Page 464 of 539 FirstFirst ... 364414454462463464465466474514 ... LastLast
Results 6,946 to 6,960 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #6946
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Ντάξει η συγκεκριμένη συνεδρίαση ήταν λίγο χύμα αλλά νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε είναι ένα από τα show της Κωνσταντοπούλου.
    Εγώ νομίζω ότι η Κωνσταντοπούλου, ό,τι κι αν τη χαρακτηρίζει, είναι από τους ελάχιστους βουλευτές σήμερα που παράγει πολιτική. Δεν πολιτεύεται με την ατάκα και το κουτσομπολιό, έχει κάνει μια πάρα πολύ αναλυτική καταγραφή και απόδειξη τροπολογιών-τέρατα που έχει περάσει η παρούσα κυβέρνηση που δε νομίζω ότι άλλος βουλευτής έχει πλησιάσει καν σε κάτι τέτοιο. Τέλος, είναι από τους λίγους βουλευτές (εξαιρώ τους περισσότερους του ΚΚΕ) που όταν τοποθετείται για κάτι, δείχνει να ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Ούτε αυτό δεν είναι αυτονόητο με το λουμπεναριό που έχει κατακλείσει την ελληνική Βουλή. Διαπλεκόμενη οικογένεια μέχρι αηδίας αλλά αυτό δεν είναι αντεπιχείρημα στο γεγονός ότι ως βουλευτής κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά της. Και δεν είναι τυχαίο ότι η κυρίως κριτική που της ασκείται έχει να κάνει με την εμφάνιση ή τη μη θηλυκότητα της. Εγώ θα πω ότι μακάρι να είχαμε πολλούς βουλευτές σαν αυτή.

  2. #6947
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΤΕΡΑ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΘΑΣ ΕΠΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥ , ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ !
    Last edited by freak brother; 17-12-2014 at 10:33.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #6948
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Ήταν από πολύ πιο πριν γνωστές οι σχέσεις του με τους βαρδινογιάννηδες, αυτό είναι γεγονός.

  4. #6949
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831
    Last edited by OniBocho; 25-12-2014 at 22:04. Reason: αλλαγή youtube url επειδή κατέβηκε το αρχικό
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #6950
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Απίστευτη καφρίλα από αμερικάνους μπάτσους, κοροϊδεύουν το "I can't breathe"

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...r-s-words.html
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  6. #6951
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    έχουμε φτάσει σε μια κατάσταση που θα μπορούσε το θρεντ να λέγεται και "καθημερινότητα" , και να βάζουμε ότι γίνεται κάθε μέρα...

    ΑΠΘ: Με (ν)τροπολογία της τελευταίας στιγμής διορίζουν πρύτανη
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #6952

    Default

    Το παραπάνω δεν κάνει εντύπωση εξαιτίας των μεθοδεύσεων, άλλωστε η ύπαρξη του συμβουλίου δίοικησης από μόνη της έχει πολύ παρασκήνιο, το οποίο από θεσμική άποψη υπάρχει ώστε να κάνει ό,τι γουστάρει στο πανεπιστήμιο, χρησιμοποιώντας παράλληλα τον πρύτανη - γλάστρα (λέγε με νεοφιλελέ μήτκα).

    Εντύπωση προκαλεί το ότι τα άρθρα που βλέπουν το φως της δημοσιότητας σχετικά με την "παράνομη" διαδικασία εκλογής πρύτανη είναι γραμμένα από το ανθρώπινο σκουπίδι, το γιάννη το μυλόπουλο, που τώρα έχει τα μούτρα να βγαίνει και να το παίζει αντισυστημικός, αγωνισταράς και προφανώς ακόμα περισσότερο συριζαίος - άλλωστε το ξέπλυμα που του κάνει ο κούλογλου δεν έχει προηγούμενο - μπας και τραβήξε κανά ψηφαλάκι στις εκλογές. Ψόφο αργό και βασανιστικό αρχιδάκι.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #6953
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Είναι δυνατόν να λέει το οποιοδήποτε κατηγορώ σε αυτόν εδώ τον κόσμο Ο ΜΥΛΟΠΟΥΛΟΣ? Μιλάμε είναι τόσο σουρεάλ όλα γύρω μας πλέον..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #6954
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ζμπαθάτε με για τον υπογράφων του άρθρου, και σταρχίδιαμουκιολας δεν τον ξέρω, απλά μου έκανε εντύπωση το γεγονός (το φακτ )
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #6955
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default



    Πες, πες, κάτι θα μείνει...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #6956
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Αφού το πιάσαμε, δεν έχω δει σχεδόν καμιά συνέντευξη ή ομιλία της Λυμπεράκη στην οποία να μην εκνευριστώ. Δεν είναι τόσο τα επιχειρήματα της, τα οποία είναι τα προβλέψιμα τύπου 'οι αγορές θα σώσουν το γαλαξία', αλλά το ύφος της. Έχει πάντα μια υπεροπτική και ειρωνική διάθεση που μεταφράζεται σε 'είπατε τις χαζομάρες σας, είστε προφανώς άσχετοι, δείτε τώρα πως έχουν τα πράγματα.' Επίσης, το γεγονός πως παράτησε την αντιπροεδρία της Δράσης για να πάει στο Ποτάμι μπας και βγει βουλευτής δε βοηθά στην εικόνα που έχω σχηματίσει.

    Η μόνη φορά που δεν με κούρασε τόσο ήταν σε αυτό το debate στο οποίο βέβαια απλά την έλεγε στο Βορίδη για τη μετανάστευση (θέλει πολύ ταλέντο για να είσαι αντιπαθής και εκεί).

    Τώρα για την πιο πάνω pic τι να πεις. Αν εξαιρέσεις πως βλέπουμε εικόνα από Ιαπωνία, η Ρωσία έχει περάσει τόσα που κάνει χαβαλέ με τους όρους οικονομική κρίση και αγορές. Απ' οσο γνωρίζω, η χώρα βρίσκεται σε οικονομική κρίση απ' το 1982. Welcome to the world.

  12. #6957
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831
    Last edited by OniBocho; 31-12-2014 at 12:14.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #6958

    Default

    http://news247.gr/eidiseis/politiki/...s.3234597.html

    νομίζω δε χρειάζεται τίποτα άλλο από τον τίτλο
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #6959
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Ο Πραγματικος εμετος.

  15. #6960
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    http://news247.gr/eidiseis/politiki/...s.3234597.html

    νομίζω δε χρειάζεται τίποτα άλλο από τον τίτλο
    τι είπε ρε ο τύπος? τι είπε και τον έχουν ελεύθερο ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 02:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 04:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 16:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 02:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 01:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •