Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: albums section.

  1. #1
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default albums section.

    Παλιά, όταν δεν είχα ιντερνετ σπίτι και την έβγαζα με νετ καφέ και με το εργαστήριο της σχολής, μια από τις αγαπημένες μου συνήθειες ήταν να αποθηκεύω σελίδες θρεντς και να κάθομαι να τις διαβάζω σπίτι, μπροστά στο λάπτοπ με πίτσα και παγωμένη πέπσι τουίστ.

    2 ήταν τα θρεντς που αποθήκευα και διάβαζα σαν τρελός. το "αποσπάσματα θρεντ" και οι διάφορες κριτικές σε δίσκους. Υπάρχουν συγκεκριμένες σελίδες και από τα 2 θρεντς που παίζει να τις έχω διαβάσει 3ψήφιο αριθμό φορών, μιλάμε για επικά ποστς. Για τα album reviews, θυμάμαι εκείνο το κατεβατό της painless (αν δεν κάνω λάθος) για τα τραγούδια του ΒΕ ας πούμε και μου λείπουν τέτοια post, γενικά μου λείπει το παλιό albums section.

    Πλέον, αντί για τα παλιά reviews με τις πάνω από 5-6 σελίδες όπου περιέχονταν πολύ ενδιαφέροντες συζητήσεις, το πολύ πολύ να γίνει κάποιο ποστ στο music off topic του στυλ
    "[εξώφυλλο cd] gamaei", να συμφωνήσουν 2-3 με "+1" ή με ένα πινκ και αυτό ήταν. Αν από την άλλη κάνει κάποιος review, δίνει 1,10 να πεταχτεί κάποιος και να τρολάρει ή να κάνει ποστ rap araya style "αυτό εδώ το cd δεν το έχω ακούσει και δεν πρόκειται αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι ένα τιποτένιο τίποτα, όπως άλλωστε και τα cds των mastodon, haunted, slipknot κλπ''. Άρχισε ο Κρουξ να ποστάρει για κάποιους δίσκους που του αρέσουν και ήθελε βρε αδερφέ να γράψει κάτι γι'αυτούς και έπρεπε να τεστάρουμε την υπομονή του αν θα αποχωρήσει ή όχι. Βάζω πρώτο πληθυντικό γιατί κι εγώ έγραψα μια δυο μαλακίες. Και απ'όσο βλέπω, έχει ξενερώσει κι αυτός (βλ. ποστ στο reviews request για orphaned land) και καταλήγουμε με 2-3 κριτικές το μήνα στην καλύτερη.

    Δεν ξέρω γιατί τα γράφω αυτά τώρα, ίσως γιατί έχει περάσει ο καιρός που άκουγα ένα γαμάτο cd και σκεφτόμουν να γράψω γι'αυτό στο φόρουμ ή ίσως γιατί έχω βαρεθεί να πηγαίνω στο γαμωροκιν για να διαβάσω 2-3 πράγματα (που είναι και μαλακίες) για καινούριες κυκλοφορίες. Πείτε αν είμαι ο μόνος που το βλέπει έτσι στραβά, μήπως κάνω εγώ κάπου λάθος.
    Last edited by fandango; 28-05-2010 at 20:29.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #2
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    ε κοιτα εμενα μου λειπει το παλιο οφ-τοπικ με τα λινξ,μου λειπει ακομα και το μαγκαζινο
    εχει πεσει λιγο η πληροφοριση πλεον και ειναι δεδομενο αυτο!
    κι αυτο που εκανε ο κρουξ βεβαια,χωρις φυσικα να ηταν κατακριτεο,εμενα με αφηνε αδιαφορο γιατι ηταν παλιες κυκλοφοριες!
    καταληγω στο οτι νομιζω πως λειπουν οι κριτικες για καινουριες μπαντες,καινουρια αλμπουμ!τοτε που εβλεπες σε καθε σελιδα του οφφ-τοπικ 10 εξωφυλλα ξερω γω!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  3. #3
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    κι αυτο που εκανε ο κρουξ βεβαια,χωρις φυσικα να ηταν κατακριτεο,εμενα με αφηνε αδιαφορο γιατι ηταν παλιες κυκλοφοριες!
    καταληγω στο οτι νομιζω πως λειπουν οι κριτικες για καινουριες μπαντες,καινουρια αλμπουμ!τοτε που εβλεπες σε καθε σελιδα του οφφ-τοπικ 10 εξωφυλλα ξερω γω!
    κι εγώ αυτό εννοούσα, για καινούριες κυκλοφορίες, αλλά όχι στο οφφ τόπικ ρε, δηλαδή δεν μπορεί κάποιος να κάτσει να γράψει 2-3 λόγια για τον δίσκο που του άρεσε; Τι είναι πιο "ωφέλιμο" (οκ, μαλακία λέξη αλλά δε βρίσκω άλλη τώρα), το review του Parasight για το guessing game ή αντί για αυτό ένα ποστ που θα έκανε στο οφ τόπικ; Το ότι Κρουξ έγραφε για παλιές κυκλοφορίες (btw στο Α ξέχασες τους A.C.T) μου φαίνεται πολύ καλύτερο του "δεν γράφει κανείς τίποτα για ένα μήνα". Οκ, εσένα σε άφηνε αδιάφορο, μερικά reviews κι εγώ τα προσπέρασα, άντε να έκαναν και κάποιοι μερικά (αστεία και μη tags), από εκεί και πέρα ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω με τίποτα το τρολάρισμα, ειδικά σε ένα τέτοιο section.
    Last edited by fandango; 28-05-2010 at 20:37.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #4
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    inb4 Dragonlord saying: το magazine δεν ξανανοίγει, όχι τουλάχιστον με τη μορφή που ήτανε (λες και μας νοιάζει).

    Καλά τα λες φάντανγκε.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  5. #5
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    ναι προφανως και διαφωνουμε με τρολαρισμα αλλα και τι να κανεις?!
    τωρα ισως πω και μαλακια,αλλα νομιζω αυτο που λεμε συμβαινει λογω της ανθησης των μουσικων blog!
    εκει που καποτε παρακολουθουσες το ER τωρα παρακολουθεις το holyfuckingshit40000 η τον ρομπιξ!
    αλλα και η ευκολια του να βρεις κατι και να αποκτησεις αποψη απο μονος σου!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  6. #6
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Πήρες πινκ λόγω του holyfuckingshit.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #7
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    πηρες μουτζα γιατι με ξενερωσες και μου το χαλας!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  8. #8
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    παιδες αποφευγω να κανω reviews
    γιατι περιμενω μεχρι να βγει το αlbum των LOL IMPALER
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  9. #9
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    και τι θα γινει οταν βγει το αλμπουμ δηλαδη??
    φανταγκο νομιζω βλεπεις οτι το τρολλαρισμα δεν θα εκλειψει ποτε ε?!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  10. #10
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Επεξέτεινε όμως τις προσπάθειές σου και στα άλλα sections γιατί δε μας είναι αρκετό.

    Edit: με ξαναπρόλαβε το bot.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  11. #11
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Κι εμένα μου λείπει η φάση με τα reviews, κι όχι μόνο οι 5-6 γραμμές που έγραφε κάποιος στο review του (ζήτημα εκ των πραγμάτων ενδιαφέρον αν έχεις σε μια υπόληψη τον reviewer), αλλά πολύ περισσότερο το γεγονός οτι η αρχική κριτική ήταν και αφορμή για κουβέντα στο φορουμ για ένα δισκο. Προσωπικά σταμάτησα να κάνω review, αφενός γιατί τα άλμπουμ που επέλεγα μαλλον δεν αφορούσαν πολύ κόσμο του φόρουμ, αφετέρου γιατί οι περισσότεροι στέκονταν στο αν μιμούμαι το χάμερ, παρά στο δίσκο. Φυσικά το οτι σταμάτησα εγώ δεν έχει καμία σχέση με το γιατί ελαττώθηκε η παραγωγή των reviews στο φόρουμ, απλά καταθέτω την δική μου φάση. Πάντως τα reviews απο τον eleventh πάντα τα διάβαζα με μεγάλο ενδιαφέρον για παράδειγμα, και μου λείπουν, όπως γενικά μου λείπουν και κριτικές σχετικά με πρόσφατα άλμπουμ. Πλέον είτε θα βλέπεις κριτικές για άλμπουμ τυπου fear of the dark, είτε καθόλου...
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  12. #12
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Επεξέτεινε
    tora den ponan ta matia sou stratea e?

  13. #13
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Άνοιξε κανένα λεξικό στην τελική.

    edit: η βάλτο και σε κάνα word να δεις πόσες διορθώσεις θα σου κάνει εναλλακτικά, αμόρφωτο ζωάδι.
    Last edited by H.; 28-05-2010 at 21:26.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #14
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Χρήστο δεν αξίζει ούτε να το συζητάς. άστο γάματο.

    Θα κάνω κανά δύο το μήνα έτσι για το ξεκαβλέ ολέ και αυτό είναι. τώρα με τους καθυστερημένους προσπαθείς να βγάλεις άκρη και 'συ. τους ξέρεις. είναι οι ίδιοι και οι ίδιοι σε κάθε review. χάρισμα τους το albums section.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  15. #15
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Άνοιξε κανένα λεξικό στην τελική.

    edit: η βάλτο και σε κάνα word να δεις πόσες διορθώσεις θα σου κάνει εναλλακτικά, αμόρφωτο ζωάδι.
    re tei agrammatosynis
    de sto dior8wnei sto word giati to epekseteine einai trito proswpo aoristou, oxi deutero proswpo prostaktikis.
    h prostaktiki den pairnei auksisi
    stamata na rezileuesai man, einai lipiro.

Similar Threads

  1. Rpg Section Revival
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2005, 00:10
  2. Καλώς ήρθατε στο PC & Games section
    By Deggial in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2005, 05:26
  3. Για Reviews Section {split απο Requests}
    By metamelia2 in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2005, 08:33
  4. Na dhimioyrgh8ei Sex Section?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 01-12-2004, 02:17
  5. Prog section sto ER,nai h ou?
    By TheHeartcollector in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 23-10-2004, 04:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •