Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 125

Thread: The Big Four Live @ Xwrafi

  1. #16
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΓΑΜΗΣΑΝ ΟΙ METALLICA!!!

    Και ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ?! Η ΒΡΟΧΗ ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΣΚΙΣΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΤΑ ΔΥΟ!!!!!!
    Tίποτα, η φάση ήταν εμπειρία ζωής για εμέ. Η συναυλιακή μου ζωή ξεκίνησε με τους Metallica πριν από 11 χρόνια, και ο κύκλος αυτός έκλεισε χτες με τον γαμηστερότερο τρόπο που γινόταν. Σκέτη συγκίνηση.
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΞΩ!!!!!!!!!

    Deafening, painstaking, BB King

  2. #17
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Χωρις να ειμαι εκει γενικα συμφωνω με Χ στο θεμα της βροχης, ειχα δει Sting/Robert Plant το 2001 στο ΟΑΚΑ και ειχαμε γινει μουνι απο τη βροχη αλλα ηταν απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω δει ΚΑΙ λογω της βροχης.

  3. #18
    Senior Member Ass Cobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    146

    Default

    Ανετα ζλευερ βασιλιαδες της βραδιας κι ας γουσταρω περισσοτερο τους αλλους 3.

    Μεταλικα αυτο το γαματο με τη βροχη που ειπωθηκε. Αλλο λιγο και θα επαιζαν ολο το ραιντ. Γελιο στα παλια κομματια, ο περισσοτεροτερος κοσμος δεν ηξερε υμνους οπως μοτορμπρεθ κλπ. Υπνος στα του ντεθ μαγνκετικ. Και πολλα λαθη, μονο ο suicidal δεν εχασε νοτα. Γενικως η χειροτερη εμφανιση τους ελλαδα, που ομως ανετα εσπερνε.

    Μεγκαντεθ κακος ηχος στην αρχη κατεστρεψε αρκετα κομματια. Μετα εστρωσαν και επιασαν καλη αποδοση. Σετλιστ αρκετα καλο με εκπληξεις απο σοφαρ.

    Ανθραξ αρκετα καλοι, αλλα επρεπε να ειναι με Μπους, ο Τζου δεν την χοντροπαλευε ωρες ωρες.

  4. #19
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    pws ginete re pousth mou...
    vlepeis 3 mpantes paiktika ypergamw apodidoun ta kommatia opws prepei, oloi demenoi k as mhn thn paleyoun aytoi pou tragoudane..(belladonas agomaxhse ligo,o mparmpa-tom ta misa tragoudhse den thn paleye kastano,ta psila tou dave htan ena mayro xali alla as einai)

    kai meta na vgainoun oi METALLICA pou den polyvriskontousan genikws..me enan ulrich na tous trexei kai genikws na paizei oti thelei..(ayth h dikash tou one pote den paixthke),

    KAI na nai sta arxidia tous....KAI NA SE KANOUN NA KSEHNAS TOUS 3 PROHGOUMENOUS....


    diaole..respect

    pethana me motorbreath ,ride the lightning..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  5. #20
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    barbara και εγω ειπα οτι η βροχη εκανε ακομα πιο γαματο το ολο σκηνικο!
    εντωμεταξυ ημουν τοσο πτωμα που χθες εγραψα οτι παιξανε το state of euphoria αντι για be all,end all . εκανα εντιτ

    απο εκει και περα νταξ οσοι κραζετε φωνη μπελαντονα απλα λολ ετσι
    μια χαρα τα ειπε τα κομματια ... για την ακριβεια περισσοτερο απο καλα..εκτος αν περιμενετε να βγαζει τα ψιλα στο μαντχαουζ οπως 25 χρονια πριν ε

  6. #21
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    apo tous teseris o kalyteros htan apla agomaxhse se kati shmeia...kat'eme panta..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  7. #22
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    νταξ δεκτο απλα το θεωρω λογικο γιατι δεν προσπαθησε να κρυφτει στα κομματια...δλδ τα ειπε ΥΠΕΡΓΑΜΩ . λογικο σε καποια σημεια να μην του βγουν..ειπαμε 25 χρονια ειναι αυτα
    edit: παιξανε και medusa ε..τωρα αρχιζω και τα θυμαμαι
    Last edited by jack the ripper; 25-06-2010 at 11:34.

  8. #23
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    e se olous dinetai ayto to dikaiologhtiko....oute o araya perimena na tsiriksei stn arxh tou angel of death alla ena refrain as to lege.....

    edw kontepse na faei kai ta kouple..

    genika opws kai na tan oloi tous an katsw kai skeftw ti eida mazemeno mesa se 6 wres den me endiaferei tpt...
    kavla...apla..

    P.S: gamw to shma kampana ta kinita kai th malakasa gamw mesa...
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  9. #24

    Default

    λοιπον για μενα:
    τους stonesour τους "ειδα" καθισμενη στο γρασιδι επειδη δεν ξερω τραγουδι. Ειδα οτι γουσταραν αρκετοι, εγω δεν τους θυμαμαι καν.
    Anthrax, με το που παω στην μικρη σκηνη βλεπω οτι ειναι σε ανηφορα σε ξενερωνω τη ζωη μου. Παλι καλα μετα οταν σχηματιστηκαν τα pit και ανοιξε ο χωρος, κατι εβλεπες απο κει. Δεν εκανα πολλες γυρες για να μην κουραστω απ την αρχη. Το setlist γαμω αλλα και αναμενομενο.
    Slayer, τρελαθηκα, εχασα τη γη κατω απ τα ποδια μου. Αρχικα ημουν πισω και ο κοσμος καθοταν σαν παλουκια. Ενας καγκουρας διπλα μου όταν ο κοσμος φωναζε "slayer", με ρωτησε αν φωναζουν το ονομα του τραγουδιστη!! Οποτε προς το τελος του world painted blood πηγα διπλα στο pit εκει που ησαν ολοι οι "ζωντανοι". Κρίμα που γινόταν της καργιόλας και δεν βρηκα ευκαιρια να μπω κιολας. Στο seasons... ειχα βουρκωσει. Ο καημενουλης ο Araya δεν μπορει να χτυπηθει λογω της εγχειρησης. Συνεχεια μας χαμογελουσε. Ελεος που δεν εδειχναν σχεδον καθολου τον Hanneman. Μαλλον επειδη ειναι χαμηλων τονων και δεν ειναι "star" σαν τον Kerry King. Θα προτιμουσα και κατι απο Show no mercy και Ηell awaits, αλλα εντάξει λογω Chemical Warfare καπως το εσωσαν.
    Megadeth, απλα μετα απο Slayer ηταν λες ακουγα pop hitakia. Καλοι, αλλα τους ειδα απο αποσταση + δεν ενιωσα πολλα.
    Μetallica τωρα, συγκριτικα με την εμφανιση του 2007 δεν ηταν καλυτερη απο πολλες αποψεις. Πρωτ απ' όλα, το διαχωριστικο των 80 τοτε μας ειχε σωσει!! ΕΙχαμε χωρο να κινηθουμε λιγο. Αυτη τη φορα, ημασταν σαν σαρδελες και ειχε και πολλους καγκουρες. Δηλαδη τωρα να παιζει ride the lightning και να χοροπηδουν οι περισσοτεροι+να μην κανουν headbanging. Αισχος!! Επισης καποιοι διπλα μου ανω των 20, δεν ηξεραν το encore!!! Φτανει επιτελους η ωρα του motorbreath και του seek& destroy. Λεω old schoolια εδω ειμαστε. Και μετα απο 3 γυρες το πιτ χαλουσε. Ξενερα. Οσον αφορα την μπαντα, δεν ειναι τυχαια μεγαλη και το καταλαβαινεις οταν τη δεις live. Ο Hetfield ειχε τρελα κεφια!! Καλα η βροχη εφτιαξε το σκηνικο, αν και σε καποια φαση ετσουζαν τα ματια μου και δεν εβλεπα τιποτα. Αλλα τελικα βγηκε σε καλο γιατι ηταν η ωρα του For whom the bell tolls και το ακουγα με κλειστα τα ματια και τη βροχη να με ξεπλενει. Take a look to the sky just before you die.... Σχετικα με το σετλιστ, θα προτιμουσα να επαιζαν all nightmare long + my apocalypse αντι του that was just yor life+ end of the line. Επίσης αντι ν ακουγα παλι τα enter sandman και nothing else matters να επαιζαν τιποτε αλλο. Επισης αντι για τη διασκευη στους Budgie, θα ηταν θαυμα αν επαιζαν στο Astronomy, γιατι εχω παει 2 φορες σε live των Blue Oyster Cult και δεν το εχουν παιξει. Αλλα αυτα ειναι ονειρα θερινης (βροχερης) νυχτος.

  10. #25
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Να μη φοράς μάσκαρα στις συναυλίες ρε τσόκαρο, να μην σε τσούζουν τα μάτια.

  11. #26
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    χαχαχχαχα ρε μαλακες νταξ χθες εγραφα πιπες εξου και το μουναρες του προμοΤιον θεος ο ταγκερ

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Να μη φοράς μάσκαρα στις συναυλίες ρε τσόκαρο, να μην σε τσούζουν τα μάτια.
    σε παρακαλω πολυ, η μασκαρα μου ειναι αδιαβροχη και δεν ξεβαψε καθολου!! Ηταν που ξεπλυθηκε ο ιδρωτας και μπηκε στα ματια μου. Εκτος αν φορουσαν και οι φιλοι μου μασκαρα, που τους ετσουζαν κι αυτους τα ματια.

  13. #28
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    φοβερή εμπειρία, ο μόνος τρόπος να γίνει καλύτερη ήταν να παίξουν το nothing else matress με στρώματα στις οθόνες.

  14. #29
    Senior Member Enjoy_CruD's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    198

    Default

    Blackened...
    atimoi, sto adynato seimio me xtipate...

  15. #30
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    justmary, post pics.

Similar Threads

  1. Strange Daze Live 31/10/2007 Papagallos live bar
    By Lukather in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 31-10-2007, 19:26
  2. Strange Daze Live 23/09/2007 Papagallos live bar
    By Lukather in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 23-09-2007, 20:47
  3. Implosion Live 27/4 Rock Bottom - Last live
    By Lukather in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 29-04-2007, 00:54
  4. Rotting Christ Live @ B Live Music House (Larisa)
    By Rotting_Christ in forum Live & Events Talk
    Replies: 23
    Last Post: 05-02-2006, 19:03
  5. Live Amolakalouband 18/12/05 Oξυγόνο Live
    By sabbattack in forum AnorimoI
    Replies: 9
    Last Post: 21-12-2005, 15:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •