Page 13 of 108 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 181 to 195 of 1608

Thread: ΝΕΟ BANNER ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ ΜΑΣ

  1. #181

    Default

    Λοιπόν, καταρχάς ισχύει ότι ο βικ μού έστειλε μήνυμα στο φβ και δεν του απάντησα. Όχι επειδή δε σκόπευα να το κάνω, απλά επειδή το ρικουέστ με έφερε σε αμηχανία και ήθελα λίγο χρόνο να το σκεφτώ. Η αλήθεια είναι ότι σε γενικές γραμμές μου κακοφάνηκε το ότι το ζήτησε (δεν είναι η πρώτη φορά από όσο θυμάμαι που ζητάει κάτι παρόμοιο), για την ακρίβεια μου φάνηκε κάπως θρασύ και διατυπώσεις τύπου "δε σου το ζητάει ο κασιδιάρης, εγώ σου το ζητάω" μου φαίνονται συναισθηματικός εκβιασμός και εκμετάλλευση της συμπάθειας που του έχουμε αρκετοί εδώ μέσα. Αν απαντούσα αμέσως λοιπόν, η απάντηση θα ήταν κάτι του στιλ "οκ, οπότε δε θα ζητήσω από τον κασιδιάρη να το ξεπεράσει (και να μπλοκάρει την εικόνα όπως είπε κι ο beyond within) αλλά από σένα". Βλέποντας και το ποστ αποχώρησης, δε νομίζω ότι μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Το αν είναι ο Πορφύριος ή όχι το βρίσκω άσχετο, είναι προφανές ότι για όποιον έκανε τη φοτοσοπιά είναι απλώς ένας καλόγερος και ανάθεμα αν ξέρουμε ποιος ήταν ο Πορφύριος για να θέλουμε να τον σατιρίσουμε κιόλας. Η όλη φάση με τον Παστίτσιο για μένα δεν κατευθύνεται καν στον Παΐσιο, σάτιρα της όλης παραφιλολογίας που έχει αναπτυχθεί γύρω από το πρόσωπό του είναι. Και βάζοντας το μπάνερ δεν υπερασπιζόμαστε καν αυτή τη σάτιρα, αλλά την ελευθερία να γίνεται σάτιρα χωρίς να μπαίνεις φυλακή (!). Και αυτός θα έπρεπε να είναι κάτι σαν Ιερός σκοπός για όλους μας, περισσότερο ιερός από το αν χρησιμοποιήθηκαν τα μούσια του Πορφύριου για την υλοποίηση. Τι να σου πω ρε βικ, σκέψου το, μπλόκαρε την εικόνα, δεν είναι τίποτα προσωπικό εναντίον σου αλλά είναι και παράλογο να γίνεται ό,τι θέλει ο καθένας υπό τον εκβιασμό της αποχώρησης. +CΥΓΧΩΡΗCΟΝ+
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #182
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Άτροπε: αν κάτι είναι ιερό σε κάποιον γιατί να τον νοιάζει που το χλευάζεις; Αφού είναι τόσο σούπερ-γουάου θεϊκό (κυριολεκτικά), υπερτέλειο, υπερπλήρες, ευρύχωρο-ευάερο-ευήλιο, καμιά χλεύη δε θα μπορούσε να το βλάψει, τουλάχιστον στο μυαλό αυτού που θεωρεί αυτό το κάτι ιερό.
    Το πρόβλημα βρίσκεται ότι η χλεύη και η γελοιοποίηση είναι δικαιολογημένες και τα άτομα που θίγονται το βλέπουν αυτό και αντί να συμβιβάσουν τα πιστεύω τους με τα αντικειμενικά δεδομένα της πραγματικότητας, προσπαθούν να ανασκευάσουν την πραγματικότητα με βάση τα πιστεύω τους. Πράγμα αναμενόμενο, μια που αυτός είναι και ο ορισμός της πίστης. Απορρίπτουν τη σάτιρα γιατί εκθέτει την υποκρισία, τον παραλογισμό, την αμορφωσιά και την άγνοιά τους. Με τον ίδιο μηχανισμό σκέψης ακριβώς απορρίπτουν και την επιστήμη. Η επιστήμη μου δείχνει ότι δεν είμαι ένα θεϊκό κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσιν πλάσμα, αλλά ένα ζώο, προϊόν εξελικτικής διαδικασίας. Άρα απορρίπτεται. Η σάτιρα μου δείχνει ότι δεν είμαι ο περιούσιος, ο εκλεκτός, ο ενάρετος, ο αμνός του θεού, αλλά ένα αμόρφωτο κορόιδο που χάφτει εξόφθαλμες μπούρδες με τη σέσουλα. Άρα απορρίπτεται.

    Εν τέλει η πραγματικότητα δεν είναι δημοκρατία.
    Κι υπάρχουν χιλιάδες θρησκείες που προσπαθούν να την εξηγήσουν και να μας βοηθήσουν να τη διαχειριστούμε. Απ' την άλλη υπάρχει η επιστήμη, η τέχνη, ένα σωρό φιλοσοφικά και πολιτικά ρεύματα και τα λοιπά.
    Κάποια οικοδομήματα βασίζονται σε μια κλανιά και κάποια βασίζονται σε αντικειμενικά γεγονότα και σε προηγούμενες στιβαρές ιδέες.
    Αν εγώ πω ότι η κλανιά σου βρωμάει, ποιος φταίει, εγώ, εσύ, ή η κλανιά;
    Last edited by rat_poison; 30-09-2012 at 15:15.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #183
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Η επίσκεψη της θείας Χάριτος
    Σ’ αυτόν το γεμάτο φλόγα νέο μοναχό, που τάδωσε όλα για την αγάπη του Χριστού και που δεν υπολόγισε ποτέ κόπους και αγώνες, δεν είναι παράδοξο ότι αναπαύθηκε αισθητά η θεία Χάρις. Ήταν ξημερώματα, ο κεντρικός ναός των Καυσοκαλυβίων, το Κυριακό, ήταν ακόμη κλειστός. Ο μοναχός Νικήτας, όμως, περίμενε σε μια γωνιά του προνάρθηκα να κτυπήσουν οι καμπάνες και ν’ ανοίξει η εκκλησία.
    Δεύτερος μπήκε στον προνάρθηκα ο γερο-Δημάς, πρώην Ρώσος αξιωματικός, ενενηκοντούτης, ασκητής, κρυφός άγιος και, αφού βεβαιώθηκε ότι δεν ήταν άλλος εκεί (δεν είδε το μοναχό Νικήτα που ήταν απόμερα), άρχισε να κάνει στρωτές μετάνοιες και να προσεύχεται μπροστά στην κλειστή πόρτα του ναού. Η θεία Χάρις ξεχείλισε από τον όσιο γερο-Δημά και έλουσε και κατεκάλυψε τον έτοιμο να τη δεχθεί νεαρό Νικήτα. Τα αισθήματά του δεν περιγράφονται. Γεγονός είναι ότι μετά τη θεία Λειτουργία και τη θεία Κοινωνία του ο νεαρός μοναχός Νικήτας αισθανόταν τέτοια αισθήματα, ώστε, πηγαίνοντας για το καλύβι του, σταμάτησε, άνοιξε τα χέρια του τεντωμένα και φώναζε δυνατά “Δόξα Σοι, ο Θεός. Δόξα Σοι, ο Θεός. Δόξα Σοι, ο Θεός”.
    Την επίσκεψη της Χάριτος ακολούθησε μια ριζική αλλαγή των ψυχοσωματικών ιδιοτήτων του νεαρού μοναχού Νικήτα. Ήταν η αλλοίωσις, η εκ της δεξιάς του Υψίστου. Ενεδύθη δύναμιν εξ ύψους και απέκτησε χαρίσματα υπερφυσικά.
    Πρώτο σημείο ήταν ότι “διείδε” από μεγάλη απόσταση τους Γέροντές του, που επέστρεφαν από μακριά. Τους “διείδε” εκεί που ήσαν, ενώ ανθρωπίνως δεν ήσαν ορατοί. Αυτό το εξομολογήθηκε στον παπα-Παντελεήμονα, ο οποίος του σύστησε προσοχή και σιωπή. Συμβουλές, προς τις οποίες συμμορφώθηκε, μέχρις ότου έλαβε άλλη εντολή. Έπειτα ακολούθησαν και άλλα. Τα αισθητήριά του ευαισθητοποιήθηκαν σε ανυπέρβλητο βαθμό και οι ανθρώπινες δυνατότητές του αναπτύχθηκαν στο έπακρο.
    Άκουε και γνώριζε τις φωνές των πουλιών και των ζώων, τόσο ως προς την προέλευση όσο και προς το νόημά τους. Οσφραινόταν τις ευωδιές από μεγάλες αποστάσεις. Αναγνώριζε τα αρώματα και τη σύνθεσή τους. Διέκρινε από πάρα πολύ μακριά τις ευωδιές των λουλουδιών. “Έβλεπε”, όταν ύστερα από ταπεινή προσευχή ερχόταν στην κατάλληλη κατάσταση, στα βάθη της γης και στο χάος του ουρανού, νερά, πετρώματα, πετρέλαια, ραδιενέργεια, θαμμένα αρχαία, κρυμμένους τάφους, ρωγμές στα έγκατα της γης, υπόγειες, πηγές, χαμένες εικόνες, σκηνές που είχαν διαδραματισθεί αιώνες πριν, προσευχές που είχαν αναπεμφθεί, πνεύματα αγαθά και πονηρά, την ψυχή την ίδια το κάθε τι. Δοκίμαζε το νερό από το βάθος της γης και μετρούσε τα απρόσιτα. Ρωτούσε τα βράχια και του διηγόντουσαν τα παλαίσματα των προ αυτού ασκητών. Κύτταζε και θεράπευε. Έψαυε και ιάτρευε. Ηύχετο και εγένοντο. Αλλά ποτέ δεν διανοήθηκε να χρησιμοποιήσει τα χαρίσματα αυτά του Θεού για δικό του όφελος. Ποτέ δεν παρακάλεσε να γίνει καλά από δική του αρρώστια. Ποτέ δεν θέλησε να κερδίσει κάτι από κάποια γνώση που του πρόσφερε η θεία Χάρη.
    Η διόρασή του, όσες φορές ενεργούσε, του αποκάλυπτε τα απόκρυφα των ανθρωπίνων διαλογισμών. Μπορούσε με τη χάρη του Θεού να βλέπει το παρελθόν και το παρόν και το μέλλον ταυτόχρονα. Επιβεβαίωνε ότι ο Θεός είναι παντογνώστης και παντοδύναμος. Κατόπτευε και ψηλαφούσε την κτίση από τα άκρα του σύμπαντος μέχρι τα βάθη της ανθρώπινης ψυχής και Ιστορίας. Ίσχυε γι’ αυτόν το: “Ο δε πνευματικός ανακρίνει μεν πάντα, αυτός δε υπ’ ουδενός ανακρίνεται” (Α΄ Κορ. ιβ΄ 15).
    Η ζωή μέσα στη Χάρη όμως είναι ένα άγνωστο μυστήριο για μας. Και κάθε επιπλέον λέξις θα είναι αυδάδης ενασχόληση με θέματα που αγνοούμε. Αυτά ο Γέροντας τα τόνιζε πάντοτε σε όλους όσοι απέδιδαν τις ικανότητές του σε άλλα αίτια εκτός από τη Χάρη του Θεού. Έλεγε επιγραμματικά και ξανάλεγε: “Δεν είναι επιστήμη, δεν είναι τέχνη, είναι ΧΑΡΙΣ”.
    η πρωτη επαφη του Πορφυριου με lsd.

    πηγη - http://www.porphyrios.net/?page_id=26
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Ρατ....
    Αν εγώ γελοιοποιήσω την μητέρα σου που έχεις μαζί της μια σχέση "ιερή", θα με κάνεις με τα κρεμμυδάκια. Αν είμαι μεταξύ αριστερών και πω "γαμώ τα μούσια του Βελουχιώτη" θα πέσουν να με φάνε. Οπότε, δε θίγονται μόνο οι συντηριτικοί καθυστερημένοι. Θίγονται και οι ταλιμπάν με τον τελευταίο πειρασμό, θίγονται και οι αριστεροί με την "Ελένη", αν θυμάμαι καλά.
    Συμφωνώ με τη 2η παράγραφό σου, και ο Βικ δε νομίζω να είναι ένας από αυτούς.

  5. #185
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Φοβερή παρατήρηση ρε ατροπος. Βεβαια ο Βελουχιώτης βρίζεται απ'την εποχή της κατοχής και οι μανες καθημερινα στα φαναρια αλλα δεν πηγαινει και φυλακή κανενας γι'αυτό
    Τι λογικη ειναι αυτη
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Το είπα βάση αυτού που είπε ο Ρατ παραπάνω.αν κάτι είναι ιερό σε κάποιον γιατί να τον νοιάζει που το χλευάζεις;
    Πολλα είπα, θα χαλάσω το ράτιο πίνκ/μούντζας

  7. #187
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Καλά πέρα απ'αυτο, εδω εχουν βριστει ιδεολογιες και ιδεολογίες, μάνες πατέρες γιοι, έχουν πέσει μηνυσεις για το WC, μηνύσεις για τους μεταλλικα, μηνύσεις για ''φίλες'' που αποτελουν πειστήριο σεξ, τηλεφωνα σε σπιτια καντιρου και ο μονος που εφυγε επειδη του εκραξαν κατι ιερο, ηταν ο τζου αλλεν για το Poser

    δεν νομιζω να θελει ο βικ να συσχετιστει με τετοια περιπτωση φονταμενταλιστη με Eyeliner
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  8. #188
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Άτροπε, η μάνα του εκάστοτε χρήστη δεν είναι δημόσιο πρόσωπο, ο παϊσιος είναι (που η παστιτσιοφάση δεν εστίαζε καν σ'αυτόν, αλλά έστω για να συνεννοηθούμε). Μπορεί να έγινε ερήμην και μετά θάνατον, αλλά είναι. Και όλα τα δημόσια πρόσωπα είναι ανοικτά σε κριτική και σάτιρα, ακόμα και χλεύη. Ε και στο ίντερνετ το πράμα δε θέλει και πολύ για να γίνει χοντροκομένο. Πραγματικά όσοι σοκαρίστηκαν με τον Παστιτσιο πρέπει να νόμιζαν ότι το ίντερνετ είναι για να μιλάς με φίλους χωρίς να χαλάς μονάδες και να βλέπεις ταινίες χωρίς διαφημίσεις. Αδιανόητο πραγματικά.
    Last edited by Leech; 30-09-2012 at 15:48.

  9. #189

    Default

    pragmatika to oti sizitame to 2012 gia vlasfimia kai teties pipes me e3orgizei kai pote den katalava giati prepei na exoun oi xristianoi monopolio sthn eves8isia

    den 3erw ton ford prosopika kai genika san xristis mou fenete komple atomo alla sto kalo an prosvli8ike apo kati tetio
    e3igoume ta aftonoita oti den prosvalame ton Porfirio kai oute ton Paisio pou pragmatika paizei na einai kai gamw ta paidia alla den 8a analisoume kiolas oti den egine gia tous sigekrimenous

    tosa xronia me prosvalei mia 8riskia pou mou epivalete pou mou didaskete sto sxolio san ma8ima kai eimai anagasmenos na uposto tis skouriasmenes idees pou exei rizosei sthn kinonia me thn propaganda tis
    tosa xronia prosvalome vlepontas mitropolites na milane gia bosonia apo thn kolasi kai piramata pou 8a ani3oun tripes gia thn kolasi kai 8a prepei na sevastw ton ka8e xristiano giati?
    den eipa na tous peta3oume sta liontaria alla 8a exw apopsi gia kati pou zw sthn ka8imerinotita mou 8a to satirisw kai otan to paratravaei 8a to geliopiisw kiolas

    pantos 8a eixe noima h sizitisi an htan kai o ford s'auth alla den 8elise na mas dosei to xrono na akousei mia diaforetiki apopsi akoma kai mia dikeologia gia to logo pou mpike to banner mias kai tou epese vari to ER genika tora telefte opos eipe
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  10. #190
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Το πρόβλημά σου δηλαδή άτροπε δεν είναι στο περιεχόμενο αλλά στον τρόπο

    Μαμά, ο Κωστάκης μου μιλάει άσχημα, πάρε τον αστυφύλακα να τον βάλει φυλακή
    Τι σου είπε;
    Με έβριζε γιατί τον χτυπούσα.
    Ωραία, θα τον βάλουμε μέσα για εξύβριση.

    ΜΠΟΥ-ΦΑΚΙΝ-ΧΟΥ ΜΑΛΑΚΑ ΚΩΣΤΑΚΗ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #191
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αυτό που θέτει ο Ατροπός και γουστάρετε να το συγκεκριμενοποιήτε είναι ότι αν κάποιος καυλαντίζεται με κάτι συγκεκριμένο , σεβάσου το το γαμήδι δεν είναι κακό.
    Είτε είναι θρησκεία είτε διατροφική συνήθεια είτε σεξουαλική είτε οτιδήποτε.
    Διαφωνώ κάθετα με την αντιμετώπιση του Βικ, ως προς το ότι προσβλήθηκε και αντέδρασε έτσι. Αλλά σέβομαι το δικαίωμά του να τον ενοχλεί.

    Είναι καλό να μπορείς να βλέπεις πιο σφαιρικά κάποια πράγματα από το να τα αφορίζεις (πάει σε όλες τις πλευρές αυτό).
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #192
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Α , και αν έρθει ο Αναστασιάδης στην ΑΕΚ να μπει μπάνερ για την κηδεία της ομάδας μου.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #193
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    τώρα που ξαναδιάβασα τι γράφω δεν βγάζει πολύ νόημα ... θα το αφήσω έτσι, να μοιάζω κουλτουριάρης !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #194
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Α , και αν έρθει ο Αναστασιάδης στην ΑΕΚ να μπει μπάνερ για την κηδεία της ομάδας μου.
    Eνω με Βλάχαρο είμαστανε καλυτερα ε?

    Περί του μπάνερ τώρα, δεν ασχολούμαι καν με Φορντ, ας παρεξηγηθεί όσο θέλει, δικαιωμά του είναι, αλλά το μπάνερ σαν μπάνερ είναι τουλάχιστον κακόγουστο. Δεν το θέτω καθόλου σε θέμα θρησκείας, αλλά πραγματικά ποτέ δεν μου φάνηκε αστείο το όλο γεροντας παστιτσιος, ούτε καν για "χα". Περιμένω ηαρ-μιτινγκ στο Μπουρνάζι.
    Kill the wise one!

  15. #195
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Και κάτι επιπλέον από αυτά που ειπώθηκαν: δεν είναι ανάγκη να είναι ΣΑΤΙΡΑ ο Παστίτσιος για να δικαιολογηθεί η ύπαρξή του. Δε χρειάζεται να έχει σκοπό να κριτικάρει ή κάτι τέτοιο, και απλά κοροϊδία για την καύλα του ντερνέ να είναι, πάλι καλά κάνει. Ας προσβάλλεται ο καθένας, ποιον ενδιαφέρει; Γιατί πρέπει να είναι σεβαστές οι θρησκευτικές απόψεις, ενώ οι πολιτικές, οι ιδεολογικές και άλλες να είναι θεμιτό να χαρακτηρίζονται ηλίθιες; Εσύ λες ότι το τάδε είναι ιερό, εγώ λέω πως είναι αρχίδια, οπότε γιατί να το σεβαστώ.

    Εφόσον πιστεύεις κάτι, μην γελάσεις με το χλευασμό του. Εγώ έχω κάθε δικαίωμα να το κάνω.

    Και μην ακούσω καμιά εύκολη ατάκα όπως εγώ πως θα αντιδράσω αν μου χλευάσουν κάτι ιερό για μένα.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

Similar Threads

  1. Banner
    By Dragonlord in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 4
    Last Post: 09-06-2005, 13:52
  2. banner
    By Acid Baby in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 31-01-2005, 14:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •