγματικά... δεν γαβγίζει. κάνει το ούουου.. όπως κάνουν οι λύκοι όταν έχει πανσέλινο. και το κάνει κάθε φορά. να το σημειώσουμε σαν μια παρατήρηση πάνω στην μυστήρια φύση των σκύλων (που συνεχίζω να μην τους πάω και πολύ και ας κάνουν και τον παβαρόττι και τον τσιτσάνη μαζί)

    και επίσης, τσιπαναγιάς, αναρωτήθηκες για τον πλανήτη.. και μου θύμησες φυσικά φυσικά το υπέρτατο έπος-ταινία με τα IRON MAIDEN γράμματα, the man who fell to earth, με τον david bowie (αμάν.. γαμώτο πάλι τι θα γίνει θα πνηγώ με τα σκυλιά σήμερα, ήταν ένας σκύλος κάπου.. νομίζω σε ενα σπίτι στα εξάρχεια το είχαμε δει κάπου στην μεθώνης που είχε διαφορετικά χρώματα στα μάτια, και τον έλεγε ενας φίλος μου "σκύλο του μπάουι").. λοιπόν αλλά αυτό είναι ενα άλλο κεφάλαιο. το απο που έπεσα.

    δυστυχώς, σας έχω μεγάλη υποχρέωση, επειδή είστε όλοι τόσο ειληκρινείς μαζί μου και τόσο συμβουλευτικοί, και πρέπει να είμαι πεζός και ασήκωτα αληθινός, πρέπει να παραδεχτώ πως έπεσα απο τον πλανήτη γή. ήθελα να πέσω αλλού αφου άρχισα να πέφτω απο την γή, αλλά έπεσα πάλι εδώ, και το θεώρησα θεικό σημάδι, γιατί όπως συμβαίνει πάντα, απο 'κει που φεύγεις, απο 'κει που δραπετεύεις, και δεν μιλάω για συγκεκριμένη τοποθεσία, αλλά για πράγματα ψυχικά πιο πολύ, εκεί θα καταλήγεις πάντα, και το ψευδόνυμο είναι απο ενα τραγούδι της kate bush η οποία δεν έχει γράψει ούτε ενα τραγούδι για σκύλους και φαντάζομαι πως δεν τους τρέφει και ιδιαίτερη αγάπη, και γι'αυτό την ακούω που και που, για να μου αποσπάει την προσοχή απο τα τετριμμένα και τις καθημερινές μου ανησυχίες, ... αλλά επειδή δεν μπορώ να ακούω άλλο kate bush τόσα χρόνια, στράφηκα σε σας αγαπητοί μου (συνταξιδιώτες - οπως το έλεγε ενας παραγωγός του εν λευκώ παλιά... στην ζώνη του λυκόφωτος - λες και χωράει σε μια ζώνη το άτιμο το λυκόφως - πάντα το θεωρούσα ζαβό όνομα για εκπομπή - και μετανιώνω πάντα που δεν τον ρώτησα τον άνθρωπο ποτέ γι'αυτό το πράγμα - αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)

    ουφ.. τέλος. και πάλη χάρηκα πολύ.

  14. #29

    Default

    δεν μπορώ άλλα σκυλιάαααααα.....
    >>>>>>>>
    Διαφημίσεις Google ΣΟΥ ΣΚΥΛΙΑ Forum Geek Forum Forum ΣΚΥΛΟΣ

  15. #30
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    μη γραφεις σαν τον Καραγιαννιδη ομως.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. Με μεγάλωσαν σκυλιά - Λέανδρος
    By fandango in forum Comics/Cartoons
    Replies: 4
    Last Post: 15-11-2017, 19:43
  2. Χάθηκαν σκυλιά
    By Deniz in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-2008, 14:21
  3. Σκυλιά
    By Medusa in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2005, 21:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •