Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49

Thread: μαγειρεία στο κέντρο

  1. #46
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Λοιπόν, στο τέρμα της Ζήνωνος (Δεληγιώργη μεριά) έχει ένα αραβικό/κούρδικο που δε γεμίζει το μάτι, αλλά ΖΟΜΛ. Πήγαμε 6 άτομα, πήραμε 10 μερίδες (τις 2 από σπόντα, καθώς, μετά το φαγητό κι αφού είχαμε σκάσει, ρώτησα άραβα στην παρέα "τι άλλο έχει το μαγαζί;" κι αποφάσισε για να μου δείξει να πάρει άλλα 2 φαγητά τα οποία αφήσαμε) και πληρώσαμε 9 ευρώ το άτομο, μαζί με τσάι κι αϊράν κι αραβικές πίτες που ψήνουν οι ίδιοι. Ήταν όλα τέλεια.

    Πήραμε: 2 μερίδες γεμιστά (δε μοιάζουν και φανατικά με τα δικά μας), σουβλάκι αρνί, σουβλάκι κοτόπουλο, κεμπάπ, φασολάκια, φασολάδα, κοτόπουλο μπιριάνι, διάφορα λαχανικά λαδερά με κιμά και κάτι σα νουντλς με σταφίδες τα οποία δεν έχω ιδέα πώς τα λένε γιατί είχα σκάσει κι ο οργανισμός μου δεν ήταν δεκτικός σε νέες πληροφορίες.

    Το λένε Σάρα και γράφει ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ και κάτι τέτοια, είναι φάτσα στο τέρμα της Ζήνωνος και τ' αγαπώ.

    (μπορεί και να 'μαι κομματάκι οφτόπικ, αλλά είναι φτηνό και χώνει και τι θέλετε, δηλαδή, να κάνω άλλο θρετ; αυτό θέλετε; =( )

    ΕΔΙΤ: ξαναπήγα, χορτάσαμε με 7,5 ευρώ το άτομο.
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by tamagothi View Post
    ρώτησα άραβα στην παρέα "τι άλλο έχει το μαγαζί;" κι αποφάσισε για να μου δείξει να πάρει άλλα 2 φαγητά τα οποία αφήσαμε
    προκαλούν τους ΕΛΛΗΝΕΣ εν καιρώ κρίσης


    μπορείς να τον φωνάξεις μια μέρα να τον ρωτήσω τι έχει μέσα το Saturn στο γέρακα;

  3. #48
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    δεν ξερω ακριβως αλλα δεν το συστηνω για φαϊ
    this is radio freedom.

  4. #49
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    αν και οχι κεντρο ωραιος ειναι ο κιτσουλας στο χαλανδρι σε καθετη στην εθνικης αντιστασεως.

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 10-01-2010, 17:50
  2. Replies: 20
    Last Post: 28-08-2009, 14:50
  3. Replies: 6
    Last Post: 29-07-2009, 13:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •