Page 39 of 43 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 641

Thread: Community

  1. #571
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Απαράδεκτα πράγματα.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  2. #572
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ξόφλησε.
    this is radio freedom.

  3. #573
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Πολυ κακο επ. Φανηκε τεραστιο.

  4. #574
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Είναι ομόφωνο λοιπον. Μάπα δυστυχως.

  5. #575
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    OK, αλλαγές περιμέναμε όλοι αλλα οχι και τόσο μεγάλες..
    τι ακριβώς πάνε να κάνουνε ?
    και τι κουλό είναι αυτό με τον 2ο Pierce και τα sitcom γέλια στο Abedtv.
    Ας του δώσουμε λίγο χρόνο αλλά δυστυχώς,
    πολύ αρνητικά τα συμπεράσματα στην πρώτη επαφή με το μετά-Χάρμον κομιούνιτυ
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  6. #576
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Εικάζω πως απλά προσπάθησαν να γίνουν λίγο meta, όπως ήταν πάντοτε η σειρά, και να παίξουν με τον όλο χαμό που έγινε τόσους μήνες γύρω από το διώξιμο Χάρμον και την όλη καταστροφολογία ότι "α, έφυγε ο Χάρμον τώρα θα καταντήσει sitcom" " α, ο Chase τα έσπασε με όλους οπότε δε θα είναι στη σειρά" κτλ.
    Λίγο πολύ έβαλαν σαν alternate reality την σειρά όπως έλεγαν οι φανς ότι θα καταλήξει, άργησαν να δείξουν και τον Pierce για να κάνουν μεγαλύτερο effect και όλα οκ.

    Κρίμα που δε χαμπάριασαν ότι το έχασαν και στο βασικό σκέλος της σειράς.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #577
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Συν το οτι ο Chase θα έφευγε διότι η σειρά δεν ήταν πλέον αστεία, και εκεί με τα μπαλάκια έψαχνε να βρει που είναι το αστείο στην υπόθεση.
    Ντάξει περιμέναμε σίγουρα κάτι παραπάνω, αλλά ας μην προεξοφλήσουμε την αποτυχία.

  8. #578
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Το 2ο ήταν καλό πάντως.

  9. #579
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Γενικα η τριτη σεζον ηταν αρκετα μετρια και κουρασε παρα πολυ με τα θεματικα επεισοδια, με λιγες εκλαμψεις. Δε μου φαινεται καμια εκπληξη το ποσο καλα (δεν) ειναι τα δυο πρωτα επεισοδια, και δε θα μου κανε εκπληξη αν ηταν τα ιδια επεισοδια ακομα και με τη συμβολη του Χαρμον. Καποια αστεια παραμενουν παρα πολυ εξυπνα οπως και να χει, και οσα ειπατε ειναι αληθεια για τον αυτοσαρκασμο (ο οποιος παντα καλος ειναι) με το οτιδηποτε, απο τον Πηρς, εως τη σιτκομ φαση, εως τα παντα. Εγω εκει που ξενερωσα ακομα περισσοτερο ηταν που συνειδητοποιησα οτι βλεπουμε επεισοδιο Halloween 5 μηνες μετα, και ηταν εντελως μα εντελως ασχετο με το κλιμα της σειρας, και χρονικα, και ως περιεχομενο. Παρολα αυτα, βλεπεται ευχαριστα.

  10. #580
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    . Εγω εκει που ξενερωσα ακομα περισσοτερο ηταν που συνειδητοποιησα οτι βλεπουμε επεισοδιο Halloween 5 μηνες μετα, και ηταν εντελως μα εντελως ασχετο με το κλιμα της σειρας, και χρονικα, και ως περιεχομενο.
    Μα, αυτό ήτανε πολύ Κομμιούνα φάση.
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  11. #581
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Γενικα η τριτη σεζον ηταν αρκετα μετρια και κουρασε παρα πολυ με τα θεματικα επεισοδια, με λιγες εκλαμψεις. Δε μου φαινεται καμια εκπληξη το ποσο καλα (δεν) ειναι τα δυο πρωτα επεισοδια, και δε θα μου κανε εκπληξη αν ηταν τα ιδια επεισοδια ακομα και με τη συμβολη του Χαρμον. Καποια αστεια παραμενουν παρα πολυ εξυπνα οπως και να χει, και οσα ειπατε ειναι αληθεια για τον αυτοσαρκασμο (ο οποιος παντα καλος ειναι) με το οτιδηποτε, απο τον Πηρς, εως τη σιτκομ φαση, εως τα παντα. Εγω εκει που ξενερωσα ακομα περισσοτερο ηταν που συνειδητοποιησα οτι βλεπουμε επεισοδιο Halloween 5 μηνες μετα, και ηταν εντελως μα εντελως ασχετο με το κλιμα της σειρας, και χρονικα, και ως περιεχομενο. Παρολα αυτα, βλεπεται ευχαριστα.
    η μούτζα έφυγε στο η τριτη σεζον ηταν αρκετα μετρια και κουρασε παρα πολυ με τα θεματικα επεισοδια
    η 3η σεζόν είναι το απόγειο της σειράς, ο τέλειος συνδυασμός αστειότητας και επικότητας και Μπρίτας

    αλλά όταν είδα το εκει που ξενερωσα ακομα περισσοτερο ηταν που συνειδητοποιησα οτι βλεπουμε επεισοδιο Halloween 5 μηνες μετα
    πήγα ασυνείδητα να ξαναμουτζώσω
    διότι αφενός χρονικά είμαστε πιο κοντά στη δικιά μας Τσικνοπέμπτη και αφετέρου χεστήκαμε για το Χέλοουιν που πάτε και λέτε τα κάλαντα και σας δίνουν γλυκά και παχαίνεται

  12. #582
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Ωραια ολα αυτα, και καλος ο φανμποησμος, αλλα το Community παραμενει μετριο με λιγα επικα επεισοδια εδω και πολυ καιρο δυστυχως, τα αλλα ειναι για να χουμε να λεμε

  13. #583
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Χμ, το 2ο δε μου άρεσε. Δεν ένιωθε Community. Είναι λες και εστιάζουν όλη την ώρα στα ίδια βασικά κλισέ των χαρακτήρων και στη πορεία έχουν αγνοήσει όλο το πιo ερμ "λεπτό" χιούμορ που είχε παντού η σειρά επί Χάρμον.

    Γενικά δε τα βλέπω καλά τα πράματα.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #584
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  15. #585
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Η τρίτη σαιζόν είναι ακριβώς ό,τι κάνει το κομιούνιτι μια από τις καλύτερες κωμωδίες όλων των εποχών.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

Similar Threads

  1. sadhus [the smoking community]
    By Swollen in forum Self-Promotion
    Replies: 156
    Last Post: 24-10-2014, 17:06
  2. The Movies Cult community
    By Crusader of Melnibone in forum Self-Promotion
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2010, 13:13
  3. Agaphmeno Community!~!
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 24
    Last Post: 10-10-2008, 00:35
  4. Greek Stratovarius Community
    By tolkki in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2006, 05:31
  5. The Greek Wrestling Community
    By Ethir in forum Self-Promotion
    Replies: 4
    Last Post: 16-12-2005, 07:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •