Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Rockwave 2010

  1. #1
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default Rockwave 2010

    " Οι σάλπιγγες της έναρξης του Rockwave Festival θα ηχήσουν την Τετάρτη 7 Ιουλίου από τους Faithless.


    Quentin "Norman" Cook, γνωστός ως Fatboy Slim, η ολική επαναφορά ενός σπουδαίου καινοτόμου καλλιτέχνη, ο αληθινός εκπρόσωπος της experimental electronica! Ο απόλυτος κυρίαρχος των decks, ο κύριος big beat αυτοπροσώπως, ο ακούραστος διασκεδαστής, ο master του djing, ο άνθρωπος που συγκέντρωσε 250.000 ανθρώπους στο dance floor της παραλίας του Brighton, φέτος, το Σάββατο 10 Ιουλίου, θα δαμάσει τα decks του Rockwave Festival!

    Οι πρωτεργάτες της σκηνής του Bristol, οι Massive Attack, πάντα δυναμικοί και επίκαιροι, -όσα χρόνια κι αν περάσουν- παραμένουν το εμβληματικό συγκρότημα της πειραματικής σκηνής. Την Κυριακή 11 Ιουλίου, θα στροβιλίσουν τους πολυάριθμους φίλους τους στο μοναδικό μίγμα της σκοτεινής, γλυκόπικρης, αλλά βαθιά συναισθηματικής και απογειωτικής μουσικής τους!

    Ska-P, το πιο δημοφιλές ska punk συγκρότημα στην Ευρώπη, στίχος καυστικός και κοινωνικά ευαίσθητος, δηλώνει το χιούμορ σαν τη μόνη λύση για να αντιμετωπίσουμε τον κόσμο χορεύοντας ska, ska, ska, Ska-P!

    Gogol Bordello... παθιασμένη σχέση με το ελληνικό κοινό! Η πολυεθνική καλλιτεχνική κολεκτίβα επιστρέφει με τις διαβολικές ξέφρενες ταραντέλες της, συνδυασμός τσιγγάνικης μουσικής και punk rock και υπόσχεται τρελό ξεφάντωμα!

    Endtroducing... DJ Shadow, εμβληματική μορφή της αμερικάνικης instrumental hip hop σκηνής, πολύπλευρος καλλιτέχνης, που επιμένει να συνθέτει με παλιομοδίτικα μέσα σύγχρονους ηλεκτρονικούς ήχους.

    Οι White Lies είναι το λαμπρό, γυαλιστερό, κυκλοθυμικό, μεγαλειώδες μέλλον της ροκ μουσικής σκηνής.

    Garcia plays Kuyss, ο John Garcia θα μας συνεπάρει με τη φωνή του αναβιώνοντας τους Kyuss, το συγκρότημα - θρύλο, που επηρέασε ολόκληρη την καλιφορνέζικη desert rock σκηνή.

    Η Martina Topley Bird, το ανερχόμενο αστέρι της trip hop σκηνής! Θα λικνιστούμε με τους υποβλητικούς ρυθμούς της ευρηματικής μουσικής της και τους ήχους της αισθησιακής φωνής της.

    Με τις δέσμες ενέργειας που εκπέμπει το ΤerraVibe Park ας απογειώσουμε το διαστημόπλοιο μας, ας ανοίξουμε νέες διαστάσεις στο χωροχρόνο, νέους δρόμους στην καθημερινότητα μας, ας γίνει η μουσική το όχημα για να εκφράσουμε τη διάθεσή μας να αλλάξουμε τη ζωή! "

    Η προπώληση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει την Τρίτη 23 Μαρτίου 2010.
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ότι να ναι ή νομίζω? ....
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3

    Default

    vasika nai,mexri stigmhs "to skeftomai"
    Μπλε

  4. #4
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Ό,τι είπε ο ανχόλης. Τίγκα ροκ. \μ/

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  5. #5
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    γιεπ κι εγω εχω ψηθει μετα απο χρονια για ροκγουειβ

  6. #6
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    μονο εγω χαιρομαι με massive attack? το ξερω οτι εχουν ξανα ερθει αλλα δεν τους εχω δει κιολα. Και τι εγινε που θα ερθει ο garcia? δεν ειναι kyuss χωρις homme.

  7. #7
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    massive attack,dj shadow,martina topley bird την ιδια μερα;αυτο με ψηνει.

  8. #8
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    Quote Originally Posted by BibleBlackBird View Post
    μονο εγω χαιρομαι με massive attack? το ξερω οτι εχουν ξανα ερθει αλλα δεν τους εχω δει κιολα. Και τι εγινε που θα ερθει ο garcia? δεν ειναι kyuss χωρις homme.
    θα σε χαλάσει να δεις γκαρσία με φιλαράκια να παίζουν καηους δλδ? μάηστα



    καλά το πάνε εφέτο
    I must have some booze. I demand to have some booze

  9. #9
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by BibleBlackBird View Post
    μονο εγω χαιρομαι με massive attack? το ξερω οτι εχουν ξανα ερθει αλλα δεν τους εχω δει κιολα. Και τι εγινε που θα ερθει ο garcia? δεν ειναι kyuss χωρις homme.
    αμα δεν τους εχεις δει , μη τους χασεις... απιστευτοι, ο ντι τζει σαντοου ειναι ο πατερας του τριπ χοπ πειτε τους.. και οι γκογκολ δεν παιζουν ταραντελες χαχαχα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #10
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Nice, nice. Εκεί για garcia, αν μη τι άλλο.

    edit: Και οι Massive Attack, τελευταία φορά που είχαν έρθει, ήταν ένα μάτσο ΣΚΑΤΑ.

  11. #11
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    κραταμε το ''ο αληθινός εκπρόσωπος της experimental electronica!''...γελαμε και παμε για απολαυστικο χεσιμο

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Nice, nice. Εκεί για garcia, αν μη τι άλλο.

    edit: Και οι Massive Attack, τελευταία φορά που είχαν έρθει, ήταν ένα μάτσο ΣΚΑΤΑ.
    εγω οταν τους ειχα δει λυκαβητο παντως (δεν θυμαμαι ημερομηνια) ηταν ανατριχιαστικα φοβεροι , και δεν ειμαι και κανενας τρελος φαν.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Τι λε ρε, το πρώτο ροκγουέηβ που θα γαμάει θα ναι.
    νταξει ειπαμε εχουμε δει και ροκγουειβ με Μομπι , Τρυπες και Νικ κειβ εντ δε μπαντ σιντς!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #14
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Κομπλε..Αν τα βαλουνε ολα μαζι σε μια μερα ξερω γω, παω χαλαρα..

  15. #15
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    ξερουμε ποιοι μουσικοι θα ειναι μαζι με garcia?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

Similar Threads

  1. Richard Hawley - 20/2/2010 Athens - 19/2/2010 Thessaloniki
    By Weiss in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2010, 15:06
  2. rockwave 07
    By Bullet in forum Live & Events Talk
    Replies: 29
    Last Post: 02-07-2007, 17:22
  3. TI GINETE M TO ROCKWAVE????
    By jesterhead in forum Live & Events Talk
    Replies: 417
    Last Post: 12-07-2006, 13:43
  4. Rockwave Ticket
    By Ethir in forum The Marketplace
    Replies: 8
    Last Post: 17-06-2004, 15:36
  5. Replies: 0
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •