Results 1 to 15 of 1468

Thread: Black Metal underground

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    E, το Starfire είναι δίσκαρος ναι. Γενικά όλα τους κρύβουν καλά σημεία, αν μπορείς να αντέξεις τα χάλια με τα πληκτράκια κλπ. Κατά τ' άλλα, τέτοιες μπάντες είναι φοβερές για να συγκρίνεις το πώς μας ακουγόταν κάτι 15 χρόνια πριν και πώς τώρα. Τότε αυτό ήταν ψιλονορμάλ ξέρω γω. Αλλά μου αρέσει που έχεις ένα ψιλοαπολογητικό στυλάκι στο ποστ, να το αγαπάμε το κιτς βρε. Όπως είχε πει και ο Χελμ κάποτε, όλο το αγαπημένο μας μέταλ έχει από κάτι που να ντρεπόμαστε για αυτό!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #2
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μπα, καθόλου. Και ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να τους χαρακτηρίσω κιτς. Απλά έχοντας πια ακούσει το σύνολο της δισκογραφίας, έστω με κάποια καθυστέρηση, δε τους θεωρώ καλή μπάντα πέραν των πρώτων δύο δίσκων. Απλά οκ, γούστα είναι αυτά και απόψεις και όλοι έχουν από μία οπότε και κάποιος μπορεί να γουστάρει και εδώ είμαστε για να ενημερώνουμε τον κόσμο. Το Kull(α) πάντως δε μάρεσε, ούτε το κομμάτι που πόσταρα ούτε ένα άλλο που βρήκα.

    εντιτ γιατί μεσολάβησε ποστ Ρα, για Summoning ποτέ κακός λόγος. Δισκάρες πάντα! Για Angizia δε μπορώ να εκφέρω γνώμη μια και δεν ασχολήθηκα ποτέ και για Bal Sagoth αν με ρωτούσε κάποιος θα έλεγα άκουσε τα 2 πρώτα και μείνε εκεί.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Και ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να τους χαρακτηρίσω κιτς
    Θα πεθάνω! :P Κακό λόγο για το "symphonic metal" ε φυσικά και πρέπει να έχουμε (αυτό νομίζω εννούσε πιο γενικά ο Ρα) καθώς ηταν το πρώτο branching out του μέταλ σε άλλα πεδία, με τη διαφορά ότι οι μεταλλάδες αυτοί το μόνο διαφορετικό που είχαν ακούσει τότε ήταν ωδείο και Sisters of Mercy ξέρω γω. Αλλά ναι, και καλό όμως επειδή οι μπάντες αυτές είχαν και σοβαρότατη πλευρά ταυτόχρονα (γενικά των άκρων η φάση αυτή) και πολύ καλή σύνθεση, τα οποία θάφτηκαν στην πορεία (θυμηθείτε κάτι reviews των Summoning 2/10 πχ στο χάμερ) μετά από την μόδα που είχε η φάση μέχρι το 2000κάτι ξέρω γω.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  4. #4
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Βασικα παντα οι Summoning τρωγαν θαψιμο, μονη εξαιρεση εκει στα late 90s early 00s νομιζω πως ηταν το Stronghold, το οποιο λολ ειναι το λιγοτερο καλο απ τα 5 πρωτα.
    Last edited by Taksitzhs; 23-03-2015 at 14:44.

  5. #5
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Εχουν βγει στη δημοσιοτητα εδω και καιρο, αλλα μιας και δεν εχουν ποσταριστει...




    Αυτος ο Beketh εχει γαμηθει να βγαζει πραγματα. Σιγουρα εχει στα σκαρια τρια demos (De underjordiska valserna, De forna sederna, De forna sederna Del II), συν μια συλλογη με διαφορα ακυκλοφορητα που λογικα θα βγουν σε βινυλιο/cd τον επομενο καιρο. Συν ο,τι κανει μεσα στο '15, που αποκλειεται να αφησει το project σε πληρη απραξια ετσι που χει παρει φορα. Εμενα μου φαινεται πως το παρακανει, αλλα τεσπα, να δουμε τι θα δουμε.

  6. #6
    Senior Member Jangling Jack's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    283

    Default

    κανα λινκ για urtida krafterna υπαρχει μηπως γιατι soulseek δεν βρισκω τπτ

  7. #7
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Δεν πρεπει να υπαρχει... αμα δεν εισαι του βινυλιου υπομονη, ισως μπουν τα κομματια σε εκεινη τη συλλογη που ανεφερα.

Similar Threads

  1. 80ies Underground HEAVY METAL
    By Witchkiller in forum Music Discussion
    Replies: 1090
    Last Post: 29-08-2021, 12:46
  2. UNDERGROUND THRASH/SPEED METAL
    By Razor in forum Music Discussion
    Replies: 94
    Last Post: 27-05-2021, 20:08
  3. Black Metal Universe : Black Metal ist Krieg!
    By ILLNaturedgr in forum Self-Promotion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 14:37
  4. Replies: 2
    Last Post: 16-02-2006, 16:54
  5. [Underground vs. Mainstream] Pianei topo to underground?
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 18-06-2005, 20:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •