Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Συμβιβασμός (;)

  1. #16
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Κι αν η 2. τον θελει καβατζα για να ερθει πιο κοντα στην 1?!!!
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  2. #17
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post

    λες να ρωτήσω στο ρόκιν, ε;
    ρωτα τους μαθητες σου. τις ιδιες απαντησεις θα παρεις.
    μπα, φέτος έχω Στ', είναι ώριμα παιδιά.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  3. #18
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    τις προάλλες, μια φίλη ενός φίλου του (το γάμησα λίγο ε) τον είδε σε μια φωτο στο facebook με την μπάντα και γούσταρε, κιθαρίστας γαρ.
    Λοιπόν αυτό απορώ πώς υποτίθεται ότι πετυχαίνει, έχω βάλει τις πιο φευγάτες φώτο με μπάντες κιθάρες και ιστορίες αλλά δε βλέπω φως στο τούνελ.

  4. #19
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    τις προάλλες, μια φίλη ενός φίλου του (το γάμησα λίγο ε) τον είδε σε μια φωτο στο facebook με την μπάντα και γούσταρε, κιθαρίστας γαρ.
    Λοιπόν αυτό απορώ πώς υποτίθεται ότι πετυχαίνει, έχω βάλει τις πιο φευγάτες φώτο με μπάντες κιθάρες και ιστορίες αλλά δε βλέπω φως στο τούνελ.
    No offence αλλά ενθαρρυντικό reply πάνω σε αυτό μην περιμένεις.

  5. #20
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    πρώτον δεν χέζουμε εκεί που τρώμε , σαν να λέμε γκομενιλίκια στον εργασιακό χώρο ποτέ, και όταν λέω ποτέ εννοώ ΠΟΤΕ


    Για την άλλη τώρα, ας την γνωρίσει και λίγο παραπάνω, δεν είναι κακό, η εμφάνιση δεν είναι ποτέ αρκετή για να κρατήσει μια σχέση, ίσως να είναι ενδιαφέρον άτομο , ίσως και όχι. Αλλά θα το μάθει από πρώτο χέρι και όχι από το failbook.

  6. #21
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    η 1 θαναι καμια μουναρα και ο φιλος σου κανας ασχημος και δεν θαχει ελπιδα

    η του facebook βλεπετε;
    αν βλεπετε να πηδηξει

  7. #22
    omniquotent Inga Drive's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    drive-in
    Posts
    151

    Default

    δε συμβιβάζεσαι (συνίσταται):κάνεις κάτι γι'αυτό.
    συμβιβάζεσαι:πηδάς τη ΣΑΒΟΥΡΑ σου και το βουλώνεις.
    στο δρόμο που χάραξε ο μπιζάριος.
    άμορφη μάζα πουλερικών

  8. #23
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Το να γνωρίσει τουλάχιστον και να βγει με την facebook δεν είναι συμβιβασμός, είναι εξερεύνηση εναλλακτικών λύσεων. Μπορεί, εφόσον την γνωρίσει, να του αρέσει τελικά περισσότερο.

    Να καταλήξει στην facebook επειδή ντρέπεται να μιλήσει στην 1, αυτό θα ήταν συμβιβασμός.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  9. #24

    Default

    O συμβιβασμός είναι χρήσιμο πράγμα γενικά, μην τον σνομπάρετε~!

    Το να μη μιλάς σ' αυτήν που έχεις τόσο κιεκαλα μεγάλο κόλλημα είναι μαλακία μολαταύτα.
    I just posted on ER... Take that, society!

  10. #25

    Default

    Οχι μην την αφήσει την ενα αμα τη γουσταρει, κατι τετοια βγαζουν το κακό ονομα στη μπιατσα οτι δεν την πεφτουμε πλεον και ιστορίες
    ωπ σορρυ, παχυνα και κολλησαν τα βυζια μου στο σπει μπαρ.
    αυτη απο το φεησμπουκ, είναι μαλακία γιατι ειναι γενικότερα μαλακία οι γκόμενες απο το νετ. (δε λεω ότι εχουν καρτα γραφικών αντι για μουνι ) αλλα ειναι φλερτ κατευθυνόμενο και όχι κεραυνοβόλο. ναι πιστεύω σε τετοια.
    Οπότε (παίρνοντας σα δεδομένο ότι η γυναίκα δεν είναι μαθηματικα του στυλ +1 -1 κραταω 2 για να μείνω με 0) την πεφτει στη 1.
    Ας παρει παραδειγμα ο φίλος σου απο την ίδια τη φεησμπουκ, η οποια γουσταρε κι εκανε κίνηση.

    Φιλούρες ανωμαλα μωρα μου
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  11. #26

    Default

    Xαχ κεραυνοβόλο φλερτ είπε. Μ' άρεσε. Σοβαρά.
    I just posted on ER... Take that, society!

  12. #27
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Να πεις του φιλου σου να ειναι περηφανος για τις χυλοπιτες του και να μη κολλαει. Εγω φιλε ειμαι, το λεω. Και ξερεις γιατι; Πας, βγαινεις, κανεις, ρανεις, δε γουσταρεις; Δεν πειραζει ματια μου, καλη καρδια, ηπιαμε τις μπυρες μας, ειπαμε τις κουβεντες μας, περασαμε ομορφα στη τελικη. Δε μπα να πει πως σ οποια γυναικα τη μπεφτεις πρεπει να σου καθεται κιολας. Ισα - ισα, αυτες ουσιαστικα μας διαλεγουν (ή τουλαχιστον, ολες οι φιλες μου με λενε πως ετσι το βλεπουν) κι οχι εμεις αυτες. Να ναι χαλαρο το παλικαρι, κι αμα δε θελει η 1 (μηπως ο φιλος σου ειναι ο μπερνι; ), δε πειραζει, ολα ομορφα, λουλουδια στα μαλλια σου. Παει και βγαινει με τη 2 και που ξερει, μπορει πανω στο μπλαμπλα να γουσταρει και να το δει αλλιως. Σε ολους εχει τυχει κατι αναλογο ετσι; Απο κει και περα θα λεγα αν δεν ειναι ΠΟΛΥ κολλημενος, να παει κατ ευθειαν στη 2, επειδη δουλεια + γκομενοδουλειες, μυριζουν παντα προβλημα.. αν ειναι τρελη η καψα, χαλαλι, αλλιως..

  13. #28
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να καβατζώσει την 2 για πέη. Καθότι το σεκσ είναι ανάγκη και έτσι θα βλέπει καθαρότερα τα πράματα. Μπορεί μάλιστα να της το ξεκαθαρίσει κιόλας ότι δεν την βλέπει σοβαρά και αν η άλλη γουστάρει, ας συνεχίσει ή ας τον διεκδικήσει, πρόβλημά της. Δεν νομίζω ότι αν την δίνει, θα σκέφτεται την συνάδελφο.

    Η πραγματική αλήθεια είναι όμως πως όσες κουβέντες και να κάνει ο φίλος σου, αν δεν του βγαίνει να δώκει την του φέησμπουκ, δεν θα το κάνει. Οπότε τζάμπα κάνεις θρέντ.

    on topik: Ποστ fb τύπισσας.
    Αυτό βασικά.

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    τις προάλλες, μια φίλη ενός φίλου του (το γάμησα λίγο ε) τον είδε σε μια φωτο στο facebook με την μπάντα και γούσταρε, κιθαρίστας γαρ.
    Λοιπόν αυτό απορώ πώς υποτίθεται ότι πετυχαίνει, έχω βάλει τις πιο φευγάτες φώτο με μπάντες κιθάρες και ιστορίες αλλά δε βλέπω φως στο τούνελ.
    Θα εκραγώ μαλάκα. Θα εκραγώ.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  14. #29

    Default

    ο τύπος σου fandango πρέπει πρώτα απόλα να μιλήσει στη γκόμενα από τη δουλειά, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ. όπως είπε και er ιτης ΟΦΕΙΛΕΙ, μην του μείνει κανά κουσούρι από το εν λόγω κώλομα!

    από κει και πέρα, η κοπέλα από το facebook μπορεί να αποτελέσει μία καλή πισινή σε καιρούς έντονης αγαμίας. αν μία υποθετική συνουσία εξελιχθεί σε σχέση παίζει ως σενάριο αν υπάρχει χημεία (βέβαια αν γουστάρει κάργα την του γραφείου, θα πρέπει να εξαντλήσει τα ενδεχόμενα).

    γιατί δεν τον φέρνεις από δω να τον γνωρίσουμε και εμείς;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #30
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by Taksitzhs View Post
    Να πεις του φιλου σου να ειναι περηφανος για τις χυλοπιτες του και να μη κολλαει. Εγω φιλε ειμαι, το λεω. Και ξερεις γιατι; Πας, βγαινεις, κανεις, ρανεις, δε γουσταρεις; Δεν πειραζει ματια μου, καλη καρδια, ηπιαμε τις μπυρες μας, ειπαμε τις κουβεντες μας, περασαμε ομορφα στη τελικη. Δε μπα να πει πως σ οποια γυναικα τη μπεφτεις πρεπει να σου καθεται κιολας. Ισα - ισα, αυτες ουσιαστικα μας διαλεγουν (ή τουλαχιστον, ολες οι φιλες μου με λενε πως ετσι το βλεπουν) κι οχι εμεις αυτες. Να ναι χαλαρο το παλικαρι, κι αμα δε θελει η 1 (μηπως ο φιλος σου ειναι ο μπερνι; ), δε πειραζει, ολα ομορφα, λουλουδια στα μαλλια σου. Παει και βγαινει με τη 2 και που ξερει, μπορει πανω στο μπλαμπλα να γουσταρει και να το δει αλλιως. Σε ολους εχει τυχει κατι αναλογο ετσι; Απο κει και περα θα λεγα αν δεν ειναι ΠΟΛΥ κολλημενος, να παει κατ ευθειαν στη 2, επειδη δουλεια + γκομενοδουλειες, μυριζουν παντα προβλημα.. αν ειναι τρελη η καψα, χαλαλι, αλλιως..
    Εντελώς ποστ ταρίφα, ωραίος



    εδιτ: fandango, θεωρώ ότι πρέπει να ξεπεράσεις το σύνδρομο του "φίλου" και του "πρότυπου δασκάλου"(το 2011 είναι κοντά) και να μιλήσεις στο φίλο σου για το πως πραγματικά τον βλέπεις, γιατί όλο αυτό και καλά να συζητάτε για τα γκομενικά του, θα σου φάνε την ψυχούλα. Πάοκ είσαι
    Last edited by casshern; 17-09-2010 at 23:01.
    Resistance is useless

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •