Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 105 of 105

Thread: o makis sto kapodistriako

  1. #91
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Πάρε πινκ αν και προσπαθώ και εγώ να σου εξηγήσω οτι δεν κατηγορεί κανείς αυτούς που ενώ τα ξέρουν είναι το μάθημα γαμημένο και άρα σκονάκι, για τους έλαμωρεδιάβασματώρα είναι τα σχόλια...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  2. #92
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Το πόιντο δεν ήτανε στο παράδειγμα, φυσικά και παίζανε (ανεπίσημες και όχι 100% σωστές) σημειώσεις, το πόιντ είναι ότι πολύ συχνά είναι σα να σε κοροϊδεύουν στη μάπα σου και να σου λένε κοίτα να αντιγράψεις, γιατί εγώ σ' έχω γραμμένο στα αρχίδια μου.

    Και όσο για το "πόσοι το κάνουν αυτό", ε είναι ψιλοχαζή η ερώτηση, δε μιλώ για αυτούς που αντιγράφουν συστηματικά, μιλάω για το ότι πολλές φορές η αντιγραφή είναι όντως η βέλτιστη (ακόμα και ηθικά) λύση.
    Εδώ έχεις δίκιο μάλλον. Υπάρχει η προσωπική κρίση, οπότε μπορούμε να τη χρησιμοποιούμε και αυτή, κακό δε κάνει. Είχαμε και μεις τέτοιους. Και ακόμα τους έχουμε δηλ.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  3. #93
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Και μετά λένε εμένα μαλάκα, που όταν κάνω επιτήρηση δεν αφήνω κανέναν να αντιγράφει.
    ειμαι στη δεθτερη σελιδα και ψιλοβαριεμαι να διαβασω παρακατω. ως ειδικος στα σκονακια εχω να πω τα εξης

    πρωτον χαρμπινγκερ αν σε ειχα επιτηρητη και φεροσουν ετσι, μπορει και να σε γαμουσα επειδη εχεις μαλακισμενο ατιτιουντ, ποιος εισαι μωρε στην τελικη? παλιοτσιρακι των λαμογιων\

    2.
    τουλαχιστον στη δικια μου δεσμη(στανταρ πανω κατω ειναι τα ιδια σε ολες τις θετικες επιστημες), δε παιζει να περασεις σοβαρο μαθημα με σκονακι αν δεν εχεις διαβασει. απλα δε παιζει.
    ποσα σημαντικα και δυσκολα μαθηματα εχει καθε σχολη? πχ εμας απο τα 46 ηταν τα 10
    ε αυτα ρε μαγκα αν δεν εχεις διαβασει, ολο το βιβλιο να εχεις κανει σκονακι θα παρεις τα αρχιδιαμου

    ασε πχ που αν πας σε ενα κωλομαθημα πχ μαθηματικα 3α και κανεις σκονακια το περασεις νυχτα και δεν εχεις ιδεα απο στροβιλισμους και αρχιδια, αν λυσεις ασκηση ηλεκτρο εμενα να με γαμησεις.

    3. εγω επικροτω τα σκονακια. το ακλο σκονακι ισοδυναμει με διαβασμα
    και ουσιαστικα φερνει την ισορροπια στο διαβασμα γιατι υυπαρχουν και μουνοπανα που πιστεθουν οτι μπορεις να θυμασαι 7 εκατομμυρια αχρειαστους τυπους απεξω ετσι για να το παιξουν μαγκες επειδη οι γυναικες τους τοθς χωνουν δονητες στο γκωλο

    μαθητες μου που κανουν σκονακια δε με νοιαζει. τους αξιολογω και το σκονακι αν τους δω. αν ειναι μαπα τους δουλευω. οι πιο πολλοι δε ξερουν καν να κανουν


    μπορει να ειμαι ο μπερνης αλλα μερικοι ειστε πιο τρομπες και απο την τρομπα του ποδηλατου μου ε. μυαλο κουκουτσι

    αντε με συγχισατε βραδυατικα


    υγ. τι ηθελα και μπηκα στο θρεντ μωρε γαμω το μακη... ξερω και ιστορια που εφαγε σφαλιαρα αλλα δε σας τη λεω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #94
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Και αυτά τα "γαμήστε τους μαλάκες τους καθηγητές και διαβάστε μόνοι σας" είναι εξαιρετικά αστεία ε. Να μην μπαίνατε στο πανεπιστήμιο, εφόσον είναι μαλάκες οι καθηγητές. Το γεγονός ότι αυτά που θέλετε να διαβάσετε τα έχουν γράψει άλλοι καθηγητές σας φαίνεται άσχετο, εμφανώς. Εκτός αν εννοείτε ότι είναι μαλάκες οι Έλληνες καθηγητές.

    Όχι πείτε.
    re agamhte μαλακα πουστριγκο ποιοι καθηγητες να σου γαμησω?

    πανε τα μουνοπανα κοβουν τον κοσμο με 4 παει ο αλλος να κλαφτει, και του λεεν ε κανε μου μια εργασια μπλα μπλα, το λενε σε 10 , τις ενωνουν και εχουν φτιαξει βιβλιο. δεν ετυχε σε μενα ετυχε σε ΠΟΛΛΟΥΣ κολλητους μου.
    ρωτα για τη συγχρονη στην πατρα πως βγηκε το βιβλιο

    ζωο
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #95
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Η πλάκα εν τω μεταξύ είναι ότι πολλοί καθηγητές όχι μόνο ξέρουν τι συμβαίνει, αλλά το ανταμείβουν κιόλας (δηλαδή σε περνάνε), έχοντας επίγνωση του πού δουλεύουν. Και τελοσπάντων, είτε αντιγράψεις είτε όχι, από το ελληνικό πανεπιστήμιο θα βγεις παντελώς αμόρφωτος οπότε τι το συζητάμε.
    αυτο μου θυμηζει την ιστορια με τοιν καργιολη τον περσεφονη στην πατρα
    ειχε επιλογη στα λειζερ, ε εγω εκανα διπλωματικη σε κατι παρεμφερες ειχα διαβασει πολυ για λειζερ και ηθελα ν α παω καλα.
    δεν εκανα σκονακι ενω εκανε ολ οτο αμφιθεατρο. πηρα 3 και ολοι το περασαν. τα πηρα. νεξτ ταιμ σμικρυνση ολο το βιβλιο. σας ορκιζομαι του εγραψα μεχρι και

    (βλ. σχημα 2.345) χωρις να εχω καν σχημα

    πηρα 10

    ναι λοιπον υπαρχουν πολλοι μαλακες καθηγητες. υπαρχουν αλλοι τοσοι που δε νοιαζονται, υπαρχουν 2-3 που οτι σκονακι και να κανεις δε το παιρνας ποτε και υπαρχουν καποιοι που σου θυμηζουν για πιο λογο ηθελες να περασεις σε αυτη τη γαμοσχολη.

    δε θα ασχοληθω ομως με την αξιολογιση σηκωνει τεραστια κουβεντα


    θα ασχοληθω με κατι αλλο

    ρε σεις τελικα εχετε καταλαβει τι σας δινει το πανεπιστημιο?
    το ουσιαστικο τελικα δεν ειναι η γνωση, η πληροφορια

    το ουσιαστικο ειναι να μαθεις να σκεφτεσαι, και να μπορεις να συλεξεις μονο σου την πληροφορια που χρειαζεσαι. οπως και να ανοιξεις το γαμωκεφαλι σου και να μη νεισαι κολληματιας. ολα τα αλλα τα βρισκεις με χιλιους2τροπους αν θες
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #96
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    δεν περίμενα ποτέ ότι θα ερχόταν τέτοια στιγμή αλλά ο μπέρνιν τα 'πε όλα, πλήρες ρισπέκτ.
    After the Triumph of Your Birth.

  7. #97
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Kingdom Gone View Post
    ο μπέρνιν τα 'πε όλα, πλήρες ρισπέκτ.
    +1

  8. #98
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    λοκ και μπαν στους επιτηρητες

  9. #99
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Αη γαμησου!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #100
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    πες τα μπέρνη!
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  11. #101
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    *6 φοιτητές ψάχνουν να βρουν θέση, όταν ξαφνικά βρίσκουν τον καθηγητή στο διάδρομο*

    - Ε κύριε, δεν χωράμε
    - ?! Τι γέμισαν;
    - Ε όλες από 201 έως 205 είναι γεμάτες
    - Α ναι, άνοιξα και την 206 είναι ήδη και επιτηρητής εκεί, πηγαίνετε.

    *Πηγαίνουν στην 206, μπαίνουν και βλέπουν να ακουμπάει στην έδρα ο επιτήρητης με βλoσυρο ύφος. Ωχ "Ράμπο", σκέφτηκαν. Η αίθουσα άδεια, παρ'όλα αυτά, ασυναίσθητα, έκατσαν στο πίσω μέρος.*

    Ο επιτηρητής με το ύφος γαμαω μοιράζει κόλλες, θέματα, πάει και στηρίζεται στην έδρα ενώ πιάνει τον καφέ του και κοιτάζει τους φοιτητες έναν-έναν. Περπατάει μέχρι τη πόρτα, βγάζει το κεφάλι έξω, φτιάχνoντας τη γραβάτα του, κοιτάζει προς τη μια μεριά, κοιτάζει προς τα πίσω και πετάγεται σαν ελατήριο προς τα μέσα, χωρίς το σοβαρό ύφος λέγοντας:

    - Λοιπόν, φιλάω τσίλιες, αντιγράψτε γρήγορα μεταξύ σας να τελειώνουμε να πάμε και για κανένα καφέ.

    Και βγάζει πάλι το κεφάλι απ'έξω κοιτάζoντας σαν την κομπρα.


    For the record, κανένας από τους 6 δεν ξέραμε τίποτα και κοπήκαμε.


    Μέσα σε όλα αυτά έχουμε ιστορίες για το πως καθηγητής κόβει τα πάντα πέρα από συγγενείς/φίλους κτλ, πως ο άλλος έκοψε έναν φίλο μου από Καλαμάτα γιατί το τοπικό όνομα του ακουγόταν "ξενο" και:

    "Πρώτα τα ελληνόπουλα και μετά οι ξένοι",

    Πως έχουμε βγει 2 φορές στον Μάκη (beat that, Καποδιστριακό), και πως ο καθένας εκει, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, νοιάζεται μόνο για τον μισθό του και κάνει ότι γουστάρει.

    Go figure.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #102
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    - Λοιπόν, φιλάω τσίλιες, αντιγράψτε γρήγορα μεταξύ σας να τελειώνουμε να πάμε και για κανένα καφέ.
    Επικό.

  13. #103
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    ΠΑ.ΠΕΙ????
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  14. #104
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Σηψη. Αλλα "ξηγημενος" ε;
    Αναρωτιεμαι δυνατα... Δεν ξερατε το Χριστο σας.
    πατε να δωσετε. ούτε σκονακια δεν εχετε ετοιμασει για την περιπτωση που κατσει ξηγημενος ή βλακας επιτηρητης;
    Αλλα σας αξιζε!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #105
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δεν ξέρω τι έκαναν οι άλλοι, αλλά ήταν τον Ιούνιο και εγώ λόγω έλλειψης χρόνου το είχα αφήσει για Σεπτέμβριο και πήγα απλά να δω τι βάζει κτλ.

    Magellan, τει θεςς.


    Μακης στόρι:

    Τμήμα Ηλεκτρονικών, καθηγητής βάζει σαν πρακτική άσκηση φοιτητές επί πτυχίω, να διορθώνουν χαλασμένες πλακέτες (μεταξύ αυτών και ο αδερφός του κολλητου μου, που φυσικά δεν ήξερε τίποτα για το τι συμβαίνει). Όπως αποκάλυψε κάποια νύχτα ο Μάκης, οι χαλασμένες πλακέτες ήταν από φρουτάκια οπότε ο καθηγητής έβαζε τους φοιτητές να τις φτιάχνουν και-καλα για πρακτική και μετά αυτός έβγαζε τα φράγκα. Μεγάλες στιγμές.
    Last edited by SpiritCrusher; 27-09-2010 at 16:33.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. Makis Xristodoulopoulos...
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 42
    Last Post: 11-12-2005, 16:43
  2. Makis Triantafyllopoylas
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 68
    Last Post: 04-06-2005, 17:05
  3. makis triantafilopoulos
    By totos571 in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 30-04-2004, 23:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •