Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Sonisphere Festival @ Sofia, Bulgaria 22-23.06.2010

  1. #1
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default Sonisphere Festival @ Sofia, Bulgaria 22-23.06.2010

    Τρίτη πρωί και αφού έχουμε εξοπλιστεί με τα απαραίτητα (καφέδες, τσιγάρα) πατάμε το γκάζι και φύγαμε για Σόφια. Ο καιρός μουντός σε όλη την διαδρομή επί ελληνικού εδάφους και η μουσική υπόκρουση ανάλογη των καιρικών συνθηκών.
    Φτάνουμε στα σύνορα και σταματάμε στον έλεγχο όπου μας περιμένουν ένας Βούλγαρος τελωνειακός με έναν Ελληνα αστυνομικό. Βλέπουν τις ταυτότητες μας και μας ρωτάνε "στο Μετάλικα πάτε παιδιά?" απαντάμε καταφατικά και λέει ο αστυνομικός "καλά τι γίνεται με αυτό το Μετάλικα?". Περνάμε και το Βουλγαρικό σύνορο και σταματάμε στα ανταλλακτήρια συναλλάγματος για να κάνουμε μερικά λέβα για να φουλάρουμε βενζίνη, να αγοράσουμε vignette (το αντίστοιχο διόδιο) και γενικά να έχουμε κανά φράγκο. Την ώρα που ο Chris έχει πάει να αγοράσει vignette, πλησιάζει στο αυτοκίνητο ο κλασσικός παρμπριζοκαθαριστής. Του κάνω νόημα οτι δεν θέλω πλύσιμο, με γράφει στο καυλί του και αρχίζει. Τελειώνει και έρχεται στο παράθυρο μου, ενώ μόλις έχει μπει στο αυτοκίνητο και ο Chris. "Παιδιά καμιά γυναίκα θέλετε" θα πει, για να συνεχίσει "καμιά κόκα, κανά τσιγάρο πίνετε?". Τον ευχαριστούμε για τις προσφορές του, του δίνω ένα δίευρω και φεύγουμε.

    Ο καιρός έχει αρχίσει και χαμογελάει, η διάθεση μας έχει ανέβει στο φουλ και το ίδιο και τα ντεσιμπέλ.



    Συνεχίζοντας το ταξίδι μας και καθώς περνούσαμε ένα γραφικότατο βαλκανικό χωριό ξαφνικά μπροστά μας αντικρύζουμε αυτό



    "Ελα οκ καμιά ψιχάλα θα ρίξει", "κλάιν, θράς ρεεεε" και λοιπές γραφικές απαντήσεις.


    Μπαίνουμε στην Σόφια και με την βοήθεια του προσωπικού μας GPS φτάνουμε σχετικά εύκολα στο ξενοδοχείο μας. Κάνουμε check in, αφήνουμε τα πράγματα μας, πλένουμε λίγο τις μούρες μας, καλούμε ένα ταξί και βγαίνουμε έξω για να περιμένουμε. Το ταξί μας αφήνει ακριβώς μπροστά στο Vasil Levski Stadium και μιάς και έχουμε χρόνο μπροστά μας αποφασίζουμε να πάμε να αγοράσουμε φθηνά τσιγάρα. Δυστυχώς Lucky Strike δεν υπάρχουν στην Σόφια οπότε βολευτήκαμε με Camel. Περνάμε το ticket validation μας φοράνε τα μπασελεδάκια μας και βουρ να βρούμε την κερκίδα μας. Το επόμενο μισάωρο και ίσως λίγο παραπάνω μας βρήκε να κόβουμε βόλτες γύρω από το στάδιο μιάς και το εισητήριο με τα Βουλγάρικα γράμματα αλλά και το γεγονός πως ο καθένας μας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του μας έκανε να χάσουμε κανά κιλό.


    Day 1

    Την στιγμή που μπήκαμε στο στάδιο, πάνω στην σκηνή βρισκόταν μία Βουλγάρικη μπάντα (της οποίας το όνομα ακόμα δεν γνωρίζω) που έπαιζε ένα κακόγουστο Fear Factorικό πράγμα.



    Δεν δίνουμε καθόλου σημασία, μας ενδιαφέρει περισσότερο να βρούμε ένα καλό σποτ και να αγοράσουμε μπύρες. Απολαμβάνουμε τις καταπληκτικές μας Kamenitza (Βουλγάρικη μπύρα που σπάει κόκκαλα) και αδημονούμε για Ανθρακα.

    Anthrax

    1. Caught in a Mosh
    2. Got the Time
    3. Madhouse
    4. Be All, End All
    5. Antisocial
    6. Indians with parts of "Heaven and Hell" and "The Man on the Silver Mountain"
    7. Medusa
    8. Only
    9. Metal Thrashing Mad
    10. I Am The Law

    Τραγούδι που μου έσπασε τον σβέρκο : Indians, Be all, end all.

    Τραγούδι που ήθελα να μου σπάσει το σβέρκο : Κανένα, ότι ήθελα το άκουσα.



    Μπορεί να ήταν το γενικότερο state of euphoria που βρισκόμουν αλλά οι Anthrax γάμησαν τα πάντα και αποτέλεσαν τον καλύτερο πρόλογο για ένα καταπληκτικό διήμερο. Ο Belladonna που ήταν, είναι και πρέπει να συνεχίσει να είναι για πολλά χρόνια ακόμα η φωνή των Anthrax έσπειρε με την σκηνική του παρουσία αλλά και με την φωνή του που διαρκώς μας θύμιζε την εφηβία μας. Συγκλονιστικό σέτλιστ, καλός ήχος και γενικά έβλεπα γύρω μου μόνο χαμόγελα.

    Megadeth


    1. Holy Wars... The Punishment Due
    2. Hangar 18
    3. Wake Up Dead
    4. Headcrusher
    5. In My Darkest Hour
    6. Skin O' My Teeth
    7. A Tout Le Monde
    8. Hook In Mouth
    9. Trust
    10. Sweating Bullets
    11. Symphony Of Destruction
    12. Peace Sells with Holy Wars reprise

    Τραγούδι που μου έσπασε τον σβέρκο : Κανένα, δεν μπορούσα να κουνηθώ !

    Τραγούδι που ήθελα να μου σπάσει το σβέρκο : Κανένα, ήθελα απλά να σταματήσει η βροχή !

    Δεν υπάρχουν φωτογραφίες από την εμφάνιση των Megadeth. Γιατί ? Γιατί 5 λεπτά πριν ανέβουν στην σκηνή και ενώ ο Chris έχει παέι για να πάρει επιπλέον μπύρες, αρχίζει να βρέχει. Και όταν λέω βρέχει, εννοώ ΒΡΕΧΕΙ ! Ολοι βάζουν τα αδιάβροχα τους(γνωστές και ως καπότες), οι Megadeth βγαίνουν στην σκηνή, ο Chris λείπει και έχω πελαγώσει. Να φύγω, να πάω σε υπόστεγο, να κάτσω, πως θα με βρει μετά, να κάτσω όρθιος, να κάτσω κάτω, FUCK MY LIFE ! Και ενώ εκατομμύρια survival tactics περνούν απο το μυαλό μου, καταλήγω με την ωριμότερη ιδέα. Βάζω στο κεφάλι μου το μπλουζάκι που αγόρασα απο έξω, έτσι για να προστατευτώ ! Η βροχή μετεξελίσεται σε χαλάζι και κάπου εκεί σκάει και ο Chris με 4 μπύρες στα χέρια, τα γυαλιά στα μάτια, βρεγμένος απο την κορυφή ως τα νύχια και μου λέει "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ". Δεν γαμείς. Θρας. Για μουσική δεν θα σας πω τίποτα, γιατί δεν άκουσα τίποτα. Το μπλουζάκι είχε βραχεί τόσο που δημιούργησε ένα ηχητικό φράγμα με αποτέλεσμα ο Mustaine να ακούγεται σαν τον Χριστοδουλόπουλο.

    Slayer


    1. World Painted Blood
    2. Jihad
    3. War Ensemble
    4. Hate Worldwide
    5. Seasons in the Abyss
    6. Angel of Death
    7. Beauty Through Order
    8. Disciple
    9. Mandatory Suicide
    10. Chemical Warfare
    11. South of Heaven
    12. Raining Blood

    Τραγούδι που μου έσπασε το σβέρκο : Angel of death, Raining blood.

    Τραγούδι που ήθελα να μου σπάσει το σβέρκο : Dead skin mask, 213.



    Βρεγμένοι πατόκορφα και ενώ έχει αρχίζει και νυχτώνει και ένα απειλητικό παγωμένο αεράκι κάνει την εμφάνιση του, οι Slayer βγαίνουν στην σκηνή. Take no prisoners απλά. Ξύλο, θρας και σαματάς. Ολα τέλεια απλά το μόνο αρνητικό , οι μετριοπαθείς αντιδράσεις των Βούλγαρων. Ψόφιοι ρε παιδάκι μου. Κάναμε headbanging και μας κοιτούσαν σαν αρειανούς. Γενικά πολύ ήρεμα τα πράγματα, όχι μόνο στους Slayer αλλά όλο το διήμερο. Ούτε ένα moshpit, ούτε ένα stagediving, ούτε καμιά μανούρα, κάτι τελοσπάντων γαμώ σε thrash συναυλία είμαστε !

    Metallica


    1. Creeping Death
    2. For Whom The Bell Tolls
    3. Fuel
    4. Harvester Of Sorrow
    5. Fade To Black
    6. That Was Just Your Life
    7. Cyanide
    8. Sad But True
    9. Welcome Home (Sanitarium)
    10. All Nightmare Long
    11. One
    12. Master Of Puppets
    13. Blackened
    14. Nothing Else Matters
    15. Enter Sandman

    Encore:

    16. Am I Evil? with Megadeth, Anthrax and Dave Lombardo
    17. Hit The Lights
    18. Seek & Destroy



    Η καλύτερη συναυλία που έχω παρακολουθήσει στην ζωή μου. Είχα κρατήσει αυτή την θέση για έκείνη την αξέχαστη νύχτα στο χωράφι με τους Black Sabbath για πολλά χρόνια αλλά τελικά ο James έκανε τα πάντα για να εκθρονίσει τον Ozzy. Δεν υπήρχε αυτό το σέτλιστ. Δεν υπήρχε το show. Δεν υπήρχε ο ήχος. Δεν υπήρχε τίποτα. Ηταν όλα ένα ακόμα παραμύθι, που απλά κράτησε κοντά στις 2 ώρες σε πραγματικό χρόνο γιατί στο μυαλό δεν πρόκειται να τελειώσει ποτέ. Με έκαναν να αισθανθώ άσχημα που κάποτε τους αποκαλούσα ξεγραμμένους και γραφικούς. Είναι η μεγαλύτερη μπάντα του πλανήτη και δεν νομίζω κανείς να έχει διαφορετική άποψη.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #2
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default


  3. #3
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Γι αυτό είναι λατρείας ρε , ήταν είναι και θα είναι

  4. #4
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    η φωτογραφία του Κωφίδη δεν είναι από Αθήνα;
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    απο αθηνα ειναι!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εμείς πήγαμε σε πιο χύμα φάση. τρένο από θεσσαλονίκη, περπάτημα από το σταθμό ως το χοστελ. περπάτημα από εκεί ως το στάδιο. από το αστικό στη θεσσαλονίκη μέχρι τη σόφια όλα κινούνταν στο ρυθμό του φεστιβάλ. κ εμάς μας έκανε εντύπωση που οι τελωνειακοί έλεγαν συνέχεια ότι ο κόσμος οφείλεται στους μετάλλικα (συνήθως το τρένο είναι άδειο).

    συμφωνώ σχετικά με τα γραφόμενα του krux για την πρώτη μέρα. παρέλειψε να αναφέρει ότι τη βροχή, την ώρα που έπαιζαν οι megadeth, τη συνόδευε και χαλάζι (!), αλλά εμείς είμασταν σχετικά εξοπλισμένοι με τα απαραίτητα αφού είχαμε τσεκάρει τον καιρό πριν φύγουμε. μετάνιωσα που δεν πήρα το αντιανεμικό, γιατί το θεώρησα υπερβολή για τέλη ιουνίου. επίσης, δεν ανέφερε τίποτα για τον ήχο, ο οποίος έκανε τους έλληνες ηχολήπτες να φαντάζουν σούπερ επαγγελματίες. τόσο σκατά ήχο δεν έχω συναντήσει πουθενά κ μάλιστα να μη διορθωθεί ούτε στο ελάχιστο και τη δεύτερη μέρα. είχε το ίδιο πρόβλημα σε όλες τις μπάντες, μπούκωνε κ άνοιγε χωρίς προφανή αιτία.

    τη δεύτερη μέρα ενδιαφερόμουν κυρίως για 2 μπάντες, manowar & rammstein, οπότε είχα υπολογίσει να μπω λίγο πριν βγουν οι manowar. τελικά πρόλαβα και το μισό σετ των alice in chains μπάντα που με αφήνει παγερά αδιάφορο, οπότε αναλώθηκα στο να κατεβάζω kamenitza. οι συσκευασίες του λίτρου και η 2λιτρη τα σπάνε και κατεβαίνει τόσο εύκολα που δεν προλαβαίνει να ζεσταθεί. και πάμε στους manowar. πίσω το '98 μας είχαν σπάσει γενικά τα νεύρα και τώρα περίμενα μια εξιλεωτική εμφάνιση. μάταια, όμως, αφού κατάφεραν να παίξουν μόλις 6 τραγούδια + μία διασκευή στο heaven and hell και την υπόλοιπη μισή ώρα να αναλωθούν στις γνωστές παπαριές, με τον adams να "ξεσηκώνει" τον κόσμο και το de maio να προσπαθεί επί 20 λεπτά να πει κάποιες φράσεις στα βουλγάρικα, κάτι για τον dio από ότι κατάλαβα. ούτε για encore δε βγήκαν, ενώ κ αυτά που έπαιξαν ήταν ασυγχρόνιστα και μία ταχύτητα κάτω (τι εκτέλεση ήταν αυτή στο hail and kill? παραλίγο να γίνει μπαλάντα!). με δύο λέξεις: ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ!

    ευτυχώς, ακολουθούσαν οι rammstein οι οποίοι μας αποζημίωσαν και με το παραπάνω. σχετικά μικρό σετ (σχετικά με το 2ωρο + των metallica δηλαδή), μιάμιση ώρα, αλλά show υπολογισμένο και εκτελεσμένο στην εντέλεια. μόνο μελανό σημείο εξακολουθούσε να είναι ο τραγικός ήχος, για τον οποίο προφανώς δεν ευθύνονταν οι μπάντες.

    θα πω κ δυο λόγια για τη σόφια κ την όλη φάση. σαν εκδρομή για τέτοιο event άξιζε κ με το παραπάνω. ξόδεψα συνολικά λιγότερα από ότι θα έδινα για τα 2 live και τις βενζίνες στην αθήνα, ενώ σαν πόλη η σόφια προσφέρεται για ρεμάλισμα και το κέντρο περπατιέται εύκολα. τα μπαρ είναι πάμφθηνα, kamenitza 0,5l κοστίζει 2,5 λέβα (=1,25 ευρώ), το φαγητό επίσης. με 15 λέβα/άτομο έτρωγες κ έπινες βασιλικά. υπάρχουν 2-3 μπαράκια που μπορείς να ακούσεις metal, ίσως λίγο πιο "υποχθόνια" από ότι τα έχουμε συνηθίσει στην αθήνα (θύμιζαν εποχές "μάγος του οζ" στις αρχές του '90). highlight το σκηνικό που μπήκαμε σε μπαρ με πανό iron maiden στην είσοδο και βρεθήκαμε σε σύνδεσμο βούλγαρων νεοναζί. με συνοπτικές διαδικασίες αποχωρήσαμε με ελαφρά

    προσωπικά, δύσκολα θα ξαναπάω σε φεστιβάλ στην ελλάδα αν το ίδιο event γίνεται στη σόφια ή γενικά στα βαλκάνια.

    ΥΓ. ξεχασα να αναφέρω ότι επιβεβαίωσα την άποψή μου ότι οι βαλκάνιες είναι οι ωραιότερες γυναίκες του κόσμου
    Rock or Nothing

  7. #7
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    παρέλειψε να αναφέρει ότι τη βροχή, την ώρα που έπαιζαν οι megadeth, τη συνόδευε και χαλάζι (!)

    Η βροχή μετεξελίσεται σε χαλάζι
    I'll bury you in your god's fucked garden

  8. #8
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    παρέλειψε να αναφέρει ότι τη βροχή, την ώρα που έπαιζαν οι megadeth, τη συνόδευε και χαλάζι (!)

    Η βροχή μετεξελίσεται σε χαλάζι
    άσ'τα αυτά και γράψε για τη 2η μέρα
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  9. #9
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    The.BiG.4.Metallica.Slayer.Megadeth.Anthrax.Live.in.Sofia.2010.720p.HDTV.x264.DD5.1-MMJ (9gb)


  10. #10
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    παρέλειψε να αναφέρει ότι τη βροχή, την ώρα που έπαιζαν οι megadeth, τη συνόδευε και χαλάζι (!)

    Η βροχή μετεξελίσεται σε χαλάζι
    χεχ, γράψε λάθος
    Rock or Nothing

  11. #11
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Παράξενη η φάση με τον ήχο, εμείς (ειδικά τη πρώτη μέρα) είχαμε να λέμε πως ακούσαμε τέλειο ήχο σε Anthrax/Megadeth/Slayer και τρισμέγιστο ήχο σε Metallica. Τέλοσπαντον...

    Anthrax: Μόνο τον Scott Ian να βλέπω να κτυπιέται, και είμαι κομπλε!

    Megadeth: Επική η φάση με το χαλάζι και η κατανάλωση Kamenitsa με κοματάκια πάγου. O Mustaine δεν είπε λέξη, αλλά γάμησαν.

    Slayer: Ένιωσα ξανά 16 χρονών. Το παιδί που είπε πως δεν είδε moshing, ας έρθει να τσεκάρει τους χιλιάδες μώλοπες που μου έμειναν ενθύμιο! Επική στιγμή: Ένας Θεσσαλονικιός 2 μέτρα με σακάκι Ηρακλή να τα σπάει όλα μόνος του στο mosh για να βγούμε μπροστά, και στο τέλος να τον βγάζουν έξω απο το μπροστινό κάγκελο επειδή προσπάθησε να κάνει crowd surfing. Θεός! WAR ENSEMBLE ΓΑΜΩΤΟ!!!!

    Metallica: 5η φορά που τους βλέπω, η αδυναμία μου, κάθε φορά καλύτεροι γαμώτο! Harvester of Sorrow, Blackened και Sanitarium τα γάμησαν όλα, και το Am I Evil με τους big four ήταν συγκινητικό. Ο Hetfield έδωσε ρέστα, τα νέα τους σπέρνουν σε live, και γενικά θύμισαν στο κόσμο γιατί είναι αυτοί που είναι!

    Δεύτερη μέρα: Υπερκατανάλωση Kamenitsa σε Stonesour και Alice in Chains (ευχάριστα καλοί).

    Manowar: Έφαγα το ξύλο της ζωής μου μέχρι να πάρω το κορίτσι μου μπροστά, και τελικά την βγάλανε απο το κάγκελο διότι παρολίγο να λιποθυμήσει (είναι μικρό πακέτο) και πέρασε το υπόλοιπο (σύντομο) μέρος της συναυλίας στους όμους μου - άρα εγώ δεν είδα και πολλά. Όντως κάπως ασυντόνιστοι, στο Heaven and Hell κρατούσαν διαφορετικά κουρδισμένα όργανα και τους πήρε λίγη ώρα να το καταλάβουν πως ακουγότανε ΛΑΘΟΣ, και γενικά μια χλιαρή εμφάνιση. Λένε πως είχαν τσακωθεί με τους διοργανωτές για το θέμα merchandise, πως τάχα δεν τους αφήσανε να πουλήσουν τα δικά τους πράματα (εξού και ο Adams έριχνε αβέρτα μπλουζάκια στον κόσμο). Τελικά παίξανε μόνο 7 κομάτια, και μαζί με την ομιλία De Maio στα βουλγάρικα μετα βίας φτάσανε τα 45 λεπτά. Thank you, byebye, playback το crown and the ring. Τεσπα...

    Rammstein: Δεν λέω τίποτα, αφήνω τη φωτογραφία να μιλήσει μόνη της

    Spoiler


    Αν είχα οποιοδήποτε ίχνος χρήματος, θα ερχόμουνα Αθήνα αυριο!

  12. #12
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    εχεις δει παντερα και μεταλικα τοσες φορες και ακομα κανεις σα κοριτσακι ρε κυπριε?
    υπομονή

  13. #13
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Γιατι να μην κάνω ρε πρωην κύπριε;

    Εισητήριο για Rammstein αύριο: Get it now! και πήγαινε!

  14. #14
    Eduard Khil
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ER
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Γι αυτό είναι λατρείας ρε , ήταν είναι και θα είναι

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by The Donnn View Post
    Παράξενη η φάση με τον ήχο, εμείς (ειδικά τη πρώτη μέρα) είχαμε να λέμε πως ακούσαμε τέλειο ήχο σε Anthrax/Megadeth/Slayer και τρισμέγιστο ήχο σε Metallica. Τέλοσπαντον...
    ότι ο ήχος μπούκωνε και ξεμπούκωνε συνέχεια, ακούγεται ακόμη κ στα βίντεο στο youtube
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Music For Food Festival | 28.05.2010 / AN Club
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 25-05-2010, 22:55
  2. Street Vibe festival 2010 @OAKA Σάββατο 15 Μαϊου
    By hans11 in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 11-05-2010, 16:32
  3. sonisphere festival 24/6/2010
    By fandango in forum Live & Events Talk
    Replies: 132
    Last Post: 04-03-2010, 19:01
  4. Festival of Animated Film Stuttgart 2010
    By enitharmon in forum Comics/Cartoons
    Replies: 0
    Last Post: 14-01-2010, 14:06
  5. agia sofia kai double standards.
    By necropethamenos in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 30-11-2005, 03:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •