Results 1 to 2 of 2

Thread: Heresy - 13 Rocking Anthems lp (In Your Face Records 1989)

  1. #1
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default Heresy - 13 Rocking Anthems lp (In Your Face Records 1989)



    Εδώ τι να πώ....Τα Peel Sessions των Ηeresy σε έναν δίσκο...
    Ότι και να πώ για αυτούς είναι λίγο.Ας γίνω λοιπόν ο προκλήτικος μούλος που τόσο πολύ μου αρέσει.
    Oι Heresy ξεκωλιάζουν οτιδήποτε έβγαλαν οι Sick of it all και χέζουν κλωτσίδια σε όλο το NYHC,1988 και μετά.
    Οι Heresy κάνουν τους θρασάδες να πιάνουν τα αυτάκια τους κλαίγοντας και να περιμένουν απέλπιδα για ένα πούστικο ακουστικό πέρασμα,για μιά δίκαση,ή εστω για καμιά κορώνα καλέ.
    Οι Heresy περάσαν από πάνω μου,μου γάμησαν το ήπαρ,κόβουν τον Ra Pariah στα 1926 και του βιάζουν συθέμελα ότι αγαπάει.
    Ο δίσκος αυτός είναι ότι καλύτερο ηχογράφησαν οι Heresy μαζι με το split με Concrete sox.Το μίγμα Uk Crust+Discharge+Boston Hardcore 1982 ήταν δολοφονικό,και οι ίδιοι,παρόλο που ήταν Άγγλοι(=καταδικασμένοι να βρίσκονται ανάμεσα σε καθυστέρες όπως οι Special Duties και από την άλλη πλευρά έχοντας τους The Business-γελάει ο κόσμος),ανήκαν στην γενιά του Britcore=Βρετανικές μπάντες πλήρως επηρεασμένες από τον Αμερικάνικο ήχο.

    Άρρωστοι και καυλωμένοι με το αληθινό punk και το hardcore,τα μέλη των Heresy έπαιξαν σε μπάντες τόσο διαφορετικές:Cant Decide=μελωδικο πανκ,Force Fed=Crossover,Unseen Terror=Grindcore,Ripcord=US Hardcore,Plasmid=Uk Punk ενώ συνεχίζουν ακόμα μέχρι τώρα,στα 40φευγα τους με μπάντες όπως οι Geriatric Unit kαι οι Dumbstruck...

    Last edited by Reject; 30-06-2010 at 17:16.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #2
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Ότι και να πεις για αυτή τη μπάντα είναι πραγματικά λίγο.
    Δεν ξέρω αν σβήνουν όλο το NYHC (από το '88 και μετά) γιατί είμαι και ολίγον φανμπόης,αλλά σίγουρα εξαφανίζουν όλες αυτές τις μπάντες του trend/fringecore,που μας ζαλίσανε και εξακολουθούν να μας ζαλίζουν τα αρχίδια.
    'Αψογοι μουσικά,νευρικοί και οργισμένοι,εκεί που το d-beat συναντά το αμερικάνικο χάρντκορ,το powerviolence και το πρώιμο grindcore και έτσι έχουμε τα 80'ς στα καλύτερα τους.

    Edit : Κάπου εκεί στα ίντερνετς υπάρχουν torrents/rs με ολάκερη τη δισκογραφία τους.
    Last edited by Nasum; 30-06-2010 at 17:14.
    Мама Люба давай, давай, давай


Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 13-07-2010, 13:02
  2. Rocking Under The Rocks, Καλαμπάκα, 11-12-13/07/2008
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2008, 18:21
  3. Rocking hideaways
    By Soc in forum Music Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2004, 19:30
  4. ON LINE-REAL TIME-FACE TO FACE RPG Sthn A8hna
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 9
    Last Post: 03-02-2004, 18:36
  5. Arch Enemy - Anthems Of Rebellion (2003)
    By The_Emperor in forum Albums
    Replies: 13
    Last Post: 31-08-2003, 01:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •