Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 207

Thread: Δουλειά.

  1. #31
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    οκ, υπαρχουν και οι late bloomers, μην τρελαινεστε. Απλως, x, το να εργαζεσαι ως ανειδικευτος εργατης περιμενοντας την μεγαλη ευκαιρια σε δουλειες απο δω κι απο εκει για μικρα χρονικα διαστηματα δεν σε βοηθαει και ιδιαιτερα να στρωσεις μια κατασταση που να σε ικανοποιει και απο την οποια να ζεις ανθρωπινα.

    Εγω ξεκινησα την σχολη μου χωρις να ειμαι ιδιαιτερα συνειδητοποιημενη για το οτι ηταν αυτο που ηθελα να κανω. Στην πορεια εκανα και year out με δουλεια και αρχισα να αχνοβλεπω πως το ηθελα. Επιστρεφοντας στις σπουδες αγαπησα το αντικειμενο περισσοτερο. Ισως να εφταιγε πως ημουν πιτσιρικι σε γκρουπ με μεγαλυτερους, ηδη υπομηχανικους με δουλειες και οικογενειες και ενιωθα ενα πραγμα, τι κανω γω εδω μεσα. 19 με 35 τεραστιες διαφορες.
    Τεσπα, απο την στιγμη που το αποφασισα, δεν το μετανιωσα στιγμη, παρα τα σημερινα χαλια στο χωρο. Και το γεγονος οτι ειχα παντα να κανω με πολυ μεγαλυτερα ατομα, μου βγηκε σε καλο, εμαθα σημαντικες παραμετρους απο τους συναδελφους μου.

    Στο τωρα, διατηρω γραφειο με τον αντρα'μ. Το οποιο ειναι οκ γιατι συννενοεισαι και υπαρχει κατανοηση και μοιραζονται οι δουλειες σωστα, απο την αλλη οταν υπαρχει ενταση θελει προσπαθεια να μην μεταφερεται και στο σπιτι. Οπως και ο Raven εχουμε support system, συνεργασια με διαφορετικα teams μηχανικων/κατασκευαστων αναλογως το εργο και κραταμε την μοιρασια οσο πιο δικαιη και αποτελεσματικη γινεται.
    Αρχικως ασχολουμουν περισσοτερο με μελετες, αλλα μπαινοντας πιο βαθια στην κατασκευη βρηκα την χαρα του παιδιου.
    Οταν εχεις δικια σου δουλεια οι ανασφαλειες, και δη σε καιρους δυσκολους οπως τωρα, ειναι μεγαλες. Την παλευω οσο καλυτερα μπορω, αν και μπινελικωνω τον τελευταιο καιρο περισσοτερο και απο την χ.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  2. #32
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ποιός "ανειδίκευτος εργάτης" γαμώ? Έλεγχο ποιότητας σε χημικό εργαστήριο κάνω.

  3. #33
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    είναι όλοι για την εταιρεία και η εταιρεία για όλους
    Τι μαλάκας που είσαι Χριστέ μου, εκτός αν δουλεύεις σε κανένα αυτοοργανωμένο ρεστωράν που είναι και της μόδας αυτή η νοοτροπία έχει αφενός πλασματικό αντίκρισμα, αφ' ετέρου είναι από τα πιο κουτά νεοφιλελεύθερα ιδεολογήματα.

    Αλλά τι λέω, ΠΑΣΟΚ δικέ μου.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #34
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Βρε Χ, μπηκες σε μια σχολη, που για σενα ηταν ουτε κρυο, ουτε ζεστη. Εχεις κανα χρονο που βλεπεις πως ειναι στην πραξη και δεν γουσταρεις.
    Ενδιαμεσως εχεις κανει πραγματα του ποδαριου-απο δουλειες εννοω-.
    Και λες αγαπω την φωτογραφια.
    Οκ, πως περιμενεις να γινεις επαγγελματιας φωτογραφος? Σε κανα χρονο θα μας λες τι? Δεν γουσταρω να φωτογραφιζω γαμους και βαπτισεις.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  5. #35
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Βρε Χ, μπηκες σε μια σχολη, που για σενα ηταν ουτε κρυο, ουτε ζεστη. Εχεις κανα χρονο που βλεπεις πως ειναι στην πραξη και δεν γουσταρεις.
    Ενδιαμεσως εχεις κανει πραγματα του ποδαριου-απο δουλειες εννοω-.
    Και λες αγαπω την φωτογραφια.
    Οκ, πως περιμενεις να γινεις επαγγελματιας φωτογραφος? Σε κανα χρονο θα μας λες τι? Δεν γουσταρω να φωτογραφιζω γαμους και βαπτισεις.
    πρώτο πινκ δικό μου !
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #36
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    δουλεια να ναι και οτι να ναι .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #37
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    ανυπομονώ να τελειώσει το 8ωρο, το οποίο θεωρώ πολύ to begin with. Η ιδανική εργασία θα ήταν 6ωρη.
    Γενικά το 8ωρο είναι σπαστικό.6ώρο είναι καλύτερο,τις τελευταίες 2 ώρες βαριέμαι τρομακτικά....
    Η. να φανταστώ πως όταν πάς στην δουλειά κάνετε και Γκιβ μι φαιβ μεταξύ σας?βγάζετε και βραβεία καλύτερου πωλητή της χρονιάς κτλ κτλ?

    α και κάτι ακόμα,
    μετά το πέρας του 8ώρου όσο κουρασμένος και αν είμαι βγαίνω έξω.και πολύ απλά ξεχνάω οτιδήποτε έγινε στην δουλειά.Δεν αφήνω να με επηρεάσει ούτε στο ελάχιστο.Δεν θεωρώ την δουλειά κομμάτι της ζωής μου,αλλά μέσο για να βγάλω κάποια χρήματα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    δε θέλω να καταντήσει ρουτίνα και άγχος κάτι που αγαπώ.
    Πως γίνεται κάτι τέτοιο; Αν γουστάρεις τη φωτογραφία γιατί να μη πληρώνεσαι γι'αυτό, αλήθεια; Τη κάβλα σου θα κάνεις...

  9. #39
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    dythor δουλεύεις?
    Spoiler

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Λοιπον σεντονι δεν εχει, εχουμε και δουλειες (λολ)

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Quote Originally Posted by Rwxamhs View Post
    Γενικα, αμα δεν εισαι παθιασμενος με οτι κανεις, καιρος να αλλαξεις δουλεια.
    Τα λεμε οταν (ΑΝ) σταματησει ποτε ο μπαμπακας να σου σπρωχνει πακετο, αριστερουλη της κωλαθρας. Τωρα που δεν μπαινουν ποια οι αριστερουληδες στο δημοσιο να κανουν συνδικαλισμο, ετοιμασου για μαντολινο αμα κρατησεις τα ιδια μυαλα.
    Επισης, για οτι λες στον Η, κυριε μαλακα, μια ΣΟΒΑΡΗ εταιρεια, οταν κονομαει, δινει και κανα κοκκαλακι προς τα κατω Τεσπα, τερμα με σενα, παμε στον επομενο.

    Λοιπον Drumstick, εντελως συνοπτικα. Ξερεις τι μου βγαζουν εμενα τα γραφομενα σου; Μια ΤΕΜΠΕΛΙΑ, που την προβαλλεις στη δουλεια που σου φταιει κτλ.

    ΚΑΝΕΙΣ δε γουσταρει να δουλευει (και εγω θα ηθελα να ημουν σπιτι να τον παιζω για τη Μενεγακη as we speak), ΟΛΟΙ εχουν δουλεψει σε δουλειες του κωλου, καμποσοι δουλεψανε λιγο παραπανω και βρηκανε μια (σχετικη) ακρη. Τα οσα γραφεις δινουν ενα προφιλ εντελως unhirable και μη συνεργασιμου ατομου (αφηνοντας την τεμπελια απεξω). Σορρυ, αλλα με τετοια μυαλα, εχεις χασει με γκολ απο τα αποδυτηρια. Κατι για "σχολες" κτλ τα θεωρω γραφικα οποτε δε σχολιαζω καν.

    Στην τελικη, θες να γινεις επαγγελματιας φωτογραφος; Τσιμπα ενα τιπ, στειλε ενα portfolio σε 2-3 εταιρειες, ενα βιογραφικο με τις διακρισεις σου, το skillset σου, ολο και καποιος θα σε βαλει στο κυκλωμα ωστε να μην τραβας γαμους και βαφτισια. Αλλα ξεχασα, αυτο θελει ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

    Quote Originally Posted by Impure View Post
    dythor δουλεύεις?
    Spoiler
    Spoiler
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  11. #41
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Οκ παιδιά, είμαι τεμπέλα και ανώριμη. Συνεχίστε.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Εγκεφαλικα τεζα εισαι σιγουρα παντως
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  13. #43
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Είσαι απ'αυτούς που απο τα 7 ξέρανε πως θέλουν να γίνουν ΠΙΛΟΤΟΙ?
    Σόρυ κιόλας ε, αλλά δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Δεν καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται τοσο ΧΑΖΗ η παραπάνω δήλωση. Έχω κάνει καμιά 6-7 δουλειές και καμιά δεν ήταν η ιδανική, η ονειρεμένη, αυτή που θα έκανα και θα πορωνόμουν. Σκοτώστε με!
    ΟΚ δε μου φαίνεται χαζή, μου φαίνεται παιδική. Είσαι 26 χρόνων, θα έπρεπε μέχρι αυτή την ηλικία τουλάχιστον να έχεις εντοπίσει σε ποιο κλάδο θα ήθελες να απασχοληθείς. Και έλεος, μιλάμε για δουλειά, δε μιλάμε για να κάνεις το χόμπυ σου το επάγγελμά σου, ελάχιστοι άνθρωποι έχουν αυτό το προνόμιο...
    Τέζα μαλάκας.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  14. #44
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Και να συμπληρωσω, ακομη και οταν αγαπας το αντικειμενο της δουλειας σου, τα σκατα, με την οποιαδηποτε εννοια, και την ρουτινα καποια στιγμη και την αγγαρεια δεν τα γλυτωνεις.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  15. #45
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Οκ παιδιά, είμαι τεμπέλα και ανώριμη. Συνεχίστε.
    Πάλι καλά που το κατάλαβες.

    edit : γενικά είμαστε χάβοκ στο θρέντ.
    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. Ώρα για δουλειά
    By Drumsick in forum General Discussion
    Replies: 23
    Last Post: 08-05-2009, 11:08
  2. 2η δουλειά.
    By When Black Roses Bloom in forum General Discussion
    Replies: 53
    Last Post: 01-10-2008, 20:07
  3. Σε δουλειά να βρισκόμαστε...
    By Kuolema in forum General Discussion
    Replies: 91
    Last Post: 01-03-2007, 21:57
  4. Δουλεια!!
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 21-12-2006, 22:30
  5. Δουλειά και εκμετάλλευση
    By Kuolema in forum General Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 28-08-2005, 15:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •