Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Oslo

  1. #16

    Default

    μάλιστα, μια μπύρα δηλαδή κ πολύ μας είναι. καμιά περιοχή με καλά μπαρ? κανα παραδοσιακό φαγητό που αξίζει?

  2. #17
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Το μόνο που δοκίμασα ήταν burger king και ηταν πανακριβο ... δεν έφαγα τίποτα άλλο περα απο ενα πιτογυρο /ντουρουμ κεμπαμπ εκείνο το βράδυ. Κοντά στο κέντρο ήμασταν και δεν πήγαμε παραεξω. είχε μερικά ροκ-μεταλ κλπ εκει τριγυρω και μερικά μεινστριμ. Το μεταλαδικο κλαμπ το βρήκε η παρέα το επόμενο βράδυ που δεν ήμουν εκει οπότε δεν ξέρω που ειναι. Δεν μου φάνηκε και μεγάλο το κέντρο ...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Τι εποχη θα πας τοιτοτιοτιτοτιν; και τις δυο φορες που πηγα εφαγα σε ανατολιτικα (περα απο τα μπεγκερκινξ), τα οποια γαμουσαν αλλα πρεπει να ψαξω πως λεγονται γιατι πανε χρονια. Apo baroclub το ενα νομιζω λεγοταν mono, ok ηταν, με ζωντανη μουσικη και τζερτζελο, το αλλο παιζει να λεγοταν καλασνικοφ, τρυπα φαση που κανει λαηβ στο υπογειο και το τελευταιο ηταν ενα γκει μπαρ που δεν θυμαμαι το ονομα του. Μουσεια εχει πολλα, αναλογως την εποχη ειναι και το αντιτιμο, προς ανοιξη τα περισσοτερο νομιζω ειναι τσαμπα, αλλα σε τρεις μερες δεν προλαβαινεις να δεις και πολλα. Επισηε, μπορεις να κανεις μια γυρα τα νησακια με καραβακι, αν και αν ημουν στη θεση σου κι πηγαινα εποχη με καλο καιρο θα ξοδευα μια απο τις τρεις μερες στο παρκο με τ αγαλματα.

  4. #19

    Default

    αρχές απρίλη πάω Σφινοτουβλάκη. ωραία φάση τα λάιβ μαγαζιά, θα τσεκαριστούν =). να μην βρέχει πολύ ελπίζω ώστε να γυρνάμε άνετα.

  5. #20
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    για εξοδος φαση, να κοιταξεις και την περιοχη της Grünerløkka, βορεια του κεντρου. ως πιο φοιτητικη περιοχη, εχει πολλα μπαρακια/φαγαδικα σε σχετικα-για οσλο παντα- φθηνες τιμες. να πας στο Mir(αν καταφερεις να το βρεις).
    απο λαϊβαδικα αλλο τιποτα, τα περισσοτερα μπαρακια, οσο μικρα και να δειχνουν, εχουν στανταρ υπογες οπου σχεδον καθε σ/κ εχουν συναυλιες. Αν ασχολεισαι και λιγο παραπανω με αντεργραου νορβηγιλες δεν θα ξερεις πoιο να πρωτοδιαλεξεις για να πας.
    οι τιμες, οτι σου ειπαν οι υπολοιποι, δυστυχως
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  6. #21
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    (περα απο τα μπεγκερκινξ)
    ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΦΤΩΧΕΙΑ - ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ.

    2 μπέργκερ μεσημέρι-βράδυ χωρίς πίκλες.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  7. #22

    Default

    κ με συνάλλαγμα τι προτείνετε? αλλάζουμε από δω ή πάμε εκεί σε atm καλύτερα?

  8. #23
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    δεν εχω ιδεα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #24
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by τοιοιοιοιν View Post
    κ με συνάλλαγμα τι προτείνετε? αλλάζουμε από δω ή πάμε εκεί σε atm καλύτερα?
    Γενικα τα γραφειακια που εχουν για να αλλαζουν νομισμα δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει γιατι κρατανε ενα ποσοστο των χρηματων.
    Εχω ακουσει οτι η καλυτερη φαση σε χωρες με αλλο νομισμα ειναι πιστωτικη, γιατι υποτιθεται οτι ειναι ρυθμισμενη να σου κανει μετατροπη του νομισματος με τη καλυτερη δυνατη τιμη του.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  10. #25
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    και εκει μπορεις να αγοραζεις τα παντα με πλαστικο, δε θα χρειαστεις μετρητα
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  11. #26

    Default

    πιστωτική δεν έχω =( θα κοιτάξω μήπως παίζει καμιά συμφωνία με την τράπεζα εδώ κ καμιά δικιά τους ώστε να μη μου κρατάει πολλά απ΄την χρεωστική

  12. #27
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    εγώ πάντως ό,τι έχω πάρει με τη χρεωστική στο εξωτερικό δε μου έχουν χρεώσει προμήθεια, μόνο 1 με 2 ευρώ την ανάληψη.

  13. #28

    Default

    κούλ, ευχαριστώ =)

  14. #29
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Η πιο ακριβη νομιζω. Φινλανδια δεν ειναι Σκανδιναβια. Εγω το βρήκα πολυ ομορφο και αρκετα ζωντανο. Και πολλά πραγματα να δεις.
    Για να δούμε τι άλλαξε. Πέρασαν και μερικά χρόνια.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Arcturus - Shipwrecked In Oslo DVD
    By Moonspellheim in forum Albums
    Replies: 13
    Last Post: 22-09-2006, 02:20
  2. Inferno Fest. 8-10 Aπριλίου Oslo
    By Kveldssanger in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 26-01-2004, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •