Page 33 of 36 FirstFirst ... 233132333435 ... LastLast
Results 481 to 495 of 535

Thread: A1 Basket 2010 - 2011.

  1. #481

    3 στους 11 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Συγχαρητήρια για την τεράστια επιτυχία να βγείτε 3οι και να ανοίξουν σαμπάνιες, να μπει κόσμος στο γήπεδο, να παιχτούν κλαρίνα και να ανεβούνε όμορφα πανό. Αλλά μάλλον δεν ήταν η τρίτη θέση, ήταν μια από τις σπάνιες φορές σε αυτό το άθλημα που καταφέρατε να βγείτε από πάνω.

    Η διαφορά πάντως είναι ένας σεβαστός αριθμός τίτλων, που δε θα ζήσετε αρκετά για να τους δείτε σε αυτό το άθλημα από την ομάδα σας

    Εκτός απροόπτου και οι 2 στα προκριματικά.

  2. #482
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    7 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    omologw oti elaxista asxoloumai me to basket . alla 8es na peis oti an pernousate sto alexandrio , anti gia sampanies klarina kai omorfa pano , 8a ka8osastan stis kerkides kai 8a sylogizosastan pos egine kai o aftokrator exase to prota8lima ?
    the game is the game

  3. #483
    small time napoleon hvilelos?'s Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Τhe Ιnalienable Dreamless
    Posts
    1,809

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    JnB ποσους περισσοτερους τιτλους του αρη εχεις ζησει ο ιδιος απο εναν συνομηλικο σου παοκτση?

    ελπιζω να καταλαβαινεις οτι τετοια θολωμενα που γραφεις για σπανιες νικες του παοκ και χαζα δειχνοντας την ενοχληση σου ειναι ο μοναδικος λογος που καποιοι πανηγυριζουν την αδιαφορη τριτη θεση με κλαρινα και λοιπα απογοητευτικα

    αλλα μπορει και οχι αν οι περισσοτεροι που ηταν σημερα στο γηπεδο εχουν ως κορυφαια εμπειρια του μπασκετικου παοκ την εμφανιση του νικου κουβελα κοντρα στον οσφπ πριν 3 χρονια
    Touch my beloved's thought while her world's affluence crumbles at my feet

  4. #484
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Συγχαρητήρια για την τεράστια επιτυχία να βγείτε 3οι και να ανοίξουν σαμπάνιες, να μπει κόσμος στο γήπεδο, να παιχτούν κλαρίνα και να ανεβούνε όμορφα πανό. Αλλά μάλλον δεν ήταν η τρίτη θέση, ήταν μια από τις σπάνιες φορές σε αυτό το άθλημα που καταφέρατε να βγείτε από πάνω.
    σαφεστατα....δεν ειναι και λιγο να περναμε τον ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ
    αλλα μην γινεσαι τοσο κακος...εκανες κι εσυ κατι αναλογο οταν προκριθηκες επι ενος αλλου μεγαθηριου....
    Spoiler





    βρες το μεγαθηριο και κερδισε μια βραδια στην μαρινελα

  5. #485
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by hvilelos? View Post
    αλλα μπορει και οχι αν οι περισσοτεροι που ηταν σημερα στο γηπεδο εχουν ως κορυφαια εμπειρια του μπασκετικου παοκ την εμφανιση του νικου κουβελα κοντρα στον οσφπ πριν 3 χρονια
    έχουμε φάει τόσο Χρήστο Τσέκο στη μάπα που τι να κλάσει εκείνη η (ανυπέρβλητη) εμφάνιση του Κούβελα

  6. #486

    3 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    edit: @Fireknight

    Ναι, γιατί λείπαν οι σουπεράδες (τουλάχιστον οργανωμένα) αλλά και γιατί στο μπάσκετ μας, υπάρχει ακόμα αρκετός κόσμος με λίγο παλιότερη νοοτροπία.
    Το οτι εσύ πχ και αρκετοί ακόμα παοκτσήδες παραδέχεστε ότι ασχολείστε ελάχιστα με το μπάσκετ έχει κάποιο λόγο. Το γήπεδο καλώς ή κακώς (κακώς δηλαδή αν το δει κανεις αντικειμενικά) το γεμίζετε πλέον μόνο με τον Άρη.
    Δεν έχετε κατ'εξοχήν μπασκετικό κόσμο, ένα στάνταρ κοινό που να πηγαίνει, σε αντίθεση με εμάς.
    Σου θυμίζω πριν 2 χρόνια άμα δεν κερδίζαμε αδιάφορο παιχνίδι για μας θα πέφτατε Α2, αλλά το πήραμε και δεν υπήρχαν φωνές και αντιδράσεις από τον κόσμο. Σε αντίθετη περίπτωση πες μου τι θα γινόταν, γιατί στην μπάλα είδαμε το αντίθετο.

    Όπως και να'χει εμένα προσωπικά θα με χαλούσε να πανηγυρίζω τόσο πολύ για 3η θέση (και σίγουρη πρόκριση σε προκριματικά ευρωλίγκας), και το ίδιο θα έλεγα και αν κερδίζαμε εμείς σήμερα ή και στο προηγούμενο.

  7. #487

    Default

    Quote Originally Posted by hvilelos? View Post
    JnB ποσους περισσοτερους τιτλους του αρη εχεις ζησει ο ιδιος απο εναν συνομηλικο σου παοκτση?
    To 85 είμαι γεννημένος, νομίζω περισσότερους.

  8. #488

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    σαφεστατα....δεν ειναι και λιγο να περναμε τον ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ
    αλλα μην γινεσαι τοσο κακος...εκανες κι εσυ κατι αναλογο οταν προκριθηκες επι ενος αλλου μεγαθηριου....

    βρες το μεγαθηριο και κερδισε μια βραδια στην μαρινελα
    Οκ, απαντώντας σοβαρά, νομίζω ότι πανηγυρίστηκε πιο πολύ ο τρόπος που ήρθε η πρόκριση παρά λόγω αντιπάλου.

  9. #489
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    1 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    σοβαρη απαντηση πραγματι

    τελοσπαντων...και πολυ ασχοληθηκα με τα κομπινεζον...πειτε τα εσεις

  10. #490
    small time napoleon hvilelos?'s Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Τhe Ιnalienable Dreamless
    Posts
    1,809

    4 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Αφου γεννηθηκες το 1985 JnB,πασο.Ελπιζω μονο να ευχαριστηθηκες τα πρωταθληματα του αρη περισσοτερο αποτι εγω το μονακριβο του 1985.10 ημερων ημουν στην απομονη και δεν θυμαμαι τιποτα δυστυχως
    Touch my beloved's thought while her world's affluence crumbles at my feet

  11. #491
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Σου θυμίζω πριν 2 χρόνια άμα δεν κερδίζαμε αδιάφορο παιχνίδι για μας θα πέφτατε Α2, αλλά το πήραμε και δεν υπήρχαν φωνές και αντιδράσεις από τον κόσμο.
    τελευταία αγωνιστική παίζαμε μαζί και θέλαμε νίκη εκτός αν έχανε ο Κολοσσός (νομίζω), με τα γνωστά κόλπα το ματς άργησε να ξεκινήσει κάνα 15λεπτο, ο Κολοσσός ή τέλος πάντων ποια ομάδα ήταν έχασε, ήταν και ο Αλεξανδρής στον πάγκο, χάσαμε τον αγώνα με εσάς γιατί ήμασταν άπλες, για να πανηγυρίζουμε και να κόβουμε διχτάκια στο τέλος σε ένα ρεσιτάλ ξεφτίλας για τον μπασκετικό ΠΑΟΚ. για το ματς που λες εσύ πραγματικά δεν θυμάμαι τίποτα, δώσε ίνφο γιατί νιώθω πολύ άσχετος κύριε μαρκόπουλε.

    τέλος, αυτή η ιστορία με τον μπασκετικό κόσμο του ΠΑΟΚ είναι πολύ στενάχωρη, εδώ και πολλά χρόνια όντως δεν υπάρχει σταθερό κοινό στο παλατάκι, πλήρης απαξίωση κλπ, αλλά δεν μπορώ να πω τίποτα, δεν μπορώ να διαφωνήσω με ακραίες στάσεις του στυλ "ποτέ ξανά εμείς στο μπάσκετ της ντροπής", οι φταίχτες είναι πολλοί και έχουν κάνει ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ. ίσως βέβαια φταίνε και τα κόμπλεξ μου, να φανταστείς ακόμα βρίζω τον Φλεβαράκη που στο πρώτο ματς στην Πυλαία έβαλε τον αγγελίδη αντί του Μπάνε.

  12. #492

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    τελοσπαντων...και πολυ ασχοληθηκα με τα κομπινεζον...πειτε τα εσεις
    Ποιά κομπινεζον, πάλι για μπάλα πόσταρες.
    Τι σοβαρή απάντηση θες να σου πω; Μήπως πανηγύριζαν το ότι θα πήγαιναν σε τελικό που θα διεκδικούσαν κύπελλο; Δεν είναι το ίδιο πράμα με αυτό που λέμε.


    @hvilele?

    Ok ρε συ, από πότε να μετρήσουμε; Από το 1990 και μετά, από το 2000; (για μπασκετικά μίλησα)

  13. #493

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    για το ματς που λες εσύ πραγματικά δεν θυμάμαι τίποτα, δώσε ίνφο γιατί νιώθω πολύ άσχετος κύριε μαρκόπουλε.
    Με το Ρέθυμνο νομίζω ήταν, σεζόν 2007-2008.


    Τέσπα, εγώ αυτό που λέω είναι ότι (πέρα από την κλασική καζούρα), στο μπάσκετ (και κυρίως χωρίς τους σουπεράδες) έχουμε ένα στάνταρ κοινό που δε νομίζω να έκανε γραφικότητες όπως έγιναν σήμερα.
    Όπως και να'χει δεν αλλάζει κάτι, από ότι διάβασα κατά πάσα πιθανότητα θα πάνε και οι 2 ομάδες στα προκριματικά και το Final 8 αυτών θα γίνει στη σαλονίκη.

  14. #494
    small time napoleon hvilelos?'s Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Τhe Ιnalienable Dreamless
    Posts
    1,809

    5 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    μπασκετικα μπορεις να μιλησεις για οτι μπορεις να οικειοποιηθεις ο ιδιος σαν εμπειρια σου,αν εχεις την δυναμη να αναπολεις το πως ο παοκ του πολιτη εχανε ταυγα και τα πασχαλια απεναντι στον ιωαννιδη που εκοβε ολο το ρυθμο και το παιχνιδι του τοτε καλα κανεις και σε ζηλευω.Το να πουμε οτι οι τιτλοι μας τις 2 τελευταιες δεκαετιες ειναι ιδιοι ειναι κατι που δεν τιμα και πολυ καμια απο τις 2 ομαδες,καταντια περισσοτερο.

    Αυτο που βρισκω εγω οτι εχει αρχισει ηδη να συμβαινει στον μπασκετικο αρη ειναι κορμπον με χρονικη διαφορα φασης περιπου 20 χρονων με οτι συνεβει στον παοκ του ποδοσφαιρου.Ητοι,μια νεα γενια οπαδων και φιλαθλων ξεκινουν να ασχολουνται με την ομαδα τους οντας γαλουχημενοι περι μεγαλειων,παικταραδων,θεαματος,καταξιωσης,αυτοκρατοριων (πραγματα που σε μεγαλο βαθμο ισχυουν και για το ποδοσφαιρο παοκ 1970-85 και για το μπασκετ αρη 1981-91) και ερχονται αντιμετωποι με την σφοδρη πραγματικοτητα που εχει να δωσει μονο αγωνιστικη Πενια,μιρλα,φτωχεια,ιστοριοπληξια,σκουριασμενες κουπες και σκονισμενα λαβαρα.Το τι κομπλεξ δημιουργει αυτο το πραγμα στον κοσμο ειναι κατι που σε εμας το εχουμε δει απο καιρο και εχει ερθει και η ωρα για τους απεναντι νομιζω,αλλη κουβεντα που δεν ειναι της παρουσης ωστοσο
    Touch my beloved's thought while her world's affluence crumbles at my feet

  15. #495
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Quote Originally Posted by commissar View Post
    για το ματς που λες εσύ πραγματικά δεν θυμάμαι τίποτα, δώσε ίνφο γιατί νιώθω πολύ άσχετος κύριε μαρκόπουλε.
    Με το Ρέθυμνο νομίζω ήταν, σεζόν 2007-2008.


    Τέσπα, εγώ αυτό που λέω είναι ότι (πέρα από την κλασική καζούρα), στο μπάσκετ (και κυρίως χωρίς τους σουπεράδες) έχουμε ένα στάνταρ κοινό που δε νομίζω να έκανε γραφικότητες όπως έγιναν σήμερα.
    Όπως και να'χει δεν αλλάζει κάτι, από ότι διάβασα κατά πάσα πιθανότητα θα πάνε και οι 2 ομάδες στα προκριματικά και το Final 8 αυτών θα γίνει στη σαλονίκη.
    To ματς ήταν με τον Κολοσσό, κερδίσαμε τον Κολοσσό και σώθηκε ο Πάοκ.
    Καλά, όχι και τόσο στάνταρ κοινό, φέτος είμασταν μια τραγωδία. 1000 άτομα σε όλους τους αγώνες, ευρωπαικούς και μη. Έχω διαρκείας στο πέταλο και καθόμουν στα VIP χαλαρά στους περισσότερους αγώνες.
    Δεν είναι σίγουρο για ευρωλίγκα για εμάς ακόμα, ακούγεται αλλά θα δείξει.

Similar Threads

  1. [Cinema] Conan (2011)
    By SpiritCrusher in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2011, 02:37
  2. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2010 - 2011.
    By Amnesiac. in forum Athletics
    Replies: 2308
    Last Post: 11-07-2011, 18:11
  3. Europa League 2010-2011
    By MaX Payne in forum Athletics
    Replies: 527
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  4. A1 Basket 2009-2010
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 967
    Last Post: 13-07-2010, 13:28
  5. A1 Basket 2009-2010
    By Mitsmann in forum Athletics
    Replies: 34
    Last Post: 02-06-2009, 04:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •