Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: Αγορά Drums

  1. #16
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ε έτσι γουστάρει.καμία σχέση όμως.
    καλά μην έχεις απαιτήσεις κιόλας,θα τα κουρδίσεις λάσκα και θα βγάζουν κάπως πιο βαθύ ήχο,όχι τρελές αυξομειώσεις.
    πάντως,για να γίνω λίγο χτικιό,αυτό που σε ενδιαφέρει τώρα είναι να ΜΑΘΕΙΣ.εξ άλλου στα λαιβάδικα/στούντιο βρίσκεις πάντα ντραμς και έτσι όπως είσαι θα μπορείς να κουβαλήσεις ένα τομ την φορά

  2. #17
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Mωρέ ναι, να μάθω. Αλλά αν αύριο μεθαύριο βρεθεί κανας χώρος, θέλω να έχω κι εγώ δυο τυμπάνακια της προκοπης ΝΑ ΚΟΠΑΝΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ Η ΓΗ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.

    edit: Σε πληροφορώ πως μπορώ να κουβαλήσω και το σκαμπό μαζί με ένα τομ.

  3. #18
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    o olethros pou fantasionesai den vgainei me kanena set me ta lefta pou dineis.

  4. #19
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Αει μωρέ εσύ, βάλθηκες να γκρεμίζεις τα όνειρά μου.
    Αν μου τη βαρέσει μπορεί να πάρω αυτά εδώ, που ναι και τεσταρισμένα, να τελειώνουμε http://www.thomann.de/gr/tama_imperi...mcs_mnm_rw.htm
    Τσιγκουνεύομαι πάντως =(

  5. #20
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ε τα τάμα είναι περισσότερης προκοπής από τα άλλα.
    και αν βρεθεί χώρος θα βρεθεί κι ένα μικροφωνάκι για τη μπότα πχ.
    (που νομίζω οτι θα το χρειαστείς έτσι κι αλλιώς)

  6. #21
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ Η ΓΗ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.
    Πάρε bass κοπελιά να μπεις και στο cool club.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #22
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    varVARA pare ta tama kai teleiosame.

  8. #23
    Eduard Khil
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ER
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ Η ΓΗ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.

  9. #24

  10. #25

    Default

    συμπτωματικά και τα Meinlmcs και τα zildjian οπως και το tama έχουν περάσει απο τα χέρια μας.
    Δυσκολευτικά πολύ να βρώ ενα ΄δερμα που να κολακέυει τα τομάκια, κατέληξα στο Pawerstroke4 και ακουγονται
    εντυπωσιακά πραγματικά τα τόμ.
    Μπότα. Είναι οκ.Η tama Κάλο δερμα σωστο κουρδισμα (οχι τσίτα) και θα ακούγεται. Μην πάρεις πολυ μικρή μποτούλα. 18ας πουμε.Δεν 8α σε ικανοποιήσει. 20"- 22" είναι αυτο που θές λογικά. ΜΕ μεγαλύτερες αρχίζεις και έχεις και εξιδικευμένα προβλήματα .
    Snare. Βρές ενα κάλο ταμπουρο αργοτερα ποy να σε φτιαχνει πολύ. Του σετ. ε ειναι το ταμπουρο του σετ.
    Το hardware του σετ ειναι πολυ οκ, το έχει η αννα και το βαράει, ρώτα αυτην.
    Μcs, τα κράς ειναι καπως κοντα στα classic, hihat και ride, ε δεν 8α τρελαθεις.
    τα zbt einai http://www.thomann.de/gr/zildjian_zb...beckensatz.htm
    πολύ καλύτερη αγορά και πιστεύω για αρκετο καιρο θα σε ικανοποιήσουν, Με τα λεφτα τους δνε παιρνεις ούτε ενα Κ" η HHx έτσι????

    αν θες την γνώμη μου, ποιο πολύ σημασία σε αυτα τα λεφτά παίζουν τα δέρματα κια το κουρδισμα, παρα το τι σου βγαζουν τα ξυλα, που δεν είναι και πολλά.
    Εγω 8α πήγαινα, για μεταχειρισμένο του 300αυρου απο Noiz και δέρματα, +180ευρώ το πολυ και ζιλιζιαν
    ο τομαν εχει αυτα τα δερματα για παι3ιμο στο σπιτι http://www.thomann.de/gr/tdrum_th14.htm
    kai kati typoy lastixa. Τι ακριβώς ψάχνεις???

    Aν 8ες να σου στείλω ηχογραφήσιες απο το ταμα και τα πιατα, η να έρ8εις να το παι3εις μετα χαράς.
    Last edited by manos g; 25-05-2010 at 19:37.

  11. #26
    Senior Member lab's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    xiliomod
    Posts
    2,689

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Αει μωρέ εσύ, βάλθηκες να γκρεμίζεις τα όνειρά μου.
    Αν μου τη βαρέσει μπορεί να πάρω αυτά εδώ, που ναι και τεσταρισμένα, να τελειώνουμε http://www.thomann.de/gr/tama_imperi...mcs_mnm_rw.htm
    Τσιγκουνεύομαι πάντως =(
    Βαρβαρα παρε αυτα και απο μενα δωρο η σιτα της κασας!

  12. #27
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Θα ψαχτώ και στο noize.gr, αλλά επικρατεί ένα χάος γενικά εκεί μέσα, οπότε πείτε καμιά πρόταση εδώ, είτε για έτοιμα σετάκια είτε κομμάτι-κομμάτι, στα χρήματα αυτά.
    Giati xaos?
    Pas edw kai vlepeis.

    Me mia proxeirh matia , auta fainontai ok:
    http://www.noiz.gr/index.php?action=...=view;id=42266
    http://www.noiz.gr/index.php?action=...=view;id=42224
    http://www.noiz.gr/index.php?action=...=view;id=42143
    http://www.noiz.gr/index.php?action=...=view;id=40865

    Stelneis kana mail, rwtas plhrofories, pas kai ta vlepeis kiapo konta prin ta pareis (kata protimish me kapoion pou kserei )

    Genika pisteuw kalutera tha tan kana metaxeirismeno (an einai se psilokalh katastash) + kana kalo snare/piatini (analoga ti thes gia arxh).
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  13. #28
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ingolemo, γνώμες και συμβουλές θέλω μάτια μου και υπάρχουν 12781273 θρεντς διάσπαρτα. Ξέρω που έχει τις αγγελίες.
    Ρε συ λάμπρο, όσο πιο πολύ το σκέφτομαι, τείνω προς τα jazz. 720 χωρίς σκαμνι και σίτες πάει πολύ.. Το 550 παλεύεται.
    Μάνο, για ποιά τάμα μιλάς εσύ? Εγώ τείνω προς τα jazz που έχουν 18αρα μπότα. Γιατί οχι 18αρα όμως? Μην ξεχνάς πως τα θέλω για practice κυρίως.. Φάση παίζει να παιζονται με δέρματα 1 φορά το μήνα (προς το παρόν anyway). Η 18αρα με βολέυει λόγω έλειψης χώρου. Πες μου τα πλην της.

  14. #29
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    εγώ λέω πάρε τα τζαζ
    και για προβάδικο μια χαρά θα'σαι (για αρχή τουλάχιστον)
    μετά μπορεί να βρεις καμιά μεγαλύτερη μπότα φθηνή να τσιμπήσεις, κάνα ταμπουράκι κ πάει λέγοντας.

    εντιτ: βεβαια εγώ δεν είμαι ντράμερ.
    απ' την μικρή εμπειρία μου στο προβάδικο τα πάνω
    Last edited by Swollen; 25-05-2010 at 23:31.
    I must have some booze. I demand to have some booze

  15. #30

    Default

    Τα 2 ταμα σετ που λες, ειναι στην πραγματηκοτητα ίδια ακριβως κατασκευη, και το μονο που αλλάζει ειναι οι διαστασεις.
    Το ένα το είχε ένας φίλος, το άλλο το πήραμε μαζι με την άννα, και τον liquidustdrumer, και το σπασαμε στα 3. είχα την ευκαιρια να τα ακούσω και δίπλα διπλα.
    18" ίντσες κάσα ειναι πολυ μικρή.υπάρχιε 18" βαθύ ρε συ. Δεν ειναι αυτο που βλέπεις στην φωτογραφία (σιγουρα).Ενδεχωμένος να έχιε και υποστιριγμα για να ανεβαινει πιο ψηλά Δεν 8α μπορεσεις να βγαλεις εναν μεγάλο γεμμάτο ηχο. Ισως κάτι ατακατο η τζαζ στυλ. Αν δεν σε νοιαζει να την παρεις live, η να την προβαρεις με ροκ δυνατη μπάντα, ειναι μια χαρά, και χωραει στο σαλόνι. Αλλα σιγουρα δεν 8αναι η κασα που 8α λατρεψεις, που που 8α την βαρας και τα κοβετιαι το σύμπαν στα 2. Επισης όμως με τα λεφτά που γλυτώνεις, βαζεις και και 100 και παιρνεις μια κασα αργοτερα, που 8α σου κάνει...οπτοε πάσσο
    Παντως τα τομ τα αγαπαω τα παιρνουμε και μαζι οταν παμε επαρχια, ειναι πολυ ευχαριστα, και το ταμπουρο,
    το κοπαναγε ο σεραφιμ πολυ καιρο μεχρι να του δώσω ενα πικολο (αλλο), νομιζω δνε αγαπη8ηκαν, δεν τσακω8ηκαν κιόλας.
    ΝΑ σου πω την αληθεια, αν ειναι να παρεις φτηνό ταμπουράκι καλύτερα, πίκολο, τουλαχιστον 8α ναι μαζεμένο και 8ρασυ.

    Εχεις σκεφτέι και κατι τέτοιο? αν το 8έμα ειναι ο χώρος? http://www.thomann.de/gr/traps_a400_...ic_drumset.htm
    ψα3τα στο youtube
    Last edited by manos g; 26-05-2010 at 01:52.

Similar Threads

  1. Αγορά πικαπ
    By wino in forum General Discussion
    Replies: 229
    Last Post: 25-02-2018, 22:37
  2. Αγορα Λαπτοπ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2009, 13:39
  3. Κινεζικη Αγορα
    By Strasnic in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2008, 17:33
  4. Αγορά τσιγάρων με ταυτότητα!!!!!
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 131
    Last Post: 12-05-2007, 17:00
  5. Αγορα οθονης
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 20
    Last Post: 15-03-2007, 18:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •