Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 81

Thread: Rammstein @ Terra Vibe

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    288

    Default Rammstein @ Terra Vibe

    Xwris polla polla: Den mporw na perigrapsw ayta pou eida. THEOI OI RAMMSTEIN kai eimaste tyxeroi aytoi pou tous eidame. Egw tous blepw prwti fora k exw meinei malakas.

    Feuer Frei, Links 2 3 4, Ich tu dir weh, Rammlied, du riechst so gut, weidmanns manns manns manns heil kai BEBAIWS I C H W I L L !!!

    EPOS RE EPOS!

    PS: Kafton ton p@@@@@i ton pliktra!!! XAXAXAXA!!

    Edit: De xreiazetai na pw gia fwties pyrotexnimata ktl. Den perigrafontai. Osoi ta zisane katalabainoun.
    Last edited by Captain Howdy; 29-06-2010 at 01:45.

  2. #2
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Γαμιεστε οσοι πηγατε

  3. #3
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    εγώ πάλι δεν ξέρω τι να πω. ωραία περάσαμε, αλλά δεν ήταν η συναυλία που θα μου αλλάξει τη ζωή και να βγαίνω να λέω "μην τους χάσετε με τίποτα, δεν έχετε ξαναδεί τέτοιο πράγμα, ακόμα και αν δεν ακούτε τη μουσική τους θα πάθετε μουνόπλακα" κλπ σαν 10χρονο που είδε πρώτη φορά λάιβ, don't believe the hype γενικά. κόσμος της πούτσας, λίγο χοροπηδηχτό μόνο έπεσε στο ντου χαστ, γεμάτο από ατομάκια του πάνω ορόφου στο 8μπολ, με πηρούνια-βραχιόλια στα χέρια (λολ ρε μαλάκες), που χτυπιόντουσαν στους ελεεινά τρισάθλιους κομπιγαμώτονκράιστ τους και στους rammstein ήταν όλοι με το κινητό στο χέρι, "μαλάκα έβγαλα 45 λεπτά βίντεο", μπράβο ηλίθιε, πήγαινε σπίτι τώρα να δεις τη συναυλία που δεν είδες από κοντά.

    βρήκα κι ένα φίλο στην έξοδο, μου λέει "τους έκοψαν πολλά από το show, η κοπέλα μου τους είδε και Βερολίνο και λέει η μέρα με τη νύχτα", αν είναι κανείς που ήταν και Σόφια και Αθήνα ας πει τη γνώμη του, όπως και να'χει άκουσα αρκετές φορές την άποψη "η μουσική έρχεται σε 2η μοίρα και κερδίζουν τον κόσμο μόνο με εφέ, πυροτεχνήματα και φωτιές" και δεν ξέρω τι να πω για να την αντικρούσω.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #4
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    "μαλάκα έβγαλα 45 λεπτά βίντεο", μπράβο ηλίθιε, πήγαινε σπίτι τώρα να δεις τη συναυλία που δεν είδες από κοντά.

  5. #5
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εγώ πέρασα γαμώ.

    Φοβερό show καλό performance αλλά μου φάνηκε λίγο.

    Αν και πάνω από 10 χρονών () ΔΕΝ είναι να το χάνεις το show.

    Ο κόσμος ότι να 'ναι , αλλά εντάξει, trendo-συναυλία πας να δεις , δεν περίμενα και κάτι καλύτερο.

    Μετά από τους Black Sabbath ξανά στο χωράφι , και μάλλον άλλο τόσο θα ξαναπάρει να ξαναπάω. Μας είχαν σε ένα parking που είχε στην ανηφόρα χαλίκι , με αποτέλεσμα να κολλάνε όλα μα ΟΛΑ τα αυτοκίνητα. Τιμή και δόξα στο παλικαράκι που βοήθησε στο σπρώξιμο και έφυγα, τιμή και δόξα στον γιανκ μεταλά που κατηφόριζε Εθνική οδό κάνοντας οτο-στοπ. Δυστυχώς γεμάτο αμάξι με θρεφτάρια και δεν τον μάζεψα.
    Πίσα και πούπουλα πάλι στην Ντι-Ντι

  6. #6
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    , όπως και να'χει άκουσα αρκετές φορές την άποψη "η μουσική έρχεται σε 2η μοίρα και κερδίζουν τον κόσμο μόνο με εφέ, πυροτεχνήματα και φωτιές" και δεν ξέρω τι να πω για να την αντικρούσω.
    Να τους πεις οτι αυτη η αποψη ειναι για τα σκουπιδια

  7. #7
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    , όπως και να'χει άκουσα αρκετές φορές την άποψη "η μουσική έρχεται σε 2η μοίρα και κερδίζουν τον κόσμο μόνο με εφέ, πυροτεχνήματα και φωτιές" και δεν ξέρω τι να πω για να την αντικρούσω.
    Να τους πεις οτι αυτη η αποψη ειναι για τα σκουπιδια
    γιατί όμως; λέγαμε ας πούμε ότι με τους Metallica την Πέμπτη, που δεν είχε και τρελό show, ένα video wall και 2 φωτιές, τα σπάσανε και τα σπάσαμε όλα. Αν χθες οι rammstein δεν είχαν το show που είχαν, θα έλεγε κανείς αποθεωτικά σχόλια; για να μην παρεξηγηθώ, εμένα μου αρέσουν και οι rammstein και η μουσική τους, και τα είπαμε, στο λάιβ πέρασα ωραία. Αλλά όχι, δεν ήταν εμπειρία ζωής. Και καταλαβαίνω ας πούμε τον αδερφό μου που είναι στην κατηγορία "μου αρέσουν 2-3 cd, δεν καίγομαι πια να τους δω λάιβ για να τρέξω στο εξωτερικό, αλλά οκ, αφού έρχονται εδώ ας πάμε να τους δούμε", και μετά το λάιβ μου έλεγε ότι καλοί ήταν ρε παιδί μου, αλλά δε δικαιολογείται με τίποτα όλος αυτός ο θόρυβος που έγινε τις τελευταίες μέρες από όσους τους είδαν στο Sonisphere.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δε με πολυενδιαφερει ο ντορος για οποιοδηποτε συγκροτημα παιζει. Και για τους Metallica θεωρω οτι ηταν αδικαιολογητος ο ντορος και πως ενα μεγαλο ποσοστο αυτων που ηταν στη συναυλια ελιωσαν επειδη ακουγαν το Master Of Puppets και το Blackened και λεγαν "πω μαλακα παιζουν τα παλια". Εγω σε μια συναυλια Rammstein, περα απο το φοβερο show και τις φωτιες (που τα θεωρω αναποσπαστο κομματι της γενικοτερης εμπειριας Rammstein, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) θα ελιωνα με τη ΜΟΥΣΙΚΗ, με τον ιδιο τροπο που θα ελιωνες εσυ σε μια συναυλια Pain Of Salvation ή ο καρχαρτ με τους Darkthrone, οποτε η αποψη καποιου που δεν ανηκει σε αυτην την κατηγορια, ειδικα αν εσκασε στη συναυλια και πληρωσε χρηματα για κατι που δεν τον τρελαινει, με αφηνει αδιαφορο πραγματικα. Κοινως, το γεγονος οτι εχουν ολο αυτο το show ειναι μια ευκολη δικαιολογια για να θαψει τη μουσικη τους κανεις, ομως δεν ειναι ετσι, γιατι η μουσικη δεν ειναι σε δευτερη μοιρα. Δηλαδη αν δεν ειχαν ολο αυτο το show και τις φωτιες θα εγραφαν "καλυτερη" μουσικη? Θα εγραφαν αλλη μουσικη? Οποιος θελει παει και τους βλεπει, οποιος δε θελει δεν παει, τα υπολοιπα ειναι αναλυση χωρις νοημα

    ΥΓ. Πληροφορηθηκα πως οταν ανεβηκε στο κανονι που χυνει ολον τον κοσμο, ειπε "you have a mu-ni, I have a pu-tso". Επιβεβαιωστε να προσκυνησουμε ακομα περισσοτερο οι fanboys.
    Last edited by FIXXXER; 29-06-2010 at 09:04.

  9. #9
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    ΥΓ. Πληροφορηθηκα πως οταν ανεβηκε στο κανονι που χυνει ολον τον κοσμο, ειπε "you have a mu-ni, I have a pu-tso". Επιβεβαιωστε να προσκυνησουμε ακομα περισσοτερο οι fanboys.
    επιβεβαιώνω. επίσης είπε το κλασικό efcharisto, και heria psila.

    γαμάτο ήταν που πριν το encore υποκλίθηκαν στον κόσμο ενώ στο τέλος γονάτισαν, ψάχνω σχετική πικ, αν την βρει κανείς ας την ποστάρει.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    inb4 διασκευη Χατζηγιαννη απο Rammstein

  11. #11
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    [γουσταραστουςμεταλικα] Εμενα δεν με εφτιαχνε ο ηχος: Ωραιο να ακουγεται δυνατα η φωνη του Τηλιου αλλα αυτες οι κιθαρες "ολο μεσσαια-καθολου πριμα" ηταν πολυ κομπαρσοι.... Ωραιο το σοου, ειπαμε, αλλα ο ηχος... δεν "επιβληθηκε" [/ναιοχετφιλντειχεηχαρα]

    Deafening, painstaking, BB King

  12. #12
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post

    επιβεβαιώνω. επίσης είπε το κλασικό efcharisto, και heria psila.

    γαμάτο ήταν που πριν το encore υποκλίθηκαν στον κόσμο ενώ στο τέλος γονάτισαν, ψάχνω σχετική πικ, αν την βρει κανείς ας την ποστάρει.
    ποιο κλασσικό, φρούτο της τελευταίας περιοδείας είναι να επικοινωνεί με το κοινο, όταν τον πρωτοάκουσα να λέει "καλά χριστούγεννα" το δεκέμβρη, νόμιζα ότι ξέρει ότι θα πεθάνει οσονούπω

    υπόκλιση και γονάτισμα κάνουν πάντα
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #13
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    βρήκα κι ένα φίλο στην έξοδο, μου λέει "τους έκοψαν πολλά από το show, η κοπέλα μου τους είδε και Βερολίνο και λέει η μέρα με τη νύχτα", αν είναι κανείς που ήταν και Σόφια και Αθήνα ας πει τη γνώμη του
    Τους είδα Παρίσι το Δεκέμβριο, αλλά σε κλειστό χώρο, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη αν σε ανοιχτούς χώρους έχουν το κάτι παραπάνω στο show, πάντως συγκριτικά με εκεί (Παρίσι) οι διαφορές δεν ήταν και τεράστιες. Δηλαδή ΟΚ, έλειπαν κάποια extra πυροτεχνήματα / φωτιές, αλλά δεν θα έλεγα και μέρα με τη νύχτα σε καμία περίπτωση. Εκεί βέβαια είχαν παίξει και 2 τραγούδια παραπάνω, Seemann και Engel (στο οποίο έγινε και της πουτάνας από φωτιές και βεγγαλικά), αλλά δεν είχαν πει το Du Riechst So Gut αν θυμάμαι καλά, στη θέση του είχαν παίξει το Liebe ist fur alle da. Ωστόσο από το Δεκέμβριο έχουν περάσει 6 μήνες και δεν ξέρω μήπως έχουν αλλάξει ελαφρώς το setlist τους (γενικώς).

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Μας είχαν σε ένα parking που είχε στην ανηφόρα χαλίκι , με αποτέλεσμα να κολλάνε όλα μα ΟΛΑ τα αυτοκίνητα. Τιμή και δόξα στο παλικαράκι που βοήθησε στο σπρώξιμο και έφυγα
    χεχ κι εγώ στο parking ήμουνα, αλλά το έκοψα τελείως άκρη δεξιά στην άνοδο στα χώματα και δεν βρήκα ούτε σε χαλίκι ούτε πουθενά, βγήκα πανεύκολα. Χάζευα μάλιστα και τους άλλους που κολλούσαν και έβγαιναν οι συνεπιβάτες για σπρώξιμο
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  14. #14
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ότι θα έκοβαν show στην Αθήνα σε σχέση με τη Σόφια το έιχα ακούσει από πριν, αλλά δεν μπορώ να έχω άποψη αφού δεν ήμουν κ στα δύο live.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση στη Σόφια ήταν ότι μάλλον είχαν περισσότερο κόσμο από ότι οι Metallica. Με την παρέα που είχαμε ανέβει, είχαμε την ίδια διαφωνία πάντως. οι μισοί υποστήριζαν ότι χωρίς το show θα ήταν μια μέτρια μπάντα που αποκλείεται να είχε τόση απήχηση και ότι οι μουσική τους είναι υπερτιμημένη. προσωπικά, διαφωνώ. από rammstein μου αρέσουν αρκετά πραγματάκια, παρόλο που είναι μια μπάντα που ξεφεύγει από τον ήχο που ακούω συνήθως, επείδή τα τραγούδια τους βγάζουν ένα τσαμπουκά και μια πόρωση. δε θα τραβιόμουν σόφια μόνο γι'αυτούς, αλλά δε θα έλεγα και ότι τους παρακολούθησα λόγω show.
    Rock or Nothing

  15. #15
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    το live ήταν πολύ καλό!!! το show με τις φλόγες ήταν ουαου! ήμουν περίπου τον ηχολήπτη και το πρόσωπο μου καιγόταν όταν έπαιζαν με τις φωτιές. φαντάζομαι τους μπροστινούς... πόσο μάλιστα την μπάντα!

    παράπονα:
    1. κάπου "έχανε" ο ήχος. ώρες ώρες ήταν αισθητό, γενικά περίμενα καλύτερο ήχο, όχι ότι ήταν και χάλια φυσικά.
    2. δεν άκουσα mein teil, angel και μερικές ακόμη επιτυχίες. 1μιση ώρα show μετρημένο με τον μετρονόμο.
    3. μικρό stage και περιορισμένο show, σύμφωνα με όσους ήταν Βουλγαρία, λένε, ποιο φαντασμαγορικά με καλύτερο πρόγραμμα


    Οι ποιο πάνω λέτε αρκετές βλακείες και μερικοί λέτε ακόμη περισσότερες.



    ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΠΟΥΦΟΙ είναι δυνατόν να ακούσατε το "ευκαριστούμε" και το "χέργια πσιλά" και να μην ακούσατε το θεϊκό

    "You have μούνι, I have πούτσος, So, what’s the problem, Let’s do it quick"
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

Similar Threads

  1. Rammstein, 28-6, Terra Vibe
    By Kelldorain in forum Live & Events Talk
    Replies: 34
    Last Post: 29-06-2010, 07:53
  2. smashing pumpkins κ.α. 29/8, terra vibe
    By Ubu Roi in forum Live & Events Talk
    Replies: 11
    Last Post: 02-09-2007, 19:01
  3. terra vibe festival
    By BURNIN AMBITION in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 08-06-2007, 19:47
  4. Parking στο Terra Vibe!!!!
    By babality in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 14-07-2006, 19:16
  5. B L A C K S A B B A T H 25/06 Terra Vibe
    By Stormrider in forum Live Reports
    Replies: 277
    Last Post: 02-07-2005, 06:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •