Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Οτοστόπ.

  1. #1
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Οτοστόπ.

    Βάζετε κόσμο στο αμάξι σας;

    Αν όχι, γιατί;

    Αν ναι, ποιους; Όσους σας κάνουν νόημα, χωρίς διακρίσεις; Επιλέγετε ανάλογα με ηλικία, φύλο, φυλή κτλ;

    Μη πείτε για εμπειρίες που κάνατε εσείς οτοστόπ, όλοι ξέρουμε ότι θα είναι γαμάτες και θα έχετε γυρίσει όλο τον κόσμο με καλή διάθεση και δυο παπούτσια πάνινα, αλλά ας τις αφήσουμε για άλλη φορά.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #2
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Μία φορά κατά λάθος μόνο, γιατί δεν τους πήρα εγώ, τους μάζεψε το διαστημόπλοιο από μόνο του. Τελικά ήτανε ένας ξάδερφος μου και ένας τύπος που του είχα κλέψει τη γκόμενα σε ένα πάρτι. Φάση είχε, αν εξαιρέσεις ότι μας κυνηγούσε η κυβέρνηση του γαλαξία γιατί το διαστημόπλοιο το είχα κλέψει στα εγκαίνια και τη φάση που μας πέταξε πυρηνικά το αυτόματο αμυντικό σύστημα ενός εγκαταλελειμένου πλανήτη. Ευτυχώς γλιτώσαμε και από τα δύο και πήγαμε για φαγητό.

    Έντιτ: Επίσης έμαθα από το βιβλίο στο οποίο είναι συντάκτης ο ξάδερφός μου ότι οι Βόγκον δεν παίρνουν ποτέ στα διαστημόπλοιά τους επιβάτες με οτοστόπ, αλλά μπορείς να τη γλιτώσεις αν σε ανεβάσουν στα κρυφά οι μάγειρες.
    Last edited by rat_poison; 31-08-2010 at 15:18.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #3
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    εντελώς όν τόπικ


  4. #4
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    δεν θυμάμαι ακριβώς που, αλλά έγινε πριν 4 χρόνια περίπου που είναι ένα παππούδι και ζητάει από τα μπροστινά αμάξια να τον πάνε κάπου και τον γειώνουν και εγώ επειδή είμαι ευγενικό παιδί και μικρή είχα αποτύχει στους προσκόπους πήγα δίπλα του όταν άνοιξε το φανάρι και του πρότεινα να τον πάω εκεί που ήθελε [λογικά ήθελε να τον ανεβάσουν στο τέρμα της ανηφόρας].
    το παππούδι, που λέτε, με κοίταξε και απλά αρνήθηκε.

    satan was a lez

  5. #5
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by ~ladykiller~ View Post
    δεν θυμάμαι ακριβώς που, αλλά έγινε πριν 4 χρόνια περίπου που είναι ένα παππούδι και ζητάει από τα μπροστινά αμάξια να τον πάνε κάπου και τον γειώνουν και εγώ επειδή είμαι ευγενικό παιδί και μικρή είχα αποτύχει στους προσκόπους πήγα δίπλα του όταν άνοιξε το φανάρι και του πρότεινα να τον πάω εκεί που ήθελε [λογικά ήθελε να τον ανεβάσουν στο τέρμα της ανηφόρας].
    το παππούδι, που λέτε, με κοίταξε και απλά αρνήθηκε.
    έπρεπε να τον πατήσεις.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  6. #6
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    έχω φορτώσει κατά καιρούς. εκτος από καναν παππού που θέλει να πάει από το χωριό στην πόλη κ είναι λίγο πολύ γνωστός-θείος κτλ, έχω φορτώσει μια κοπελιά που πήγαινε κάπου_έξω_από_χανιά στα χανιά και έναν ολλανδό που έκανε το γύρο της ελλάδας με ποδήλατο και έσπασε η ρόδα του στην εθνική, από θήβα μέχρι αθήνα. δε θυμάμαι κάτι άλλο τώρα.
    Rock or Nothing

  7. #7
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    χανια δεν ειχα αμαξι αλλα το να κανουμε ωτοστοπ απο πολυτεχνειο για κεντρο ηταν καθημερινο φαινομενο

  8. #8
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ο πατέρας μου μια φορά είχε πάρει έναν καλόγερο που πήγαινε προς άγιο όρος και πήγε να ξεράσει από την βρώμα.από τότε δεν ξαναπήρε καμιά τέτοια λέρα.

  9. #9
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ναι, όλους. Μια φορά δε πήρα έναν Εσθονό χίπη Θεσσαλονίκη-Αθήνα με το Λόκη.

    Πιστεύω πως βάσει του πόσο συχνά συμβαίνουν μαλακίες (όχι συχνά) με χιτσχάικερς αξίζει το ρίσκο να γατζώσεις πάνω έναν αδερφό. Επίσης το φέις κοντρόλ μου ακούγεται τελειώς μαλακία, δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να πιστεύεις ότι θα καταλάβεις τον δολοφόνο/απαγωγέα/κλέφτη απ' το παρουσιαστικό/φέρσιμο εκτός αν είναι τρανταχτά ψυχοπαθής.

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Μη πείτε για εμπειρίες που κάνατε εσείς οτοστόπ, όλοι ξέρουμε ότι θα είναι γαμάτες και θα έχετε γυρίσει όλο τον κόσμο με καλή διάθεση και δυο παπούτσια πάνινα, αλλά ας τις αφήσουμε για άλλη φορά.
    Απ' ότι φαίνεται μάλλον δεν το έχεις πολυκάνει και σίγουρα ζηλεύεις, αν δε ζηλεύεις την ίδια την πράξη σίγουρα τα όμορφα ψηλά παιδιά με τα ξανθά μαλλιά που διηγούνταν περιπέτειες και σου έπαιρναν τα κορίτσια. Αισθάνομαι κατόπιν τούτου υποχρεωμένος να σε διαβεβαιώσω φίλε μου ότι δεν χάνεις και πάρα πολλά, τις περισσότερες φορές απλά πας απ' το ένα μέρος στο άλλο (σχεδόν) τζάμπα. Στο δρόμο δεν ζεις περιπέτειες, δεν κάνεις φίλους ούτε βαθυστόχαστες συζητήσεις.

    Μια φορά όμως που λέτε γυρίζαμε από ένα πανηγύρι στην Ικαρία μεθυσμένοι, μας πήρε τρικάβαλο μια γουρούνα και...
    Last edited by Dythor; 31-08-2010 at 17:25.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  10. #10
    Senior Member ChromeBlackFuture's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Garden of Gray
    Posts
    946

    Default

    Δλδ σε κανέναν δεν έτυχε να πάρει γκόμενο/γκόμενα και να γνωριστούν/αγαπηθούν όπως στις ταινίες και στα βίντεο κλιπς?
    Α ρε Ντίμα Μπιλάν....Με σένα αρχίζει και τελειώνει ο ρομαντισμός...

    The Wilderness is Gathering all its Children in...

  11. #11
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Βάζετε κόσμο στο αμάξι σας;
    Σε καμία περίπτωση.
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  12. #12
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by ChromeBlackFuture View Post
    Δλδ σε κανέναν δεν έτυχε να πάρει γκόμενο/γκόμενα και να γνωριστούν/αγαπηθούν όπως στις ταινίες και στα βίντεο κλιπς?
    με την κοπέλα που φορτώσαμε χανιά, κρατησα κάποια επαφή, βγήκαμε κ για καφέδες κτλ (σπούδαζε θεσ/νικη) αλλά:
    - 1ον είχα σχέση και είμαι καλό παιδί, δεν κάνω "τέτοια"
    - 2ον δεν ήταν ο τύπος μου (aka ήταν ψιλομπάζο)
    Rock or Nothing

  13. #13
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Απ' ότι φαίνεται μάλλον δεν το έχεις πολυκάνει και σίγουρα ζηλεύεις, αν δε ζηλεύεις την ίδια την πράξη σίγουρα τα όμορφα ψηλά παιδιά με τα ξανθά μαλλιά που διηγούνταν περιπέτειες και σου έπαιρναν τα κορίτσια. Αισθάνομαι κατόπιν τούτου υποχρεωμένος να σε διαβεβαιώσω φίλε μου ότι δεν χάνεις και πάρα πολλά, τις περισσότερες φορές απλά πας απ' το ένα μέρος στο άλλο (σχεδόν) τζάμπα. Στο δρόμο δεν ζεις περιπέτειες, δεν κάνεις φίλους ούτε βαθυστόχαστες συζητήσεις.

    Μια φορά όμως που λέτε γυρίζαμε από ένα πανηγύρι στην Ικαρία μεθυσμένοι, μας πήρε τρικάβαλο μια γουρούνα και...
    Α μη το λες, όταν ήμουν νέος (ίσα με σένα περίπου - 18 δεν είσαι; ) και το αίμα μου έβραζε και η ζωή ήταν γεμάτη όνειρα και προκλήσεις, είχαμε κάνει οτοστόπ με ένα φίλο μου (στους Θρακομακεδόνες) για να πάμε από μια πλατεία σε μια άλλη, αλλά ο οδηγός που μας πήρε στο φορτηγάκι του ήταν τέρμα μεθυσμένος και έμοιαζε από τους ανθρώπους που τρώνε παιδιά, οπότε κατεβήκαμε μετά από λίγο και περπατήσαμε.

    Κατά τάλλα το τόπικ είναι σοβαρό, οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται να βάλουν αγνώστους στο αυτοκίνητο τους, ενώ παλιότερα το οτοστόπ ήταν αρκετά συνηθισμένο φαινόμενο, οπότε ήθελα να συζητήσουμε το πώς αντιμετωπίζει η νεολαία αυτό το τόσο σημαντικό ζήτημα.

    Η τελευταία παράγραφος του αρχικού μου ποστ είναι λίγο βλαμμένη και δίκαιες οι μούτζες σας, αλλά ήθελα να αποφύγουμε όσο γίνεται τα μπερνινικά ποστς τύπου "πήγα στην Ισλανδία με οτοστόπ, παρέα με 2 μουνάρες και μισό κιλό παγωτό".

    Οπότε πείτε.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  14. #14

    Default

    Μια φορά έχω πάρει μια θείτσα από πάτρα μέχρι κόρινθο και τις υπόλοιπες ή τους βλέπω πολύ αργά ή δεν έχω θέσεις. Γενικά προσπαθώ να το κάνω, αν και γενικά δεν τρελαίνομαι να γνωρίζω κόσμο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #15
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    γενικά φορτώνω όταν χωράει , ωστόσο όταν το τσακίρικο μάτι μου μυριστεί παρανομία κάνω το κουνέλι.

Similar Threads

  1. Ιντερνετικο οτοστοπ
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 04-06-2006, 15:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •