Results 1 to 10 of 10

Thread: coheed and cambria - year of the black rainbow

  1. #1
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default coheed and cambria - year of the black rainbow



    1. One
    2. The Broken
    3. Guns of Summer
    4. Here We Are Juggernaut
    5. Far
    6. The Shattered Symphony
    7. World of Lines
    8. Made Out of Nothing
    9. Pearl of the Stars
    10. In the Flame of Error
    11. When Skeletons Live
    12. The Black Rainbow

    ΣΟΚ. μετά τα ανυπέρβλητα in keeping secrets... και good apollo... ήρθε το "οκ, καλό, αλλά" no world... οπότε δεν είχα ιδιαίτερες προσδοκίες για τούτο δω.
    Ίσως γι'αυτό να έχω φάει τέτοιο κόλλημα, δεν ξέρω. Όπως και να'χει, δε νομίζω να απογοητευτεί κανείς,υπάρχουν βέβαια και αυτοί που λένε "παίζουν γαματη μουσική αλλά μου τη σπάνε τα φωνητικά που είναι σαν γυναικεία" αλλά στα παπάρια μας.

    δεν γράφω άλλα, έτσι κι αλλιώς 1-2 το πολύ θα το ακούσουν και θα ποστάρουν, κάποια στιγμή θα ανοίξω και ένα θρεντ με κάποιες σκέψεις που κάνω για το πως έχει γίνει το review section.

    here we are, juggernaut.

    Last edited by fandango; 16-05-2010 at 17:21.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #2
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    δεν το άκουσα το νέο αλλά το σινγκλ που δίνεις για πολλά χασμουρητά.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  3. #3
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ακουσα μονο το βιντεο που εβαλες, το οποιο γαμαει. Μονο και μονο που σταματησε να τσιριζει, και τραγουδαει σαν ανθρωπος, ειναι τρελα ελπιδοφορο. Παντα μετα απο καποια ωρα ακροασης (το οποιο το παθαινω και με τους Mars Volta) δε μπορουσα να ακουσω αλλο, αν και μουσικα τους λατρευω. Παω να κατεβασω το δισκο! Χμ μολις ειδα το εξης... Coheed And Cambria 05/26/10 New York, NY Rumsey Playfield, Central Park w/ Circa Survive & Torche ... εχει ομως 35 δολλαρια... θα ειναι ομως Central Park... γμτ θα θελα να παω.

  4. #4

    Default

    Φαντανγκε να ξανακούσεις το No World For Tomorrow μερικές φορές και να έρθεις εδώ να ποστάρεις πόσο άδικο είχες.

    Αυτό εδώ έχει κλασικά τις πολύ όμορφες στιγμές του (το juggernaut ΔΕΝ είναι μία απ' αυτές) με πιασάρικες μελωδίες κτλ και -επίσης κλασικά- τα λιγότερο ενδιαφέροντα κομμάτια, που όμως σου κρατούν το ενδιαφέρον χάρη στην πολυπλοκότητα του ήχου.

    Χορεύουμε με τα: This Shattered Symphony, In The Flame Of Error, World Of Lines.

    Τι κρίμα μιά τόσο προσεγμένη μουσικά μπάντα να έχει σταθερά εκνευριστικά ηλίθιους στίχους.
    Last edited by Custom User; 17-05-2010 at 00:08.
    I just posted on ER... Take that, society!

  5. #5
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Custom User View Post
    Φαντανγκε να ξανακούσεις το No World For Tomorrow μερικές φορές και να έρθεις εδώ να ποστάρεις πόσο άδικο είχες.
    ρε, το no world το έχω λιώσει. Απλά, άκουσα το in keeping και έπαθα την πλάκα μου,και μετά με το Good Apollo κόλλησα ακόμα περισσότερο. Με το no world δεν έγινε αυτό. Μπορεί να φταίω εγώ και οι παράλογες απαιτήσεις μου, δεν ξέρω.

    το here we are juggernaut το έβαλα για το υπερβίντεο, αν και σαν κομμάτι δε με χαλάει, το this shattered symphony όντως είναι πολύ καλύτερο.
    Last edited by fandango; 17-05-2010 at 00:21.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  6. #6
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    OK το ακουσα αρκετες φορες.
    ωραιος δισκος.
    αλλα καμια σχεση με τον υπερθεικο In keeping secrets of silent earth.
    υπομονή

  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Λοιπον, εχω λιωσει γενικα Coheed and Cambria αυτην την εποχη.
    Για το πρωτο δεν εχω αποψη, το In Keeping Secrets ειναι αρκετα καλο, αλλα εννοειται προτιμω το Fear From Through The Eyes Of Madness το οποιο ειναι (ιιιιιισως) το καλυτερο τους. Συμφωνω με τον fandango πως το δευτερο Good Apollo δεν ηταν εφαμιλλο των δυο προηγουμενων αλμπουμ τους, αν και τα τελευταια 5 κομματια (που ειναι και μια ενοτητα) γαμανε. Οσο για το Year Of The Black Rainbow, μαρεσει παρα πολυ απο την αρχη ως το τελος και ειναι το μονο αλμπουμ τους που δε με κουραζει καθολου. Επισης μεγαλο θετικο το οτι πειραματιζονται και λιγαααααααακι με νεους ηχους, συν αυτο που ειχα γραψει πριν πολλους μηνες, οτι δηλαδη τραγουδαει πολυ καλυτερα πλεον ο Κλαουντιο. Το Τζαγκερνοτ μια χαρα κομματι ειναι και απο τα καλυτερα του δισκου. Το ομωνυμο ομως αλλη φαση εντελως, Far και World Of Lines επισης καταπληκτικα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    7

    Default

    Δυστυχώς δεν μου είπε κάτι εμένα ο δίσκος τους, παρόλο που μου άρεσαν όλα τα προηγούμενα. Γέρασα ρε γαμώτο;

  9. #9
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ακόμα δεν έχω καταλάβει τι τους βρίσκετε
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το πιασα ξανα εδω και λιγες μερες, τι ομορφο αλμπουμ.

    The Broken, Far, World Of Lines, Pearl Of The Stars, Year Of The Black Rainbow εκπληκτικα τραγουδια.. και ολα τα υπολοιπα ακολουθουν απο κοντα. Πραγματικα ενας απο τους λιγους δισκους του ειδους που πλεον μπορω να ακουσω απο την αρχη ως το τελος. Φετος βγαινει το επομενο, και εχει επιστρεψει ο ντραμερ των πρωτων 3 αλμπουμς, δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή οχι.

Similar Threads

  1. [Cinema] Year One (2009) [sas gama o jack black kala]
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 32
    Last Post: 05-04-2010, 23:37
  2. Coheed and cambria news
    By fandango in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 18-06-2009, 01:18
  3. Replies: 21
    Last Post: 09-12-2007, 18:05
  4. Best rainbow vocalist ?
    By rockavlon in forum General Discussion
    Replies: 37
    Last Post: 05-09-2004, 14:25
  5. Rainbow:Enas thrilos...
    By ^TrOoPeR^ in forum Music Discussion
    Replies: 23
    Last Post: 04-09-2003, 01:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •