Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 206

Thread: Boardwalk Empire

  1. #151
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    αααχ προτελευταιο επεισοδιακι σημερα,εχουν σοβαρεψει και δυσκολεψει τα πραγματα,μακαρι το τελευταιο επεισοδιο να ειναι ξερω γω 3 ωρες.
    Μια μικρη ενσταση ομως για το 10
    Spoiler
    καλα ειναι δυνατον ο δημαρχος να τους πουλησε τοσο ευκολα?λιγακι κουφο αυτο μιας και αυτοι τον εκαναν ανθρωπο και συνεχιζουν να τον στηριζουν.πως αλλαξοπιστησε ετσι ξαφνικα?καπως βεβιασμενο μου φανηκε λο αυτο,τεσπα

  2. #152
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    Quote Originally Posted by zumorito View Post
    αααχ προτελευταιο επεισοδιακι σημερα,εχουν σοβαρεψει και δυσκολεψει τα πραγματα,μακαρι το τελευταιο επεισοδιο να ειναι ξερω γω 3 ωρες.
    Μια μικρη ενσταση ομως για το 10
    Spoiler
    καλα ειναι δυνατον ο δημαρχος να τους πουλησε τοσο ευκολα?λιγακι κουφο αυτο μιας και αυτοι τον εκαναν ανθρωπο και συνεχιζουν να τον στηριζουν.πως αλλαξοπιστησε ετσι ξαφνικα?καπως βεβιασμενο μου φανηκε λο αυτο,τεσπα
    Spoiler
    δεν νομίζω να του έδωσαν επιλογή.... συν ότι έιχε ανασφάλεια με την colored vote ήδη...άρα πήγε όπου θα του την εξασφάλιζαν - είχε πουλήσει και στην αρχή της σεζόν--- πουσκασε Νάκι σε στυλ...πουναι το μερίδιο μου μη σε.
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  3. #153
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    δεν εχω δει τιποτα απο τις προηγουμενες σεζον
    Γιατί όχι;;;
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ωραια, τωρα δες και τα αλλα ομως =ρ
    τυχαια ειδα την πρεμιερα της 4ης με τον αδερφο μου και απο τοτε καθε τεταρτη συντονιζομαστε για το επομενο.
    απο την μια δεν την πολυπαλευω να δω μαζεμενες σεζον απο σειρες γενικοτερα πλεον,γιαυτο και δεν εχω κανει ακομα την κινηση σε breaking bad/walking dead πχ.ασε που σκεφτομαι οτι οσους βλεπω και δεν αναγνωριζω θα καταλαβαινω οτι μας εχουν αφησει χρονους.
    ισως καποια στιγμη στο μελλον να γινει κι αυτο.

  4. #154
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    4x11=η ηρεμία πριν την καταιγίδα κιέτσι

    Επίσης, διευκρινίστε μου κάτι. Στο τέλος του 10,
    Spoiler
    Eli, Nucky και Willie μαζί αποφασίζουν προφανώς να τα πουν όλα μετά το "let's get it sorted out" του πρώτου. Στο 11 δε μας δείχνει κάποια άμεση συνέχεια στη σκηνή αυτή, αλλά επιστρέφουμε στον agent Knox που συνεχίζει να στριμώχνει τον Eli για πληροφορίες και στην οικογενειακή συνάντησή τους με τον Nucky να μην αναφέρεται τίποτα. Επίσης, εκεί ο Nucky αναρωτιέται για τον "baby face" που διηγούνταν η κουνιάδα του ότι πούλησε ασφάλεια στον Eli, όπως και για το ποιος είναι το καρφί μέσα στους δικούς του. Αφού λοιπόν ο Nucky δεν ξέρει τίποτα ακόμα για το τι ρόλο παίζει πραγματικά ο Knox και ο Eli, τι διάολο είπαν μεταξύ του οι τρεις στο τέλος του 10; Ελπίδα μου ήταν ότι o Eli τα είπε όλα στον Nucky και κατέστρωσαν οικογενειακώς σχέδιο να τη φέρουν στον Knox και να τη σκαπουλάρουν, αλλά η εξέλιξη του 11 μόνο αυτό δε δείχνει. Τι γίνεται λοιπόν;

  5. #155
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ΔΑΚΡΥΑ ΓΑΜΩΤΟ.

    Και ο Chalky, και ο Harrow, και κομματάρα στο τέλος.

    ΜΟΝΟ ΔΑΚΡΥΑ.

  6. #156
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Spoiler
    Άψογο. Εκπληκτική τελευταία σκηνή με Harrow (και νομίζω έγινε ακριβώς όταν έπρεπε, πριν γίνει ο χαρακτήρας του κουραστικός ή υπερβολικά superhero) και νομίζω η καλύτερη δυνατή κατάληξη για τον Eli, οι σκηνές του χρόνου με Βαν Άλντεν θα 'ναι απολαυστικές. Συνολικά νομίζω η καλύτερη σεζόν της σειράς παρά το ότι ο Nucky δεν ήταν τόσο στο προσκήνιο. Μπορεί να μην υπήρχε το ξέσπασμα ας πούμε των 2 τελευταίων της 3ης, αλλά είχε ενδιαφέρον σε όλη της τη διάρκεια και για πρώτη φορά αφήνει πολλά ανοιχτά μέτωπα για την επόμενη.

  7. #157
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Spoiler
    ΤΙΝΑΦΤΑ ΓΑΜΩ ΤΗ ΜΠΑΝΑΓΙΑ

    ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΣΧΕΣΑΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΥΠΟΣΧΕΣΑΙ/ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΣΕ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ

    ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΑΜΩ ΓΑΜΩ ΓΑΜΩ

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  8. #158
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    Spoiler
    Richard Harrow στο banner ΑΜΕΣΑ

  9. #159
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Lazyass View Post
    Spoiler
    Richard Harrow στο banner ΑΜΕΣΑ
    ΤΩΡΑ Ε

    edit:
    Για αυτό που ρωτούσα παραπάνω, βγάλατε κανείς συμπέρασμα;

  10. #160
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    υποτιτλους εχουμε;

  11. #161
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    edit:
    Για αυτό που ρωτούσα παραπάνω, βγάλατε κανείς συμπέρασμα;
    Spoiler
    εγώ δεν θυμάμαι καν το σκηνικό για να είμαι ειλικρινής, οπότε το μόνο που έχω να προσφέρω είναι το "Nucky, Eli, and Willie gather to decide the Thompsons' next move." της wikipedia που δε λέει και τίποτα.


    ακόμα θρηνώ. υπέροχο φινάλε γενικά και ειδικά, του γράψανε υπέροχη σκηνή, μόνο πόνος για άλλον έναν αγαπημένο χαρακτήρα που τον τρώει το μαύρο χώμα ξαφνικά (περίπου, δεν υπήρχε περίπτωση να ευτυχήσει ποτέ).

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  12. #162
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Spoiler
    Σκιρτησε η καρδουλα μου οταν δεν πυροβολησε την πρωτη φορα και κομπιασε.Απο εκει και υστερα η πορεια ηταν αναμενομενη.
    Παντως τη σειρα την παρομοιαζω με το Wire και τουτο διοτι η ποιοτητα ξεχειλιζει σε καθε σκηνη και οι χαρακτηρες ειναι φοβερα καλογραμμενοι.
    Του χρονου λοιπον προβλεπεται πολυ Σικαγο,η συνυπαρξη van Alden - Eli θα σπειρει πιστευω,ο Chalky εκει στο ανταρτικο,και ο πουτανας γιος Narcisse θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον τωρα που ειναι και επισημα χαφιες.Παντως ο Hoover μια χαρα του την ειπε οτι ειναι γυρολογος και μαστροπος και να αφησει τις ιντελεκτουαλ πιπες.Θα μπασουν και ενα νεο χαρακτηρα και ολα μια χαρα.Nucky μαλλον αναβαλλει τη Florida αλλα τι διαολο θα κανει απο εδω και περα?
    Απο τοτε που ξεκινησε η σειρα περιμενα να πω την αληθεια μεγαλυτερη συμμετοχη του Luciano διοτι απο τους πραγματικους χαρακτηρες στους οποιους στηριζεται η σειρα θεωρειται ο μεγαλυτερος γκανγκστερ που εχει περασει απο τα χρονικα ομως δεν φαινεται να παιζει και πολυ εξελιξη στον συγκεκριμενο αν και θα ηταν γαματο να εκθρονισει τον Masseria και να εχουμε κανα πολεμο με Καπονε.
    Και του χρονου παντα τετοια.

  13. #163
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    γαμω το σπιτακι

  14. #164
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Spoiler
    tumblr
    Spoiler




    I promise.


  15. #165
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ένιωσα σφίξιμο στην καρδιά... γαμώ τις σειρές που βλέπω γαμώ
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



Similar Threads

  1. Welcome Greek Empire
    By nikodimos in forum Music Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 14-12-2011, 17:07
  2. [Cinema] Inland Empire (2006)
    By The Good Son in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 14-09-2011, 19:59
  3. Bye bye greek empire
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2009, 13:45
  4. Empire Earth 2
    By Buddy Lackey in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-2005, 21:59
  5. Cult h Empire
    By AngelOfSorrow in forum General Discussion
    Replies: 45
    Last Post: 04-06-2004, 18:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •