Page 467 of 539 FirstFirst ... 367417457465466467468469477517 ... LastLast
Results 6,991 to 7,005 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #6991
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    http://www.capital.gr/News.asp?id=2260215

    Δυο δισ. ευρώ για την ανθρωπιστική κρίση στην Ελλάδα, όσα δηλαδή προέβλεπε και το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης. Και μάλιστα δια στόματος Juncker η ανακοίνωση.

    Βλέπω τη ΝΔ στο 5%

  2. #6992
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Αυτό που ρωτάω εγώ, λοιπόν, είναι αν θεωρείς ότι φτάνει στην αλήθεια. Ακουμπάει κάποια αλήθεια μια ανάλυση που παρόλο που μιλάει για εξωτερικούς παράγοντες και πελατειακές σχέσεις, τις περιορίζει στο ελληνικό πλαίσιο όταν αυτές μπορούν να βρεθούν σε ανώτερο πλαίσιο (δηλαδή πελατειακές σχέσεις μεταξύ ΕΕ - Ελλάδας) και σε ανώτατο (πελατειακές σχέσεις μεταξύ υπερεθνικών οργανισμών);
    Από ότι κατάλαβα η ανάλυση λέει ότι αυτά που έκανε το ΠΑΣΟΚ σε φάση κόμμα κοινωνία παραγωγή συνδικάτα δεν υπάρχουν απλά. Μετά ακολούθησε και η ΝΔ προφανώς. Τελοσπάντων πρόκειται για ένα κείμενο με αιτιάσεις και στοιχεία ίσως η αντιπαράθεση είναι κάτι του στυλ "Είναι ο καπιταλισμός ηλίθιε" το οποίο το έχω αλλά κακώς δεν το έχω διαβάσει ακόμα.

    Λεκέ το άρθρο που πόσταρες λέει ότι είναι χρήματα του ΕΣΠΑ που υπάρχουν ούτως ή άλλως. Επίσης όλα αυτά τα ωραία ισχύουν αν καθήσουν διαπραγματευτούν με τα τεχνικά κλιμάκια και γράψουν κοστολογημένα μέτρα κάτι που δεν έχουμε δει να γίνεται μέχρι τώρα. Αν συνεργαστούν δηλαδή για να το πούμε πιο γενικά πολιτικά.

    Δεν θα γράψω ακόμα για το φούντο, ας δώσουμε στους ανθρώπους της κυβέρνησης όσο καιρό χρειαστεί.
    Last edited by asimoulis; 20-03-2015 at 20:42.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  3. #6993
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post

    Λεκέ το άρθρο που πόσταρες λέει ότι είναι χρήματα του ΕΣΠΑ που υπάρχουν ούτως ή άλλως. Επίσης όλα αυτά τα ωραία ισχύουν αν καθήσουν διαπραγματευτούν με τα τεχνικά κλιμάκια και γράψουν κοστολογημένα μέτρα κάτι που δεν έχουμε δει να γίνεται μέχρι τώρα. Αν συνεργαστούν δηλαδή για να το πούμε πιο γενικά πολιτικά.
    Ε όλα τα χρήματα 'υπάρχουν ούτως ή άλλως', το θέμα είναι να τα πάρεις. Τα δύο δισ. δεν συνδέονται με τη δανειακή σύμβαση απ' όσο καταλαβαίνω πάντως και είναι άσχετα με τη διαπραγμάτευση. Και μόνο που ο Γιούνκερ είπε τις λέξεις 'ανθρωπιστική κρίση' και 'Ελλάδα' αρκεί πιστεύω. Εδώ μας έλεγαν πόσο υπέροχα θα ήταν με με τους προηγούμενους αν περιμέναμε λίγο ακόμη. Το επόμενο βήμα είναι να πουν και επισήμως τη φράση 'τα σκατώσαμε.'
    Last edited by Λεκές; 20-03-2015 at 21:14.

  4. #6994
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Ούτε καν. Μέτρα ζητάνε, αν δεν γουστάρετε κάποιο φέρτε ένα ισοδύναμο κοστολογημένο λένε. Νομίζω ότι βλέπουμε τις ίδιες ειδήσεις.

    Σου λέει πες μου τι πρωτογενές θέλεις. Αυτό, ωραία. Φέρε μου κοστολογημένες προτάσεις.

    Απορώ γιατί πνίγεται η κυβέρνηση σε μια κουταλιά νερό. Δεν θα φορολογήσει τον πλούτο; Καπιταλισμό δεν έχουμε; Άρα και καπιταλιστές. Πάρτα τους.
    Last edited by asimoulis; 20-03-2015 at 22:07.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #6995
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Τα μέτρα είναι για τα 7 δισ. της δανειακής σύμβασης, όχι γι'αυτά που ανέφερε ο Γιούνκερ - για τα οποία έχουν ήδη ξεκινήσει διαδικασίες 'απορρόφησης'.

  6. #6996
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Χαρη στον Γιουνκερ θα κανουμε ΠΑΣΧΑ ρε γατακια εκει που ημασταν ετοιμοι να συνεχισουμε τον εμφυλιο απο εκει που τον ειχαμε αφησει με μια δοση Project Mayhem στο κεντρο της Αθηνας και βουλευτες να παιζουν World War Z με τα Chinook

    Καθαρισε για ΑΛΛΗ μια φορα ο φιλελλην κολλητος του Μεγαλου Αβραμοπουλου.... Τα σαμαρικα τρολλ στο πρωτο θεμα τρωνε τις σαρκες τους και η ΝΔ χτυπαει ποσοστα <15% στις δημοσκοπησεις αυτη τη στιγμη που μιλαμε.

    Η ελπιδα.... ΗΡΘΕ!
    Last edited by Aleister; 21-03-2015 at 00:27.

  7. #6997
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default


  8. #6998
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    http://www.koutipandoras.gr/article/...-ekpaideye-dnt
    χωρίς σχόλια

    και η δημοσιευμένη λίστα στην "ακρόπολη", χωρίς να έχει επιβεβαιωθεί:
    Rock or Nothing

  9. #6999
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    έπεσα από τα σύννεφα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #7000
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μα είναι δυνατό!?!?!
    Rock or Nothing

  11. #7001
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    πσεματα θα είναι το ER δεν τρώει κουτόχορτο , ενημερώνεται μόνο από το ΜΕΓΚΑ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #7002
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Υπάρχει κανένας πρωτοκλασάτος μνημονιακός δημοσιογράφος του οποίου το όνομα δεν είναι στην λίστα; Σπυράκη και Κύρτσος είναι ευρωβουλευτές έτσι; Θεωδοράκης πρέδρος κόμματος/βουλευτής, ψαριανός βουλευτής. Πετυχημένο το λόμπινγκ του ΔΝΤ...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #7003
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    εμένα γιατί μου φαίνεται ηλίθιο να πληρώνονται οι παραπάνω από την τρόικα; αρκεί να συμπίπτουν τα συμφέροντα των αφεντικών τους με της τρόικας (που συμπίπτουν). και ποια ακρόπολη ξέρω γω.

  14. #7004
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    ψευτικη η λιστα, δεν εχει πορτοσαλτε

  15. #7005
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Ντάξει, λίστα στην ΑΚΡΟΠΟΛΗ.
    ΔΥΑΔΟΣΤΑΙ!!!!111
    http://www.stoxos.gr/2014/12/2_15.html

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •