Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 126

Thread: iphone

  1. #31
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    καλα ρε εμενα περιμενες για να πεις επιτελους στο αν τα blackberry ειναι επαγγελματικα?
    υπομονή

  2. #32
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Όχι φυσικά. Αλλά να που μιλάς σωστά να'ουμ. Όσο αναφορά το hype του iphone, σε πάσης φύσεως άσχετο.
    To να το ακούω απο έναν καπιτάλα Τζύπριο γκατζετοδουλευταρά σαν και σένα να λέει τέτχοια, συγκινούμαι όσο να πείς.

    Αλλά εσύ με ποιούς είσαι..?

  3. #33
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ειπε κανενας οτι μιλαω λαθος?
    καπιταλας δεν ειμαι ευχαριστω.
    εγω ειμαι με τους καλους (ακολουθει μουσικη ταναναναααααααανα και γυρναει το λογκο των οτομποτς σε ντισεπτικονς)
    υπομονή

  4. #34
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Όρσε που το πήρες και πάνω σου.

  5. #35
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ρε δε πα να δεις αν ερχομαι.
    υπομονή

  6. #36
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #37
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    old news is old (15 post prin)
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  8. #38
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Κάτι σου έχει κάνει η Απλ(!) εσένα, δεν εξηγείται αλλιώς. Ειδικά αυτό το "κινητό για CEOs" δεν μπορώ να το καταλάβω. Ξέρεις πολλούς τέτοιους και υπερασπίζεσαι τις ανάγκες τους; Το iPhone έχει ένα τεράστιο μειονέκτημα, είναι πανάκριβο. Από εκεί και πέρα ως κινητό, δηλαδή μια συσκευή που πρωτίστως χρησιμοποιούμε για να παίρνουμε τηλέφωνο, να στέλνουμε μηνύματα, να τραβάμε φωτογραφίες και να ακούμε μουσική, είναι μακράν το καλύτερο από άποψη user experience, τουτέστιν, εύχρηστο, responsive, σε φτιάχνει γενικά κλπ, κλπ. Και είναι μαλακία να μην βλέπεις flash στο web, αλλά επειδή ο περισσότερος κόσμος για youtube το θέλει το συγκεκριμένο δεν έχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Το να σερφάρεις με iPhone είναι πολύ πιο ανθρώπινη εμπειρία από οποιοδήποτε άλλο κινητό, από όσα έχω πιάσει, μαζί και τις HTC παπαριές και ένα καινούργιο Samsung touch που ήταν σκατά και απόσκατα και απορώ ποιος ηλίθιος πάει και το αγοράζει.

    Ο CEO τι δουλειές κάνει on the go; Θα ήθελα πολύ να ακούσω ποιες είναι οι ανάγκες που δεν καλύπτονται με το iPhone. Γιατί πέρα από κάνα mail και web και χρηματιστήριο τι σκατά θέλει; Αν θέλει office εφαρμογές μάλλον με notebook θα κάνει τη δουλειά του, είναι μαρτύριο να δουλεύειες τέτοιες εφαρμογές σε σκατοοθονίτσα.

    Αντιτρέντηδες που προμοτάρουν άλλα πανάκριβα γκάτζετς για γιάπηδες. Κάτι δεν μου κολλάει.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  9. #39
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    δεν εχω iphone(αν και πολυ θα ηθελα) αλλα μιας και ειδα το post marillion για το gaming του,οσοι γουσταρετε football manager η si το κυκλοφορησε και σε iphone εφαρμογη




    http://itunes.apple.com/gr/app/fm-2010/id352933624?mt=8

  10. #40
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Το iPhone έχει ένα τεράστιο μειονέκτημα, είναι πανάκριβο. Από εκεί και πέρα ως κινητό, δηλαδή μια συσκευή που πρωτίστως χρησιμοποιούμε για να παίρνουμε τηλέφωνο, να στέλνουμε μηνύματα, να τραβάμε φωτογραφίες και να ακούμε μουσική, είναι μακράν το καλύτερο από άποψη user experience, τουτέστιν, εύχρηστο, responsive, σε φτιάχνει γενικά κλπ, κλπ.
    Σαν τηλέφωνο είναι απλά οκ. Reviews και γενικά απόψεις μιλάνε για μέτριο σήμα και για μέτρια ένταση/ποιότητα ήχου σε κλήση. Στα μηνύματα δεν έχει αναφορά θαρρώ; Στις φώτο, αν και είναι καλές για τον αισθητήρα του, είναι πολύ χειρότερο από τα περισσότερα της αγοράς. Στη δε μουσική είναι σαν ipod και άρα υπάρχουν αρκετά καλύτερα κινητά στο συγκεκριμένο τομέα (SE, καινούρια Samsung, ίσως Νοκια musicphones) κτλ.

    Γενικά σαν τηλέφωνο / κινητό είναι υπερεκτιμημένο. Από την άλλη λόγω των πάμπολλων εφαρμογών του, σαν συσκευη ψυχαγωγίας δεν είναι καθόλου κακό. Εδώ όμως μπαίνει το ζήτημα της τιμής.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  11. #41
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Επιμελώς αγνοείς το "από άποψη user experience".

    Σαν τηλέφωνο είναι μια χαρά, αναφορές δεν κοιτούσα ποτέ σε κανένα κινητό, δεν ξέρω δηλαδή, αν κάποιοι βασίζονται σε αυτές, πόιντ τέικεν. Για τα υποδέλοιπα, μιλάω για το συνολικό πακέτο, είμαι σίγουρος ότι στα επιμέρους πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο, εγώ όμως λέω για μια συνολική συσκευή που συνολικά πατάει κάτω όλες τις υπόλοιπες στην καθημερινή χρήση. Είμαι biased ως HCI παπάρας, αλλά αυτό που έλεγε ο λόκουστ (φακ του γιου) ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει άλλο, το επιβεβαιώνω και προσωπικά, όπως επίσης ότι δεν είναι ο μόνος που το έχει πει.

    Η τιμή παραμένει η μεγαλύτερη μαλακία του, όπως ισχύει και γενικά για την Απλ. Εγώ το πήρα τσάμπα μεταχειρισμένο και μιλώ εκ του ασφαλούς, εννοείται πως δεν μου περισσεύουν τόσα λεφτά για ένα κινητό (οποιοδήποτε όμως), αλλά φροντίζω να το αναφέρω πάντοτε. Κατά τ'αλλα το μεγαλύτερο κόλλημα του μπιζάριου ήταν ότι είναι κινητό του κολωνακίου και όχι του CEO, που επιμένω ότι είναι μάπα σαν επιχείρημα.

    Η Apple έχει γίνει η νέα Microsoft πάντως. Πιο πολλά μπινελίκια ακούω τα 2 τελευταία χρόνια για την apple παρά την microsoft. O tempora o mores.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #42
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Λοιπον να σου εξηγησω τι εννοω.
    Εννοω οτι το iphone δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιει προσωπικα στην δουλεια μου παυλα διασκεδαση παυλα ελευθερια κινησεων.
    Δηλαδη, Οκ απιστευτα γρηγορο κινητο, με πολυ αξιοπιστο λογισμικο κλπ κλπ αλλα ρε πουστη ΠΟΣΟ κλειδωμενο γαμω το σπιτι. θελω να πουσαρω 2 mail account στο κινητο και δε γινεται. το ενα ειναι push τα υπολοιπα ειναι fetch. πραμα που θεωρω ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ και ενοχλητικο για την δουλεια μου. μην ερθεις να μου πεις στον πουτσο σου αυτο το πραμα εμενα με ενοχλει.
    Το οτι για να βαλω διαφορετικη μελωδια να κτυπαει οταν με παιρνουν τηλεφωνο πρεπει να κατσω να κανω ολοκληρη διαδικασια με rename των extension κλπ κλπ παλι για το πουτσο γιατι μεσα στο γραφειο οταν κτυπαει ενα κινητο αν δεν εχεις μια χαρακτηριστικη μελωδια ολοι iphone εχουν και ψαχνονται.
    Το οτι η μπαταρια τελειωνει πριν κλασω δε θα το σχολιασω
    Το οτι για να γραψω προγραμμα πρεπει να πληρωνω 100 ευρω το χρονο για να μπει στο appstore εστω και το διανεμω τσαμπα το θεωρω ΜΑΛΑΚΙΑΡΑ παλι
    Το οτι δεν παιζει flash το θεωρω παπαρια
    Το οτι δεν μπορω να διαλεξω οτι μελωδια θελω για να ξυπνησω αλλα κατι μαλακιες που προκαλουν καρκινο αν σε ξυπνησουν παλι με ενοχλει
    Το οτι το Home button του ειναι πιο ευαισθητο απο κλειτοριδα και αμα το χαλασω για να αλλαξει κοστιζει 250 ευρω το θεωρω κλεψια
    Το οτι δεν μπορω να αγορασω δευτερη μπαταρια για να κουβαλω μαζι μου σε περιπτωση που μου τελειωσει
    Το οτι μου κολλαει αρκετες φορες χωρις λογο
    Το οτι το internet teethering λειτουργει οποτε του καυλωσει
    και last but not least απο αυτα που θυμαμαι αυτη τη στιγμη, το ακουστικο οταν το βαζω το αυτι μου ειναι πολυ αποτομη η γωνια και ποναει το αυτι μου :@

    Αυτα ομως ειναι εντελως προσωπικα προβληματα που βρισκω στο iphone, αυτα που θα βρει σιγουρα ολος ο κοσμος ειναι οτι εχει πολυ χαμηλο σημα και δεν ακουω καλα οταν μιλαω.

    on other news, πηρα το nexus one σημερα
    υπομονή

  13. #43

    Default

    Εν ολίγις, λες ότι σε ενοχλούνε αστεία πράματα αντί να σκέφτεσαι ότι πχ έχει ΜΑΚΡΑΝ την πιο βολική touch screen, ΜΑΚΡΑΝ τα λιγότερα κολλήματα σε σχέση με άλλα παρόμοια κινητά, και όπως είπες και ο ίδιος, "όλοι το έχουν".
    Εκτός του ότι θεωρήθηκε τρέντυ, υπάρχει και άλλος λόγος.

    edit: για μελωδίες και ringtones υπάρχει iphone ringtone maker ή κάπως έτσι στo γουέρζ-μπιμπι πχ, και νομίζω δε θέλει jailbroken iphone. Απλά τα κάνεις drag'n'drop στο itunes πάνω στο iphone.

  14. #44
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    το google nexus one μεχρι τωρα εχει γαμησει το iphone.
    βολικη touch sceen: iphone vs nexus one = 1-1
    κολληματα μεδεν και το nexus.
    τα προβληματα που εχει για σενα ειναι αστεια για μενα ειναι ενοχλητικα τα περισσοτερα και τα αλλα θα προτιμουσα να τα εχω/μην εχω.

    επισης, δεν γινετε να θεωρεις αστειο το οτι θελω 100 ευρω για να μπω στο development team ουτε το οτι το home button κοστιζει 250 ευρω. ουτε η μπαταρια ειναι αστεια. δεν ξερω τι το κανεις το κινητο αλλα το home button το πατας και η μπαταρια ειναι το πιο σημαντικο.
    βασικα ολα τα θεωρω σημαντικα εχω και λιγοτερα σημαντικα αλλα θα με πειτε ιδιοτροπο.
    υπομονή

  15. #45
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Καλά όχι και "μακράν", δεν είναι 2008. Έχουν βγει πολλά κινητά με εφάμιλλες ικανότητες στο συγκεκριμένο τομέα (touchwiz, touchflo κτλ.) ενώ το Android 2.1 είναι πια εξ'ίσου καλό OS και αναπτύσσεται τόσο ραγδάια που λογικά θα προσπεράσει το iphone OS.

    @ford

    Δεν το αγνόησα, όλα όσα ανέφερα δεν είναι συμπεράσματα σύγκρισης μικρών γραμμάτων στις προδιαγραφές του iphone σε σχέση με άλλα κινητά αλλά απόψεις χρηστών του σε διάφορα forums ή απόψεις reviewers γύρω από τη δική τους εμπειρία. Υποκειμενικό, σίγουρα αλλά στη τελική αυτό μας νοιάζει. Όπως είπα κι εγώ, παρόλο που σαν επιμέρουν τομείς δεν είναι πουθενά το καλύτερο, επειδή τίποτα από αυτά δεν το κάνει κακά (οκ ίσως η μπαταρία και οι κλήσεις γιατί στη τελική τηλέφωνο είναι) το κάνει ένα σχετικά καλό πακέτο ψυχαγωγίας ( =/= σκέτο "κινητό" ).

    Αλλά από εκεί και μετά έχει και μια τιμή το άτιμο που Meh. Το δε κομμάτι που θέλει κάποιος excel κτλ στο κινητό του μην το γελάς, πολύς κόσμος που παίρνει smartphones για δουλειά τα χρειάζονται. Στη τελική σε αυτόν απευθύνεται εξ αρχής ένα smartphone και όχι στο χρήστη που θέλει facebook για να ζαχαρώνει το υγρό μουνί που τον έκανε add.

    Ίσως το βασικότερο πρόβλημα του iphone να είναι πως ανα τα χρόνια έχει αναπτυχθεί τόσο λίγο όσο αντίθετα έχει αναπτυχθεί ο ανταγωνισμός, και αυτό του χαλάει την εικόνα στις μέρες μας.
    Last edited by SpiritCrusher; 21-04-2010 at 22:19.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ Iphone 3G 8GB
    By johnpetrucci in forum The Marketplace
    Replies: 2
    Last Post: 24-12-2009, 16:12
  2. Replies: 2
    Last Post: 14-12-2009, 17:11
  3. Ps3,xbox 360,apple iphone 3gs 16gb.......150euro
    By kansola in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 10-12-2009, 05:27
  4. Apple Iphone
    By Ithilmir in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 14-01-2007, 03:51

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •