Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: albums section.

  1. #16
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    χαχαχαχαχχαχαχα
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #17
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    γιαννακη το γαμησαμε στο οφφ-τοπικ και ειναι ωραιο θρεντ!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  3. #18
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    Προσωπικά σταμάτησα να κάνω review, αφενός γιατί τα άλμπουμ που επέλεγα μαλλον δεν αφορούσαν πολύ κόσμο του φόρουμ, αφετέρου γιατί οι περισσότεροι στέκονταν στο αν μιμούμαι το χάμερ, παρά στο δίσκο.
    ok, αφήνω το οφφ τόπικ και κάνω quote τον Tyler γιατί αναφέρει αυτό που θεωρώ το μεγαλύτερο πρόβλημα. Το "μάλλον δεν αφορούσαν πολύ κόσμο του φόρουμ" σε συνδυασμό με τα σχόλια για το Χάμερ δείχνει τι ήταν αυτό που τον έκανε να μην γράφει άλλο.

    το ίδιο και με τον Κρουξ, το ίδιο και με μένα που ήθελα να γράψω κάτι για το road salt και πριν καν ανοίξω το θρεντ, στο reviews requests πετάχτηκε ο Ρωχάμης με το αστείο ποστ, προσκύνησε ο ραπ αραγιας και κατάλαβα τι θα γινόταν. inb4 ''κλαίγεται που δεν τον αφήνουμε να γράψει για τους pos", δεν εννοώ αυτό.

    κλοκγουορκ, προφανώς το τρολάρισμα δε θα σταματήσει ποτέ. Κάποιες (αρκετές) φορές βγάζει και γέλιο. Απλά, όπως πλέον θεωρείται μαλακία να γίνεται στα ποστς-αγγελίες που κάποιοι ψάχνουν μουσικούς κλπ , νομίζω πως έτσι θα'πρεπε να'ναι και για το Albums. Και σιγά σιγά, ίσως αρχίσουν ξανά να γράφουν κάποιοι, να απαντάνε άλλοι μιλώντας για το δίσκο, και να ξαναδούμε όμορφες συζητήσεις στο θρεντ. Αν γίνει καλώς, αν όχι μπούχου.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #19
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    οκ μου το κοτσαρες το inb4 αλλα θα απαντησω
    οκ σου ειπε ο ρωχαμης την μαλακια του...και συμφωνησε ο ρα με αυτη την μαλακια!
    εσυ γιατι ασχολησαι?? κανε το ποστ σου και βγαλε οτι εχεις να βγαλεις απο μεσα σου
    εγω το ΡΟS δεν προκειται να το ακουσω...αλλα που ξερεις?! αν διαβασω 2 καλα λογια και οτι εχει επιρροες απο bat for lashes πχ ισως με ψησεις!
    παρτο σαν παραδειγμα αυτο φυσικα!
    αν και μια κριτικη σε POS δεν θα σωσει την κατασταση!
    που ειναι ρε οι προτασεις για guts pie earshot,amoseurs (πως σκατα γραφονται...),my own alaska,νορβηγος αγροτης μονος παιζει,ξεχασμενος χεβι μεταλας παιζει παλι τα ιδια, κτλ κτλ κτλ?????

    πσ:δεν θα γκρινιαζα ποτε,αλλα επειδη εκανες το θρεντ και συμφωνω..."λεω την αποψη μου!"
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  5. #20
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    .αλλα που ξερεις?! αν διαβασω 2 καλα λογια και οτι εχει επιρροες απο bat for lashes πχ ισως με ψησεις!
    οι επιρροές από bat for lashes είναι κάτι παραπάνω από προφανείς, το όνομα του Gildenlow είναι DANIEL.

    λογικά σε έψησα, ε;
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  6. #21
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    αν επαιζε και καρατε οταν ηταν μικρος θα παω να το αγορασω!!!
    σοβαρα τωρα,τραβα κανε το θρεντ!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  7. #22
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Λοιπόν, εγώ που είμαι γαμάτος θα σας εξηγήσω πως έχει το πράμα και αν θέλετε να λυθεί η κατάσταση και να έχει κάποιο νόημα το "αλμπουμ ρηβιουζ", ακούστε με.

    Το πρόβλημα είναι η όλη τακτική του άλμπουμ ντισκάσιον ότι πρέπει να έχει από μια έκθεση - κριτική. Είναι πολύ πιο εύκολο το οφ τόπικ για όλους εμάς που οι περισσότεροι είμαστε τεμπέληδες να κάτσουμε να γράφουμε πεντακόσιες σειρές για ένα άλμπουμ που μόλις κατεβάσαμε και ξέρουμε ότι δεν νοιάζει κανέναν. Αυτά είναι για κάτι αργόσχολους βλάκες σαν τον κρουξ που γράφει κριτικές για TO IMAGES AND WORDS KE TON IPERASPIZESE FANDAGO DLD AN EXEIS TO THEO SOU.
    Τέσπα. Είναι πολύ πιο εύκολο να ποσταριστεί ένα εξώφυλλο στο οφφ τόπικ και να ακολουθήσουν 2 σελίδες σχόλια. Πολύ απλά γιατί είναι πιο απλή διαδικασία.

    Εγώ λοιπον που γενικά υποστηρίζω το να υπάρχει μοιρασιά των θεμάτων σε διάφορα υποφόρουμς σας προτείνω να μην ισχύει αυτό το μέτρο ωστε να δοθεί ένας λόγος στον μέσο ηαρίτη να κάνει εύκολα ένα θρέντ για τον αγαπημένο του δίσκο και να γίνει κουβέντα εκεί. Αντί να χρειάζεται να γράψει έκθεσει και να ανεχτεί τον κάθε μαλάκα σαν εμένα που θα του λέει "ωραία κριτική".

    Στην τελική δεν υπάρχει και λόγος. Το ΗΑΡ που θέλουμε δεν είναι το "τυπικό ηαρ" με τις πολυσέλιδες κριτικές, αυτά είναι απομεινάρια από την ιστορία με το μαγκ.

  8. #23
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    κοίτα, δεν είναι ανάγκη το πρώτο ποστ ενός review να είναι έκθεση 500 σειρών προκειμένου να ξεκινήσει μια κουβέντα πάνω στο δίσκο. και οκ, δέχομαι αυτό που λες για το οφ τόπικ, ότι είναι πιο βολικό κλπ.
    αυτό που λέω εγώ, ότι δηλαδή είναι ηλίθιο να τρολάρει κάποιος συστηματικά σε ένα τέτοιο section γιατί αποθαρρύνονται και αυτοί οι λίγοι που τους αρέσει να γράφουν reviews, το θεωρείς λάθος;
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  9. #24
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Ναι γιατί έτσι είναι το ύφος του φόρουμ και δεν νομίζω ότι αποθαρρύνει κάποιον. Κράξιμο υπάρχει γενικά σε όλα τα θέματα. Σε μια δισκοκριτική μαζί με τα πόστ κραξίματος υπάρχουν και ποστ που αναλύουν ή που λένε "+1". Εάν ένα θρέντ έχει μόνο κράξιμο ή +1 τότε ή είναι για τον πούτσο ή όχι τόσο ενδιαφέρον τελικά αντίστοιχα.
    Γενικά δεν το θεωρώ σημαντικό λόγο, όχι.

    Επίσης είναι ανάγκη. Το λένε οι κανόνες. Και εάν κάποιος δεν βάλει εξώφυλλο, τρακλίστ και πολλές σειρές, του λένε "ωραία κριτική", "ξαναγράψτην". Και όταν το κάνει, κανείς δεν νοιάζεται. Ε, γιατί να το κάνει.

    Επίσης σημαντικός λόγος είναι οτι πλέον τα μουσικά ακούσματα - ενδιαφέροντα των users του φόρουμ ποικίλουν. Παλαιότερα είχαμε σαν ΠΑΡΕΑ πιο πολλά κοινά ακούσματα. Όταν θα βγαινε το νεο dillinger ή mastodon πχ θα τρέχαν όλοι να πουν αποψάρα η να προλάβουν να κάνουν θρέντ. Τώρα κανείς δεν νοιάζεται. Καθένας ακούει τα δικά του. Και αν υπάρχει κάτι κοινό τα συζητά με την κλίκα του ή στο last.fm

  10. #25
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Επίσης σημαντικός λόγος είναι οτι πλέον τα μουσικά ακούσματα - ενδιαφέροντα των users του φόρουμ ποικίλουν. Παλαιότερα είχαμε σαν ΠΑΡΕΑ πιο πολλά κοινά ακούσματα. Όταν θα βγαινε το νεο dillinger ή mastodon πχ θα τρέχαν όλοι να πουν αποψάρα η να προλάβουν να κάνουν θρέντ. Τώρα κανείς δεν νοιάζεται. Καθένας ακούει τα δικά του. Και αν υπάρχει κάτι κοινό τα συζητά με την κλίκα του ή στο last.fm
    ok, δεκτό. έτσι κι αλλιώς το θρεντ δεν το άνοιξα για να βρεθεί λύση or something, ήθελα να δω πως το βλέπετε και οι υπόλοιποι.
    πάρε κι άλλο ένα πινκ γιατί τα λες ωραία.
    Last edited by fandango; 30-05-2010 at 04:04.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Το πρόβλημα είναι η όλη τακτική του άλμπουμ ντισκάσιον ότι πρέπει να έχει από μια έκθεση - κριτική. Είναι πολύ πιο εύκολο το οφ τόπικ για όλους εμάς που οι περισσότεροι είμαστε τεμπέληδες να κάτσουμε να γράφουμε πεντακόσιες σειρές για ένα άλμπουμ που μόλις κατεβάσαμε και ξέρουμε ότι δεν νοιάζει κανέναν. Αυτά είναι για κάτι αργόσχολους βλάκες σαν τον κρουξ που γράφει κριτικές για TO IMAGES AND WORDS KE TON IPERASPIZESE FANDAGO DLD AN EXEIS TO THEO SOU.
    Τέσπα. Είναι πολύ πιο εύκολο να ποσταριστεί ένα εξώφυλλο στο οφφ τόπικ και να ακολουθήσουν 2 σελίδες σχόλια. Πολύ απλά γιατί είναι πιο απλή διαδικασία.

    Εγώ λοιπον που γενικά υποστηρίζω το να υπάρχει μοιρασιά των θεμάτων σε διάφορα υποφόρουμς σας προτείνω να μην ισχύει αυτό το μέτρο ωστε να δοθεί ένας λόγος στον μέσο ηαρίτη να κάνει εύκολα ένα θρέντ για τον αγαπημένο του δίσκο και να γίνει κουβέντα εκεί. Αντί να χρειάζεται να γράψει έκθεσει και να ανεχτεί τον κάθε μαλάκα σαν εμένα που θα του λέει "ωραία κριτική".

    Στην τελική δεν υπάρχει και λόγος. Το ΗΑΡ που θέλουμε δεν είναι το "τυπικό ηαρ" με τις πολυσέλιδες κριτικές, αυτά είναι απομεινάρια από την ιστορία με το μαγκ.
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Επίσης είναι ανάγκη. Το λένε οι κανόνες. Και εάν κάποιος δεν βάλει εξώφυλλο, τρακλίστ και πολλές σειρές, του λένε "ωραία κριτική", "ξαναγράψτην". Και όταν το κάνει, κανείς δεν νοιάζεται. Ε, γιατί να το κάνει.
    Is this 2007 all over again? Οι κανόνες έχουν αλλάξει καμιά διετία τώρα. Το μόνο που γράφω στο "οδηγίες χρήσης" είναι να είναι η κριτική 3-4 γραμμούλες, πράγμα ειλικρινά όχι ιδιαίτερα δύσκολο, χρονοβόρο ή παράλογο θαρρώ. Τράκλιστ κλπ είναι προαιρετικά από το 2008, όταν είχε ξαναγίνει η συζήτηση και είχε γίνει το "album reviews" σκέτο "albums" (με την ίδια λογική).

  12. #27
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Α, δεν το ήξερα.

  13. #28
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Αυτά είναι για κάτι αργόσχολους βλάκες σαν τον κρουξ που γράφει κριτικές για TO IMAGES AND WORDS KE TON IPERASPIZESE FANDAGO DLD AN EXEIS TO THEO SOU.
    Αυτό να το θυμάσαι. Κάποια στιγμή θα το συζητήσουμε απο κοντά.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #29
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Λοιπόν, εγώ που είμαι γαμάτος θα σας εξηγήσω πως έχει το πράμα και αν θέλετε να λυθεί η κατάσταση και να έχει κάποιο νόημα το "αλμπουμ ρηβιουζ", ακούστε με.

    Το πρόβλημα είναι η όλη τακτική του άλμπουμ ντισκάσιον ότι πρέπει να έχει από μια έκθεση - κριτική. Είναι πολύ πιο εύκολο το οφ τόπικ για όλους εμάς που οι περισσότεροι είμαστε τεμπέληδες να κάτσουμε να γράφουμε πεντακόσιες σειρές για ένα άλμπουμ που μόλις κατεβάσαμε και ξέρουμε ότι δεν νοιάζει κανέναν. Αυτά είναι για κάτι αργόσχολους βλάκες σαν τον κρουξ που γράφει κριτικές για TO IMAGES AND WORDS KE TON IPERASPIZESE FANDAGO DLD AN EXEIS TO THEO SOU.
    Τέσπα. Είναι πολύ πιο εύκολο να ποσταριστεί ένα εξώφυλλο στο οφφ τόπικ και να ακολουθήσουν 2 σελίδες σχόλια. Πολύ απλά γιατί είναι πιο απλή διαδικασία.

    Εγώ λοιπον που γενικά υποστηρίζω το να υπάρχει μοιρασιά των θεμάτων σε διάφορα υποφόρουμς σας προτείνω να μην ισχύει αυτό το μέτρο ωστε να δοθεί ένας λόγος στον μέσο ηαρίτη να κάνει εύκολα ένα θρέντ για τον αγαπημένο του δίσκο και να γίνει κουβέντα εκεί. Αντί να χρειάζεται να γράψει έκθεσει και να ανεχτεί τον κάθε μαλάκα σαν εμένα που θα του λέει "ωραία κριτική".

    Στην τελική δεν υπάρχει και λόγος. Το ΗΑΡ που θέλουμε δεν είναι το "τυπικό ηαρ" με τις πολυσέλιδες κριτικές, αυτά είναι απομεινάρια από την ιστορία με το μαγκ.
    http://www.electricrequiem.com/forum...81%CE%B5%CF%82
    πολλές φορές βαριέται κανείς να κάνει αλλαγή γλώσσας. όταν πρόκειται για 2 λέξεις.

  15. #30
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    αστα αυτα Παρη, σε ΡΟΥΜΠΩΣΑΝ.
    There is a light that never goes out

Similar Threads

  1. Rpg Section Revival
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2005, 00:10
  2. Καλώς ήρθατε στο PC & Games section
    By Deggial in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2005, 05:26
  3. Για Reviews Section {split απο Requests}
    By metamelia2 in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2005, 08:33
  4. Na dhimioyrgh8ei Sex Section?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 01-12-2004, 02:17
  5. Prog section sto ER,nai h ou?
    By TheHeartcollector in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 23-10-2004, 04:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •