Results 1 to 5 of 5

Thread: The Young Ones

  1. #1
    μηδέν statik's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Reality Asylum
    Posts
    225

    Default The Young Ones

    Λοιπον, γενικα βαριεμαι τα σεντονια+τις παρουσιασεις φαση ''κα8οδηγα'' οποτε βιαστικα αναφερω την αγαπημενη μου σειρα. 4 οργια φοιτηταριοι στην 8ατσερικη γενια -Λονδινο κλπ- ζωη σε κοινοβιο, πανεπιστημιο για το διαολο, οι young ones. Ενας μπαχαλος πανκης με κλασικο φετιχ για τη βια φοιτητης ιατρικης -ο Vyvyan- , ενας ρεφορμας αναρχικος φοβιτσιαρης του κερατα με πολλα complex και ερωτα για τον Cliff Richard, φοιτητης κοινωνιολογιας -o Rick- , ενας βλακας (πασιφιστης) χιπης που τρωει το γενικο χωσιμο/μπινελικι/3υλο, φοιτητης ''ειρηνολογιας'' -o Niel- και τελος ενας μυστηριος λαμογιος τυπος με cool ποζα και (υποκοσμιακες) λυσεις για ολα -o Mike-. Απειρη αδικαιολογητη βια/3υλο, απειρος σουρεαλισμος (μυρμηγκια σε disco, αναπηρα καροτα, σε3 μετα3υ λουτρινων κλπ), ενας μαλακας ιδιοκτητης του σπιτιου με το σοι του που προσπα8ουν να τον αποφυγουν και πολλη μουσικη. H σειρα προβλη8ηκε στο ΒΒC to '82 και το '84 και ειχε φανατικο κοινο νεολαιους που ειδαν Motorhead, Madness, Damned κ.α. νομιζω για πρωτη φορα στην tv σε σειρα. Πρεπει να εχουν ανεβει και ολοκληρα επισοδεια στο u tube, παρα8ετω απλα μερικες χαρακτηριστικες φασεις. Προσωπικα ενω δν ειμαι φαν των σειρων μου αρεσε ακομα περισοτερο και απο Pythons. Δεν πρηζω αλλο, οποιος 8ελει αν του αρεσει το concept ψαχνει κ βρισκει, μονο που επειδη ειναι ατακα στην ατακα με αγγλικη προφορα ισως χρειαστουν και υποτιτλοι οπως στην δικια μου περιφτωση, επειδη ειμαι και αγραμματη. Bonus στο λινκ γιου τιουμπ ο ΗΟUSE και η Emma Thompson.





    Spoiler




    οκ επρη3α επαρκως.

    http://www.imdb.com/title/tt0083505/
    Last edited by Kaserinos; 31-03-2011 at 00:04.
    anti-metal

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    λόγια και λινκ αν παίζουν μπορείς να τα στείλεις με ΠιΕμ?

    editi: οκ, λινκς και ξένα λόγια έχει το γούαρεζ μπι-μπι , αν υπάρχουν Ελληνικά , υπόχρεος
    Last edited by KoiliaSamprela; 14-08-2010 at 09:11. Reason: να , τα λέω

  3. #3
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Ποιηματάκια Ρικ και βέρι μέταλ τζιν μπουφάν Βίβιαν.-

    Δε νομίζω ότι θα βρεις πουθενά ελληνικούς υπότιτλοι κοιλιασαμπρελα.

    Spoiler



    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  4. #4
    μηδέν statik's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Reality Asylum
    Posts
    225

    Default

    funishment lol ειχα ακριβως αυτην την εικονα-φαση στο μυαλο μου 'never mind the pistols, here's our bollocks' και η8ελα να κανω εντιτ να την προσ8εσω (αλλα ας οψεται η νυστα που με κερδισε). επικ, 8εικο κλπ, το χα και μινι-αφισακι (:

    σαμπρελα sorry εννοουσα αγγλικους υποτιτλους ρε c. αν 8ες εγγλεζιανα πες να σου στειλω λινκ - αν και τα βρισκεις ευκολα σε κανα open subtitles(?).

    επισης LuLζ @ tag 'Booo - ring' που 8υμιζει τον 3ς-μεγιστο Rick.
    anti-metal

  5. #5
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    γαμώ την μπαναγία πραγματικά

    British comedian Rik Mayall dead at 56

    αψέχαστος


    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

Similar Threads

  1. [TV] Tales Of The Gold Monkey
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 10-02-2010, 21:56
  2. Zero Boys-Vicious Circle lp (1982)
    By Reject in forum Albums
    Replies: 9
    Last Post: 13-06-2009, 08:54
  3. Urban Waste-s/t (1982)
    By Reject in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2009, 23:00
  4. Disorder- Perdition lp (1982)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 11
    Last Post: 27-02-2009, 12:09
  5. THE STALIN-STOP JAP LP (1982)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2009, 14:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •