Page 10 of 21 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 304

Thread: E.R. του E.R.

  1. #136
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παιζει κανα καλο σοροπι?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #137
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by gasp View Post
    Ωραία αντιμετώπιση ρε μαλάκα φάνδομ, να έχει βρογχικό άσθμα ή καρκίνο πνεύμονα ένας 50αρης και να του λες εσύ μέσω τηλεφώνου πίνε νερά αγόρι μου. Αντί να παίρνουμε στο λαιμό μας τον έναν και τον άλλον, τους παραπέμπεις όλους το νοσοκομείο ή τους εξετάζεις υπεύθυνα και από κοντά για να μην έχεις θέματα. Όχι ανευθυνότητες και μαλακίες. Μην τρελαθούμε τελείως τώρα, γιατί πολύ παίζει αυτό με τους ανεύθυνους τεμπελχανάδες γιατρούς κλπ και no wonder αφού οι περισσότεροι PROS παίρνουν τα πάντα ελαφρά τη καρδία. ("Τι έχεις; Ένα βήχα εδώ και 20 μέρες; Ίωση είναι, πάρε Bisolvon και Augmentin και πίνε νερά!" "Τι έχεις, ένα βήχα; Ε θα περάσει τι κάνεις υστερίες!")
    Για πάνε αγροτικό και ξαπόστειλε ένα παιδάκι με πυρετό και βήχα στα γρήγορα με ένα Bisolvon και κάτσε το βράδυ να κοιμηθείς, να δούμε τι πάρτυ θα κάνει η συνείδησή σου άραγε,
    και τι θα κάνει αν προκύψει καμιά μαλακία μετά.

    Δε θέλει πολύ κλικ κλικ, ένας αθώος βήχας μπορεί να κρύβει οτιδήποτε και ΠΟΤΕ δεν είσαι βέβαιος ότι ο άλλος θα τησκαπουλάρει.
    Επίσης αν κατάλαβες αναφέρομαι γενικώς στην απάλυνση του βήχα. Δεν ξέρω αν έχεις ιδέα, αλλά γυναίκα 30 ετών με αναπνευστική ευαισθησία και χρόνιο βρογχικό ερεθισμό δε μπορεί να την παλέψει απλώς πίνοντας νερά άμα τηνε πιάσει βήχας, και μπαίνει στο μπάνιο και μετά έρχεται και σου λέει όταν κάνω ζεστό μπάνιο ανακουφίζομαι, γιατί άραγε!
    Ένα απλό ενόχλημα μπορεί να παραβλάψει την καλή ποιότητα ζωής, και αφού υπάρχουν τρόποι να τη διατηρήσεις καλή, γιατί να μην το κάνεις. Και όχι, δε μου φαίνεται υπερβολή το να βάλεις έναν υγραντήρα στο καλοριφέρ του δωματίου σου.
    Ατυχής ο συσχετισμός Λονδίνου και υγραντήρα λοιπόν...


    ΝΑΙ, 00i00, το νερό είναι το καλύτερο και επαρκές εν γένει, άμα έχεις βήχα και είσαι κατά τ'άλλα απόλυτα υγιής και νέτος.
    wtf?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #138
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Ρε συ gasp τι υπερβάλλεις και συ, σου λέει βήχας είναι, θα περάσει. Αν δεν περάσει θα πας σε γιατρό και θα δει αν έχεις κάτι. Δεν της έκανε και εξέταση.

  4. #139
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by gasp View Post
    Ωραία αντιμετώπιση ρε μαλάκα φάνδομ, να έχει βρογχικό άσθμα ή καρκίνο πνεύμονα ένας 50αρης και να του λες εσύ μέσω τηλεφώνου πίνε νερά αγόρι μου. Αντί να παίρνουμε στο λαιμό μας τον έναν και τον άλλον, τους παραπέμπεις όλους το νοσοκομείο ή τους εξετάζεις υπεύθυνα και από κοντά για να μην έχεις θέματα. Όχι ανευθυνότητες και μαλακίες. Μην τρελαθούμε τελείως τώρα, γιατί πολύ παίζει αυτό με τους ανεύθυνους τεμπελχανάδες γιατρούς κλπ και no wonder αφού οι περισσότεροι PROS παίρνουν τα πάντα ελαφρά τη καρδία. ("Τι έχεις; Ένα βήχα εδώ και 20 μέρες; Ίωση είναι, πάρε Bisolvon και Augmentin και πίνε νερά!" "Τι έχεις, ένα βήχα; Ε θα περάσει τι κάνεις υστερίες!")
    Για πάνε αγροτικό και ξαπόστειλε ένα παιδάκι με πυρετό και βήχα στα γρήγορα με ένα Bisolvon και κάτσε το βράδυ να κοιμηθείς, να δούμε τι πάρτυ θα κάνει η συνείδησή σου άραγε,
    και τι θα κάνει αν προκύψει καμιά μαλακία μετά.

    Δε θέλει πολύ κλικ κλικ, ένας αθώος βήχας μπορεί να κρύβει οτιδήποτε και ΠΟΤΕ δεν είσαι βέβαιος ότι ο άλλος θα τησκαπουλάρει.
    Επίσης αν κατάλαβες αναφέρομαι γενικώς στην απάλυνση του βήχα. Δεν ξέρω αν έχεις ιδέα, αλλά γυναίκα 30 ετών με αναπνευστική ευαισθησία και χρόνιο βρογχικό ερεθισμό δε μπορεί να την παλέψει απλώς πίνοντας νερά άμα τηνε πιάσει βήχας, και μπαίνει στο μπάνιο και μετά έρχεται και σου λέει όταν κάνω ζεστό μπάνιο ανακουφίζομαι, γιατί άραγε!
    Ένα απλό ενόχλημα μπορεί να παραβλάψει την καλή ποιότητα ζωής, και αφού υπάρχουν τρόποι να τη διατηρήσεις καλή, γιατί να μην το κάνεις. Και όχι, δε μου φαίνεται υπερβολή το να βάλεις έναν υγραντήρα στο καλοριφέρ του δωματίου σου.
    Ατυχής ο συσχετισμός Λονδίνου και υγραντήρα λοιπόν...
    στην αρχή δεν έκανες διάγνωση του βήχα της Drumsick ως ιογενούς προέλευσης; δεν ξέρω πότε εξελίχθηκε σε καρκίνο (κι από πότε το άσθμα χαρακτηρίζεται από το βήχα, έχω δει σε κάτι ταινίες που δεν μπορεί να αναπνεύσει ο άλλος και λιποθυμάει εκτός αν πάρει φσιτ φσιτ, όπως στον οιωνό που ξέχασε η κόρη του κέητζ να το πάρει και γλύτωσε από τα δηλητηριώδη αέρια των εξωγήινων γιατί είχαν κλείσει τα πλεμόνια), αλλά καλά θα έκανες να ακολουθήσεις τη συμβουλή σου και να σταματήσεις να γράφεις μπούρδες για θέμα που κατέχεις μέσω φίλων-wikipedia-φικιώρη (αν είσαι πνευμονολόγος πες να κάνω edit πριν φάω μούτζες).

    όποιος πάει νοσοκομείο για βήχα επειδή "ρε με ενοχλεί εδώ και πέντε μέρες και ξυπνάω τον άντρα μου" αξιζει να ξυλοκοπηθεί από τα επείγοντα περιστατικά που περιμένουν στην ουρά. να πάτε αλλού, γράφουν και στο ΙΚΑ μέντος.

    επίσης, επειδή στο παράδειγμα περί τεμπέληδων γιατρών νομίζεις ότι γράφεις σε φόρουμ με τριτοκοσμικούς, ο γιατρός που γράφει αντιβίωση για ιώση έχει μάλλον σοβαρότερο πρόβλημα από το ότι δε σκέφτηκε μήπως ο βήχας υποκρύπτει εξωγήινη μετάλλαξη.


    ΟΣΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ LYSOPAINE ΚΑΙ STREPSILS ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΚΑΣΠ ΜΕ ΜΟΥΤΖΕΣ

  5. #140
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    80

    Default


  6. #141
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    MIND THE GASP!
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    κι από πότε το άσθμα χαρακτηρίζεται από το βήχα
    fyi όταν έχεις άσθμα και πάς να πάρεις βαθιά ανάσα σε πιάνει ξερός βήχας. και ένας ξερός χρόνιος βήχας είναι ο πολλές φορές ο ορισμός του άσθματος...αυτά που έχεις δει στις ταινίες είναι η κρίση άσθματος, και δεν είσαι έτσι όλη την ώρα αν έχεις άσθμα.
    αλεργική ασθματική βρογχίτιδα κάθε άνοιξη εδώ. ωραίο είναι, μου έδωσε και άπαξ ελεύθερο ασκήσεων στο κέντρο πυροβολικού στη θηβα....
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  8. #143
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    παιζει κανα καλο σοροπι?
    ένα ήταν το σιρόπι αλλά κάπου στο 2003-2005 διακόπηκε η κυκλοφορία του.

    satan was a lez

  9. #144
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    peragon?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #145
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    όπως στον οιωνό που ξέχασε η κόρη του κέητζ να το πάρει και γλύτωσε από τα δηλητηριώδη αέρια των εξωγήινων
    ο γκιμπσον έπαιζε στον οιωνό
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  11. #146
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    peragon?
    είχε κολλήσει το μυαλό μου!

    satan was a lez

  12. #147
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    mono an exei OZON.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #148
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by gasp View Post
    Ωραία αντιμετώπιση ρε μαλάκα φάνδομ, να έχει βρογχικό άσθμα ή καρκίνο πνεύμονα ένας 50αρης και να του λες εσύ μέσω τηλεφώνου πίνε νερά αγόρι μου. Αντί να παίρνουμε στο λαιμό μας τον έναν και τον άλλον, τους παραπέμπεις όλους το νοσοκομείο ή τους εξετάζεις υπεύθυνα και από κοντά για να μην έχεις θέματα. Όχι ανευθυνότητες και μαλακίες. Μην τρελαθούμε τελείως τώρα, γιατί πολύ παίζει αυτό με τους ανεύθυνους τεμπελχανάδες γιατρούς κλπ και no wonder αφού οι περισσότεροι PROS παίρνουν τα πάντα ελαφρά τη καρδία. ("Τι έχεις; Ένα βήχα εδώ και 20 μέρες; Ίωση είναι, πάρε Bisolvon και Augmentin και πίνε νερά!" "Τι έχεις, ένα βήχα; Ε θα περάσει τι κάνεις υστερίες!")
    Για πάνε αγροτικό και ξαπόστειλε ένα παιδάκι με πυρετό και βήχα στα γρήγορα με ένα Bisolvon και κάτσε το βράδυ να κοιμηθείς, να δούμε τι πάρτυ θα κάνει η συνείδησή σου άραγε,
    και τι θα κάνει αν προκύψει καμιά μαλακία μετά.
    Μπορούμε να τραβάμε και μαγνητικές σ' όποιον τρώει μια μπουνιά στο μαπίδι άμα θες. Θες;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  14. #149
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Οι μαγνητικές είναι απολύτως ακίνδυνες για το σώμα, απλά είναι ακριβές γιατί είναι ακριβή η ψύξη που χρειάζεται για υπεραγώγιμα υλικά. Αν μπορούσαμε θα το κάναμε. Όταν φτιάξουμε θερμότερα υπεραγώγιμα θα κάνουμε μαγνητικές αντί για αχτινογραφίες και θα γαμάει. fMRI ρε μουνιά.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #150
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Για πείτε ρε παιδιά.
    Αν καείς σε μια εξάτμιση ξέρω γω και φροντίζεις το τραύμα με αντισηπτικά και πούλβο και όλα καλά αλλά αυτό σε πονάει περισσότερο καθώς περνούν οι μέρες (γιατί είσαι και ζώο και μπήκες θάλασσα και μούλιασε καλά καλά) και μια βδομάδα αργότερα όπως το πατάς απαλά, βγάζει πύον, τι γίνεται?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •