Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Nevermore - The Obsidian Conspiracy

  1. #16
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    Tα προηγούμενα δυο ας πούμε γαμάγανε ε;
    Δεν ξέρω γενικά τι κάνανε τα προηγούμενα δύο. Εμένα μου άρεσαν. Ειδικά το this godless.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  2. #17
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    εγω παλι πιστευω οτι τα τελευταια 3 ειναι απλα καλα και μονο για τους φανμποιδες!
    σιγουρα δεν φτανουν τα παλια (πως φορες να εχει πει κανεις αυτη την ατακα...?!) αλλα ειναι αρκετα αξιοπρεπη και πορωτικα!!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  3. #18
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Τι να σου πω, δεν ξέρω. Φανμποης τρελός δεν είμαι με νεβερμορ πάντως και το this godless ήταν το πρώτο που άκουσα από δαύτους. Δηλ κομμάτια όπως το sentient 6, born και sell my heart for stones δεν τα λες κομμάτια "απλά και μόνο για φανμποηδες". Γνώμη μου τέλος πάντων
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  4. #19
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    1η ακροαση μετριο. καλυτερο απ τα 2 προηγουμενα που δεν ακουγονται ουτε με σφαιρες.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #20
    meh. Ghost's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Cold
    Posts
    101

    Default

    Μια χαρά είναι ο δίσκος, απλά θέλει λίγο άκουσμα.

  6. #21

    Default

    ή καθόλου

  7. #22
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    ή καθόλου
    Πήγα να σε μουτζώσω και κατά λάθος σε έκανα πινκ γαμώ τη στραβομάρα μου.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  8. #23

    Default

    Γιεπ, μέτριο ως κακό από μία πρώτη ακρόαση. Το ίδιο πρόβλημα με τα δύο προηγούμενα μάλλον, αδύναμο songwriting, και τα ριφ από την άλλη να παίρνουν όλο και περισσότερες νότες, λες και από ανασφάλεια. Παράλληλα, τυπικοί Meshuggισμοί μοντέρνου μέταλ (ενώ παλιά είχαν τόσο πιο ενδιαφέροντα όσο και δικά τους ρυθμικά στοιχεία) τα μισά lead είναι απαίσιες καρακίτς δισολίες που θυμίζουν arch enemy (βοήθεια παναγιά) κλισέ λυρισμός, βαρετός dane. Και η πλάκα είναι ότι επειδή είναι οι Nevermore, πάντα υπάρχει αρκετό περιεχόμενο και ενδιαφέροντα στοιχεία για τουλάχιστον 2-3 ακόμα ακροάσεις.

    Το πρόβλημα είναι όμως ξαναλέω, όχι ότι οι Νevermore βγάζουν αδιάφορο δίσκο εν έτει 2010, άλλα ότι πολύς σοβαρός υποτίθεται κόσμος δεν έχει γνωρίσει καν τους καλούς Nevermore. O κόσμος δηλαδή που σκέφτεται "χαχαχ, ρε μλκ δηλαδή πες μου ότι τώρα ακούς μπάντα που έχει βγάλει εξώφυλλο το μέταλ χάμερ".
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #24

    Default

    Φαντασιώνομαι pthoggon με μάσκα Dane και carheart να παλεύουν στις λάσπες γυμνοί..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  10. #25
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Μούντζωσα εγώ κάρχαρτ, εντάξει!

    Μια χαρά είναι το δισκάκι και προβλέπεται και grower. Τα 2 τελευταία μια χαρά γαμεύσανε (το ριμίξ Enemies εννοείται), το τελευταίο δε το βάζω και εύκολα πάνω από Dead Heart. Τα καλύτερα παραμένουν τα τρία πρώτα αλλά δεν έχουν βγάλει κακό δίσκο ακόμα παρόλη την προώθηση του Χάμερ(!). Seed Awakening είναι για ανακαίνιση ντουλάπας, άσχετο-σχετικό.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #26
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Μια χαρά ο δίσκος. Δεν ξέρω τι παραπάνω θα μπορούσαμε να αναμένουμε από δαύτους πλέον για να είμαι ειλικρινής. Το μόνο πραγματικά κακό στο άλμπουμ είναι απλά η επιβεβάιωση ότι ο Dane έχει πλέον απλά μια σωστή φωνή και τίποτα, μα τίποτα παραπάνω. Διπλά και τριπλά φωνητικά, χαμηλές κλίμακες γενικά, σχεδόν τίποτα ψηλό, προφανώς δεν το χει.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  12. #27
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    ή καθόλου
    ε κοίτα τι κάνεις τώρα. γίνεσαι τρουμεταλλας

    μπαίνεις σε ένα τόπικ ενός δίσκου που δεν πρόκειται να ακούσεις, μιας μπάντας που δε σαρέσει, για να κράξεις.

    προβληματίσου


    και στα του δίσκου, δεν έχει ούτε ένα κομμάτι που να πιάνει απτα μούτρα, σαν το Born
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #28
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    ε ναι αλλα πρεπει να δεχτουμε και την φυσιολογικη τριβη του χρονου ε!
    δεν ειναι πια παιδαρελι στους sanctuary για να βγαζει τις τσιριδες που μας πορωναν!
    ο φθογγον λεει για αλλη μια φορα καποια σωστα πραγματακια
    να προσθεσω σε αυτα την γνωμη μου οτι ο Loomis επαναλαμβανεται αρκετα μετα το dead heart
    βρισκω ομως τον warrel πολυ σωστο στις γραμμες του σε αυτον τον δισκο αν και δεν εχει τον κραχτη (βλ. ρεφραιν born)
    ειναι γενικα ομως πολυ θετικος! απο εκει και περα ξαναλεω οτι σε κανα μηνακι θα τον αφησουμε στην ακρη του σκληρου μας δισκου να "σκωνιζεται"
    και θα τον ακουμε μετα απο ακροασεις των προηγουμενων δισκων και ετσι για να θυμωμαστε και τα ωραια τραγουδακια που εβγαλαν το 2010!
    αν θα του εβαζα βαθμο θα του εβαζα 6 χωρις φανμποισμο και 7 με φανμποισμο!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  14. #29
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Πρέπει να είναι κάποιος αρκετά ΗΛΙΘΙΟΣ για να έχει τις απαιτήσεις του Dane τώρα με πριν 20 και βάλε χρόνια. Και όποιου Dane. Ακυρότατο το επιχείρημά σου.

    Το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ θέμα είναι ότι δεν φτάνει ούτε καν τα φωνητικά των δύο τελευταίων. Ακούγεται πιο συμβατικός και "normal" από οτιδήποτε.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  15. #30
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    @ clockwork το ποστ σου Η.??
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

Similar Threads

  1. Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life
    By Harvestman in forum Albums
    Replies: 179
    Last Post: 12-01-2011, 17:59
  2. The Cavalera Conspiracy - Inflikted
    By Toufas in forum Albums
    Replies: 10
    Last Post: 25-03-2008, 00:48
  3. Replies: 2
    Last Post: 26-03-2007, 23:23
  4. The International noise Conspiracy
    By Jollyroger in forum Live Reports
    Replies: 41
    Last Post: 08-09-2004, 20:51
  5. Conspiracy Theories
    By After Dark in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-2004, 06:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •