View Poll Results: Υπάρχει στην Ελλάδα αντισημιτισμός;

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Ε ναι.

    34 45.33%
  • Ε όχι.

    7 9.33%
  • Ναι και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό.

    18 24.00%
  • Ναι αλλά σε τόσο μικρό βαθμό που σχεδόν δεν τον αντιλαμβάνεσαι.

    14 18.67%
  • ΔΓ/ΔΑ

    2 2.67%
Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 396

Thread: Αντισημιτισμός

  1. #1

    Default Αντισημιτισμός

    [Έκανα Advanced Search αλλά δεν βρήκα να έχει δημιουργηθεί στο παρελθόν αυτό το thread. Αν όμως υπάρχει και δεν το ανακάλυψα σας ζητώ συγγνώμη.]

    So...ποιά είναι η γνώμη σας? Υπάρχει ή δεν υπάρχει αντισημιτισμός στην Ελλάδα και αν ναι, τότε γιατί?

    Feel free to discuss.

  2. #2
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    απολυτα δικαιολογημενος

    μια με τον ταβερνιαρη τον γκερσον μια με τον μαλακα τον χαλπεριν πως να τους συμπαθησεις?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  3. #3
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Περα απο πολιτικες τοποθετησεις.

    Τυροπρωτευουσα. Πολη με δυνατη συναγωγη, και ισως η μονη στη χωρα μας που εχει απορροφησει εβραικο στοιχειο χωρις συγκρουσεις. Ειναι σημαντικα αφομοιωμενοι σε ολα τα κοινωνικα στρωματα χωρις να εχουν δημιουργησει θεμα.

    Αγνη αμολυντη ανθρωπινη βλακεια: Δυο μπαρμπαδια αναγκαζονται να κανουν περπατησουν δυο βηματα παραπανω γιατι παρεμβαλεται πλατεια. Τυχαινει η πλατεια να ειναι η πλατεια εβραιων. Σοβαροτατο πληγμα στην τιμη τους, αρχιζουν τις εβραιοκαταρες.
    Ακολουθω απο πισω με φιλη μου εβραια. Κρατιεμαι με το ζορι. Πανω που πανε να πιασουν κουβεντα για τους κακους εβραιους και την πλατεια "τους" τους το κοβω οσο πιο ηρεμα μπορω.

    Τετοιες σκηνες απειρου καλλους λαμβανουν χωρα τακτικα, ειδικα με ηλικιωμενους. Σε μια πολη που αγοραζουν πχ απο μαγαζι με εβραιο ιδιοκτητη αλλα του ριχνουν και μια καταρα αμα λαχει να ουμ.

    Πολιτικως οργανωμενοι αντισημιτες δεν εχουν πεσει στην αντιληψη μου στα τυρομερη.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  4. #4

    Default

    Αυτό πάντως με τις "εβραιοκατάρες" ισχύει σε διάφορους λαούς. Η προκατάληψη πάει σύννεφο.

    Χεχεχ...
    Spoiler

  5. #5
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    εγώ έχω έναν φίλο που η γκόμενά του είχε έναν φίλο εβραίο και πριν την εξεταστική του έστελνε η Εβραική Κοινότητα 'καλή επιτυχία στις εξετάσεις' και ΒΡΟΧΗ ΤΑ ΔΕΚΑΡIA.

  6. #6
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Γμτ, νομιζα θα ρωτουσε αν παμε τους Εβραιους ή οχι.

  7. #7
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Σε βλεπει η Σαρα εσενα. Τελεις υπο επιτηρηση μετα το fb
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  8. #8
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  9. #9
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Σε βλεπει η Σαρα εσενα. Τελεις υπο επιτηρηση μετα το fb
    Χαχαχαχαχα ενας λογος για τον οποιο δε σχολιασα

  10. #10
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Aντε ρε φιξξξερ. Μιλα ελευθερα. Δεν θα σε πειραξουμε
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  11. #11
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Τι να πω μωρε, δεν ειναι του στυλ μου αφορισμος ολοκληρου εθνους και πιστευω στην μοναδικοτητα του ανθρωπου, αλλα ΠΟΛΥ ΖΩΑ ρε πουστη μου

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    αλλα ΠΟΛΥ ΖΩΑ ρε πουστη μου
    Από το στατιστικό δείγμα που έχω κι εγώ so far.

  13. #13
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ε ενταξει εγω υπερβαλλω για να κανω καθυστερημενο χιουμορακι στη Χαβοκ, οταν μιλας για το συνολο ενος λαου δυστυχως ή ευτυχως δε σκεφτεσαι τον απλο ανθρωπο, σκεφτεσαι την ελιτ του λαου αυτου, δηλαδη τους πολιτικους, τους ηθοποιους, τους διασημους, τους εφοπλιστες κτλ. Με αυτον τον γνωμονα οι Εβραιοι ειναι μεγαλοι μαλακες και δολοφονοι, αυτο δε μπορει να εφαρμοζεται ομως στον τυχαρπαστο Εβραιο της γειτονιας που παλευει για ενα καλυτερο ζειν οπως ολοι μας, ειναι ευκολως εννοουμενα αυτα.

  14. #14

    Default

    Σύμφωνοι, απλά μάλλον έτυχε οι τυχάρπαστοι εβραίοι που ξέρω να είναι ζώα και γι'αυό και το quote.

  15. #15
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Quote Originally Posted by Παρακμιακό Εργαλείο View Post
    Αυτό πάντως με τις "εβραιοκατάρες" ισχύει σε διάφορους λαούς. Η προκατάληψη πάει σύννεφο.
    Χεχεχ...
    Spoiler

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •