Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: DEUTSCHLAND UBER ALLES

  1. #46
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Είσαι λατρεία γενικά και εκτιμώ τα λεπτεπίλεπτά σου γούστα αλλά εδώ θα διαφωνήσουμε. Η χροιά κατ'αρχάς είναι υποκειμενικό θέμα, ή σου αρέσει ή δεν σου αρέσει, εμένα προσωπικά η δυναμική του σε συνδυασμό με το γρέζι που έβγαζε (ειδικά στο Imaginations) με φτιάχνει σε σημείο αηδίας. Όσο για τις οκτάβες ξαναμέτρα, τι να σου πω; Αν ακούς μόνο μία οκτάβα κάτι δεν πάει καλά, άκου το Mirror, Mirror ας πούμε. Οι μελωδικές γραμμές υπάρχουν για να εξυπηρετούν το εκάστοτε κομμάτι, όχι για να μαζεύουμε κλίμακες και προσωπικά βρίσκω ότι το δυνατότερο σημείο του συνθετικά είναι τα vocal lines των Guardian. ΥΜΝΟΙ.

    Εγώ πάλι καταθέτω την αποψάρα μου ότι θεωρώ το Nightfall άψογο soundtrack για το Silmarillion και ο Tolkien αποτελεί μέγιστη αγάπη μου. Το Noldor είναι α-ρι-στούρ-γη-μα. Τέλος.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  2. #47
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default



    Μαλάκες, ο Hansi είναι άμπαλος. Πραγματικά. Είναι πράγματα αυτά; Να μην έχει διασκευάσει ούτε ένα Running Wild πχ.; Και μόνο μινόρε. Τόση μινόρε ούτε στη Λάμψη (του Νικόλα, όχι του Στάνλεϋ) δεν είχαμε ακούσει.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #48
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Εγώ πάλι καταθέτω την αποψάρα μου ότι θεωρώ το Nightfall άψογο soundtrack για το Silmarillion και ο Tolkien αποτελεί μέγιστη αγάπη μου. Το Noldor είναι α-ρι-στούρ-γη-μα. Τέλος.


    Εντιτ:2 σελίδες πίσω

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια νοσταλγία και ξέθαψα τα σκονισμένα Blind Guardian σιντί για να θυμηθώ τα ατσαλένια νιάτα μου.
    Το Nightfall In Middle Earth είναι από τους πιο συγκινητικούς δίσκους έβερ.Kομμάτια όπως το Noldor με κάνουν να νοιώθω πιο Ra Pariah και από τον Ra Pariah.
    Last edited by Nasum; 19-05-2010 at 18:14.
    Мама Люба давай, давай, давай


  4. #49
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    mario steile link mit poison auf deutschland...
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  5. #50
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Λογικά πρέπει να 'χει φτάσει.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #51
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Εγώ πάλι καταθέτω την αποψάρα μου ότι θεωρώ το Nightfall άψογο soundtrack για το Silmarillion και ο Tolkien αποτελεί μέγιστη αγάπη μου. Το Noldor είναι α-ρι-στούρ-γη-μα. Τέλος.


    Εντιτ:2 σελίδες πίσω

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια νοσταλγία και ξέθαψα τα σκονισμένα Blind Guardian σιντί για να θυμηθώ τα ατσαλένια νιάτα μου.
    Το Nightfall In Middle Earth είναι από τους πιο συγκινητικούς δίσκους έβερ.Kομμάτια όπως το Noldor με κάνουν να νοιώθω πιο Ra Pariah και από τον Ra Pariah.
    Συγκλονιστικό κομμάτι, βγάζει πλήρως την τραγωδία και παράνοια και στο τελείωμα που ξεσπάει, εντάξει, ρέστα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  7. #52
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Και για να μην έχουμε και ψευτο-underground ενοχικά σύνδρομα: στα Singing Swords (Greg και Μιχάλης) ΜΙΑ ΧΑΡΑ αποθεώνονταν οι δουλειές των Τυφλοφρουρητών.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  8. #53
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    καλο παιδι αυτος ο γουιτσι αλλα απο τους μεγαλυτερους αμπαλους του φορο, δεν χρειαζεται να ξαναπουμε τι του κανουν τα δυο πρωτα μπλαιντ γκαρντιαν
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  9. #54
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post

    Μαλάκες, ο Hansi είναι άμπαλος. Πραγματικά. Είναι πράγματα αυτά; Να μην έχει διασκευάσει ούτε ένα Running Wild πχ.; Και μόνο μινόρε. Τόση μινόρε ούτε στη Λάμψη (του Νικόλα, όχι του Στάνλεϋ) δεν είχαμε ακούσει.
    εννοείται ότι μόνο σε λάμψη έχεις ακούσει αφού για εκεί είναι να μοιράζει παγωτά με σήμα τον Γκανταλφ τον καβλιάρη (πως λέμε τον άσπρο). όσο για running wild άσ'το ,τι να διασκευάσει ρε από μπαρμπα rolf ? ναρκωτικά βιδώνεις? Θα μου φτιάξεις το κέφι εμένα και του Θάνου σήμερα. Μαλάκα ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν μπορούνε ν'αποδώσουν κομμάτι running wild.....................

    που'σαι θράσερ ,άμπαλο να πεις το σέντερ φορ της "ομάδας" σου που και 7 μέτρα τέρμα να του χτίσεις αυτός θα βρει δοκάρι.................

    Τελεία και πάβλα ,οι τύποι δεν έπρεπε καν να αρχίσουν να σκέφτονται να κάνουν μπάντα ,τόσο χάλια είναι. Άκου εκεί χροιά και παθιασμένες ερμηνείες ,γελάει το σύμπαν.......................

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Είσ Όσο για τις οκτάβες ξαναμέτρα, τι να σου πω; Αν ακούς μόνο μία οκτάβα κάτι δεν πάει καλά, άκου το Mirror, Mirror ας πούμε.
    καλά ,θες ν'αντικρούσεις αυτό που λέω και μου φέρνεις παράδειγμα ,ΕΙΔΗΚΑ, το miror miror? Μα δεν παλεύεται ο τυπάς? Κατά τ'άλλα τα περί λατρείας είναι αμοιβαία εννοείται


    Μάριε στο κομμάτι που μου αναίβασες από demos'n'wyzards α)ποιοι το λένε και β) μια μινόρε με πέμπτες είναι ,δεν είναι κάτι εξωπραγματικό οπότε ,ναι ,τόσο μινόρε ούτε στη Λάμψη. Κάποιο άλλο επιχείρημα?
    Last edited by Witchkiller; 20-05-2010 at 16:58.
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  11. #56
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Πολύ εύκολα γελάει το σύμπαν ρε Witchie! Εγώ ψοφάω με το ταγκ "Σας γαμάει ο Fingolfin".

    Σε γενικές γραμμές, σεβαστό ότι δε σου κάνουν κούκου τα παιδιά, αλλά πολύ θάψιμο, τι κακό σου έκαναν; Έχεις πιάσει επίπεδα Ρόκαβλον για System.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    αγόραρε ο ροκαβλός έκραζε κάτι που δεν το έχει μουσικά (δηλ δεν είναι το στυλ). Εδώ μιλάμε για μία "heavy metal" μπάντα. Δεν ακούω τίποτα! Οι guardian και τα δύο keeper είναι η απαρχή της πουστιάς στο metal (αν και το keeper ένα μου ψιλοαρέσει αλλά μην το πείτε πουθενά plz)! Το Hypertrace και το Secter Place τους ευθηγραμμίζουνε ,τους κόβουνε σε ισάριθμα ισοσκελή τριγωνάκια ,τους χρησημοποιούνε για κάλαντα και μετά τους πετάνε στα σκουπίδια ,ούτε καν στην ανακύκλωση γιατί και εκεί θα φάνε πόρτα.
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  13. #58
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Άλλο λέω ρε, ο Ρόκαβλος έκραζε κάτι μέχρι αηδίας αν δεν του άρεσε, υπό αυτή την έννοια το λέω. Και οκ, ας πούμε ότι δέχομαι την ένστασή σου για τα Κίπερς ότι είναι σαφώς πιο σοφτ από ότι μας είχαν συνηθίσει, οι Guardian μέχρι και το Imaginations καλά βαράνε, τα δύο πρώτα δε είναι μια χαρά speed. Γενικά τους κράζεις ανελέητα βασισμένος στο ότι δε σου αρέσουν, γιατί το Hypertrace ας πούμε από πού προκύπτει ότι είναι πιο χέβυ και αντρίκιο από το Majesty ή το Valhalla;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    οι Guardian μέχρι και το Imaginations καλά βαράνε, τα δύο πρώτα δε είναι μια χαρά speed. Γενικά τους κράζεις ανελέητα βασισμένος στο ότι δε σου αρέσουν, γιατί το Hypertrace ας πούμε από πού προκύπτει ότι είναι πιο χέβυ και αντρίκιο από το Majesty ή το Valhalla;
    Κοίτα ,τα πράματα είναι απλά: γιατί ρε αγορίνα οι μελωδείες τους ακούγονται τουλάχιστον παιδικές....ε τώρα μη μου λες ότι είναι το ίδιο ν'ακούς valhalla-deliverance με το ν'ακούς warp 7 και Like a hawk in the sky. Kαι η ενστασή μου δεν είναι μόνο στο ότι είναι φλώροι. Προ'ι'όν Πουστλέ είναι και τα 2 keeper αλλά το ένα έχει και τις κομματάρες του μέσα που ο μικρός witchie παραμέριζε τον venomα για να σιγοτραγουδίσει και ένα twillight of the gods χωρίς να τον πάρουν χαμπάρι οι φίλοι του.Mην τρελαθούμε και εντελώς. Εδώ μιλάμε ότι οι τύποι συνθετικά είναι ατάλαντοι. Σόρυ δηλ αλλά είναι. Να μιλήσουμε για δουλειά στα riffs ,στα leads ,στα ρεφραίν? Αυτά τα πράματα στο power μετράνε, δεν μιλάμε για Venom εδώ. Ε ,η μπάντα ήταν πολύ πίσω. Όπως δεν μπορείς να συγρίνεις ένα valhalla με το calico jack έτσι δεν μπορείς να συγρίνεις και ένα brandish from sceptre με το warp 7 πχ.

    ..........καλά ,να μιλίσω για heaven's gate πχ με το livin' in hysteria ή για Attack με το Secret Place,όπως λέει και ο ruthless όποιος έχει αφτιά ακούει. Mιλάμε για ΤΙΣ μελωδείες ,ΤΑ ρεφραίν ,TA lead και ΤΑ riffs .............................
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  15. #60
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Γαμηστερόμετρα έχουμε όλοι, το δικό σου πρέπει να τα έχει φτύσει όμως, πρέπει να το έκαψες κάποια μέρα που άκουγες Βένομ. Το δικό μου, που είναι και το ακριβότερο και ακριβέστερο που κυκλοφορεί στην πιάτσα, το λέει καθαρά, οι Γκάρντιαν μέχρι το Nightfall βαράγανε κόκκινο στις ενδείξεις, όταν οι αντίστοιχες ενδείξεις εκείνη την εποχή σε Running Wild είχαν πιάσει πάτο. Δεν το λέω εγώ, το γαμηστερόμετρό μου το λέει, δεν ψεύδεται, δεν μπορείς να πεις τίποτα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

Similar Threads

  1. THE UBER-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 6789
    Last Post: 31-01-2009, 01:27
  2. Greek news uber alles
    By Parasight in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-2009, 11:43
  3. THE MORE UBER OFF TOPIC THREAD
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2008, 22:20
  4. Bogner Uber clipz...
    By jezuz in forum Musicians Chat
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-2007, 21:51
  5. post rock uber alles???
    By ||wraith|| in forum Music Discussion
    Replies: 54
    Last Post: 12-11-2006, 00:28

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •