Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130

Thread: Αντιεμπόριο και κριτικές της κωλάρας.

  1. #1
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Αντιεμπόριο και κριτικές της κωλάρας.

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κόλους. Δεν μπορεί να μου χρεώνεις εισιτήριο και να το παίζεις και αναιρέσεις, ναρ, πρόοδος, ελευθερία και χίπισμος, peace love και rock'n'roll.
    Γιατί να μη μπορώ;

    Ορμήχτε!

  2. #2
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Αυτό με τον Ντάριο Φο ήταν λίγο για την πουτσάρα αλλά κατά τα άλλα μια χαρά μπορείς να χρεώνεις και να το παίζεις.
    It is known.

  3. #3
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Να επαναληφθώ; Γιατί δεν είναι ο ιδιωτικός χώρος που νοίκιασες. Σπίτι σου κάνε ό,τι θες. Εφάρμοσε λίγο τη μαρξιστική/αριστερή/οποιαδήποτε-προοδευτική ιδεολογία που έχεις για το κεφάλαιο και την απόχτησή όλων των αγαθών από όλους στη χρήση των δημοσίων χώρων και θα καταλάβεις τι εννοώ με την κριτική της κωλάρας μου.

    Σε άλλα νέα, είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ αυτό μου έκανες με το να εκφράσεις κομψότατα και ορθολογικά τη γνώμη σου στον τίτλο του thread. Προσπαθείς να προκαταβάλεις κανέναν με την αποψάρα σου, ή απλά δεν το σκέφτηκες; Θέλεις να κατευθύνεις τη συζήτηση κάπου; Θέλεις να χαρακτηρίσεις a priori τον όποιον αντίλογο (υπεργαμάτο-καλό-κακό-της πούτσας) σε αυτά που κάνει η ΝΑΡ; Ή είσαι απλά ένας αγενής βλάκας;
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #4
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Παναγιατάδε: Έχεις δει το θεατρικό μωρέ; Μάθαμε όλοι τώρα!


    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Να επαναληφθώ; Γιατί δεν είναι ο ιδιωτικός χώρος που νοίκιασες. Σπίτι σου κάνε ό,τι θες. Εφάρμοσε λίγο τη μαρξιστική/αριστερή/οποιαδήποτε-προοδευτική ιδεολογία που έχεις για το κεφάλαιο και την απόχτησή όλων των αγαθών από όλους στη χρήση των δημοσίων χώρων και θα καταλάβεις τι εννοώ με την κριτική της κωλάρας μου.
    Δεν θα επαναληφθείς, θα γίνεις πιο αναλυτικός (ελπίζω). "Εφαρμόζω λίγο την μαρξιστική ιδεολογία" σχετικά με τα αγαθά και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα φεστιβάλ όπως οι αναιρέσεις ή το B-Fest ή οτιδήποτε αντίστοιχο πληρεί τα χαρακτηριστικά τους (έχει τιμή ενίσχυσης - δεν έχει χορηγούς ή άλλους πόρους) αντιφάσκει σε σχέση με αυτήν.

    Ενα κερδοσκοπικό φεστιβάλ με χορηγούς την heineken, την durex, την κοακολα, τον δήμο γλυφάδας και 16 ΜΚΟ, μπορεί κάλλιστα να να διοργανώνεται σε δημόσιο χώρο, να δουλεύουν 100 άτομα έμμισθα μέχρι να στηθεί, να δουλεύουν άλλα 50 ώς "Εθελοντές" (θύματα δηλαδή) να τρώει όλη η διοργάνωση και όλοι οι υπόλοιποι απο οχτακόσες μπάντες και να μην έχει εισιτήριο. Ενα μη κερδοσκοπικό φεστιβάλ μπορεί να λειτουργεί απο 100 τρελούς που τρέχουν για δύο βδομάδες, που μπαίνουν μέσα ΚΑΘΕ χρόνο και που δουλεύουν για να προσφέρουν με το χαμηλότερο δυνατό λειτουργικό αντίτιμο την σημαντικότερη πολιτική και πολιτιστική προσφορά.

    Ο κύριος Μαρξ που έχω διαβάσει εγώ λέει ότι το πρώτο είναι καπιταλισμός, το δεύτερο όχι. Μήπως λέει μαλακίες ο άνθρωπος;

  5. #5
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    την σημαντικότερη πολιτική και πολιτιστική προσφορά.
    Κολωσσός.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  6. #6
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    με το χαμηλότερο δυνατό λειτουργικό αντίτιμο την σημαντικότερη πολιτική και πολιτιστική προσφορά.
    Αυτό είναι το quote, καραγκιοζάκι.

  7. #7
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Η όλη φάση είναι η κόντρα του πως να λειτουργήσει με καπιταλιστικά δεδομένα μια τέτοια οργάνωση καθώς είναι γενικά λολ σε συναυλίες αριστερών (πολύ αριστερών) να βλέπεις να φρουρούνται τρύπες μην μπεί κανένας. Εγώ ικόνοκλαστ νομίζω οτι πρέπει να βρείτε περισσότερα κορόιδα να δουλεύουν τζάμπα. Ίσως με το να βάλετε περισσότερα γκομενάκια στην οργάνωση και να αρχίσουν να πλένονται αρκετές που είναι ήδη μέσα.

  8. #8
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    είναι γενικά λολ σε συναυλίες αριστερών (πολύ αριστερών) να βλέπεις να φρουρούνται τρύπες μην μπεί κανένας.
    Αυτό είναι όντως λολ αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μου, δεν μιλάω για τις αναιρέσεις θεσσαλονίκης συγκεκριμένα ούτε καν για το ναρ ή την ΑΚ ή οτιδήποτε. Αυτά που λέει ο ρατποιζον τα έχω ακούσει 9000 φορές σε πολλούς διαφορετικούς χώρους απο πολλούς διαφορετικούς τύπους. Είναι συνήθως οι ίδιοι αναρχοακραριστεροί (πολύ αναρχοακραριστεροί) τύποι που σκάνε στις 11 για να δούνε την γκράντε μπάντα στο τσάμπα, μπορούν να αφιερώσουν έντεκα ώρες να μιλάνε ή να παίζουν ξύλο μαζί σου αλλά δε θα σου απαντήσουν ποτέ στην ερώτηση "αφου είμαστε μαλάκες γιατί δε την πουλεύεις;".

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default


  10. #10
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default


  11. #11

  12. #12
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default


  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default


  14. #14
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Kill the wise one!

  15. #15
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Έλα, σκάστε.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •