Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 74

Thread: κάμπιγκ

  1. #46
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    άγνωστος και απόμερος προορισμός, αλλά (ακόμη) φιλικός προς τους ελεύθερους κατασκηνωτές αποδείχθηκε η ερεικούσα κέρκυρας την οποία επισκέφτηκα πρόσφατα.
    https://www.google.gr/maps/dir//%CE%...5!2d39.8828957

    όλος ο γύρος του νησιού είναι 10χλμ οπότε προφανώς δε χρειάζεται ούτε όχημα. για τους free campers ο δήμος έχει παραχωρήσει την αυλή του σχολείου στην οποία θα βρει κανείς σκιά, τουαλέτες, ντους και ρεύμα. βέβαια, μπορεί κανείς να στήσει όπου βρει μέσα στο δάσος ή στην ερημική παραλία "μπραγκίνη", περίπου 2,5 χλμ από το λιμάνι (δεν έχει σκιά), για περισσότερο ιδιωτικές στιγμές.
    από την κέρκυρα παίζει το καθημερινό καραβάκι για διαπόντιες νήσους, το οποίο κάνει 3 ώρες. για λιγότερη απαλεψιά, υπάρχει κάθε τετάρτη, σάββατο και κυριακή το καραβάκι από σιδάρι (1 ώρα) με 18 ευρώ εισιτήριο (με επιστροφή).
    τα απαραίτητα για τη διαβίωση θα τα βρει κανείς στο νησί, ενώ από φέτος έχει γιατρό (φαντάρο) και νοσοκόμα αν τύχει κανα τσίμπημα ή κάποιο ατύχημα.
    η φάση προσφέρεται για ηρεμία και περισυλλογή, αλλά υπάρχει και το σχετικό μπαρ για το απαραίτητο πιώμα αν κάποιος θελήσει να γίνει κοινωνικός
    Rock or Nothing

  2. #47

    Default

    Στην Ερεικούσα για διακοπές ο Αλ. Τσίπρας
    http://www.newsbomb.gr/politikh/news...s-o-al-tsipras

    -επ!!
    -...ωπ!

  3. #48
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    λιγη τεχνικη βοηθεια plox.
    Εχω χασει τη σκηνη μου και λεω να τσιμπησω μια jumbo με 20 ευρω. Αξιζει η θα μου πεσει στο κεφαλι και θα ξεφτυλιστω στο μωρακι που (ελπιζω) θα εχω μεσα;
    Γενικα απο που θα ψωνιζατε εξοπλισμο σε χαμηλη τιμη;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #49
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    λιγη τεχνικη βοηθεια plox.
    Εχω χασει τη σκηνη μου και λεω να τσιμπησω μια jumbo με 20 ευρω. Αξιζει η θα μου πεσει στο κεφαλι και θα ξεφτυλιστω στο μωρακι που (ελπιζω) θα εχω μεσα;
    Γενικα απο που θα ψωνιζατε εξοπλισμο σε χαμηλη τιμη;
    Λάθος θρεντ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #50
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    καμπινγκ thread συγκεκριμενα τεχνικη βοηθεια μαν, αμα εχει ειδικο thread για αυτα βαλε λινκ να ξαναγραψω το ιδιο!
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  6. #51
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  7. #52
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default



    Ρε αρτινχέιστ, αφού είσαι ωραίος τύπος ναούμ, γιατί μου τη σπας με τα μηχανάκια, ρε δικέ μου;
    Life begins at 45°.

  8. #53
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Έχεις αθηναϊκές πινακίδες.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  9. #54
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    καμπινγκ thread συγκεκριμενα τεχνικη βοηθεια μαν, αμα εχει ειδικο thread για αυτα βαλε λινκ να ξαναγραψω το ιδιο!
    πάρε φθηνή. άμα δεν κάνεις ελεύθερο πάνω από 4-5 μέρες το χρόνο δεν αξίζει να ακουμπήσεις παραπάνω φράγκα.
    Rock or Nothing

  10. #55
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ούτε για να γαμήσει;
    Life begins at 45°.

  11. #56
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ούτε για να ποστάρει στο fml.

  12. #57

    Default

    πιστεύω ότι γράφω στο σωστό μέρος, γιατί κ εγώ για σκηνή θέλω να μιλήσω

    ενθουσιάστηκα που βρήκα φθηνά αεροπορικά και έκλεισα με ραιανερ χωρίς να σκεφτώ ότι θα κουβαλάω και σκηνή μαζί μου
    παίζει να με αφήσουν να την χώσω τζαμπέ ή θα πρέπει να την στριμώξω στην χειραποσκεύη? το έχει κάνει κανείς άλλος ή μόνο εγώ είμαι κοσμάρα?

  13. #58
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν είσαι πολύ καλό και πειστικό γκομενάκι, μπορεί να σε αφήσουν, εσένα προσωπικά.

    Spoiler
    Αν είναι μικρή, μπορείς:

    * 1 bag which must not exceed 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg in weight. This bag must also fit in our sizer and should easily fit in the overhead locker.
    * 1 small bag e.g. handbag, laptop bag etc. must not exceed 35cm x 20cm x 20cm and should easily fit under the seat in front of you.
    Last edited by BLiTzER; 06-07-2017 at 12:52.
    Life begins at 45°.

  14. #59

    Default

    υποθέτω μετά από μιάμιση βδομάδα κάμπινγκ θα είμαι σε εξαιρετική κατάσταση

    ντάξει νομίζω ότι καλύπτει τις προδιαγραφές, αλλά θα έχω και σάκο μαζί

  15. #60
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Spoiler
    Και βαζω μεσα στη σκηνη του τζαμπο το πιπινι και παω να γδυθω και σπαει μια μπανελα και της μπαινει στο πιδι και μου λεει ρε φιλε εισαι πολυ καυλωμενος το καταλαβαινω αλλα τι φαση με το μακαρονακι σου
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 17:26
  2. Replies: 6
    Last Post: 05-07-2006, 10:52

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •