Results 1 to 9 of 9

Thread: kartoula ixou

  1. #1
    Peer Gynt kas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    απο την καλη και απ' την αναποδη
    Posts
    175

    Default kartoula ixou

    Καλησπέρα, όπως πολλοί από εσάς (όχι προφανώς όσοι θα απαντήσετε), δεν έχω την κατάλληλη εξοικείωση με τα κουμπιούτερς. Σε μια προσπάθεια μου να σώσω χώρο στον υπολογιστή, πρέπει να έσβησα κάποια drivers της κάρτας ήχου με αποτέλεσμα να μην έχω ήχο (προφανώς!!). To make a long story short, δεν ξέρω τι κάρτα ήχου έχω και δεν ξέρω πώς να βάλω τα drivers πίσω στη θέση τους. Εαν υπάρχει τρόπος να μάθω τι κάρτα έχω παρακαλώ ενημερώστε. Επιπρόσθετα, δοκίμασα να κάνω update από το device manager αλλά τζίφος. Ευχαριστώ.

    I don't mean to impose but I'm the ocean.

  2. #2

    Default

    αν το pc σου φοραει απο διπυρινο και πανω, περνα αυτους (διαλεξε τους καταλληλους)
    http://www.realtek.com/downloads/dow...&GetDown=false

    αν ειναι pentium4 ή παρομοια αρχαιοτητα, κατεβασε το Everest και πες μας το μοντελο της μητρικης σου.

  3. #3
    Peer Gynt kas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    απο την καλη και απ' την αναποδη
    Posts
    175

    Default

    geia sou firestorm,ti skata einai to everest?

    I don't mean to impose but I'm the ocean.

  4. #4

  5. #5
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Firestorm δεν υπάρχουν μόνο Realtek on-board κάρτες ήχου.

    kas, Everest είναι ένα διαγνωστικό πρόγραμμα που το βάζεις και σου λέει τα πάντα για το hardware του υπολογιστή σου. θα έχει κάπου ένα audio/sound tab που θα λέει product id κτλ.

    Ξέρεις αν έχεις ξεχωριστή κάρτα ήχου ή είναι ενσωματωμένη στη μητρική (ακα αγόρασες ξεχωριστή κάρτα ήχου ή όχι; )
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #6

    Default

    ε το 99% των μητρικων μετα τους pentium D ας πουμε ειχαν το Azalia της realtek, εξαιρειται η asus βεβαια...

  7. #7
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Πάνε γράψου στο www.warez-bb.org
    Είναι φόρουμ και έχει μέσα τα πάντα.
    Όταν γραφτείς λοιπόν, πάνε στο search, βάλε everest και διαλεξε την κατηγορία appz.
    Το κατεβάζεις. Το τρέχεις. Όταν το τρέξεις, θα δείς ότι σε βγάζει σε μια οθονούλα που έχει διάφορες επιλογές. Πήγαινε στον ήχο (ή ακόμα και στο motherboard λογικά το λέει) και βλέπεις εκεί τι κάρτα ήχου έχεις. Όταν λοιπόν δείς τι κάρτα ήχου έχεις, θα πας στην εταιρία και θα κατεβάσεις τους drivers.
    Kill the wise one!

  8. #8
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    kane kana format kalutera, tha swseis kai polu xwro ston ypologisth.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  9. #9
    Peer Gynt kas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    απο την καλη και απ' την αναποδη
    Posts
    175

    Default

    sas efxaristw olous toso poli!ola kala

    I don't mean to impose but I'm the ocean.

Similar Threads

  1. 8elw karta ixou re.
    By Aarbron in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-2010, 15:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •