Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 105

Thread: o makis sto kapodistriako

  1. #61
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    τι εστι ΦΣ? αμα τον αξιζα, καλως να τον ετρωγα.
    shadowking η επιθετικοτητα σου πηγαζει απο πραγματα που ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι διαφωνουμε.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  2. #62
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Δεν το ξέρω πολύ καλά, ξέρω άτομα που ψωλάρουν και αντιγράφουν, ξέρω άτομα που κατέχουν πράγματα και αντιγράφουν γιατί δε προλαβαίνουν να καλύψουν εξουθενωτικούς ρυθμούς και ξέρω ότι σχεδόν όλοι θεωρούν ότι το πρόβλημα δεν έγκειται στο πώς θα εξεταστείς.
    E, βέβαια, αν αντιγράφεις δεν το θεωρείς πρόβλημα. Γενικώς το θέμα του θρεντ είναι η αντιγραφή, εσύ θες να μας πεις εκατό φορές να το εμπεδώσουμε ότι δεν είναι πρόβλημα, σου είναι αδιάφορο. ΟΚ.

    Πόσω δε μάλλον ότι το πρόβλημα θα λυθεί με κατασταλτικές μεθόδους στην επιτήρηση όπως πρότεινες σε άλλη κουβέντα σε άλλο θρεντ.
    Ναι, επιμένω ότι το πρόβλημα της αντιγραφής θα λυθεί με σωστή επιτήρηση από τα σωστά άτομα. Δεν νομίζω να υποστήριζα στο άλλο θρεντ ότι το πρόβλημα του ελληνικού πανεπιστημίου θα λυθεί απαγορεύοντας τα κινητά και τις τσάντες στις εξετάσεις, αυτό εσύ το παραλληλίζεις κάπως στο μυαλό σου, έχεις ξεφύγει κάπως λέω εγώ από το θέμα.

    Πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι, είναι πολύ έξυπνο σα σκέψη δε λέω, δε λειτούργησε ποτέ σε κανένα χάρτη επίσης.
    Πονάει κεφάλι λοιπόν λέω εγώ και το θρεντ γενικά στο θέμα της ακατάσχετης αντιγραφής ως πάγια κατάσταση, όλοι το κάνουν ρε, μην κάνεις την πάπια τώρα, μεταξύ μας, κλπ, άρα η λύση είναι πονάει κεφάλι-->στ'αρχίδια μας, πονάει όλος ο οργανισμός, γάμα το κεφάλι. Ή πονάει το κεφάλι, άσε το χέρι να πονάει, ποιος το χέζει το χέρι. Το να κόψεις την αντιγραφή πώς ισοδυναμεί με κόψιμο του κεφαλιού, εγώ πάντως δεν το κατάλαβα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  3. #63
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post

    Πονάει κεφάλι λοιπόν λέω εγώ και το θρεντ γενικά στο θέμα της ακατάσχετης αντιγραφής ως πάγια κατάσταση, όλοι το κάνουν ρε, μην κάνεις την πάπια τώρα, μεταξύ μας, κλπ, άρα η λύση είναι πονάει κεφάλι-->στ'αρχίδια μας, πονάει όλος ο οργανισμός, γάμα το κεφάλι. Ή πονάει το κεφάλι, άσε το χέρι να πονάει, ποιος το χέζει το χέρι. Το να κόψεις την αντιγραφή πώς ισοδυναμεί με κόψιμο του κεφαλιού, εγώ πάντως δεν το κατάλαβα.
    Einai poly aplo. Esy les: polloi antigrafoun, epitirisi, katastoli, astynomefsi, kameres stis aithouses, komena kefalia re. O allos sou leei: antigrafi se ena gia ton poutso sistima pou oxi mono einai gia ta mpaza alla exei kai ena gamimena arrwstimeno tropo na elegxei tis gnwseis twn prointwn twn ekpaideutikwn idrymatwn kai na tous aksiokratei(!) den einai kali, den einai kaki, den einai asximi, einai adiafori. Den vlepeis dld tin adigrafi ws aporoia tis olikis skatilas alla san ena problima in its own right pou leme, pou tha prepei na antimetwpistei analoga. Eksou kai to ponaei kefali kopsei kefali, i alliws ponaei xeri kopsei xeri, an protimas.
    Last edited by rudie; 19-09-2010 at 23:15.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  4. #64
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Τι καταστολή και αστυνόμευση και κάμερες; Μήπως υπερβάλλεις λιγάκι, λέω; Όσο πατάει ο ελέφαντας μωρέ... Δηλαδή το να βάλεις την τσάντα σου δίπλα και το κινητό κρυμμένο και να μην κάθεσαι όπου γουστάρεις σου καταπατάει τα θεμελιώδη σου ανθρώπινα δικαιώματα; Καταπιέζεται ο άλλος που δεν νιώθει την παρουσία του κινητού του δίπλα του; Τι παπαριές είναι αυτές; Συνέλθετε ρε.

    Τώρα δεν κατάλαβα αν λες γαμημένα αρρωστημένο τρόπο να ελέγχει τις γνώσεις και να αξιοκρατεί(! - !!! θα έβαζα εγώ) τις εξετάσεις γενικά, αν θες μου διευκρινίζεις. Και ναι, φυσικά και δεν βλέπω την αντιγραφή σαν απόρροια του γενικού προβλήματος της παιδείας, εκτός από το γενικότερο πρόβλημα παιδείας που δεν βρίσκει τίποτα το μεμπτό στο να αντιγράφεις. Και σε ένα τέλειο σύστημα αν επικρατούσε το μπάχαλο που επικρατεί συνήθως στις εξετάσεις, πάλι θα αντέγραφαν.

    Το ότι δεν κατάλαβα πώς το κόψιμο της αντιγραφής είναι κόψιμο κεφαλιού εντοπίζεται πως δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κόβουμε επώδυνα και τι κακό παθαίνει ο φοιτητής εν προκειμένω όταν δεν αντιγράφει. Το κόψει-χέρι σε αυτό το σκηνικό θα ήταν να κόψουμε τις εξετάσεις, που μέχρι να διευκρινήσεις τι εννοούσες με αρρωστημένο, μάλλον είναι η δική σου πρόταση.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  5. #65
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Safws ypervalw, min kolas sto yfos tou post mou. Otan omws milas gia austiroteri epitirisi apo ta katalila atoma, egw katalavainw perissoteri katastoli, astynomeusi, estw epitirisi. To posi den einai to zitima. To proxwrisa ligo perissotero (-kameres tha itan pio apotelesmatikes i oxi? katapataei auto kapoio anthrwpino dikaiwma?)

    Egw nai, sigoura eimai kata twn eksetasewn, genikotera kai eidikotera.

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Και ναι, φυσικά και δεν βλέπω την αντιγραφή σαν απόρροια του γενικού προβλήματος της παιδείας, εκτός από το γενικότερο πρόβλημα παιδείας που δεν βρίσκει τίποτα το μεμπτό στο να αντιγράφεις.
    Entaksei tote, me kalypses.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  6. #66
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Ε, όταν λέω κατάλληλα άτομα μην φανταστείς μπάτσους, εννοώ απλά όχι τον συμφοιτητή σου.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  7. #67
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Στην αρχαια Ελλαδα παμπολλα τα παραδειγματα με κορυφαίο εκεινο του εξοστρακισμου.
    Πως ηταν ισως η ΜΟΝΑΔΙΚΗ φορα στην ανθρωπινη ιστορία που οι περισσοτεροι ήταν εξυπνοι/ηθικοί κ 'σωστοι' , κ εκει θα πρεπει να στοχευουμε.
    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    μιλαω για το περιστατικο που εδωσε στον Αριστειδη το προσωνυμιο 'δικαιος' , ξερεις ποιο λεω ε, που μια γιαγια δεν ηξερε να γραφει κ ζητησε απο τον ιδιο να γραψει το ονομα του κ κ εκεινος το εκανε..
    ηταν τόσο έξυπνοι/σωστοί/ηθικοί/δερματόδετοι που έδιωξαν τον ΔΙΚΑΙΟ, ψάξε την αντίφαση και μετά την ειρωνία.

  8. #68
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Η πλάκα εν τω μεταξύ είναι ότι πολλοί καθηγητές όχι μόνο ξέρουν τι συμβαίνει, αλλά το ανταμείβουν κιόλας (δηλαδή σε περνάνε), έχοντας επίγνωση του πού δουλεύουν. Και τελοσπάντων, είτε αντιγράψεις είτε όχι, από το ελληνικό πανεπιστήμιο θα βγεις παντελώς αμόρφωτος οπότε τι το συζητάμε.

  9. #69
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Harbinger of Death, είσαι βλάκας και γράφεις βλακείες.
    Όχι, εσύ!

    @rudie
    Ναι, μην τυχόν και βάλουμε επιτήρηση πουθενά, γιατί ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ, ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ, ΟΞΩ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΑΣΔΦΣΑΔΑΔΦ~~!#~@#~ ΚΥΡΙΕ ΚΑΘΗΓΗΤΑ Ο ΕΠΙΤΗΡΗΤΗΣ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟΥ ΚΑΤΙ!

    Και μόνο που παρομοιάζεις την επιτήρηση με αστυνόμευση, έχεις χάσει το παιχνίδι.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  10. #70
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by rudie View Post
    Safws ypervalw, min kolas sto yfos tou post mou. Otan omws milas gia austiroteri epitirisi apo ta katalila atoma, egw katalavainw perissoteri katastoli, astynomeusi, estw epitirisi. To posi den einai to zitima. To proxwrisa ligo perissotero (-kameres tha itan pio apotelesmatikes i oxi? katapataei auto kapoio anthrwpino dikaiwma?)
    Πες και για τα τσιπάκια 666 ντε, τα σημαντικά τα αφήνεις απέξω.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  11. #71
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    μιλαω για το περιστατικο που εδωσε στον Αριστειδη το προσωνυμιο 'δικαιος' , ξερεις ποιο λεω ε, που μια γιαγια δεν ηξερε να γραφει κ ζητησε απο τον ιδιο να γραψει το ονομα του κ κ εκεινος το εκανε..
    δεδομένου πως οι γυναίκες στην αρχαία Ελλάδα ήταν εξοστρακισμένες από τις πολιτικές δραστηριότητες δε θα μπορούσε να είναι "γιαγιά"
    http://www.e-zine.gr/modules.php?nam...rticle&sid=161
    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%...AC%CE%B4%CE%B1

  12. #72
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Einai katastoli, lete gia perissoterous/kataliloterous epitirites, prokeimenou na katastalei to fainomeno tis antigrafis. Den eipa oti tous psekazete re paidi mou.

    To astynomeusi psilo-xioumor itan an kai pistevw exei mia vasi san analogia.
    Last edited by rudie; 20-09-2010 at 13:00.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  13. #73
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by rudie View Post
    O allos sou leei: antigrafi se ena gia ton poutso sistima pou oxi mono einai gia ta mpaza alla exei kai ena gamimena arrwstimeno tropo na elegxei tis gnwseis twn prointwn twn ekpaideutikwn idrymatwn kai na tous aksiokratei(!) den einai kali, den einai kaki, den einai asximi, einai adiafori μπλαμπλαμπλα
    Λοιπόν εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω. Και το ακούω πολύ συχνά από πολλούς συμφοιτητές μου. Ακούω περί καταστρατήγησης της ελευθερίας των φοιτητών μέσω της εξεταστικής, έχω ακούσει το "σκατά στην εξεταστική", το λευκές λευκές οι εξεταστικές οιφοιτητέςαιώνιοικαιοισχολέςκλειστές και πραγματικά δεν κρατιέμαι θα το πω. Μια σχολή, είτε ΑΕΙ είτε ΤΕΙ, πώς ακριβώς θες να στο δώκει το πτυχίο; Έτσι στη φάση; Γιατί στην τελική αν όλο το σύστημα είναι για τον πούτσο και το πανεπιστήμιο είναι για τον πούτσο και οι καθηγητές είναι σαδιστικά μουνόπανα και σου γαμάνε την ελευθερία σου (λολ?) με την εξεταστική, γιατί να μπεις στο πανεπιστήμιο, ή γιατί να συνεχίσεις να κάνεις τον κόπο να το τελειώσεις;!;!;;;!!;;!
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  14. #74
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Είναι μια μαλακία και μισή. Όλα γύρω από το πανεπιστήμιο. Και οι φοιτητές που αντιγράφουν και προσπαθούν να το αιτιολογήσουν με ηλίθιους τρόπους είναι ηλίθιοι.

    Και ναι. Σκατά στην εξεταστική. Και λευκές οι εξεταστικές και σαδιστικά μουνόπανα οι καθηγητές αφού μεγάλο μέρος αυτών την είδε έχω εξουσία και κόβω όποιον γουστάρω. Και διπλά σκατά στους κομματοποιημένους καθηγητές που περνάνε τα σκουπίδια χωρίς καν να παραβρεθούν στο χώρο που γίνεται η εξέταση του μαθήματος. Και όταν δεν είσαι σε μία παράταξη και πρέπει να παπαγαλίσεις 1000 σελίδες και να μην έχει περίοδο ο καθηγητής για να περάσεις το κωλομάθημα του ε ναι, σου γαμάει την ελευθερία. Και το κρίμα είναι ότι τις περισσότερες φορές, το κωλομάθημα του σου αρέσει απλά σε κάνει ο ίδιος ο καθηγητής να το μισήσεις γιατί δε ξέρει να το παραδώσει. Ή δε θέλει. Δε τον ενδιαφέρει ξέρωγω.


    Μπήκα στο πανεπιστήμιο γιατί από τότε που γεννήθηκα υπήρχε μία τάση στο σπίτι να κάνουμε όλοι το "σωστό". Μέχρι το γυμνάσιο πχ πήγαινα και εκκλησία. fml.
    Έτσι βάσει του "σωστού", μπήκα στο πανεπιστήμιο. Άμα ήξερα πόσοι μαλάκες ελιτιστές κομματόσκυλα μπάσταρδοι και ανοργασμικοί φασίστες κυκλοφορούν εκεί μέσα δε θα έκανα καν το κόπο. Θα τελείωνα το γυμνάσιο και θα πήγαινα σε μία τεχνική σχολή. Θα δούλευα σε κανα συνεργείο και κατά τις 4 το απόγευμα θα πήγαινα για καμιά μπύρα πριν πάω σπίτι να ξεβρωμίσω.

    Το πτυχίο θέλω να μου το δώσουν στη φάση για τη ψυχή της μάνας.
    It is known.

  15. #75
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    αξιολόγηση τώρα!
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

Similar Threads

  1. Makis Xristodoulopoulos...
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 42
    Last Post: 11-12-2005, 15:43
  2. Makis Triantafyllopoylas
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 68
    Last Post: 04-06-2005, 16:05
  3. makis triantafilopoulos
    By totos571 in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 30-04-2004, 22:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •