Page 12 of 19 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 285

Thread: νεοχιππισμός

  1. #166
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Α, να τι έλειπε από το thrent! Ένα πεσμένο καρότσι Λιντλ με μια διαλυμένη τηλεόραση και 2 πακέτα Μάρλμπορο στο δρόμο! Επιτέλους λίγο νόημα!
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  2. #167
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    1. Το πως και αν θα προφυλαχτώ είναι δική μου ευθύνη και μόνο. Δεν θα έπρεπε να έχει κανένας δικαίωμα να αποφασιζει να με "προστατέψει" στερώντας μου τον ύπνο στο γρασίδι κάτω από ένα δέντρο. Δεν είμαι 5 χρονών, δε χρειάζομαι το κράτος για μαμάκα 24/7. Και για να μην λέμε ότι να'ναι, ο μεγαλύτερος κίνδυνος που διατρέχει ένας ελεύθερος κατασκηνωτής είναι τα τσιμπήματα από τα κουνούπια. Είμαι πρόθυμη να πάρω αυτό το ρίσκο.
    Fair enough, αν και ξανά, η προστασία δε θα έμπαινε για εσένα που "ξέρεις" αλλά για τον τυχάρπαστο Μητσάρα που μπορεί να πάει γυρεύοντας. Όχι τίποτα άλλο μετά θα κράζουν και κράτος (ναι χεστήκαμε, αλλά: ) επειδή δεν έχει απαγορεύσει κάτι επικίνδυνο που στέρησε τη ζωή από ένα παιδί ή που δεν έχει ένα σώμα να προστατεύει από τέτοια. Ξέρω το τραβάω αλλά εδώ που ζούμε, όχι;
    Εδώ μπαίνει και αυτό που είπε ο Deggial για ελλείψεις.

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Τώρα για το κάψιμο πάνω στη μαστούρα, δεν θα σχολιάσω καν. Ελπίζω πως δεν συζητώ με κάποιον τόσο ανίδεο.
    Χαλάρωσε, ξεκαβάλα για free camping μιλάμε μην τα παίρνεις όλα σοβαρά και μην κάνεις σαν μέλος νεολαίας Τσίπρολούμπεν που μόλις του είπε ο ΝΑΡίτης ότι δεν έχει σχέση με αριστερά.
    Εννοείται πως έκανα πλάκα.

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    3. Στα οργανωμένα κάμπινγκ τώρα. Καταρχήν είναι κακάσχημα. Δεν είναι κατασκήνωση στη φύση αυτό, αλλά στρίμωγμα με άλλες 200 σκηνές σε ένα οικόπεδο με μερικά δέντρα. Εντάξει, υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά καμία δε συγκρίνεται με το να είσαι μόνος σου σενα δάσος δίπλα στο ποτάμι. Επίσης, τα οργανωμένα κάμπινγκ κοστίζουν. Κάποια λιγότερο, κάποια περισσότερο, αλλά συνοψίζοντας δεν αξίζει να σκας λεφτά για να περνάς τις διακοπές σου έτσι, όταν μπορείς να κατασκηνώσεις σε ένα σωρό όμορφα μέρη χωρίς να σου κοστίσει μια.
    Ok αλλά εγώ μετά αναφερόμουν σε ένα γιγαντιαίο χώρο, οργανωμένο μεν, κάποιο ελαφρύ αντίτιμο ως προς τη συντήρηση του δε, αλλά τόσο μεγάλο που θα ήσουν πρακτικα μόνος σου εκεί που θα κατασκήνωνες. Ούτε έτσι πχ θα σε ενδιέφερε;

    Και κάτι ακόμα, φαντάζομαι ότι εφ'όσον ήταν νόμιμο, η ιδεολογία του/σου σαν free camper (μην το κάνετε, ξέρετε ποιο) θα ήταν να ξαναπάει στο ίδιο μέρος με τη τελευταία φορά που ήταν και πέρασε καλά ή να πηγαίνει κάθε φορά σε διαφορετικό σαν μια καινούρια εμπειρία;
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #168
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Να ρωτήσω εγώ τώρα όλους εσάς τους haters προς τι η εμπάθεια? Δηλαδή, παίζει τα ατομάκια αυτά να είναι τα μόνα ρε πούστη που δε βλάπτουν την κοινωνία
    Μερικες ιδέες που αναφέρθηκαν είναι βλαβερές, όπως οι εναλλακτικές "θεραπείες", η χορτοφαγική ωμοφαγία (η οποία θέλει πολλή προσοχή και ψάξιμο για να κάνεις μία δίαιτα με πλήρη διατροφική αξία) και η όλη μανία με τα βιολογικά προϊόντα. Και τα τρία παραπάνω δείχνουν έναν πολύ άσχημο τρόπο σκέψης και λήψης αποφάσεων, που βασίζεται σε αναπόδεικτα αξιώματα, εμπειρικά τεκμήρια, θρησκευτικής φύσεως αξιώματα, κλπ, κλπ.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #169
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    O average νεοχίπης

    http://webtv.antenna.gr/webtv/lovebi...1sd_z_oo1gw%3d

    Παρακαλείτε να δείτε το βίντεο πριν απαντήσετε με θετικά σχόλια για αυτή τη φάρα

  5. #170
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Α, να τι έλειπε από το thrent! Ένα πεσμένο καρότσι Λιντλ με μια διαλυμένη τηλεόραση και 2 πακέτα Μάρλμπορο στο δρόμο! Επιτέλους λίγο νόημα!
    φίλε συμβολίζει την πτώση του καταναλωτισμού,την επιστροφή στην φύση,να βγούμε έξω και να χαρούμε τις απλές απολάυσεις της ζωής,υγιείς και γυμνοί.τέρμα πια τα/ο supermarket,οι εξαρτήσεις και τα μήντια.
    ζώα όλοι σας.

  6. #171
    Kolompi8romyga Sardelopanhgyris's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    fishnet
    Posts
    14

    Default

    Πολύ τρίχα τα females όμως, μπιχ.-
    Απάνω μου εχω πάντοτε στη ζώνη μου σφιγμένο ένα μικρό επικό daggeri.

  7. #172
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    "Χε! Ντάξει! Άμα είναι έτσι γουστάρω κι εγώ!" (Σ.Παπαδόπουλος, Γυναίκες Δηλητήριο)

    Βέβαια η εικόνα έχει τίτλο "Ουπς!" που κατευθύνει τον θεατή ότι ένας μαλάκας γλίστρυσε και του'σπασε η τηλεόραση που κουβάλαγε με το καρότσι του Λιντλ, επίσης προδιαθέτοντάς τον ότι πρόκειται πέρι χόμπο αστέγου που την καβάντζωσε από κανά σκουπίδι. Περιμένω ανάλυση που χωράει και το Ουπς μέσα να γουστάρω ακόμα πιο πολύ, ε;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  8. #173
    Senior Member supermarket's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Βέροια
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by nikolasfluxus View Post
    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Α, να τι έλειπε από το thrent! Ένα πεσμένο καρότσι Λιντλ με μια διαλυμένη τηλεόραση και 2 πακέτα Μάρλμπορο στο δρόμο! Επιτέλους λίγο νόημα!
    φίλε συμβολίζει την πτώση του καταναλωτισμού,την επιστροφή στην φύση,να βγούμε έξω και να χαρούμε τις απλές απολάυσεις της ζωής,υγιείς και γυμνοί.τέρμα πια τα/ο supermarket,οι εξαρτήσεις και τα μήντια.
    ζώα όλοι σας.
    emeis eimaste ta zwa kai esu o e3upnos, epeidh ktlves ton upoti8emeno sumvolismo pisw apo auth th fwtografia? gelaw. "gumnoi". gelaw pio polu.

  9. #174
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Μη λετε χαζομάρες. Προφανώς είναι τμήμα καμπάνιας ενημέρωσης για τους κινδύνους του καπνίσματος κατά τη διάρκεια οδήγησης καροτσιών super market.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #175
    μετάρσιο
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    πρώιμο απόβραδο
    Posts
    279

    Default

    apla apefuga na quotarw to arrwstaki

    Quote Originally Posted by cancer View Post
    mpempi mi masas mia.
    pes mou ti skata skeftosoun omws kai ebales auto to nick.
    http://photo.net/photodb/photo?photo_id=7797891

  11. #176
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    σου?
    Σουπερμάρκετ, απλά φύγε. Πας ακόμα σχολείο. Δεν έχεις δει τίποτα, δεν έχεις μιλήσει με κανέναν και δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις άποψη.
    καλα σου λεει πιτσιρικο, η Χ εχει φαει και 15-20 πουτσες
    χαχαχαχαχαχαχα δεν είναι γίνεται να μην γελάσεις !
    I'll bury you in your god's fucked garden

  12. #177
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Ρε, πλάκα κάνει το παιδί, τι το μουτζώνετε; Τι Πάνος σας χρειάζεται ρε...
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  13. #178
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    Ok αλλά εγώ μετά αναφερόμουν σε ένα γιγαντιαίο χώρο, οργανωμένο μεν, κάποιο ελαφρύ αντίτιμο ως προς τη συντήρηση του δε, αλλά τόσο μεγάλο που θα ήσουν πρακτικα μόνος σου εκεί που θα κατασκήνωνες. Ούτε έτσι πχ θα σε ενδιέφερε;
    Ίσως και να με ενδιέφερε, γιατί όχι. Για την άνεση της τουαλέτας και μιας ντουζιέρας, θα άξιζε

    κάτι ακόμα, φαντάζομαι ότι εφ'όσον ήταν νόμιμο, η ιδεολογία του/σου σαν free camper (μην το κάνετε, ξέρετε ποιο) θα ήταν να ξαναπάει στο ίδιο μέρος με τη τελευταία φορά που ήταν και πέρασε καλά ή να πηγαίνει κάθε φορά σε διαφορετικό σαν μια καινούρια εμπειρία;
    Κοίτα, τώρα που είναι παράνομο, εγώ έχω βρεί κάνα δυο κοντινούς προορισμούς που αγαπώ, για σαββατοκύριακα κυρίως, και τα καλοκαίρια κοιτάω να βρώ και κάτι καινούριο. Φαντάζομαι το ίδιο θα έκανα κι αν ήταν νόμιμο, απλά χωρίς το άγχος μη με πετύχουν μπάτσοι και μου ζαλίζουν κι αναγκάζομαι να τα πληρώνω πρόστιμα.

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Να ρωτήσω εγώ τώρα όλους εσάς τους haters προς τι η εμπάθεια? Δηλαδή, παίζει τα ατομάκια αυτά να είναι τα μόνα ρε πούστη που δε βλάπτουν την κοινωνία
    Μερικες ιδέες που αναφέρθηκαν είναι βλαβερές, όπως οι εναλλακτικές "θεραπείες", η χορτοφαγική ωμοφαγία (η οποία θέλει πολλή προσοχή και ψάξιμο για να κάνεις μία δίαιτα με πλήρη διατροφική αξία) και η όλη μανία με τα βιολογικά προϊόντα. Και τα τρία παραπάνω δείχνουν έναν πολύ άσχημο τρόπο σκέψης και λήψης αποφάσεων, που βασίζεται σε αναπόδεικτα αξιώματα, εμπειρικά τεκμήρια, θρησκευτικής φύσεως αξιώματα, κλπ, κλπ.
    Βλαβερές προς τους εαυτούς τους, ίσως. Δικαίωμά τους όμως. Εξακολουθούν να μην βλάπτουν την κοινωνία (και μην το κάψεις τώρα αναλύοντας τη βλάβη προς την κοινωνία εξαιτίας της ύπαρξης ισχνότερων/φιλάσθενων ατόμων ή δεν ξέρω κι εγώ τι), παρά μόνο τους ίδιους. Κάτι που κάνουμε όλοι μας απλά ζώντας στην αθήνα και πίνοντας/καπνίζοντας. Προσωπικά δεν κάνω τίποτα από τα παραπάνω πάντως.

  14. #179
    μετάρσιο
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    πρώιμο απόβραδο
    Posts
    279

    Default

    00:38

  15. #180
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Ισπανικά.
    It is known.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •