Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Καθάρισμα μπράτσου

  1. #1

    Default Καθάρισμα μπράτσου

    Πείτε δοκιμασμένους τρόπους για να καθαρίσει κανείς την μπίχλα από το πίσω μέρος του μπράτσου.

  2. #2
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default



    μόνο για σώμα/μπράτσο. όχι για ταστιέρα. κ όχι για μη βερνικωμένο όργανο εε
    I must have some booze. I demand to have some booze

  3. #3

    Default

    χμ, για μη βερνικωμένο έλεγα πιο πολύ

  4. #4
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    καθαρισμα μπατσου διαβασα..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #5
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    κρις μπος έχεις μη βερνικώμένο μπράτσο; wtf. δοκίμασε ουίσκυ.

  6. #6
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    καθαρισμα μπατσου διαβασα..
    εγώ πάλι δεν είδα ότι είναι στο musician's και...
    Last edited by SpiritCrusher; 29-06-2010 at 15:55.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #7

    Default

    γκουντ σαν, μολτ ή μπλεντεντ;

  8. #8

    Default

    Chris_boss έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στο μπάσσο μου και έχω δοκιμάσει χίλια 2 πράγματα και δε φεύγει.
    Στον Οικονομάκη που πήρα τηλ μπας και πάρω κανα νούμερο να το φτιάξει σε 4 μήνες μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και θέλει λίγο ξύσιμο να φύγει ό,τι έχει από πάνω και μετά να ξαναπεραστεί με gloss ή satin finish, ό,τι από τα 2 έχει/θες (κανά 100ευρω η δουλειά λέει και στο σάιτ του).
    Εγώ το άφησα όπως είναι και το καθαρίζω πολύ συχνότερα μετά από κάθε παίξιμο με πανάκι.

  9. #9

    Default

    Μ, μη βερνικωμένο μάλλον έχει "ποτίσει" οπότε θες ξύσιμο. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου, παίζουν κάτι λευκά αν θυμάμαι σφουγγαράκια της scotch brite, με ένα τέτοιο είχα ξύσει το δικό μου επειδή ήθελα να φύγει μέρος από το φινίρισμα (το προτιμώ σαν αίσθηση). Μπορείς και με πολύ λεπτό σύρμα (είμαι λίγο κούκου γιατί πριν λίγο γύρισα, αλλά εννοώ αυτό που είναι σα μεταλλικό μαλλί της γριάς), αλλά σε αυτή την περίπτωση πρέπει ή να καλύψεις πολύ καλά τους μαγνήτες πρώτα ή να το κάνεις κρατώντας το μπάσο με το μπράτσο προς τα κάτω (ή και τα δύο), γιατί φεύγουν κομματάκια από το σύρμα λέει και κολλάνε στους μαγνήτες.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #10
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    se sovaro ifos, ean apofasisis na to ksisis, pare atsalomallo apo to soupermarket. to xw kanei meta apo simvoulh luthier kai epiase. se tastiera. kai eida oti to sistinoun kai se forum. genika tha sou proteina na rwthseis kapoion luthier h na mou dwseis to msn sou ke merikes gimnes sou piks giati se thimamai wraio agori.

  11. #11

    Default

    Λέω να αφήσω το σύρμα σα 2η λύση και να δοκιμάσω με γυαλόχαρτο scotch brite ή κάτι τέτοιο και μετά πέρασμα με κερί.
    Μην κρατήσετε την αναπνοή σας.

  12. #12
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    dokimase afto pou sou lew prwta, einai pio apalo. kai mena mou akougotan skliro sto akousma alla einai poli apalo sthn pragmatikothta.

  13. #13
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ερχόμουν να βάλω ταγκ καθάρισμα μπάτσου. Με πρόλαβαν.

  14. #14

    Default

    Υπάρχει όντως πολύ λεπτό ατσαλόμαλλο. Απλά πρόσεξε αυτό που λέω με τα ρινίσματα, μου το έχουν πει πολλοί, κάλυψε μαγνήτες καλά γιατί μετά δε βγαίνουν.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #15

    Default

    Αυτό δε χαλάει όμως το φινίρισμα του μπράτσου; Μετά δε θα είναι ακόμα πιο εύκολο να "ποτίσει" πάλι;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •