Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Φάση Up the Hammers V με Warm Up, τα πάντα φουλ κομπλέ και άντε γεια τσουτσέκια!!!

  1. #1
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default Φάση Up the Hammers V με Warm Up, τα πάντα φουλ κομπλέ και άντε γεια τσουτσέκια!!!

    Το ανοίγω το thread να υπάρχει, αν και θα επακολουθήσει στις επόμενες μέρες πλήρες report... Μέχρι τότε....

    Οι Savage Grace γαμήσανε:
    Slipknot, Mastodon, Korn και Arch Enemy
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  2. #2
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Gay thread

  3. #3
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Θα πρεπει να ηταν πολυ κουραστικο στην ηλικια τους να γαμησουν τοσο κοσμο μαζι....Περιμενω λεπτομερειες οταν συνελθεις.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #4

    Default

    foebru sinablia pragmatika xarika oli ti diarkia agno metal makari na stirizoume tetia kai oxi korn
    ΜΠΑΚΑ ΡΕΨΙΜΟ ΚΑΙ HEAVY METAL

  5. #5
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    In a row?

  6. #6
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Έλα μωρέ, αφού οι παουεράδες πάντα σα συνδεσμίτες κάνουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Δεύτερη μέρα που πήγα πήγα μόνο για Slauter.......Δεν μπορώ να πω ότι κάποια άλλη μπάντα μου άρεσει από το line up. Πάντως να πω ότι όλες οι μπάντες είχαν αξιοπρεπέστατο ήχο και καλή απόδοση. Κάθησα να δω λίγο Atlantian Kodex αλλά δεν τους πολύπάλεψα μετά το δεύτερο κομμάτι ,δεν είναι του γούστου μου με τίποτα. Και Overdrive κάθησα να δω δύο κομμάτια .Πολύ ,πολύ καλοί πάνω στο σανίδι ,σου βγάζουν μια τιμιότητα που σε κάνει να πεις μπεσαλίδικα "μπράβο ρε μάγκες" και ας μη γούσταρα τόσο πολύ το υλικό τους. Enforcer πολύ δυναμικοί πάνω στο σανίδι, κάποια κομμάτια τους μου αρέσουν (δύο βασικά ,το Black Angel και το Screams Of The Savage ,έχω την εντύπωση ότι το δεύτερο δεν το παίξανε). Η μπάντα είχε κέφι ,ο κόσμος ξεσάλωνε και όλα σούπερ.

    Slauter Xstroyers τώρα άντε γειά. Με Metal's No Sin, Wicked Bitch ,Winterkill, The Stage ,Charlott ,Black Rose And Throns ,City Of Cirtel, Battleaxe και φυσικά το αγαπημένο μου Mother, Motherfucker καλά μας γαμήσανε με το τέζα τεχνικό τους "metal για το metal και τα υπόλοιπα να πάνε να γαμηθούνε". Ο τραγουδιστής που είχαν έκανε ΑΨΟΓΗ δουλειά στα παπούτσια του τρελαμένου Stewart ,ο ήχος τους αρκετά καλός (θα ήθελα λίγο πιο έντονο και καθαρό μπάσσο αλλά ήταν μια χαρά και έτσι) και φυσικά συνολική απόδοση της μπάντας καταπληκτική. Εδώ που τα λέμε το υλικό τους δεν συγχωρεί και κάτι λιγότερο.

    Τους Doomsword απλά δεν τους παλεύω οπότε τέλος για μένα το Up The Hammers.

    Την πρώτη μέρα δεν μπόρεσα να παρευρεθώ για προσωπικούς λόγους αλλά άκουσα ότι XWILD μάπα (για να το λέει ο Πωλονός ισχύει) και Savage Grace γύρο στο μέτριο(πάλι καλά που παίξαν και το Motorcycle Man ,κάτι αγγλικό δηλ ,και γίναν άντρες)
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  8. #8
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Βασικά στα γρήγορα 2 πράγματα, περισσότερα από Τρίτη που θα είμαι κάτω πατρίδα.

    Arryan Path ξεσκίσαν κώλους, γάμησαν, ισοπέδωσαν, ήταν άνετα η καλύτερη μπάντα της Παρασκευής και πρέπει να τους φέρουν ως headliners να παίξουν γεμάτο δίωρο να ευχαριστηθούμε τους ύμνους τους όπως πρέπει.

    Και επίσης κάτι που ήταν πιστεύω η καλύτερη εμφάνιση μπάντας σε όλα τα UTH που έχουν γίνει ως τώρα(καλύτεροι και από Titan Force πέρυσι):


    Νιώθω πολύ τυχερός που μπόρεσα και το είδα αυτό το πράγμα.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  9. #9
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Πέμπτη 04/03 (Warm Up Show, Sin City)

    Accelerator
    : Οι συμπαθείς Αθηναίοι επωμίστηκαν το μεγάλο βάρος να μας εισαγάγουν στο πολλά υποσχόμενο μεταλλικό τριήμερο. Tο ύφος τους θυμίζει μια μίξη των Riot της “Nightbreaker” περιόδου με τους Anthrax του “Fistful of Metal”. Παρά το νεαρό της ηλικίας τους, ήταν πολύ καλοί παίκτες (ιδίως ο μπασίστας με το απίστευτο και ιδιαίτερα μελετημένο παίξιμό του). Έπαιξαν αποκλειστικά δικά τους κομμάτια. Η κυριότερη ένστασή μου έγκειται στο γεγονός ότι ο τραγουδιστής θα πρέπει να επικεντρωθεί στο πώς θα γίνει πιο ουσιαστικός. Κορώνα δε σημαίνει πάντοτε ουσία και έμπνευση.

    Solitary Sabred: Πρώτον και κύριον, o Πέτρος, ο τραγουδιστής της μπάντας, έχει βελτιωθεί πάρα πολύ, με αποτέλεσμα να του βγαίνει ικανοποιητικότατα το εξαιρετικά υψίφωνο ύφος του, μια μίξη του Cyriis με τον Mike Soliz. Παρόλα αυτά, κι αυτό είναι το μεγαλύτερο κρίμα, το rhythm-section της μπάντας εμφανίστηκε πολύ ασταθές. H συντριπτική πλειοψηφία των γυρισμάτων του drummer, για παράδειγμα, ήταν εκτός χρόνου. Η στιβαρότητα έλειπε από τη μουσική του trio. Θέλω να πιστεύω ότι ήταν απλώς μια άτυχη στιγμή. Όπως και να ‘χει, τα λαθάκια δεν εμπόδισαν την μπάντα να αποδώσει, μεταξύ άλλων, με πάθος την κομματάρα της “Hammers of Ulric” και το “Spartacus” των Steel Assassin. Ας σημειωθεί , τέλος, ότι οι Κύπριοι οπαδοί μαζί με τους Αγρινιώτες και έναν Πυργιώτη (!?) έδειξαν να καταευχαριστιούνται το set της μπάντας.

    Dream Weaver
    : Ακόμη ένας φοβερός μπασίστας! Δυστυχώς, όμως, η μπάντα δεν είναι από τις αγαπημένες μου και κάποια στιγμή ανέβηκα να κουτσομπολέψω με τον Ruthless.

    Macedon Harriers: Έλα να παίρνουμε μπρος!!! Με τον επίγειο ΘΕΟ Νίκο «Παπά» Βαρσάμη στη σύνθεσή της, καθώς και με δύο νέους κιθαρίστες, η μπάντα βγήκε και βομβάρδισε τους πάντες με τσουρουφλιστό epic/speed! Τί να πω, ρε γαμώτο!; Τους ύμνους του demo τους τραγούδησαν μέχρι και οι ξένοι επισκέπτες! Τα καινούργια κομμάτια ήταν 100% δυναμίτες, ενώ οι drummer και μπασίστας ήσαν απλά καταιγιστικοί! Καλά, ας μη συνεχίσω με θεϊλες του Πολωνού, ο οποίος είχε φτιάξει μέχρι και ένα τεράστιο πανό προς τιμήν της γκρουπάρας!

    Dexter Ward
    : US METAL FOR THE LIGHT! Η νέα μπάντα του Μανόλη και του Marcο, πρώην μελών των Battleroar, επιδίδεται σε ένα δεμένο και στιβαρό, πλην όμως γουστόζικο, heavy/power metal. Ο Άγγελος Τσουκαλάς (πρώην Power Crue, Phantom Lord κ.λπ.) είναι η απόλυτη εγγύηση για τη θέση πίσω από τα τύμπανα, ενώ εξαιρετικός μου φάνηκε κι ο μπασίστας. Από τα δικά τους κομμάτια πρέπει να ομολογήσω ότι έχω ξεχωρίσει τα “Young Blood” και “Double Dragon”, ενώ το “Antarctic Dream” μου φαίνεται λίγο εκτός κλίματος. Οι διασκευές τους στα “Go It Alone” και “Twilight Zone” (σας αξίζει να google-άρετε, αν δεν σας λένε τίποτα οι τίτλοι) ξεσήκωσαν κι άλλο τον κόσμο… Ωραία πράγματα!

    Strikelight: Με μία φράση: ΆΛΛΗ ΜΠΑΝΤΑ! Τα δύο νέα μέλη από Crimson Fire έχουν αναζωογονήσει σε απρόσμενα μεγάλο βαθμό τον ήχο του συγκροτήματος. Πρωτόγνωρο πάθος και δέσιμο για ελληνική μπάντα! Ας πω, επίσης εδώ, ότι το “Angel in Exile”, όπως ακούστηκε στη συγκεκριμένη εμφάνιση, θα μπορούσε πολύ άνετα να αποτελεί κάποιο lost track των Virtue, καταιγιστική απόδοση! Μοναδική ένσταση αποτελεί η εικασία μου ότι ο νέος τραγουδιστής είναι σε θέση να βελτιώσει περισσότερο την αγγλική του προφορά, ώστε να ακουστεί ακόμη πιο σαρωτικός και πειστικός! Γιατί το λέω αυτό; ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΙΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕ Η ΜΠΑΝΤΑ ΣΤΟ “Sortilege”, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΑΝΕΣΗ, ΗΤΑΝ ΙΣΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΠΑΝΤΑ. Ο ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΕΦΤΥΝΕ ΦΩΤΙΑ ΚΙ ΕΣΤΕΛΝΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ Η ΜΠΑΝΤΑ ΕΠΑΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΑΥΡΙΟ! Και εις ανώτερα!!!

    Απόδειξη.
    Last edited by Ra Pariah; 08-03-2010 at 02:03.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  10. #10
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Παρασκευή 05/03 (1st Day, An Club)

    Convixion
    : Ο σπινταριστός ήχος της μπάντας αποδείχτηκε ιδανικός για το επίσημο άνοιγμα της φεστιβάλ. Αρκετός κόσμος είχε μαζευτεί από νωρίς και η διασκευή σε Exciter (“Violence and Force”) σίγουρα τον «αναστάτωσε». Περιμένουμε ακόμη περισσότερα στο μέλλον! (Σημειωτέον ότι η μπάντα μόλις κυκλοφόρησε τη δεύτερη δουλειά της).

    Arryan Path
    : Εντυπωσιακή η εμφάνιση των Κύπριων! Η φωνητική ερμηνεία του Νικόλα Λεπτού μόνον ως σεμιναριακή μπορεί να χαρακτηριστεί. Ύμνοι όπως τα “Piri Reis”, “Osiris” και “Road to Macedonia” πώρωσαν το κοινό, ενώ από το καινούργιο album ακούστηκαν τα “Minas Tirith” (με αυτό άνοιξαν) και “Molon Lave”. Τέλος, έγινε και μία διασκευή στο κλασικό κομμάτι “Nessun Dorma” (αν θέλετε τη γνώμη μου, θα προτιμούσα κανά “Mountains”, που λέει ο λόγος).

    Mortician: Οι επανασυνδεδεμένοι Mortician (χώρα καταγωγής η Αυστρία) διαθέτουν ένα εκρηκτικό EP, ηχογραφηθέν πίσω στα 80’s, ονόματι “No War”, το οποίο και ακούσαμε ολόκληρο. Ο αυθεντικός τραγουδιστής, αν θυμάμαι καλά, δε ζει πλέον, αλλά ο αντικαταστάτης του ήταν κάτι παραπάνω από αξιόλογος, με ένα πραγματικά αφοπλιστικό vibrato. Ύμνοι σαν το “Sacrifice of Sin” (Ε-Π-Ο-Σ), “Street Warrior” και “Listen to the Priest” είναι δείγματα ολοκληρωτικού ευρωπαϊκού metal που λοξοκοιτάζει και πέρα από τον Ατλαντικό. Το setlist έκλεισε με το “Breaking the Law”, όπου έγινε ένας ψιλο-πανικός, όπως μπορεί να μαντέψει ακόμη κι ο Amnesiac. Γκρουπάρα, πάντα τέτοια!

    Marauder: Αυτή η πολύ σημαντική εγχώρια μπάντα (αν και πάντα γούσταρα περισσότερο τους Power Crue ) γιόρτασε τα 20 χρόνια της με ένα special show στο οποίο ακούστηκε ολόκληρο το “1821”, το οποίο σημειωτέον ότι επανακυκλοφόρησε. Το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικότατο, αν και προσωπική μου άποψη είναι ότι τα τέσσερα πρώτα κομμάτια του δίσκου είναι και τα δυνατότερα (εντάξει, προς το τέλος υπάρχει κι ο δυναμίτης “God’s Will”). Καμία παρέκκλιση, λοιπόν, από τον αρχικό στόχο. Η επαγγελματικότητα της μπάντας τη βοήθησε να βγει ασπροπρόσωπη από τη «δοκιμασία»: όλα τα riffs ακούστηκαν αιχμηρά, όπως πρέπει, ενώ ο τραγουδιστής μου φαίνεται ότι ολοένα και βελτιώνεται.

    Praying Mantis: Εγώ δεν μπορώ να πω και πολλά… Το μόνο που ξέρω είναι ότι φιλαράκια από το Metal Dome Forum έκλεισαν τη φωνή τους τραγουδώντας τα κομμάτια των Άγγλων. Από ‘κει και πέρα…

    Wild Knight: Όλοι περιμέναμε κομμάτια από τους ΘΑΛΑΣΣΟΛΥΚΟΥΣ, αλλά τελικά ακούσαμε τα δύο hit-άκια τους μονάχα… Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να πω ποια ήταν αυτά. Μεγάλη απογοήτευση. Το set βασίστηκε στους δίσκους των X-Wild και, επειδή δεν πολυγιγνώσκω, σταματώ κάπου εδώ.

    Savage Grace: Λοιπόν, εξηγούμαι: τους S.G. ξεκίνησα να τους ακούω μαζί με Manilla κι Omen, οπότε μου είναι κάτι παραπάνω από οικείοι. Ήμουν επιφυλακτικός για το τι θα δω, την ίδια ώρα όμως ήθελα επιτέλους να παρακολουθήσω ζωντανά τις κομματάρες από τα δυο τους full-length. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑΡΑ. Πολλοί εκδηλώθηκαν αρνητικά για το μοναδικό εναπομείναν μέλος, τον Christian Logue (και καλά ότι ήταν βραχνιασμένος). Εγώ πάλι τι να πω; Η αλλόκοτη εμφάνισή του στη σκηνή (φορούσε μια λευκή πουκαμίσα και μια μπαντάνα στο κεφάλι) ήδη από την πρώτη στιγμή με πώρωσε ακόμη περισσότερο!!! Τέλοσπάντων, ανέβηκαν με “Bound to Be Free” και από κει και πέρα δε θυμάμαι και πάρα πολλά… ΚΟΛΑΣΤΗΡΙΟ! Συνεχές τσίπουρο (είπαμε να κάνουμε τη διαφορά), headbanging, stage-diving και ΜΟΝΟΝ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ, ΔΙΑΟΛΕ! Στο “And We Came…” η μπάντα με αρρώστησε, δεν κάνω πλάκα! Έκλεισαν με ένα Πέρπολ και με έναν Σάξονα. ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ US METAL!!!
    Last edited by Ra Pariah; 08-03-2010 at 00:11.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  11. #11
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default


    Σάββατο 06/03 (2nd Day, An Club)


    Raging Storm: Πολύ σημαντική επανασύνδεση! Με δύο νέους κιθαρίστες η μπάντα έπαιξε δυνατά και ευχαρίστησε τους αρκετούς φίλους της. Σίγουρα μπορούν να δέσουν τα δύο νέα μέλη ακόμη καλύτερα μεταξύ τους, αλλά όσο να ‘ναι άμα ακούς κομματάρες τύπου “Ode to the Sword”, “In Metal We Trust” και “Heavy Metal Faith”, δεν πολυπροσέχεις τέτοια τεχνικά ζητήματα!

    In Solitude
    : Ωραίο image, στιβαρό δέσιμο και γενικά πωρωθήκαμε και χτυπιόμασταν με τον Helm, αλλά η σουηδική μπάντα του φεστιβάλ ήταν ΜΙΑ!

    Dexter Ward: Ανέβηκαν μουδιασμένοι στη σκηνή, αλλά σύντομα βρήκαν τα πατήματά τους. Το setlist ήταν το ίδιο με το Warm Up show. Ο κόσμος φάνηκε να το διασκεδάζει, ιδιαίτερα στις διασκευές. Οφείλω να ομολογήσω ότι την Πέμπτη μου είχαν φανεί συνολικά πιο εκρηκτικοί, αλλά αυτό δεν παύει να είναι μια προσωπική γνώμη.

    Atlantean Kodex: Μπάντα της οποίας ο κιθαρίστας φοράει μπλούζα Lordian Guard ΔΕΝ γίνεται να ‘ναι κακή. Γενικά, οι Γερμανοί έδωσαν στην κυριολεξία μαθήματα για το πώς πρέπει να παίζεται το σύγχρονο epic (μην ακούσω να λένε doom τα πηγαδάκια…). Εκεί που οι Isen Torr τέμνονται με τους Bathory και τους Manowar, οι Γερμανοί συνθέτουν κομμάτια μεστά ουσίας και συναισθημάτων. Ε, η εκτέλεση του “The Hidden Folk” ήταν σεμιναριακή, καθηλωτική, μαγευτική! Γενικά, ο ήχος ήταν ΜΠΟΜΠΑ, καλύτερος από αυτόν των Doomsword, για παράδειγμα! Απίστευτη εμφάνιση (θέτει πολύ ψηλά τον πήχυ για τις επόμενες κυκλοφορίες του συγκροτήματος) η οποία έκλεισε με μία διασκευή στο “Doom over the World”.

    Overdrive: Να σας πω καλύτερα τι συζήταγα με τον Witchie;

    Enforcer: ΓΑΜΗΣΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!! Λύσσα κακιά! Φλεγόμενο metal! Ένταση, πάθος και απερίγραπτη ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ από κάθε riff και φωνητική γραμμή!!! Περιττό να πούμε ότι οι Slayer το 2005 παίξανε σαν τιτίκες μπροστά στους Σουηδούς! Γενικά, άμα δε δεις, δεν μπορείς να κρίνεις! Η μπάντα του καιρού μας! Πλέον θα έχουν την αμέριστη υποστήριξή μου. Τι να σας λέω τώρα για κομμάτια, είμαστε σοβαροί;

    Slauter Xstroyes: Λοιπόν, ας σοβαρολογήσουμε για λίγο και ας ευχαριστήσουμε όσοι ζήσαμε αυτό το ανείπωτο show, το Μανόλη, που κυνήγησε για δυο και τρία χρόνια αυτό το reunion και ‘κανε το όνειρό μας πραγματικότητα. Δε δύναμαι να σχολιάσω κάτι περαιτέρω. Για μένα αυτές είναι οι κορυφώσεις της μουσικής, ούτε “Master of Puppets” (υπόψιν ότι το Penthouse έχει χαρίσει παλιότερα το “Black Album”, οπότε οι οπαδοί να είναι σε επιφυλακή) ούτε αναπτήρες και “I ’m a man who walks alone…” ούτε θέατρο σκιών με Καραγκι-Ozzy.

    I NEED TO STRIKE AGAIN…

    Η αυλαία έκλεισε με το βαρύτερο riff στην ιστορία της ηλεκτροδοτούμενης μουσικής.

    Doomsword: Μετά τον ΌΛΕΘΡΟ τον ίδιο, ύστερα από δυο μπάντες οι οποίες δε μασάνε μπροστά σε κανένα θεωρητικό δεδομένο και ασφαλή επιλογή αυτής της μουσικής (π.χ. καλύτερος μπασίστας “Steve Harris”), έπρεπε οι Ιταλοί να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά. Αν θέλετε τη γνώμη μου τα δύο παραπάνω “support” θα μπορούσαν να καταστρέψουν σχεδόν οποιοδήποτε headlining όνομα. Όπως σημείωσε όμως ορθά ο Αντώνης, οι Doomsword είχαν την «τύχη» να παίζουν πολύ διαφορετικά από τους παραπάνω κυρίους κι έτσι κατάφεραν να μας κάνουν να ξεχάσουμε για λίγο τις προηγηθείσες ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ εμφανίσεις. Με το επιβλητικό τους παίξιμο κέρδισαν αμέσως το κατάμεστο club και μας έπαιξαν για μιάμιση περίπου ώρα υλικό απ’ όλες τους τις δουλειές. Εγώ ξεχώρισα το αγαπημένο μου “The Youth of Finn Mac Cool” και το “Warbringers”. Για τον ήχο άκουσα μικροπαράπονα, αλλά εμένα μου φάνηκε καλός. Στο “Sacred Metal” χρέη κιθαρίστα ανέλαβε ο Μανόλης Καραζέρης, κλείνοντας το φεστιβάλ (εντάξει, έγινε κι ένα encore μετά με το “The Siege”) με τον ιδανικότερο τρόπο!

    UP THE HAMMERS AND DOWN THE NAILS!
    Last edited by Ra Pariah; 08-03-2010 at 00:13.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    [B][SIZE="4"] Η αυλαία έκλεισε με το βαρύτερο riff στην ιστορία της ηλεκτροδοτούμενης μουσικής.
    μην τα λες έτσι θα σε ακούσει ο θείος Ricci.................
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  13. #13
    Junior Member Exciter's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Nicosia
    Posts
    6

    Default Up the Hammers + Warm Up Show

    Πραγματικά ήταν ένα κολασμένο τριήμερο με,κατ'εμέ,πιο θεάρεστη στιγμή,την οδοστρωτηριακή εμφάνιση των Slauter Xstroys η οποία 'μας έστειλε'!

    Ήταν ευχάριστο το συναίσθημα,όντας ερχόμενος από Κύπρο το ότι δύο κυπριακές μπάντες συμμετείχαν στο θεσμό και το ότι πολλοί φίλοι από Κύπρο συναθροίστηκαν και έδωσαν βροντερό παρόν!

    Δυστυχώς,στο σανίδι ο ήχος έλειπε (ή εμείς κουφαθήκαμε απ'την πτήση) συν κάποια άλλα τεχνικά προβληματάκια,η κούραση του γαιδουροκουβαλήματος δεν μας πτόησαν και καταφχαριστηθήκαμε την νύχτα και απολαύσαμε την φάση..τ'αγαθά κόποις κτώνται..

    Χαιρετισμούς στην Ελλάδα που κρατά το πραγματικό μέταλλο αναλλοίωτο και αμόλυντο.Εκεί ανήκουν όλα!

    http://www.youtube.com/watch?v=T0Utl...eature=related

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    το απόλυτο nick ο από πάνω. απλά πράματα.......................
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  15. #15
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by Exciter View Post
    Ήταν ευχάριστο το συναίσθημα,όντας ερχόμενος από Κύπρο το ότι δύο κυπριακές μπάντες συμμετείχαν στο θεσμό και το ότι πολλοί φίλοι από Κύπρο συναθροίστηκαν και έδωσαν βροντερό παρόν!
    λολ
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

Similar Threads

  1. ignore list και ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ
    By Loader in forum General Discussion
    Replies: 129
    Last Post: 29-12-2010, 18:11
  2. warm up the hammers -thursday 4 march 2010
    By eatmetalgreg in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-2010, 18:29
  3. Ρε άντε κουρέψου!
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 10
    Last Post: 09-09-2005, 15:49
  4. Replies: 37
    Last Post: 16-03-2004, 11:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •