Page 511 of 539 FirstFirst ... 11411461501509510511512513521 ... LastLast
Results 7,651 to 7,665 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #7651

    Default

    Οι τύποι που είναι στα ΜΑΤ ήταν ενίοτε ψυχασθενή σκουπίδια με απίστευτα σύνδρομα κατωτερότητας, το ζήτημα είναι ότι αυτή τη στιγμή απολαμβάνουν την πλήρη στήριξη τόσο του αρχισκουπιδιού Μ. Χρυσοχοΐδη όσο και της κυβέρνησης, εμφορούνται από την περιρρέουσα ατμόσφαιρα εξουσιομανίας και επιστροφής σε αυτή, που έχει όλη η ΝΔ καθώς και σημαντικό κομμάτι των ψηφοφόρων της, και είναι θέμα χρόνου πιστεύω - εν μέσω αυτής της καθημερινής προκλητικότητας που σφυροκοπά τόσο σε επιχειρησιακό όσο και επικοινωνιακό επίπεδο - να γίνει κάτι που θα κάνει το πράγμα να ξεφύγει. Και σχετικά με αυτό τα γράφει πολύ καλά ο pitsirikos.

    Α ναι, από σήμερα το πρωί στη Ευελπίδων που περνούσαν οι χθεσινοί συλληφθέντες:

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #7652
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    και μην ξεχνάς τη στήριξη μεγάλης μερίδας της κοινωνίας σε αυτές τις τακτικές. ξέρασμα μόνο.
    Rock or Nothing

  3. #7653
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    και μην ξεχνάς τη στήριξη μεγάλης μερίδας της κοινωνίας σε αυτές τις τακτικές
    ε αυτό είναι όλη η ουσία και η απάντηση σε όλα τα "γιατί"
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #7654
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Σε καταλαβαίνω. Έχω ένα φιλικό ζευγάρι που γύρισε 1 χρόνο πριν. Ζορίζονται στο Μεσολόγγι. Ούτε εγώ θα γύρναγε σε τόσο μικρή πόλη. Η κόρη τους όμως δεν έχει υπάρξει ποτε πιο χαρούμενη στα 8 χρόνια της ζωής της..



    Πάμε εν συντομία, καθαρά υποκειμενικά και με βάση την προσωπική μου εκτίμηση και φάση στην οποία βρίσκομαι.
    από τα πιο ασήμαντα στα πιο σημαντικά:
    1. Καιρος και ήλιος: να ναι καλά η κλιματική αλλαγή έχει φτιάξει λίγο ο καιρος στην Δανία, αλλά φέτος πχ δεν έχω μπει στην θάλασσα. Δουλεύω και πολλές ώρες έξτρα το καλοκαίρι όποτε ούτε τις μεγάλες μέρες χαίρομαι ιδιαίτερα. Τουλάχιστον τρωω παγωτά. 23 φέτος. Δοκιμάστε να κυκλοφορείτε κουβαλώντας μπουφάν ολόκληρη την χρόνια ακόμα και αν δεν το φορεσεισ. Μετράω στα δάχτυλα κουλου τις φορές που βγήκα δεν είχα μπουφάν μαζί. 1-2 δε το μετάνιωσα τελικώς. Η να παίρνετε συμπληρώματα βιταμινών γιατί ο ήλιος δεν σας βλέπει.
    2. Φίλοι: δεν έχω ούτε έναν φίλο ντόπιο 11 χρόνια εδώ. Μπορεί να φταίω και εγώ αλλά στ αρχιδια μου, δεν είναι αυτό το θέμα μας. Φίλη, υποτίθεται, καμία 12 χρόνια που δεν με κάλεσε ποτε σπίτι της, ακόμα και όταν ήμουν με την πρώην, ούτε 4 χρόνια που ήταν με κολλητό μαζί. Έχω από ολόκληρο τον πλανήτη εκτός από ντόπιους. Και τελευταία φεύγουνε αρκετοί. Έχω χάσει 3-4 καλούς φίλους το τελευταίο 1 χρόνο. Γυρίσανε στις πατρίδες τους. Ειδικά άμα κανείς παιδιά το σκέφτεσαι δυο φορές.
    3. Κοινωνικός περίγυρος: ζούμε σε μια σχετικά εργατική γειτονιά με κόσμο λούμπεν. Είτε ντόπιοι είτε «εθνικά» Δανοί. Σιδηροπουλοσ Μόντ ον: «Μια καλημερα δεν μας λένε στην γειτονιά...» σχεδόν. Και άντε τώρα είμαστε ιδιοκτήτες όποτε έχουμε και ένα λόγο παραπάνω. Αλλά σε αυτή την γειτονιά θα πρέπει να μεγαλώσω και το παιδί μου. Γιατί...
    3. Οικονομικοί λόγοι: ...με τους μισθούς που παίρνουμε δύσκολο να πάμε σε καμία μεσοαστική γειτονιά. Δεν μας φτάνουνε τα λεφτά για μα αγοράσουμε μεγαλύτερο σπίτι εκεί. Ζούμε σε 48 τμ. Ένα υπνοδωμάτιο και πληρώνουμε δάνειο μόνο 120000 ε. Είτε θα πρέπει να φύγουμε εκτός πόλεως σε κανα Προάστειοκο χωριό 50 χλμ μακρυά, είτε σε κάτι παρόμοιο. Και θα μου πεις αιγαλεω είσαι ρε φίλε - γιατί μου το έχουν πει - και θα απαντήσω αιγαλεω city και σας γαμάμε το σπίτι, αλλά δεν είναι το ίδιο. Ούτε στο αιγαλεω έχω τέτοιο κύκλο ανθρώπων. Περα του ενός διαμερίσματος με 3 υπνοδωμάτια. Χωρίς δάνειο.
    4. Μέλλον: πλησιάζουμε 40. Σύνταξη στα 72 λένε τώρα...
    5. Προοπτικές: η Δανία έκφασιζεται. Ως επι το πλείστον δεν είμαστε ευπρόσδεκτοι οι ξένοι εδώ απλά μας ανέχονται. Γενικά είναι εθνικια, αλλά πολιτικαλι κορεκτ και ξέρουν να μην ανοίγουν το στόμα τους. Την σκέψη τους όμως την βλέπεις στα μάτια τους. Άσε που είμαστε κάτω από έλεγχο ανα παρά στιγμή μην τυχόν και μεγαλώσουμε το παιδί διαφορετικά όποτε οι κοινωνικές υπηρεσίες να επέμβουν και να μας την παρουν. Συμβαίνει.
    6.Επαγγελματικοί λόγοι: μπορώ να έχω έναν αξιοπρεπή ελληνικό μισθό κάνοντας την ίδια δουλειά στην Αθήνα. Δουλειά η οποία δεν εξαρτάται από την Ελλάδα. Το πρόβλημα δεν είμαι εγώ αυτή την στιγμη, αλλά εάν θα μπορέσει να εγκλιματιστεί η σύζυγος σε αυτό το μπουρδελο που λέγεται Ελλάδα.
    7. Κόστος ζωής- ποιότητα ζωής: για να προσφέρω στην κόρη ενα ικανοποιητικό επίπεδο ζωής δεν μας αρκούν οι μισθοί μας. Οι κοινωνικές απαιτήσεις τους είναι ασφυκτικές. Και δεν θέλω να γίνει δανεζακι. Με τρομάζουν ώρες ώρες πως φέρονται στα παιδιά τους.
    7.Η Δανία μπορεί να προσφέρει λεφτά, σταθερότητα, υποδομές, ασφάλεια, κράτος πρόνοιας, κλπ κλπ αλλά δεν με νοιάζει η χώρα. Η κουλτούρα τους είναι γεμάτη συμβάσεις, αγκυλώσεις και στερεότυπα. Όλοι γεννιούνταν κομπλεξικοί και όσοι δεν συμμορφώνονται, καταλήγουν πρεζακια/αλκοολικοί η εκτός συνόλου.
    8. Οικογενειακοί λόγοι: εάν δεν επισκεφτώ εγώ την οικογένεια μου στην Ελλάδα δεν μπορούν να ερθουν. Μεγαλώνουν γερνάνε οι γονείς και θέλω να ζήσουν και να χαρούν άλλο ένα εγγόνι. Να περάσω και εγώ μερικες στιγμεσ Μαζί τους. Εδώ και 11 χρόνια είμαι εκτός της ζωής τους. Ένα τηλεφωνο και μερικά μηνύματα για τα νέα. Υπόψιν πως δεν έχω κάνει Πάσχα με την οικογένεια μου απ όταν έφυγα, πέρασε μόνο 2 φορές γιορτες Χριστουγέννων μαζί τους και αυτές τα τελευταία χρόνια και έχω έρθει 1-2 φορές 15γουστο αν θυμάμαι καλά. Βλέπω τα ανίψια μου πλέον στο νηπιαγωγείο και εγώ είμαι μια εικόνα στο κινητό να πει ένα γεια στον θείο. Δεν θέλω να μεγαλώσει το παιδί μου χωρίς οικογένεια. Αυτή την δυσλειτουργική και ενίοτε ενοχλητική ελληνική οικογένεια. Θέλω να δημιουργήσει δεσμούς με τους παππούδες της - τους μόνους εν ζωή - και με την υπόλοιπη οικογένεια της. Θέλω να μπορεί να πει σε κάποιον έλα ρε ξάδερφε πάμε να πιούμε Έναν καφέ.
    9. Προσωπικοί λόγοι: η Δανία δεν είναι η πατρίδα μου και δεν σκοπεύω να αφήσω τα Κόκκαλα μου σε αυτήν εκτός αν πεθάνω πριν την ώρα μου. Θέλω να δημιουργήσω και να προσπαθήσω να βελτιώσω έναν τόπο που νιώθω δικό μου. Με πονάει να βλέπω τους φασιστες να κυβερνάνε.
    10. Ξένος: ότι και να γίνει, πάντα ξένος θα είμαι εδώ. Ελλάδα ακόμα και αν θέλω να ψοφήσει ο μίσος κόσμος, δεν παύει να μιλάω την ίδια γλώσσα σχετικά και να νιώθω ότι μπορώ να συννενοηθω. Εδώ όχι. Μιλαμε άλλη γλώσσα και έχουμε διαφορετική κουλτούρα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #7655
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Συγκινητικός ο άτομ. Μακάρι να σου πάνε όλα καλά στο μέλλον για εσένα και την οικογένειά σου.
    Να σε ρωτήσω γι αυτό "Άσε που είμαστε κάτω από έλεγχο ανα παρά στιγμή μην τυχόν και μεγαλώσουμε το παιδί διαφορετικά όποτε οι κοινωνικές υπηρεσίες να επέμβουν και να μας την παρουν. Συμβαίνει."

    Υπάρχει αντίστοιχο Barnevernet και στη Δανία με τόση εξουσία;

  6. #7656
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    https://www.imerodromos.gr/athina-ke...t_S6g4lHzOz9Y8

    ξέρω, ξέρω "η ισπανία είναι πολύ μακρυά και δεν έχει σχέση με εμάς" ή "τα εξάρχεια είναι πολύ μακρυά και δεν έχουν σχέση με εμάς"...
    Rock or Nothing

  7. #7657
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Συγκινητικός ο άτομ. Μακάρι να σου πάνε όλα καλά στο μέλλον για εσένα και την οικογένειά σου.
    Να σε ρωτήσω γι αυτό "Άσε που είμαστε κάτω από έλεγχο ανα παρά στιγμή μην τυχόν και μεγαλώσουμε το παιδί διαφορετικά όποτε οι κοινωνικές υπηρεσίες να επέμβουν και να μας την παρουν. Συμβαίνει."

    Υπάρχει αντίστοιχο Barnevernet και στη Δανία με τόση εξουσία;

    Δεν είναι τόσο άσχημα όσο στη Νορβηγία ακόμα...Αλλά το ίδιο πράγμα είναι. Έχουμε 6 περιπτώσεις γνωστών που έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα. 3 ζευγάρια Λιθουανών, 3 Ασιατων. Στην μία περίπτωση τα πήρανε και τα 2 παιδιά τους, σε μια άλλη περίπτωση οι γονείς στείλανε πίσω στην Λιθουανία το παιδί - το οποίο πλέον είναι ευτυχισμένο μιάς και δεν παίζει και ξύλο στο δημοτικό - και αυτοί είναι υπο επιτήρηση ενώ στις υπόλοιπες οι οικογένειες περάσανε επιτροπές ταλαιπωρία άγχος και λοιπα ευχάριστα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #7658
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    3 ζευγάρια Λιθουανών, 3 Ασιατων. Στην μία περίπτωση τα πήρανε και τα 2 παιδιά τους, σε μια άλλη περίπτωση οι γονείς στείλανε πίσω στην Λιθουανία το παιδί - το οποίο πλέον είναι ευτυχισμένο μιάς και δεν παίζει και ξύλο στο δημοτικό - και αυτοί είναι υπο επιτήρηση ενώ στις υπόλοιπες οι οικογένειες περάσανε επιτροπές ταλαιπωρία άγχος και λοιπα ευχάριστα.
    Ρε πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ποια είναι η πρόφαση για κάτι τέτοιο;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  9. #7659
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Στην 1 περίπτωση η νοσοκόμα που επισκέφτηκε το σπίτι δεν είδε αρκετά παιχνίδια για το παιδί. Στην άλλη η δασκάλα ρώτησε το παιδί - 8 χρονών που δεν μιλάει καλά δανέζικα, περιέγραφε στην δασκάλα πως δείχνει τις πολεμικές κινήσεις που μαθαίνει στο καράτε που πάει - για να προστατευθεί από το ξύλο που πέφτει στο σχολείο - στην μητέρα του και μετά της κάνουν πρακτική. Η δασκάλα θεώρησε πως η μητέρα βαράει το παιδί. Το παιδί φυγαδεύτηκε στους παππούδες, και ύστερα από λίγο καιρό είπε στην μητέρα του, "μαμά, εδώ δεν χρειάζομαι πολεμικές τέχνες γιατί τα παιδιά δεν παίζουνε ξύλο στο σχολείο". Στην άλλη περίπτωση ο κινέζος παππούς που επισκεπτόταν την οικογένεια βάρεσε μια στον πωπό στο παιδάκι και το παιδάκι το είπε στο σχολείο. Στην άλλη οι γονείς ήταν εκτός σπιτιού με τα παιδιά αργά το βράδυ κατα τις 9 και συμμετείχαν σε διαμαρτυρίες επειδή νομίζω ήταν από το Θιβέτ ή το Νεπάλ και είχανε φακελωθεί ήδη. Αυτοί τα χάσανε τα 2 τους παιδιά εκτός αν εγκαταλείψουν την χώρα. Στην άλλη περίπτωση η κόρη συναδέλφου 7 χρονών κάτι είπε στο σχολείο και το εξέλαβαν σαν κακή μεταχείρηση οπότε του ετοιμάσανε επιτροπή χωρίς να του πουνε ακριβώς τι και πως κατηγορείται και να έχει υπεράσπιση ή προετοιμαστεί. Πήγε σχολείο για συνάντηση και τον περίμεναν οι κοινωνικές υπηρεσίες, εκπρόσωποι σχολείου, δήμου όλοι οι σχετικοί φορείς.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #7660

    Default

    Το οποίο Barnevernet έχει δεχθεί απίστευτη κριτική και από τους ίδιους τους νορβηγούς. Υπάρχουν πολλές υποθέσεις στο ευρωπαϊκό δικαστήριο (35 τώρα το τσέκαρα, και στις 5 που έχουν διευθετηθεί στο δικαστήριο, το κράτος έχει χάσει τις 3. Από την πρόχειρη επανάληψη που έκανα. Δίνω κ λίνκ, ο άτομ ίσως μπορεί να το διαβάσει, στα γραπτά τα δανέζικα με τα νορβηγικά δεν απέχουν πολύ).
    https://www.dagbladet.no/nyheter/ny-...evern/71832279

  11. #7661
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Στην 1 περίπτωση η νοσοκόμα που επισκέφτηκε το σπίτι δεν είδε αρκετά παιχνίδια για το παιδί. Στην άλλη η δασκάλα ρώτησε το παιδί - 8 χρονών που δεν μιλάει καλά δανέζικα, περιέγραφε στην δασκάλα πως δείχνει τις πολεμικές κινήσεις που μαθαίνει στο καράτε που πάει - για να προστατευθεί από το ξύλο που πέφτει στο σχολείο - στην μητέρα του και μετά της κάνουν πρακτική. Η δασκάλα θεώρησε πως η μητέρα βαράει το παιδί. Το παιδί φυγαδεύτηκε στους παππούδες, και ύστερα από λίγο καιρό είπε στην μητέρα του, "μαμά, εδώ δεν χρειάζομαι πολεμικές τέχνες γιατί τα παιδιά δεν παίζουνε ξύλο στο σχολείο". Στην άλλη περίπτωση ο κινέζος παππούς που επισκεπτόταν την οικογένεια βάρεσε μια στον πωπό στο παιδάκι και το παιδάκι το είπε στο σχολείο. Στην άλλη οι γονείς ήταν εκτός σπιτιού με τα παιδιά αργά το βράδυ κατα τις 9 και συμμετείχαν σε διαμαρτυρίες επειδή νομίζω ήταν από το Θιβέτ ή το Νεπάλ και είχανε φακελωθεί ήδη. Αυτοί τα χάσανε τα 2 τους παιδιά εκτός αν εγκαταλείψουν την χώρα. Στην άλλη περίπτωση η κόρη συναδέλφου 7 χρονών κάτι είπε στο σχολείο και το εξέλαβαν σαν κακή μεταχείρηση οπότε του ετοιμάσανε επιτροπή χωρίς να του πουνε ακριβώς τι και πως κατηγορείται και να έχει υπεράσπιση ή προετοιμαστεί. Πήγε σχολείο για συνάντηση και τον περίμεναν οι κοινωνικές υπηρεσίες, εκπρόσωποι σχολείου, δήμου όλοι οι σχετικοί φορείς.

    Μλκ είναι σοκαριστικό. Και να φανταστώ συμβαίνει επειδή είναι παιδιά αλλοδαπών; αν ένα δανεζάκι σκάσει σχολείο και πει "με βάρεσε ο πατέρας μου" δε θα συμβεί τίποτα έτσι;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  12. #7662
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Στην 1 περίπτωση η νοσοκόμα που επισκέφτηκε το σπίτι δεν είδε αρκετά παιχνίδια για το παιδί. Στην άλλη η δασκάλα ρώτησε το παιδί - 8 χρονών που δεν μιλάει καλά δανέζικα, περιέγραφε στην δασκάλα πως δείχνει τις πολεμικές κινήσεις που μαθαίνει στο καράτε που πάει - για να προστατευθεί από το ξύλο που πέφτει στο σχολείο - στην μητέρα του και μετά της κάνουν πρακτική. Η δασκάλα θεώρησε πως η μητέρα βαράει το παιδί. Το παιδί φυγαδεύτηκε στους παππούδες, και ύστερα από λίγο καιρό είπε στην μητέρα του, "μαμά, εδώ δεν χρειάζομαι πολεμικές τέχνες γιατί τα παιδιά δεν παίζουνε ξύλο στο σχολείο". Στην άλλη περίπτωση ο κινέζος παππούς που επισκεπτόταν την οικογένεια βάρεσε μια στον πωπό στο παιδάκι και το παιδάκι το είπε στο σχολείο. Στην άλλη οι γονείς ήταν εκτός σπιτιού με τα παιδιά αργά το βράδυ κατα τις 9 και συμμετείχαν σε διαμαρτυρίες επειδή νομίζω ήταν από το Θιβέτ ή το Νεπάλ και είχανε φακελωθεί ήδη. Αυτοί τα χάσανε τα 2 τους παιδιά εκτός αν εγκαταλείψουν την χώρα. Στην άλλη περίπτωση η κόρη συναδέλφου 7 χρονών κάτι είπε στο σχολείο και το εξέλαβαν σαν κακή μεταχείρηση οπότε του ετοιμάσανε επιτροπή χωρίς να του πουνε ακριβώς τι και πως κατηγορείται και να έχει υπεράσπιση ή προετοιμαστεί. Πήγε σχολείο για συνάντηση και τον περίμεναν οι κοινωνικές υπηρεσίες, εκπρόσωποι σχολείου, δήμου όλοι οι σχετικοί φορείς.

    Μλκ είναι σοκαριστικό. Και να φανταστώ συμβαίνει επειδή είναι παιδιά αλλοδαπών; αν ένα δανεζάκι σκάσει σχολείο και πει "με βάρεσε ο πατέρας μου" δε θα συμβεί τίποτα έτσι;
    Απλά είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι στα παιδιά των αλλοδαπών...γενικά κάθε ατόμου που είναι κατώτερης κλίμακας απ ότι ο "Μέσος Όρος".
    Το δανεζάκι δεν νομίζω να τολμήσει να το βαρέσει ο πατέρας του. Κάτι το οποίο για να εξηγούμαστε συμφωνώ απόλυτα, ότι το ξύλο δεν βοηθάει στην διαπαιδαγώγηση.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #7663

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Το δανεζάκι δεν νομίζω να τολμήσει να το βαρέσει ο πατέρας του. Κάτι το οποίο για να εξηγούμαστε συμφωνώ απόλυτα, ότι το ξύλο δεν βοηθάει στην διαπαιδαγώγηση.
    Ποστ υπό τον φόβο ότι το μεγάλο μάτι της δανέζικς αστυνομίας έχει στραφεί στο forum.

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #7664
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    https://www.news247.gr/politiki/chry...a.7536252.html
    ωραία πράγματα. και η διορία λήγει τυχαία (?) παραμονή του μνημόσυνου του γρηγορόπουλου.
    Rock or Nothing

  15. #7665
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    και συνεχίζουμε και τελειωμό δεν έχουμε https://tvxs.gr/news/ellada/stelexos...np_1L9P6JFN9DE
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 02:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 04:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 16:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 02:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 01:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •