Results 1 to 9 of 9

Thread: Winamp

  1. #1
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default Winamp

    Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα. Έχω Windows 7 και το τελευταίο Winamp. Στο τελευταίο, χρησιμοποιώ συχνά τη media library που διαθέτει και την κατηγορία "recently added" γιατί με βολεύει. Σε αυτή την κατηγορία μπαίνει οποιοδήποτε mp3 προστίθεται στο φάκελο που χω δηλώσει στο Winamp να σκανάρει ανα διαστήματα, ή οποιοδήποτε mp3 το οποίο έχει υποστεί κάποια αλλαγή στα tags του.

    Από την πρώτη στιγμή που βαλα τα Windows 7 στην κατηγορία recently added μπαίνουν πραγματικά άλλα ντ'άλλα. Έψαξα το Winamp καλά αλλά δε βρήκα κάτι που να σχετίζεται με αυτό, άρα υποθέτω ότι παίζει κάποιο refresh στο φάκελο μέσω των ίδιων των windows. Σηκώνω τα χέρια ψηλά, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με αυτό θα ήμουν ευγνώμων. Αυτά.

  2. #2
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    δεν έχω ιδέα από 7 αλλά γιατί δεν τσεκάρεις και το site του winamp, πρέπει να έχει και φόρουμ
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  3. #3
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    το auto-tag του winamp ποσο σιγουρο ειναι?
    να περασω ολο το /music?
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  4. #4
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    μην κανεις το λαθος
    με τιποτα

  5. #5
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    ε κοιτα ρωταω γτ εκανα μερικα (κυριως πραγματα που ξερω αν θα τα βγαλει σωστα) και ειχα ας πουμε 99% επιτυχια!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  6. #6
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    σε εμενα οταν το δοκιμασα σε μερικα εγινε ακριβως το αντιθετο...και μετα ξαναμανα view file info & rename
    ποτε ξανα

  7. #7
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ήμουν από αυτούς που ποτέ δε σταμάτησε να χρησιμοποιεί winamp ακόμα και στα windows 10 καθώς έπαιζε χωρίς προβλήματα και με βόλευε πολύ το media library καθώς και η ευκολία να φτιάχνεις λίστες μέσα από αυτό.
    Ενημερωμένες εκδόσεις είχαν σταματήσει να βγαίνουν εδώ και χρόνια, αν θυμάμαι καλά είχε σταματήσει στην έκδοση 5.60. Ακούστηκαν πολλά κατα καιρούς ότι θα ξαναξεκινήσει να τρέχει η ομάδα που το στήριζε αλλά δεν είχε γίνει κάτι μέχρι πριν λίγο καιρό που "διέρρευσε" η έκδοση 5.8 και βγήκε και ανακοίνωση επίσημα στο winamp.com ότι δουλεύουν για να επανέλθουν στο προσκήνιο.

    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  8. #8
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Χα! Και το σκεφτόμουν αυτό αυτές τις μέρες ρε φίλε. Θα ήταν γαμάτο να βγάζαν κάτι και να χτυπήσουν το σπότιφάι (έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ σπότιφάι στη δουλειά μιάς και μπορούμε να ακούμε μουσική με ακουστικά) και αναπολούσα τις παλιές καλές μέρες. Τι γαμάτο!
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  9. #9
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δεν έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ winamp ποτέ

Similar Threads

  1. Winamp Problem
    By metamelia2 in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2005, 15:00
  2. winamp
    By Amnesiac. in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2005, 20:35
  3. winamp mixtis.
    By Amnesiac. in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2005, 23:53
  4. winamp...
    By cloud in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2004, 12:31
  5. winamp 5
    By cancer in forum PC & Games
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2004, 18:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •