Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 285

Thread: νεοχιππισμός

  1. #151
    μετάρσιο
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    πρώιμο απόβραδο
    Posts
    279

    Default

    Spoiler
    Quote Originally Posted by Tispanagias tamatia View Post
    Μετά τη ρίμα για χρήμα πάει το ράγκα για φράγκα
    Αφού η Τζαμάικα είναι στη μόδα, τσέκαρέ το μάγκα.
    Μ' ευκολία πιάνουν όλοι στο στόμα τους το Τζα,
    Μα όταν μιλάς για το Ράστα μιλάς για έναν φασίστα
    Που συνεργάστηκε με τον Παπαδόπουλο και με τη χούντα.
    Το ρέγκε δεν είναι μόνο παραλία και φούντα


  2. #152
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    και Γαύδο
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  3. #153
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    αν δεν έχει φωτιά?
    I must have some booze. I demand to have some booze

  4. #154
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Καντίρου εσύ τι τα κάνεις τα κακά σου και τα κωλόχαρτα όταν πας/πήγαινες ελεύθερο κάμπινγκ;

    (και μόνο η σκέψη του να πατήσω κουράδα Καντίρου είναι αρκετή για να πληρώνω ξενοδοχείο)
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  5. #155
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    σου?
    Σουπερμάρκετ, απλά φύγε. Πας ακόμα σχολείο. Δεν έχεις δει τίποτα, δεν έχεις μιλήσει με κανέναν και δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις άποψη.
    καλα σου λεει πιτσιρικο, η Χ εχει φαει και 15-20 πουτσες
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  6. #156
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    παπαλανγκι γαμει το βιβλιο. κατα τ αλλα η δηθενιλα μου την δινει. ειτε ειναι στη μυκονο ειτε σε χυμα καμπινγκ. ειτε στο ερ σας.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #157
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    το ρέγκε και το τζα είναι βαθιά πράγματα.μην τα ξαναπιάσουν αυτοί στα στόματά τους.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Καντίρου εσύ τι τα κάνεις τα κακά σου και τα κωλόχαρτα όταν πας/πήγαινες ελεύθερο κάμπινγκ;

    (και μόνο η σκέψη του να πατήσω κουράδα Καντίρου είναι αρκετή για να πληρώνω ξενοδοχείο)
    Εχεζε σε σακουλα και τα παιρνε μαζι του. Ο Καντιρου υπηρετησε Ειδικες Δυναμεις, αν δεν απατωμαι.
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  9. #159
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Για να καταλαβω καλα, ο σουπερμαρκετ οχι μονο δε διαλεξε το νικνειμ του μονος, αλλα το πηρε απο καποιον που το χρησιμοποιουσε σε rpg. wtf πες του να κανει register

  10. #160
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Quote Originally Posted by ubu View Post
    κιθάρα γύρω απ' τη φωτιά






    ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ.
    this is radio freedom.

  11. #161
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ΣΤΗ ΣΑΛΚΕ Ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ.



    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default





    αυτό ακριβώς. τίποτ'άλλο.

  13. #163
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Σιγά τα αίματα, παιδιά.

  14. #164
    Senior Member supermarket's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Βέροια
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    σούπερμάρκετ, κέρδισες επάξια το ignore.

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post

    Με λίγη πρόχειρη σκέψη όμως δεν σε προφυλάττει και από πχ να σε φάει το βράδυ ένας λύκος (λολ, καταλαβαίνεις), να σου συμβεί κάτι και να μην μπορείς να βρεις έγκαιρα βοήθεια κτλ. ; Ή ρύπανση του περιβάλλοντος από τον τυχάρπαστο χίππη; Που οκ, εσύ ρε παιδί μου είσαι συμμαζεμένη πες και τα μαζεύεις όλα (όσα μπορείς, ναι... ) τα απορρίματα και φροντίζεις να είναι οκ το μέρος. Για τον Μητσάρα το παιδί των λουλουδιών του 21ου αιώνα ποιος μας εγγυάται ότι δε θα τα κρύψει πίσω από ένα μενίρ ή πάνω στη μαστούρα δε θα τα κάψει όλα γιατί θα βλέπει δέντρα με ταμπέλες MARFIN να κρέμονται από τα κλαδιά;

    Στα οργανωμένα μη-τίγκα camping τι σε ενοχλεί; Αν πχ έπαιρναν έναν μεγάλο, πολύ μεγάλο και γα μα το χώρο όπου θα είναι κάπως οργανωμένο με προσωπικό (εκτός του χώρου) θα σε ενοχλούσε;
    1. Το πως και αν θα προφυλαχτώ είναι δική μου ευθύνη και μόνο. Δεν θα έπρεπε να έχει κανένας δικαίωμα να αποφασιζει να με "προστατέψει" στερώντας μου τον ύπνο στο γρασίδι κάτω από ένα δέντρο. Δεν είμαι 5 χρονών, δε χρειάζομαι το κράτος για μαμάκα 24/7. Και για να μην λέμε ότι να'ναι, ο μεγαλύτερος κίνδυνος που διατρέχει ένας ελεύθερος κατασκηνωτής είναι τα τσιμπήματα από τα κουνούπια. Είμαι πρόθυμη να πάρω αυτό το ρίσκο.

    2. Όπως παντού, έτσι κι εδώ υπάρχουν φυσικά αυτοι που "χαλάνε την πιάτσα". Σαφώς και υπάρχουν οι μαλάκες που αφήνουν όλη τους τη σαβούρα πίσω με αποτέλεσμα να βγαίνει κακό όνομα για όλους τους ελεύθερους κατασκηνωτές. Αυτοί που ασχολούνται τακτικά με το σπορ όμως, ξέρουν πολύ καλά πως η πλειοψηφία οχι απλώς μαζεύει τα δικά της σκουπίδια, αλλά συχνά μαζεύει και τη σαβούρα των παραπάνω ανεύθυνων. Τώρα για το κάψιμο πάνω στη μαστούρα, δεν θα σχολιάσω καν. Ελπίζω πως δεν συζητώ με κάποιον τόσο ανίδεο.

    3. Στα οργανωμένα κάμπινγκ τώρα. Καταρχήν είναι κακάσχημα. Δεν είναι κατασκήνωση στη φύση αυτό, αλλά στρίμωγμα με άλλες 200 σκηνές σε ένα οικόπεδο με μερικά δέντρα. Εντάξει, υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά καμία δε συγκρίνεται με το να είσαι μόνος σου σενα δάσος δίπλα στο ποτάμι. Επίσης, τα οργανωμένα κάμπινγκ κοστίζουν. Κάποια λιγότερο, κάποια περισσότερο, αλλά συνοψίζοντας δεν αξίζει να σκας λεφτά για να περνάς τις διακοπές σου έτσι, όταν μπορείς να κατασκηνώσεις σε ένα σωρό όμορφα μέρη χωρίς να σου κοστίσει μια.

    Quote Originally Posted by tamagothi View Post
    δεν ξέρω αν ο μέσος άνθρωπος που συχνάζει στον πλατανιά είναι καλύτερος ή χειρότερος, αλλά εκεί η παραλία καθαρίζεται. ενώ το καλοκαίρι που πήγαμε κεδρόδασος το πάρκιν ήταν περίπου χωματερή κι επιπλέον κατεβαίνοντας πετύχαμε ένας μέρος που καταλάβαμε ότι ήταν η "τουαλέτα" από τους 2 τόνους πεταμένα χαρτιά και λοιπά αξεσουάρ.
    Αυτό είναι όντως ένα θέμα, αλλά πέραν του αντιαισθητικού της υπόθεσης, δε βλάπτει το περιβάλλον. Οι περισσότεροι επίσης φροντίζουν έστω να σκάβουν λακάκια και να θάβουν χαρτια-περιτώματα.

    Quote Originally Posted by nikolasfluxus View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    υπάρχει αυτό πάντως

    Spoiler
    να γίνει thread.και να πάμε.
    Έχει γίνει θρεντ.

    Όσον αφορά το μέγκα ποστ της χαβοκ, δεν διαφωνώ κάπου. Παρόλαυτα είπα απο το πρώτο μου ποστ πως αν κάποιος άλλος έπρεπε να με κατηγοριοποιήσει, θα με έβαζε εδώ. Εγώ δε φοράω καμιά ταμπέλα στον εαυτό μου, εσείς μου τη φοράτε επειδή κάνω ελευθερο κάμπινγκ, πίνω μπάφους και παίζω ταμπούρλα και ζογκλερικά στα δάση. Και τα κάνω αυτά επειδη μ'αρέσουν και με γεμίζουν, όχι επειδή είναι μια χαζή τάση της εποχής. Αυτοί που το κάνουν επειδή είναι μόδα, προφανώς είναι ζώα ναι, δεν διαφωνούμε.
    1) ingnore, shmainei agnow. pou shmainei oti den anaferw kati ka8olou, kai OXI anaferw kati prwto me mikra grammata. nmz..
    2) variemai na viavasw to mikro post sou, giati molis 3upnhsa.
    3) fovero to thrent. exei isa me 2(!) posts. kai elega ti na diavasw to vradu... NA ti.!

  15. #165
    μετάρσιο
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    πρώιμο απόβραδο
    Posts
    279
    Last edited by PairSquare; 10-05-2010 at 21:19.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •