Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111

Thread: Cult Pre-NEVERMORE Metal Act SANCTUARY To Reunite For New Studio Album - May 11, 2010

  1. #31

    Default

    Για μένα είναι κορυφή του χέβι μέταλ, είναι το σωστό, το σοβαρό, το χέβι μέταλ με επιδιώξεις, με ψυχή, με συναίσθημα, με ριφάρες, με πραγματικές συνθέσεις, με στίχους, με αισθητική, με φωνητικάρες που κόβουν το σύμπαν, με νόημα. Δεν έχει και σημασία το χέβι μέταλ ή όχι τέλος πάντων, σημασία έχει να μας πεις γιατί βρίσκεις εσύ τους Nevermore αστείους!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #32

    Default

    Όχι, σημασία έχεις να μου πεις εσύ γιατί βρίσκεις ασόβαρο κάποιονα λόγω των μουσικών του (μη) προτιμήσεων. Και εντάξει να το λέω εγώ που έχω και την "ρετσινιά", εσύ που τα μελετάς υπό ένα κοσμικο πρίσμα υποκειμενικότητος, πως δικαιολογείς τον εαυτό σου; Θυμάμαι ένα καταπληκτικό κείμενο του Βασίλη Ζαχαρόπουλου στο μέταλ χάμμερ, που έλεγε πως "μπορούσε να πει πια πως όποιος δεν εκτιμάει τους Rush είναι χαζός". Και αν δεν καταλαβαίνετε πως ακριβώς αυτό είναι ο ορισμός της metal μιζέριας, συνεχίστε το.

  3. #33
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Τι αστείοι μωρέ; Από όλα τα γκρουπ οι Νέβερμορ σας τα βγάζουν αυτά; Καλά, ας μην ήταν το Χάμερ από πίσω και βλέπαμε αν λέγατε τα ίδια. Γιατί αν γελάς με τους Νέβερμορ, ρε φίλε, κάτι δεν πάει καλά με το χιούμορ σου.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  4. #34
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Νομίζω οτι αυτό το οποίο προσπαθεί να πει ο φθόγγος με το ποστ του είναι οτι υπάρχουν κάποια πράγματα, κάποιοι δίσκοι, κάποιες μπάντες που έχουν μαζική αναγνώριση απο τον εκάστωτε χώρο ακόμα και απο αυτούς που δεν δηλώνουν οπαδοί τους. Ετσι το εξέλαβα εγώ. Οχι για να μειώσει αυτούς που δεν ασπάζονται το έργο τους αλλά την αντίθεση τους έστω να το αναγνωρίσουν ως σημαντικό.

    edit : εκτός απο βασιλιάς της καθυστέρησης, είμαι και βασιλιάς των edits. Βεβαίως θα μου πεις οτι ακόμα χειρότερη άποψη έχεις και για τους Ryche οπότε flame on.
    Last edited by Krux; 12-05-2010 at 14:00.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #35

    Default

    Και γιατί να αναγνωρίσω ως σημαντικό κάτι που θεωρώ ασήμαντο επειδή Κάποιοι το θεωρούν σημαντικό; Μήπως υπάρχουν αντικειμενικές σταθερές, και αν ναι, οι Nevermore είναι μια από αυτές;

  6. #36
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Σημαντικό δεν ξέρω ακόμα αν είναι, αξιόλογο είναι πάντως και αστείο δεν είναι με τίποτα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  7. #37
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Carheart μην νιώθεις μόνος, εγώ (μέσα στην ασχετοσύνη μου) συμφωνώ μαζί σου για nevermore.
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Όχι, σημασία έχεις να μου πεις εσύ γιατί βρίσκεις ασόβαρο κάποιονα λόγω των μουσικών του (μη) προτιμήσεων. Και εντάξει να το λέω εγώ που έχω και την "ρετσινιά", εσύ που τα μελετάς υπό ένα κοσμικο πρίσμα υποκειμενικότητος, πως δικαιολογείς τον εαυτό σου; Θυμάμαι ένα καταπληκτικό κείμενο του Βασίλη Ζαχαρόπουλου στο μέταλ χάμμερ, που έλεγε πως "μπορούσε να πει πια πως όποιος δεν εκτιμάει τους Rush είναι χαζός". Και αν δεν καταλαβαίνετε πως ακριβώς αυτό είναι ο ορισμός της metal μιζέριας, συνεχίστε το.
    Αν θες να μιλήσουμε σοβαρά, υπάρχουν πολλά είδη "μουσικών προτιμήσεων". Υπάρχει μία ειλικρινής γνώμη η οποία προέρχεται από άτομα με μία κάποια αντιληπτικότητα, υπάρχει και αυτός που ακούει όλο το συρφετό με τα συγκροτήματα που τελειώνουν σε -er με τα δύο κουλορίφ, το σκατά ήχο, τα παράφωνα φωνητικά και τους στίχους για δρακοφονιάδες ο οποίος έρχεται εδώ και ποστάρει "χαχαχα, νέβερμορ, γελοίοι" στο τρίτο ριφ του dead heart που άκουσε και ήταν κάπως κοφτό και του θύμισε metalcore. Φυσικά και σέβομαι όλες τις σοβαρές γνώμες, φυσικά και είναι κάπως αστείο να παίρνεις το πρώτο ποστ μου κυριολεκτικά. Βαριέμαι να ποστάρω ΣΩΣΤΑ συνεχώς, πρέπει και να διασκαδάσουμε και λίγο βάζοντας την υποκειμενικότητα των άλλων στο καναβάτσο! Πάρε μία, ΦΛΩΡΕ!

    πσ. γουόμ, για να ακούσω καμιά γνώμη, σε τι συμφωνείτε μαζί με καρχαρτ? αφού δε μας έχει πει ακόμα τπτ!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Οσο ασόβαρος θα ήταν και κάποιος που δεν ακούει πολύ heavy metal και βρίσκει αστείους τους Darkthrone.
    Ti θελει να πει ο ποιητης; Οτι οι Darkthrone δεν ειναι κωμικοι;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  10. #40
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Σαφώς και ο καθένας μας ξεχωριστά κρίνει τι είναι σημαντικό για αυτόν και τι όχι. Απλά όταν κινείσαι σε ένα χώρο, σε ένα ιδίωμα μουσικής πιο συγκεκριμένα υπάρχει και μια δόση αντικειμενικότητας στο έργο που έχει προσφέρει ο καθένας.

    Π.χ. και εγώ δεν ακούω Mayhem, Darkthrone και Bathory αλλά αντιλαμβάνομαι και αναγνωρίζω το έργο τους και σε καμία περίπτωση δεν θα το θεωρούσα ασήμαντο.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Π.χ. και εγώ δεν ακούω Mayhem, Darkthrone και Bathory αλλά αντιλαμβάνομαι και αναγνωρίζω το έργο τους και σε καμία περίπτωση δεν θα το θεωρούσα ασήμαντο.

    Για ποιους Bathory μιλας απο ολους;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  12. #42

    Default

    Α, μαλακίες έλεγες τόση ώρα δηλαδή. Καλά, σας αφήνω να πείτε για Nevermore, εγώ δεν λέω γιατί μετά θα πρέπει να εξηγώ, και Δεν.

  13. #43
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Γιατί έλεγα μαλακίες ρε carheart ? Σοβαρά πες.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #44

    Default

    στον φθόγκον πήγαινε, που είπε πως βαρέθηκε να μιλαει ΣΩΣΤΑ και ΝΤΟΜΠΡΑ!

  15. #45
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    ναι οκ σοζ είδα το ποστ του καθυστερημένα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. Chinese Democracy Studio Leaks...Album to follow??
    By GNROSAS in forum Music Discussion
    Replies: 88
    Last Post: 03-04-2007, 17:12
  2. Black Sabbath news update, re: new studio album
    By Nero Kalem in forum Music Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 03-11-2006, 15:41
  3. 80's Metal Band Motley Crue to Reunite
    By The_Painless in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 11-12-2004, 18:57
  4. Nevermore Party Cult 4-4-2004
    By nikodimos in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 08-04-2004, 04:45
  5. Nevermore Party Salonika: Cult 4-4-2004
    By nikodimos in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 28-03-2004, 20:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •