Results 1 to 14 of 14

Thread: chuck norris delta force aporia

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default chuck norris delta force aporia

    λοιπον τωρα τελευταια εχουν σταματησει παρα πολους φιλους μου , δελταδες χυμαδιο για ελεγχους σε μαξι κιετς.

    εχω μια απορια ρε σεις. οκ το ξερω οτι οταν εχουν μπλοκο μπορουν να σου κανουν ελεγχο κιετς. οταν ομως γυρνανε χυμαδιο εχουν δικαιωμα να σου ψαξουν το αμαξι? πιστευα οχι, εχει αλλαξει κατι?τι παιζει? ας πουν οι εμπειροι γιατι μου γυρνανε τα λαμπακια με τα μουνια
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    δεν ξερω αλλα θα πω την ιστορια:

    πριν μερικα χρονια εγω, ουανς εμπερορ και ενας ακομα ειχαμε παει mall να δουμε V for Vendetta σε μεταμεσονυχτια παρασταση...φευγουμε κατα τις 2.30-3 απο εκει...το αμαξι το θρυλικο νισαν τσερυ 25ετιας(το οποιο ειχε τρακαρει ο αδελφος μου)...με το που βγαινω κηφισιας σκαει μπατσικο πισω μου παιζει τα φωτα και σταματαω στο πλαι..παω να ανοιξω πορτα να κατεβω και με τη ντουντουκα ακουγεται η μπατσοφωνη: " παρακαλουμε μεινετε στο αυτοκινητο σας" .. σκανε οι μπατσοι με τους φακους απο τα πλαγια..ζηταει κλασσικα διπλωμα αδειες κλπ...εγω εντωμεταξυ δεν ειχα ιδεα και εκανα μια ωρα να τα βρω..μας λενε να βγουμε απο το αμαξι...
    -"εχετε τπτ υποπτο στο αυτοκινητο?"
    -"οχι"
    -""ανοιξε το ντουλαπακι του συνοδηγου".
    ανοιγω ντουλαπακι ψαχνει με φακους τπτ...
    μας ρωτανε τι κανουμε στη ζωη μας γενικα...του λεγαμε τις μαλακιες μας εμεις...ακολουθει η παρακατω σκηνη:
    -"στο πορτ μπαγκαζ εχετε τπτ υποπτο κρυμμενο?"
    -"οχι τπτ"
    -"εισαι σιγουρος? ανοιξε να κοιταξω"
    ανοιγω το πορτ παγκαζ και υπαρχει μια βαρια(την οποια ειχε χρησιμοποιησει ο πατερας μου να μαζεψει λιγο μια πορτα απο το τρακαρισμα)
    -"τη βαρια τι τη θες?"
    -"εε να ξερετε τρακαρε ο αδελφος μου και .."
    -"ποτε τρακαρε ?"
    -"πριν μια εβδομαδα"
    -"χμμ καλα αυτο δεν επρεπε να βρισκεται εδω"

    τεσπα μετα απο αυτα μας αφησε στην ευχη του θεου και εμεις γελουσαμε στην επιστροφη

  3. #3
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    μπορεις να αρνηθεις τον ελεγχο στο σημειο αλλα σε αυτην την περιπτωση σε πανε στο κοντινοτερο τμημα κ κει δεν εχεις επιλογη
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  4. #4
    Senior Member takuma's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    179

    Default

    παραπλήσιο σκηνικό με jack.

    Εχω αμάξι πατέρα και είμαστε 5 ατομα μέσα.
    Με σταματάνε.
    διπλωμα-αδεια και ταυτοτητες απο ολους.

    Παω ανοιγω πορτ μπαγκαζ, εχει πίσω ενα μεγάλο παλούκι, δεν ειχα ιδεα γιατι υπηρχε.
    ατακα μπατσου "σε δέρνει ο πατέρας σου με αυτό?" και γελάει μαζί με συν-άδερφες του.
    αστειακι καλέ.

    Παίρνει το πάσο απο ενα φιλαράκι μου,
    -"τι σπουδάζεις?"
    -"Γράφει το πάσο μου"
    -"εε τι σπουδάζεις? , πές μου"
    -"Διάβασε το πάσο μου" (εκει στραβώνει)
    -"οικγκχκ , οικο.. οικιακά? " και γελάει πάλι σα χαζουλης (δεν μπορουσε να διαβασει..)
    -"οικονομικό"

    οτιναναι

  5. #5
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    θα πω κ εγώ την ιστορία.

    ρέθυμνο πριν 7 χρόνια, έχει κατεβάσει φιλαράκι μου mazda 323, χιλιοχτυπημένο 15ετίας.
    ένας κολλητός κάνει εκπομπή σε τοπικό σταθμό και είμαστε "καλεσμένοι" στο στούντιο. κλασσικά δηλαδή μαλακιζόμαστε στα μικρόφωνα και πίνουμε μπύρες. φεύγουμε 3 άτομα με το αμάξι, εγώ κ ο άλλος με την εκπομπή μαλλι μέχρι τη μέση. περνάει από το αντίθετο ρεύμα αστυνομικό τζιπάκι και μας κοιτάνε. δεν κάναμε 20 μέτρα, οι μπάτσοι αναστροφή μας κάνουν σινιάλο, ενώ ένα άλλο τζιπ έρχεται σφαίρα μπροστά και μας κόβει το δρόμο. κατεβαίνουν μπάτσοι με τουφέκια μας σημαδεύουν και μας βγάζουν από το αμάξι. ένας παίρνει ταυτότητες και οι άλλοι με προβολέα κάνουν φύλλο και φτερό το αμάξι - δε ρώτησαν καν.
    αυτός που σημείωνε στοιχεία μας ρωτάει τι δουλειά κάνουμε. πολιτικός μηχανικός Χ 2 + γιατρός. εκεί χαλάρωσαν αρκετά. σταματάνε το ψάξιμο. μας δίνουν πίσω τα χαρτιά, ρωτάνε αν έχουμε τίποτα πάνω μας και φεύγουν.
    Rock or Nothing

  6. #6
    μηδέν statik's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Reality Asylum
    Posts
    225

    Default

    Μιας κ 3εκινησαν οι ιστοριες ας πω κ εγω το δικο μου παραμυ8ι. Χρονια πριν βγουνε παγανια ΔελτοΔιαδες, τοτε που σταματαγανε τροχαιοι ακομα για ελεγχους κλπ μου τυχαινει σε σχεδον χωματοδρομο σουρουπο ακυρο μπλοκο. (Ακυρο γτ ενω σκαγανε 50 οχηματα/sec τους βλεπω να μου κλεινουν το δρομο με μπατσικο στο 3αφνικο κ με κινδυνο να πεταχτω στο αντι8ετο). Χαλαρη εγω χωρις να εχω καταλαβει γιατι τοσο 3εκαρφωτα, βλεπω 3-4 καλοπαιδακια με ενα τσουρμο σκυλια (κανονικα:ρ) να με κυκλωνουν. Κατεβαζω τζαμι, δεν βγαινω καν ε3ω εχοντας την ιδεα οτι παιζει αν κατεβω να μου την πουν οτι εβγαλα ζωνη η οτι "απει8ευσα" στον επερχομενο ελεγχο πχ, κ κανω στον πρωτο που σκασε με ενα απ'τα σκυλια παρεα, τι 8ες αρχικο - ταυτοτητα/ διπλωμα/ η αδεια? Μου ριχνει περιεργη ματια, δεν μιλαει, κοιταει μια τους υπολοιπους ενα γυρω κ μου σκαει με γελακι υποπτο "τα σκυλια ανιχνευσαν ναρκωτικες ουσιες κ 8α πρεπει να παραμεινεις για ε3ονυχιστικο ελεχγο γτ 8α φερουμε κ ενισχυσεις"... Σαλταρω εγω κα8οτι το σουρεαλ της υπο8εσης μου κατσε καπως κ απαντησα σε φαση "τελειωνε κ φερε κ το ελικοφτερο" η κατι τετοιο. Το πιανει ο ακυρος οτι τσαντιστηκα κ σαν καλο μπατσακι που (ω, τι πρωτοτυπο) κανει γκρικ καμακι, μου σκαει τερμα χαμογελο πλατυ ζητωντας ταυτοτητα κ τηλεφωνο κ να μην ανησυχω τα σκυλια τα ειχανε για πλακιτσα. Δινω μονο ταυτοτητα με μπονους διπλωμα για να μην πει κ κατι λεγοντας κιολας οτι βιαζομαι κ δν ειχα χρονο για αστειακια. Μετα απο 3-5 λεπτα ακομα κα8υστερησης (μυαλου κ ωρας) κ αφου δν απαντουσα πλεον στις μαλακιες εφυγα αρκετα τσαντισμενη κ λιγοτερο αγχωμενη. (Ειχα μια φοβια μπας κ μου εχωναν τπ "καλο" οι ιδιοι για περεταιρω τραβηγμα). Απο τον κα8ρεφτη ειδα οτι το 3ανακαναν σε ενα αμα3ι πιο πισω...
    anti-metal

  7. #7
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    κι εμένα με σταματήσαν και με ψάξαν το αμάξι + σωματικό έλεγχο, αλλά ο λόγος ήταν ότι είχα περάσει με ας το πούμε πορτοκαλί (προς κόκκινο) και έκανα τη κορόϊδα μην με γράψουν για παραβίαση σηματοδότη και μου πάρουν τα σώβρακα.

  8. #8
    Senior Member ChromeBlackFuture's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Garden of Gray
    Posts
    946

    Default

    Καλά οι αηδίες που ρωτάνε σε ελέγχους είναι απίστευτες! 'Εχεις 2 κινητά? Γιατί?' ' Γιατί έκανες το γύρο της πλατείας?'
    The Wilderness is Gathering all its Children in...

  9. #9
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ChromeBlackFuture View Post
    ' Γιατί έκανες το γύρο της πλατείας?'
    Πήρα κύπελλο λες και είσαι Οκ

  10. #10
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    θα πω κ εγώ την ιστορία.

    ρέθυμνο πριν 7 χρόνια, έχει κατεβάσει φιλαράκι μου mazda 323, χιλιοχτυπημένο 15ετίας.
    ένας κολλητός κάνει εκπομπή σε τοπικό σταθμό και είμαστε "καλεσμένοι" στο στούντιο. κλασσικά δηλαδή μαλακιζόμαστε στα μικρόφωνα και πίνουμε μπύρες. φεύγουμε 3 άτομα με το αμάξι, εγώ κ ο άλλος με την εκπομπή μαλλι μέχρι τη μέση. περνάει από το αντίθετο ρεύμα αστυνομικό τζιπάκι και μας κοιτάνε. δεν κάναμε 20 μέτρα, οι μπάτσοι αναστροφή μας κάνουν σινιάλο, ενώ ένα άλλο τζιπ έρχεται σφαίρα μπροστά και μας κόβει το δρόμο. κατεβαίνουν μπάτσοι με τουφέκια μας σημαδεύουν και μας βγάζουν από το αμάξι. ένας παίρνει ταυτότητες και οι άλλοι με προβολέα κάνουν φύλλο και φτερό το αμάξι - δε ρώτησαν καν.
    αυτός που σημείωνε στοιχεία μας ρωτάει τι δουλειά κάνουμε. πολιτικός μηχανικός Χ 2 + γιατρός. εκεί χαλάρωσαν αρκετά. σταματάνε το ψάξιμο. μας δίνουν πίσω τα χαρτιά, ρωτάνε αν έχουμε τίποτα πάνω μας και φεύγουν.
    Sygkinh8hka...Klassiko re8ymno.... ΕΙΔΑΣΥΔΕ...Megista palikaria...Xontroi me paralages kai moustakes?Kana ptyssomeno klomp?
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  11. #11
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    στην ερώτηση του μπέρνη δε ξερω να απαντήσω, αλλή η δική μου ιστορία ειναι λιγο ακραία:

    γύρω στις 5 τα ξημερώματα 20 Ιουνίου του 9, γυρνούσαμε το πακετάκι Rosetta, Blindead, City Of Ships στο αεροδρόμιο για να προλάβουν τη πτήση τους για Τσεχία. είμασταν ένα 9θεσιο βαν κ 2 αμάξα. Εγω έχω 4 Πολωναράδες Blindead στη σταρλετάρα τη τρακαρισμένη (η οποία έχει κάτσει απο το βάρος), οι οποίοι ειναι ο ένας με ξούρες στη μεσα μερια απο το κεφάλι/μαλλιμεχριτονκώλο-μανίκια τατου, ο αλλος με πρόκα στο πιγούνι-μουσιμισομετρο-ξούρας, ο αλλος με μουρη χαρακωμένη-στρατιωτικό-αρβυλο-αμανικομεσκισμενομανικι κ τεσπα κ ο τεταρτος καπως αναλόγως. Επίσης όλοι τους γομάρια 1.85 ο κοντύτερος κ ψιλοτύφλες να πίνουν ούζα κ να τραγουδάνε Πολωνικά τραγούδια. Μόνο ένας μιλάει αγγλικά της προκοπής κ ένας δε μιλάει ΓΡΙ. Πιάσατε το θέαμα πιστεύω.
    Προπορεύομαιτου τάγματος λοιπόν, κ μπαίνω Αττικη Οδό απο Κατεχάκη. Μαζί μου μπαινει κ ένα μπατσικο απο παραδιπλανή μπάρα. 5 λεπτά μετά βλέπω οτι ακολουθεί πιστά ολες μου τις προσπεράσεις κλπ αλλα είναι κομπσος χωρις φάρους κ μαλακίες. Ρωτάω τα ντερέκια εάν κουβαλάνε καμια μαλακία πάνω τους γτ παιζει να μας ακολουθει μπατσικό. Αρνούνται. Συνεχίζουν οι χοροί κ τα τραγούδια κ περνάνε οι έξοδοι απο την Αττική, κ παράλληλα έχω χασει το αλλο τουτου κ το βαν απο πίσω (η διαστημική ταχύτητα της σταρλετάρας βλέπετε...). Περνάμε κ τη τελευταία έξοδο "προς τοπικές οδούς" κ αρχίσει το πανηγύρι.
    Ανάβουν φάροι, όχι απο 1 περιπολικό αλλά τουλάχιστον απο 5! Να μου ρίχνουν φώτα στη μεγάλη σκάλα κ εγω να κανω στην άκρη. Φωνάζει με τη ντουντούκα "ΟΔΗΓΟΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ". Τα βγάζω. "ΔΙΠΛΩΜΑ-ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ Κ ΒΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΧΗΜΑ". Βγαίνω. Έρχεται ένας κ με πέρνει αρων άρων κ με παει πιο πίσω ένω παράλληλα βλέπω να κατεβαίνουν απο το ανάχωμα δεξιά κ πίσω απο τους θάμνους τύποι με όπλα κ να πλησιάζουν το αμάξι διερευνητικά. Γυρνώντας προς τους μπάτσους, έχουν ανοιξει πόρτες κ έχουν στηθει με αυτα τα ψιλοαυτόματα που κουβαλάνε. Ρωτάνε κλασσικά τι κάνω, ποιος ειμαι που πάω κ παράλληλα κάποιος φωνάζει με τη ντουντούκα "ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΞΩ". Δε κουνιέται κανένας απο το αμάξι. Τους λεω ευγενικά οτι δε μιλάνε ελληνικα. Σοκ κ δέος στο βλέμμα του σε φαση "πιάσαμε λαβράκι"
    -Από πού ειναι;
    -Πολωνία.
    -Κ δε μιλάει κανένας Ελληνικά;
    -Όχι, μόνο ο ένας ξερει Αγγλικά
    -Κανένας κανένας;
    -Κάνένας

    κ φωνάζει με τη ντουντουκα
    "ΓΙΟΥ ΛΕΦΤ ΦΡΟΝΤ. ΑΟΥΤ!!!"

    Κ πάει να βγει αυτός που μιλάει τα εγγλέζικα απο τη πίσω αριστερη πόρτα κ ενας απο αυτους που κατεβηκαν απο το ανάχωμα του τη κλεινει με βία κ του φωναζει κατι ακατάληπτα σημαδεύοντας τον. Φωνάζω το όνομα του συνοδηγού κ βγαίνει έξω. Ένας τύπος κοντά 2 μέτρα αυτος με τη χαρακωμένη μούρη που δε μιλαει ΓΡΙ αγγλικά. Χέζονται πάνω τους κ τον πανε πιο πέρα για ψάξιμο. Ε σιγα σιγα τους έβγαλαν κ έψαξαν όλους κάνοντας ερωτήσεις σε βλαχοαγγλικά. Εψαξαν τα παντα πάνω μας κ στο αμαξι: τσαντες, παπούτσια, πάτους, κάλτσες, καπώ, πορτπαγκάζ, ρεζέρβες, σώβρακα, πατακια, ντουλαπάκια, πορτοφολια, ακόμα κ έναν αγιασμό που μου είχε βαλει η γιαγια μου άνοιξαν κ μύρισαν (.....). Δε βρήκαν τίποτα. Όλη την ωρα που έψαχναν προσπαθούσα να μάθω τι συμβαίνει κ μου έλεγαν να μην ανακατεύομαι κ οτι κάνουν τη δουλειά τους. Οι Πολωνοί με ρωτούσαν γιατι το κάνουν αυτό κ οτι θα χάσουν τη πτήση. Παράλληλα είχαν περάσει κ οι αλλοι του τάγματος μας κ είχαν μεινει λιγο χαζοί απο το σκηνικό. Κανα 20λεπτο τουλάχιστον τράβηξε αυτό.
    Τέσπα μας αφήνουν κ φεύγουμε, με ενα αμάξι μπουρδέλο κ χωρις μια συγγνώμη για τη ταλαιπωρία. Κάποιοι απο τη μπάντα αλλα κ απο Rosetta έχουν γραψει στα μπλογκ τους για το σκηνικό. Με λίγο ψάξιμο ίσως βρίσκεται ακόμα κάτι.

    Τέλος καλό όλα καλά όπως κ να χει αλλα η ψυχή μου ξέρει που πήγε μόνο στη σκέψη εάν είχαν όντως τπτ πάνω τους η μπάντα ή μας φόρτωναν τπτ οι μπάτσοι για να δικαιολογήσουν το τόσο χοντρό πέσιμο. Μερικές εβδομάδες μετά ειδα στις ειδήσεις οτι έπιασαν κατι βούλγαρους με όπλα κοντά στο αεροδρόμιο. Ίσως να μας πέρασαν για αυτούς, δε ξέρω.
    Ουφ

  12. #12
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Sygkinh8hka...Klassiko re8ymno.... ΕΙΔΑΣΥΔΕ...Megista palikaria...Xontroi me paralages kai moustakes?Kana ptyssomeno klomp?

    οι μονες επαφες που ειχαμε με ειδασυδε ηταν μια φορα στο κεντρο της πολης των χανιων που τους ειχανε δωσει στολες των ματ και κατι καραμπινες που πεταγανε δακρυγονα που δεν ηξεραν να τις χρησιμοποιουν και τα στελνανε(τα δακρυγονα) πανω απο την ταρατσα της Αγορας, μια φορα σε ματς γ' εθνικης οπου το κορακι ειχε δωσει 2 πεναλτι στον φιλοξενουμενο και ενας παππους και ενας παπας σκαρφαλωνανε τα καγκελα για να μπουκαρουν, και αλλη μια φορα στο λιμανι της σουδας που μας τρεξανε λιγο

  13. #13
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    χαχαχα ναι ΕΙΔΑΣΥΔΕ ήταν
    Rock or Nothing

  14. #14
    Senior Member DannyCarey's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Milky Way
    Posts
    182

    Default

    τα Ο.Π.Κ.Ε. και αλλες τετοιες ομαδες, εχουν το δικαιωμα να σου κανουν το αμαξι μουνι μονο με την υποψια οτι κατι κουβαλας κτλ.
    οι απλοι μπατσοι υποτιθεται πως δεν το χουν, περα απο ενα απλο σωματικο ελεγχο κτλ, αλλα οπως και να χει τα ψαχτηρια τους θα τα κανουν , απλα ισως να μην ειναι τοσο υπερβολικα οπως αυτα των ΟΠΚΕ.(ξυλωμα σε καθισματα ,κτλ κτλ).
    τωρα να αρνηθεις ψαξιμο μου φαινεται λιγο χαζο, εχεις δεν εχεις κατι να κρυψεις γιατι θα τους στραβωσεις παραπανω και δεν θελουμε κατι τετοιο.
    -ψυχραιμια και καλες καβατζες.-
    Straight to the top we headed leaving devils beheaded

Similar Threads

  1. Chuck Palahniuk
    By aggelhs_rwxamhs in forum Literature
    Replies: 20
    Last Post: 25-10-2011, 13:36
  2. Titan Force - Titan Force (1989)
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 43
    Last Post: 10-04-2008, 02:12
  3. Chuck Norris facts
    By sabbattack in forum General Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 23-08-2006, 15:43
  4. Chuck Norris can count to infinity. TWICE
    By dead in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 19-01-2006, 22:09
  5. Chuck Norris Vs Sylvester Stallone Vs Arnold schwarzenegger
    By lost_icon in forum General Discussion
    Replies: 66
    Last Post: 27-04-2005, 18:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •