Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: albums section.

  1. #46
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ok, έλα άλλη μία γιατί είστε ηλίθιοι:

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    4. αν δεν κατέχετε μουσικά το θέμα και απλά γουστάρετε αυτό που ακούτε, γαμώ αλλά κάντε το εμφανές στο ρηβιού, μην περιγράφετε τα συναισθήματα σας για σε δυο σελίδες.
    Δεν αναφερεται σε περιπτώσεις μπάντας για την οποία "κόβετε φλέβα", κάτι που για να συμβεί πάει να πει πως το κατέχετε το θέμα αφού θα έχετε ασχοληθεί ενδελεχώς μαζί της. Αντ' αυτού προτείνει να μην γράφει κάποιος 2 σελίδες συναισθήματα για κάτι που δεν κατέχει μιας και - σκεφτείτε το λίγο - οι πιθανές αντιδράσεις είναι:

    - Αν σου άρεσε αυτό άκου καλύτερα αυτό ...
    - Τα παραλές
    - Καλά χαλάρωσε, μια μαλακία και μισή είναι σε σχέση με τα προηγούμενα
    κτλ κτλ.

    Όχι τίποτα άλλο γίνεται ανούσιο όλο το κείμενο συναισθημάτων ε. Μπορείς πολύ απλά να πεις πόσο το γούσταρες χωρίς να περιοριστείς σε 2 λέξεις αλλά και χωρίς να γράψεις 2 σελίδες. Εδώ μπαίνει μαζί και το 3 που είπε. Δεν το λέει για λογοκρισία, το λέει για να είναι πιο άνετο στον αναγνώστη και αποφυγή λολποστς στον άσχετο ριβιουερ.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  2. #47
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Ok, έλα άλλη μία γιατί είστε ηλίθιοι:

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    4. αν δεν κατέχετε μουσικά το θέμα και απλά γουστάρετε αυτό που ακούτε, γαμώ αλλά κάντε το εμφανές στο ρηβιού, μην περιγράφετε τα συναισθήματα σας για σε δυο σελίδες.
    Δεν αναφερεται σε περιπτώσεις μπάντας για την οποία "κόβετε φλέβα", κάτι που για να συμβεί πάει να πει πως το κατέχετε το θέμα αφού θα έχετε ασχοληθεί ενδελεχώς μαζί της. Αντ' αυτού προτείνει να μην γράφει κάποιος 2 σελίδες συναισθήματα για κάτι που δεν κατέχει μιας και - σκεφτείτε το λίγο - οι πιθανές αντιδράσεις είναι:

    - Αν σου άρεσε αυτό άκου καλύτερα αυτό ...
    - Τα παραλές
    - Καλά χαλάρωσε, μια μαλακία και μισή είναι σε σχέση με τα προηγούμενα
    κτλ κτλ.

    Όχι τίποτα άλλο γίνεται ανούσιο όλο το κείμενο συναισθημάτων ε. Μπορείς πολύ απλά να πεις πόσο το γούσταρες χωρίς να περιοριστείς σε 2 λέξεις αλλά και χωρίς να γράψεις 2 σελίδες. Εδώ μπαίνει μαζί και το 3 που είπε. Δεν το λέει για λογοκρισία, το λέει για να είναι πιο άνετο στον αναγνώστη και αποφυγή λολποστς στον άσχετο ριβιουερ.
    Δεν είμαστε ηλίθιοι αλλά σε ευχαριστούμε για τον γλυκύτατο προσδιορισμό.

    Το αν κατέχουμε κάτι ποιός το κρίνει ? Ο Μαρίλιον ? Ο με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω ? Που θα έρθει να μας κάνει ντα γιατί δεν τα λέμε σωστά ή γιατί έτσι γουστάρουμε να γράψουμε και 5 λόγια παραπάνω.

    Θα κάτσω εγώ να γράψω κάτι για ένα δίσκο και πρέπει να έχω στο background του μυαλού μου ένα Μαρίλιον με ένα βούρδουλα στο χέρι που θα μου υποδεικνύει αν παρεκτρέπομαι ?

    Και για να μιλάμε ακόμα πιό σοβαρά εγώ δεν έχω δει μέχρι στιγμής κανέναν που να κάνει reviews και να είναι άμπαλος. Για ποιούς ακριβώς ανχωνόμαστε ?


    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    krux σε τελείως σοβαρό ύφος. Σε μια κριτική γεμάτη υποκειμενικότητες και φαμφαρολογίες τύπου "τον κόβω για πάρτη τους" ο χ,ψ αναγνώστης που δεν σε ξέρει γιατί να τον ενδιαφέρει;
    θα κάνω ξανά το λάθος να σου απαντήσω σοβαρά, αν και μετά από την ειρωνεία που πούλησες στον μινμιν είσαι Χ για μένα (και ναι ξέρω στα @@ σου, πάρτο στραβά, βρίσε με και τα σχετικά).

    Οι κριτικές είτε είναι σε δίσκους, είτε σε ταινίες, είτε σε τηλεοπτικές εκπομπές συνήθως συνοδεύονται απο ένα όνομα. Οσο πιό του χώρου είσαι τόσα περισσότερα γνωρίζεις και για τον εκάστωτε γράφοντα "κριτή". Εγώ ας πούμε δεν χειρίζομαι τέλεια τις λέξεις, ούτε είμαι τόσο ατακαδόρος όπως ο μιτσμαν και ο αμνήζιακ αλλά ξέρω 5 πράγματα για αυτά που γράφω (που μπορεί να ενδιαφέρουν και κάποιον άλλο που θέλει να ψάξει το δίσκο) και προσπαθώ πάντα να γράφω περισσότερο ακούγοντας την καρδιά μου, παρά το μυαλό μου. Γι' αυτό και πολλές φορές, όπως θα έχεις παρατηρήσει, παρασύρομαι σε υπερβολές και γενικεύσεις. Ετσι είμαι σαν Χάρης γενικά, ρώτα και τον H. να σου πει δηλαδή. Οταν ενθουσιάζομαι με κάτι προσπαθώ όπως μπορώ να μεταδώσω τον ενθουσιασμό μου αυτό σε κάποιο επίδοξο ακροατή γιατί υπάρχει η πιθανότητα να ανακαλύψει και αυτός (πχ jack για Anacrusis ή 12stars για Depressive Age κα) κάτι που πραγματικά τον εκφράζει. Στην τελική δεν γίνεται να ικανοποιώ τους πάντες με αυτά που γράφω, ιδιαίτερα στο ER που η πλειοψηφία πασχίζει να βρει κάτι για να σου την πει.

    Οπως είπα και πριν η κριτική είναι πάντά στοιχείο καθαρά υποκειμενικό. Ακόμα και αν δεν ξέρεις επί προσωπικού τον γράφοντα, μπορείς σύντομα να σχηματίσεις μια άποψη για το πως αντιλαμβάνεται την μουσική ή και άλλα πράγματα κατ' επέκταση. Το θέμα είναι γιατί να υπάρχει τόση ειρωνεία και χλευασμός. Δεν σου αρέσει όπως γράφω ? οκ το δέχομαι είναι δικαίωμα σου κάνε με ignore αν θέλεις αλλά δώσε μου και μένα το δικαίωμα να μιλάω για αυτά που θέλω να μιλήσω. Να με ειρωνεύεσε και να με πολεμάς με light διάθεση στη φάση για να γελάμε που σε ωφελεί πραγματικά ?

    Είναι πάντως και λίγο λυπηρό το όλο θέμα γιατί βλέπω και άλλους όπως και εμένα που κυρίως τους ενδιαφέρει το music section κα το σκέφτονται διπλά και τρίδιπλα για να πουν την άποψη τους φοβούμενοι το τι θα επακολουθήσει μετά.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  3. #48
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Δεν είμαστε ηλίθιοι αλλά σε ευχαριστούμε για τον γλυκύτατο προσδιορισμό.
    Εδώ δε μπορέσατε να καταλάβετε 1 πρόταση άσε που:

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Το αν κατέχουμε κάτι ποιός το κρίνει ? Ο Μαρίλιον ? Ο με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω ? Που θα έρθει να μας κάνει ντα γιατί δεν τα λέμε σωστά ή γιατί έτσι γουστάρουμε να γράψουμε και 5 λόγια παραπάνω.

    Θα κάτσω εγώ να γράψω κάτι για ένα δίσκο και πρέπει να έχω στο background του μυαλού μου ένα Μαρίλιον με ένα βούρδουλα στο χέρι που θα μου υποδεικνύει αν παρεκτρέπομαι ?

    Και για να μιλάμε ακόμα πιό σοβαρά εγώ δεν έχω δει μέχρι στιγμής κανέναν που να κάνει reviews και να είναι άμπαλος. Για ποιούς ακριβώς ανχωνόμαστε ?
    Ουάου! Άντε πάλι: Σταμάτα να νομίζεις πως όλα περιστρέφονται γύρω από εσένα ε.
    Έρχεται ένα τυχαίο άτομο και γράφει 1 review για το 1ο δίσκο που άκουσε από 1 ιδίωμα, πχ. άκουσε το 1ο του prog δίσκο - για να σε φέρω στα νερά σου - και αυτός ο δίσκος είναι το χμ, πες το Octavarium από DT. Είναι προφανές πως δεν ξέρει τίποτα από το ιδίωμα και σίγουρα το ξέρει και ο ίδιος. Δεν χρειάζεται βούρδουλες και αηδίες. Ο καθένας γνωρίζει πολύ καλά με τι έχει ασχοληθεί και σε ποια ιδιώματα δεν έχει ακούσματα, αυτό δε πάει να πει πως πρέπει να γράφεις μόνο για ότι ξέρεις ε. Ακόμα και αν είναι κάτι στο οποίο είσαι άσχετος γράψε, αλλά μην το γαμήσεις. Στη τελική τα γραπτά μένουν και μετά όταν με το καλό αποκτήσεις κάποια παραπάνω εμπειρία και τα ξαναδιαβάσεις μπορεί να πεις και "κοίτα τι μαλακίες έγραφα"
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  4. #49
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Δεν είμαστε ηλίθιοι αλλά σε ευχαριστούμε για τον γλυκύτατο προσδιορισμό.
    Εδώ δε μπορέσατε να καταλάβετε 1 πρόταση άσε που:

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Το αν κατέχουμε κάτι ποιός το κρίνει ? Ο Μαρίλιον ? Ο με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω ? Που θα έρθει να μας κάνει ντα γιατί δεν τα λέμε σωστά ή γιατί έτσι γουστάρουμε να γράψουμε και 5 λόγια παραπάνω.

    Θα κάτσω εγώ να γράψω κάτι για ένα δίσκο και πρέπει να έχω στο background του μυαλού μου ένα Μαρίλιον με ένα βούρδουλα στο χέρι που θα μου υποδεικνύει αν παρεκτρέπομαι ?

    Και για να μιλάμε ακόμα πιό σοβαρά εγώ δεν έχω δει μέχρι στιγμής κανέναν που να κάνει reviews και να είναι άμπαλος. Για ποιούς ακριβώς ανχωνόμαστε ?
    Ουάου! Άντε πάλι: Σταμάτα να νομίζεις πως όλα περιστρέφονται γύρω από εσένα ε.
    Έρχεται ένα τυχαίο άτομο και γράφει 1 review για το 1ο δίσκο που άκουσε από 1 ιδίωμα, πχ. άκουσε το 1ο του prog δίσκο - για να σε φέρω στα νερά σου - και αυτός ο δίσκος είναι το χμ, πες το Octavarium από DT. Είναι προφανές πως δεν ξέρει τίποτα από το ιδίωμα και σίγουρα το ξέρει και ο ίδιος. Δεν χρειάζεται βούρδουλες και αηδίες. Ο καθένας γνωρίζει πολύ καλά με τι έχει ασχοληθεί και σε ποια ιδιώματα δεν έχει ακούσματα, αυτό δε πάει να πει πως πρέπει να γράφεις μόνο για ότι ξέρεις ε. Ακόμα και αν είναι κάτι στο οποίο είσαι άσχετος γράψε, αλλά μην το γαμήσεις. Στη τελική τα γραπτά μένουν και μετά όταν με το καλό αποκτήσεις κάποια παραπάνω εμπειρία και τα ξαναδιαβάσεις μπορεί να πεις και "κοίτα τι μαλακίες έγραφα"
    Το εγώ πάει στον οποιοωδήποτε μπει στην διαδικασία να γράψει ένα review. Δεν μιλάω αποκλειστικά για μένα, αν είναι δυνατόν.

    Σε όλα τα άλλα που λες συμφωνούμε πλήρως. Για αυτό και σου είπα πριν οτι εγώ προσωπικά δεν έχω δει κάποιον στο albums section που να είναι άσχετος με κάτι και να γράφει σεντόνια συναισθημάτων. Και στην τελική ακόμα και αν ο άλλος είναι τελείως άσχετος με τα πάντα, δώστου την ευκαιρία να πει αυτά που πιστεύει και πόσταρε απλά τις ενστάσεις σου.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #50
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    άλλαξε άβαταρ ρε μπαγλαμά.

  6. #51
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    λολ ?
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #52
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    allakse giati maresei aftos o diskos parapoli ke den mporw na ton vlepw se avatar sou.

  8. #53
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    α μάλιστα ωραία. δυστυχώς για σένα είναι και για μένα απο τους αγαπημένους μου.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #54
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    ...

    Ξεχνάς κιόλας ότι ακόμα κι εσύ έχεις πει ότι θες να αποφύγεις τις ενστάσεις που μπορείς να δεις στο ER.

    Επίσης
    Ο καθένας γνωρίζει πολύ καλά με τι έχει ασχοληθεί και σε ποια ιδιώματα δεν έχει ακούσματα, αυτό δε πάει να πει πως πρέπει να γράφεις μόνο για ότι ξέρεις ε. Ακόμα και αν είναι κάτι στο οποίο είσαι άσχετος γράψε, αλλά μην το γαμήσεις.
    Και στην τελική ακόμα και αν ο άλλος είναι τελείως άσχετος με τα πάντα, δώστου την ευκαιρία να πει αυτά που πιστεύει και πόσταρε απλά τις ενστάσεις σου.
    Πριν από εσένα για εσένα. Να γράψει λέμε, απλά ο μαρούλιο έδωσε μια συμβουλή να μην το γαμήσει ο άλλος. Στη τελική και θα τον πάρουν χαμπάρι και θα τραβήξει κανένα ποστ ειρωνίας από αυτά που σε ενοχλούν. Tip ήταν όχι κανόνας.

    Σε όλα τα άλλα που λες συμφωνούμε πλήρως.
    Οκ, αλλά το ωραίο είναι πως εγώ λέω ακριβώς αυτό που λέει το μαρούλι πιο πίσω με το οποίο διαφωνούσες ε. Χρησιμοποιώ ακόμα και ίδιες εκφράσεις αν παρατηρήσεις! Γενικά χαλαρώστε και δείτε τι λέει ο άλλος πριν σηκώσετε την ασπίδα σας.

    Εν τω μεταξύ μια φορά δεν τον έχω πει Marillion τον άλλον (δεν πιάνεται).

    εδιτ: άσε που όταν δει όλα αυτά θα κάνει ποστ σεντόνι.
    Last edited by SpiritCrusher; 05-06-2010 at 02:23.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #55
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Δεν ενοχλούν μόνο εμένα νομίζω ρε συ κράσερ. Είναι μαλακία να σπαταλάει κάποιος τον όποιο χρόνο για να ανοίξει μια συζήτηση για κάτι που τον εκφράζει και να γίνεται μέσα πόλεμος για το τίποτα. Είναι αυτονόητα αυτα.

    Το σχετικά με το ποστ ειρωνείας που λες, πάλι είναι λίγο λεπτό το θέμα. Δηλαδή δεν μπορώ να γνωρίζω με ποιά μου υπερβολή ή με ποιόν χαρακτηρισμό μου θα φλιπάρει κάποιος. Αυτό λέω και στο προηγούμενο. Αν ο άλλος θέλει να συμπεριφέρεται ως φλιπαρισμένος np.

    Το ποστ του Μαρίλιον είχε τελείως διαφορετική δομή απο το δικό σου. Εγώ συμφωνώ με αυτά που είπες εσυ και δες πόση ώρα συζητάμε για να βγάλουμε άκρη. και νυστάζω. και έφυγα. καληνύχτα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  11. #56
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Κυριε Σπιριτκρασερ μη βριζετε, δεν ειναι αναγκαιο. Αν το ειχε πει αλλος χρηστης εκτος του Μαριλλιον μπορει να μην ειχα μπει καν στον κοπο να ασχοληθω. Διαφωνεις οτι συγκεκριμενα ο Μαριλλιον εχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να διαβασει αξιοπρεπεστατες κριτικες για δισκο και να κατσει να βγαλει ολοκληρη σειρα απο "λαθη" και "ανακριβειες" που μπορει να υπαρχουν στο κειμενο κατα τη γνωμη του? Αν δεν το εχει κανει ή δε θεωρει κανεις οτι θα το κανει, τοτε του ζητω συγνωμη και παιρνω πισω οτι εγραψα, αλλα προσωπικα ειδικα στο section album reviews βλεπω μια ταση να φανει ο ενας πιο εξυπνος και πιο "διαβασμενος" απο τον αλλον, ειδικα μετα τη φαση με το ER magazine, πες μου αν κανω λαθος, και με αυτο δεν αναφερομαι συγκεκριμενα στον Μαριλλιον, αλλα σε πολλους χρηστες. Επισης, κουβεντα κανουμε, μην το πατε στα ακρα, δεν εχω δει ποτε ουτε μια κριτικη για δισκο να ειναι 2 σελιδες γεματη συναισθηματα και "αχ τι ωραια τι καλα" χωρις καμια πληροφορια για το δισκο. Take it easy γενικως. Παρεπιπτοντως συμφωνω με Good Son σε αυτο το θρεντ σε γενικες γραμμες.

  12. #57

    Default

    Εμένα πάντως με αφήνουν παγερά αδιάφορο, τόσο παγερά όσο και ο δίσκος για τον οποίο κείμενο παραθέτω πιο κάτω, αυτά που θέλει και απαιτεί (!) ο Μαρούλιον για τις "κριτικές" του, η γνώση της σκηνής, η σύγκριση των συγκροτημάτων, οι "επιρροές" ή αυτό-θυμίζει-το-άλλο (ότι χειρότερο βασικά να προσδιορίζεις μία μπάντα/καλλιτέχνη με βάση άλλους). Εγώ θέλω να ακούσω αυτόν που γράφει, όχι για τις τριανταπέντε διαφορετικές παραλλαγές ενός γαμάει, αλλά για τη φαντασία και την ποιητικότητα που του εξάπτει και του δημιουργεί αυτό που ακούει.

    What I took from this was the shiveringly haunting beauty gracing one of the last true wildernesses left on this much-traversed and explored world of ours, a beauty bathed for at least half the year in utter darkness, the skies only occasionally enlivened by the playful auroral visitations splashing themselves across the vast expanse of midnight blue, the stars peeking out from behind the shimmering veil of electrons like some shy maiden. Oophoi's soundscapes capture that essential crispness of the polar air, where everything takes on a clarity unavailable elsewhere, where the light from billions of tiny pinpoints of light reach us and put on a gloriously unashamed display, perhaps because of the very fact that there are very few witnesses around. The whole sound, just like the land itself, welcomes the listener wholeheartedly with a coldly soporific and torpid embrace, enveloping one with a desire to do nothing but lie back and let the imagined warmth overwhelm, until life itself becomes a dream slipping through numb fingers.
    ένα ενδιαφέρον κείμενο θα πρέπει να αντικατοπτρίζει μερικές από τις ιδιότητες αυτού που περιγράφει. Αξίζει να βγουν τα συναισθήματα και ο ενθουσιασμός του δέκτη, ανθρώπους διαβάζουμε, όχι μηχανές, αλλά πρέπει επίσης, τουλάχιστον για μένα, να χρησιμοποιούν και το μυαλό τους. Τι είναι αυτό που ακούω, πώς είναι φτιαγμένο, τι σκοπό εξυπηρετεί, πετυχαίνει τους στόχους του, τι νόημα έχει για μένα, τι μου προκαλεί, πώς με επηρέασε. Αυτά θέλω να διαβάζω σε ένα ριβιού εγώ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  13. #58

    Default

    Δε νομίζω ότι τους τελευταίους μήνες έχω διαβάσει κάτι πιο γελοίο και πιο άξιο για και από το συγκεκριμένο κουοτ.

  14. #59
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ε; και μούτζα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



Similar Threads

  1. Rpg Section Revival
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2005, 00:10
  2. Καλώς ήρθατε στο PC & Games section
    By Deggial in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2005, 05:26
  3. Για Reviews Section {split απο Requests}
    By metamelia2 in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2005, 08:33
  4. Na dhimioyrgh8ei Sex Section?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 01-12-2004, 02:17
  5. Prog section sto ER,nai h ou?
    By TheHeartcollector in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 23-10-2004, 04:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •