Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Εγγονόπουλος-Πουλικάκος-Socos - 2010 - H Ύδρα Των Πουλιών[puzzlemusic,2010]

  1. #16
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    τυφλώνει...

  2. #17
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 08-05-2014 at 00:06.

  3. #18
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Prwth akroash yposxomenh. Kai mplekontan ws vadize/ ta gymna podia tou stous vatous!

    edit: telika de mou arese. se ena shmeio pou thn eide lost bodies eixe ligh plaka.
    Last edited by rudie; 04-07-2010 at 01:10.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  4. #19
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    .
    Last edited by 00i00; 08-05-2014 at 00:06.

  5. #20
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Πιο άσχημο εξώφυλλο δε γινόταν.
    σκεφτηκαν να βαλουν καναν Dali αλλα δεν ειχαν φραγκα
    κατα τάλλα απαντηση σε ερωτηση σου σε αλλο θρεντ...παντα τετοια

    ειπαμε ρε αλλα οχι κι ετσι
    wat

  6. #21

    Default

    Το εξώφυλλο είναι γαμάτο επειδή είναι Εγγονόπουλος (?) ή επειδή είναι γαμάτο?

    Αδιάφορο μου φαίνεται και μένα, αλλά έχουμε γεμίσει τελικά από αυτούς που Ξέρουνε και μοιράζουνε μούτζες, χεβιμεταλλάδες, ψυχεδελάδες, όλοι.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  7. #22
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Το εξώφυλλο είναι γαμάτο επειδή είναι Εγγονόπουλος (?) ή επειδή είναι γαμάτο?

    Αδιάφορο μου φαίνεται και μένα, αλλά έχουμε γεμίσει τελικά από αυτούς που Ξέρουνε και μοιράζουνε μούτζες, χεβιμεταλλάδες, ψυχεδελάδες, όλοι.

  8. #23
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τι ακριβως σου αρέσει ικονοκλαστ?

  9. #24

    Default

    μπανάλ ερωτήσεις για ολόκληρους ικόνοκλαστ, ή τα πιάνεις η δε τα πιάνεις αυτά τα πράγματα, θες και εξηγήσεις, χαχ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #25
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Aπλως μου κάνει τρομερή εντύπωση, γιατί γενικά εκτιμώ την αισθητική του.

  11. #26
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν είπα ότι μ' αρέσει ή όχι*, είναι ένα αισθητικά στο κλίμα εξώφυλλο για μια δουλειά που περιέχει μελοποίηση εγγονόπουλου. Αυτό είναι κάτι πού είναι πέρα από το αν σ' αρέσει ή όχι, έχει να κάνει με το αν είσαι στο κλίμα ή όχι. Μοίρασα λοιπόν δύο δίκαιες μούτζες, μια στην ντραμσικ που δεν είναι σ'αυτό το κλίμα προφανώς και μια σε σένα που ρωτάς με ύφος πράγματα που θα μπορούσες κάλλιστα να υποστηρίζεις σε άλλη κουβέντα με άλλους ανθρώπους, σε έναν άλλο πλανήτη, με μια άλλη γυναίκα.

    * μου αρέσει πολύ.

  12. #27

    Default

    ευχαριστώ πολύ, δηλαδή καταδικαστέο είναι/αξίζει να σκάσει μούτζα κάποιος σε κάποιον κάποια που πάει σε ένα θρεντ που αναφέρεται στη ζωγραφική εγγονόπουλου και να πει χάλια για το πούτσο? Πόσο μάλλον σε ένα θρεντ για δίσκο με εξώφυλλο που είναι "στο κλίμα". Εμένα γενικά δε μου αρέσει ο εγγονόπουλος πχ εκτός από κάποια έργα που είναι ενδιαφέροντα σαν νοηματικές συνθέσεις, οπότε απολύτως λογικό είναι να μη μου αρέσει και μία out of context μορφή που πήραν από έναν πίνακα και την έβαλαν για εξώφυλλο. πσ. καλά σκάω, θα ακούσω το άλμπουμ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  13. #28
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Εμένα γενικά δε μου αρέσει ο εγγονόπουλος πχ εκτός από κάποια έργα που είναι ενδιαφέροντα σαν νοηματικές συνθέσεις, οπότε απολύτως λογικό είναι να μη μου αρέσει και μία out of context μορφή που πήραν από έναν πίνακα και την έβαλαν για εξώφυλλο.
    Ε και μένα μπορεί να μη μ' αρέσει καθόλου γενικά να είμαι αγενής και σαρκαστικός σε ρηβιου σεξιονς των μέταλ φόρουμς στο ιντερνετ αλλά out of context μου αρέσει να μοιράζω μούτζες στους βλάκες που κρίνουν out of context με μαλακισμένο υφάκι ενώ είναι ανυποψίαστοι γιατί btw η μορφή απο τον πίνακα είναι on context.

    Γενικά δε τα καταλαβάινω αυτά, λέει η βαρβάρα μια μπούρδα, ρίχνω εγώ μια μούτζα, όλα κούλ και μετά σκάει ο καπταιν serious και λέει ΩΠΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ.
    Last edited by ikonoklast; 08-07-2010 at 21:46.

  14. #29
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τι σχέση έχει ρε μπινέ ικόνοκλαστ το κλιμα και οι αρχιδιές? Σχόλιο αποκλειστικα για το εξώφυλλο ήταν. Οπτικά. Ως γαμημένη εικόνα.
    Σα να λέμε δηλαδή πως δε μπορώ να αποκαλέσω μαλακιάρα το εξώφυλλο του Hammer smashed face των Cannibal corpse επειδή, κάτσε μάγκα, είναι στο ΚΛΙΜΑ.

  15. #30

    Default

    Out of context από τον πίνακα του Εγγονόπουλου και μια χαρά είναι το ύφος μου, ευχαριστώ!!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

Similar Threads

  1. Hellfest 2010
    By Phantom Duck in forum Live & Events Talk
    Replies: 40
    Last Post: 03-06-2014, 09:39
  2. Replies: 20
    Last Post: 29-11-2010, 17:48
  3. ΑΝΑΙΡΕΣΕΙΣ 2010
    By Phantom Duck in forum Live & Events Talk
    Replies: 37
    Last Post: 14-06-2010, 01:21
  4. GDC 2010
    By Phoebus in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2010, 15:04
  5. Richard Hawley - 20/2/2010 Athens - 19/2/2010 Thessaloniki
    By Weiss in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2010, 15:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •