Page 432 of 539 FirstFirst ... 332382422430431432433434442482532 ... LastLast
Results 6,466 to 6,480 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #6466
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Κομπλέ όλα, αλλά πολύ άννα δρούζα η φάση.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #6467
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Το σκέλος κομμένο επίδομα λύνεται με αξιοπρεπή μηχανοργάνωση/διαδικτυακή εξυπηρέτηση. Το σκέλος αγορά εισιτηρίου λύνεται με πιστόλιασμα/αυτόματα ακυρωτικά μηχανήματα/μαγνητικές κάρτες/κάρτες απεριορίστων.

    Αυτές είναι δύο λύσεις για τις οποίες κατά τη γνώμη μου πρέπει να μάχεται ο καθένας ώστε να μη χρειαστεί να συναναστρεφόμαστε με αγενείς δημόσιους υπάλληλους και κομπλεξικούς περιπτεράδες.

    Όταν βρεθεί λύση και για τους ταρίφες, θα ενημερώσω.

  3. #6468
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  4. #6469
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Το σκέλος κομμένο επίδομα λύνεται με αξιοπρεπή μηχανοργάνωση/διαδικτυακή εξυπηρέτηση. Το σκέλος αγορά εισιτηρίου λύνεται με πιστόλιασμα/αυτόματα ακυρωτικά μηχανήματα/μαγνητικές κάρτες/κάρτες απεριορίστων.

    Αυτές είναι δύο λύσεις για τις οποίες κατά τη γνώμη μου πρέπει να μάχεται ο καθένας ώστε να μη χρειαστεί να συναναστρεφόμαστε με αγενείς δημόσιους υπάλληλους και κομπλεξικούς περιπτεράδες.

    Όταν βρεθεί λύση και για τους ταρίφες, θα ενημερώσω.
    Συμφωνω απολυτα. Λεξη προς λεξη! Γενικοτερα ειναι σιχαμενη περιπτωση ο ΟΑΣΘ με πολλη μουργα και λοβιτουρα, στη συγκεκριμενη περιπτωση αυτο που ισχυει ειναι οτι τα εισιτηρια εντος αστικου χρεωνονται +10 λεπτα νταβατζιλικι και το μηχανημα δε δινει ρεστα. Αλλα ο κοσμος, αντι να τα βαλει με τον ΟΑΣΘ που εκανε αυξησε ως και 200% σε περιπτωσεις σημειωτεον, τα βαζει με μενα και με καθε εναν σαν εμενα (κομπλεξικο, οπως ορθοτατα ειπες) που "πουλαει" τα εισιτηρια με λιγοτερο απο 4% κερδος και πρεπει να προκαταβαλει τα χρηματα για την αγορα τους.

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Ε ναι ρε φίλε, έχει κοπεί από τον Νοέμβριο, το παιδί - να σας ζήσει - γεννήθηκε 3 μήνες μετά. Τι ακριβώς δε καταλαβαίνεις; Και μία μέρα μετά να ήταν ΔΕΝ το δικαιούσαι!!! Αλλά φταίει αυτός επειδή είναι δημόσιος υπάλληλος κτλ κτλ κτλ.
    Πρωτα απ' ολα, σ'ευχαριστω για την ευχη! Απο εκει και περα:

    Καμια απολυτως αντιρρηση. Το προβλημα δεν ειναι οτι κοπηκε το επιδομα (οικονομικα ειναι, οταν δινω 800 καθε διμηνο και τα μασουλανε μια χαρα, μεγαλη κουβεντα τα χρηματα των ασφαλιστικων ταμειων προανως. Επισης, κοπηκε χωρις ενημερωση βεβαια, γιατι δυο λογιστες που ρωτησα δεν το ηξεραν κι ελεγαν πως θα το παρω) αλλα ο τροπος του, που συγγνωμη κιολας, αλλα με την εικονα που εχει ο κοσμος για τους Δ.Υ δε βοηθαει κιολας..

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Πήρες τη μούτζα σου επώνυμα και δικαιωματικότατα, δεν περίμενα και κάτι άλλο, άλλωστε EINAI ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ όλοι οι δημόσιοι είναι οι βολεμένοι της σημερινής κοινωνίας, όλοι μπήκαν από το παράθυρο, γράφουν στ'αρχίδια τους τους πολίτες, δεν έχουν τρόπους, και πάνω απ'όλα είναι οι κύριοι υπεύθυνοι για το πού εχει φτάσει αυτή η χώρα

    edit:
    Α ναι, και επίσης ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ο κάθε πολίτης πηγαίνει σε δημόσια υπηρεσία με το χαμόγελο στο στόμα, αδημονώντας να προφέρει λουλουδιαστές καλημέρες με βελούδινη φωνή σε όσους τον εξυπηρετούν εκεί γιατί άλλωστε δεν είναι προκατειλημμένος λόγω των γαμημένων κλισέ για τους δημοσίους υπαλλήλους που ανέφερα παραπάνω.
    Επειδη δεν περιμενες κατι αλλο την εριξες κι οχι επειδη διαβασες αυτο που εγαψα. Το οτι πολλοι (οι περισσοτεροι, ας μην κρυβομαστε) ειναι οπως περιγραφεις δε σημαινει οτι ειναι ολοι, ή οτι αυτο ειπα. Τουναντιον, προσπαθησα να διαχωρισω κι εγραψα αυτη καθαυτη τη λεξη "οι περισσοτεροι". Οχι, δεν πιστευω οτι εξαιτιας τους εφτασε η κατασταση εκει που εφτασε, αλλα δε πειθομαι ευκολα οτι μπατσοι, δικαστικοι και εφοριακοι δεν εχουν τεραστιο μεριδιο ευθυνων.

    Κι οχι, σε καμια περιπτωση ο κοσμος που πηγαινει σε μια υπηρεσια να εξυπηρετηθει δεν ειναι σωστος! Απεναντιας, ειναι ζωα οι περισσοτεροι, αλλα κι αυτο το εγραψα, αν προσεξες...


    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Και τώρα δες το από την ανάποδη πλευρά. Να έχει σηκωθεί ο φοιτητής άρον-άρον για να κατέβει κέντρο να φάει λέσχη, γιατί αλλιώς δεν παίζει να τη βγάλει, και στο δρόμο του να πρέπει να πληρώσει και τη γαμημένη την ευάθ που είναι και αυτή στο κέντρο. Έτσι, περνώντας από την τράπεζα που είναι πριν τη στάση, από όπου παίρνει το λεωφορείο, βγάζει ένα εικοσάρικο και πάει στο περίπτερο να πάρει 2 εισιτήρια (ένα για το πήγαινε, ένα για το έλα). Και με το που ζητάει τα 2 εισιτήρια, ο τύπος από την μέσα μεριά του περιπτέρου κατεβάζει τα μούτρα και λέει πως δε δίνει, "γιατί θα μου φύγουν τα ψιλά με το εικοσάρικο που θα μου δώσεις".

    Να το μαλακισμένο σου
    Κι ομως, αυτον τον τυπο τον καταλαβαινεις και συνηθως θα ειναι ευγενικος γιατι ξερει οτι παει να σε δυσκολεψει. Επισηε, το οτι ξενερωνω, δε σημαινει οτι δε δειχνω κατανοηση κι εν τελει δεν εξυπηρετω. Αλλα δε θα δεχτω ποτε οτι για δυο εισιτηρια των 40 ειναι φυσιολογικο να πληρωνεις με εικοσαευρο.

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    τσιπηδες και στην Σαλονικα. αντί να παίρνουν 10δα εισητηρια παιρνουν 4. λες και μετα απο 2 μερες δεν θα ξαναπαρουν...
    Κορνιζα θα το κανω.. Πραγματικα, εχω ατομα που παιρνουν 2 καθε μερα.. ΚΑΘΕ μερα. Λες και χαλανε ή μουχλιαζουν ή θα πανε στραφι.

    Quote Originally Posted by Leech View Post
    είναι επίσης δεδομένο και εβραίος γνωστό ότι δεν υπάρχει αγενής ή καβαλημένος περιπτεράς στην επικράτεια, αν υπήρχε θα ήταν δημόσιος υπάλληλος
    Πρωτος απ'ολους λεω οτι ειναι κωλοσυναφι οι περιπτεραδες, τυχοδιωκτες και μουρτζουφληδες. Οι περισσοτεροι ομως. Οχι ολοι. Σκεψου οτι το δικο μου περιπτερο κλεινει τα 36 φετος και εγω το δουλευω ηδη 19 χρονια. Αν ημουν/ημασταν αυτο που σωστα κατα τα αλλα περιγραφεις, ουτε 3 χρονια δε θα αντεχε..

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post

    Μια χαρά το παίζεις μην υποβαθμίζεις τον εαυτό σου.

    Και λογικά δεν υπάρχει λόγος με τα ρέστα να πάρει ο άλλος τυροπιτούλα.

    Τα ψιλά είναι εργαλείο της δουλειάς σου, αν δεν έχεις δεν σου φταίει κανείς.
    Αν θες να συναναστρέφεσαι μόνο με χοντρά πούλα αμάξια.
    Ακουσε, δυο τινα: δεν υπαρχει καποια μηχανη που να γενναει κερματα. Αν υπηρχε, τωρα θα ημουν στην Κουβα να ακουω μποσανοβες του Antonio Carlos Jobin. Ποσα πιστευεις οτι μπορει να εχεις και ποσο φυσιολογικο ειναι να τα ξοδευεις σε τετοιου ειδους συναλλαγες;

    Που μας παει στο δευτερο τι, το οποιο ειναι οτι για μια εξυπηρετηση του κωλου, με ελαχιστο κερδος, οχι δηλαδη για δουλεια, για το βασικο αντικειμενο της δουλειας σου, δεν μπορεις να χανεις ολα τα πολυτιμα ψιλα σου. Γιατι για νερακι, που το πουλαω 40 λεπτα, θα χαλασω εικοσαρικο. Διοτι αξιζει. Διοτι δουλευω. Δεν κανω ΜΟΝΟ εξυπηρετησεις. Δε βρισκομαι 12 ωρες στο σκαμνι για εξυπηρετηση.

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Όπως επίσης είναι σπάσιμο να ακούς δεν έχω ρέστα να σου δώσω, πάρε μια τσίχλα και είμαστε εντάξει. Όχι δεν είμαστε.
    Φυσικα και δεν ειμαστε. Ουτε προτεινω τσιχλες κτλ το θεωρω γελοιο. Για την ακριβεια, αν σκασει καποιος με πενηνταρικο και ζητησει δυο εισιτηρια, του αρνηθω και με ρωτησει "τωρα τι να παρω για να μου δωσεις δηλαδη;" απαντω πως δεν εχω προθεση να τον/την αναγκασω να αγορασει κατι, ισως μονο ενδεχομενως περισσοτερα εισιτηρια.

    Με αφορμη τα δυο τελευταια σχολια κι οχι απευθυνομενος στα δυο αυτα παιδια, θα πω το εξης:

    Οταν βγαινεις το βραδυ και πας για ποτο και σου πιανουν τον κωλο κι αφηνεις μεχρι δυο ευρω μπουρμπουαρ στη σερβιτορα με τον ωραιο κωλο, δε σε νοιαζει. Στον αλλο ομως που εχει λιωσει στη δουλεια, πουλας τρελα για το δεκαλεπτο που σου ζητησε να το παρεις σε τσιχλα. Γιατι; Διοτι ειναι περιπτερας, υπανθρωπος και κονομημενος κλεφτης..αχ και να 'ξερες φουκαρα μου..
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #6470
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    με τα μεγάλα κείμενα και τις ινλάιν απαντήσεις δεν γίνεσαι πιο σοφός.
    Κατάφερες και εκνεύρισες μέχρι και μένα, ρώτα να σου πουν αν είναι επίτευγμα ή όχι.

    Τέσπα λίγο σκρολ παραπάνω, και πολύ έσκασα.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #6471
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ωραίος ο Θανάσης.

    2/2 με τα σεξιστικά σχόλια μέσα σε 20 μέρες.

    Υποκριτής -4α-


    Και όχι φίλε μου Θανάση, το ότι αφήνουμε 2-3 ή και 5 ευρώ σε μία σερβιτόρα, δεν είναι αποτέλεσμα του κώλου της (εμετέ), αλλά γεγονός ότι περάσαμε καλά, μας κέρασαν και μας φέρθηκαν ανθρώπινα.

    Φαντάσου πάντως πόσο για τον πέο σας έχει ο κόσμος...Όταν ακόμα και στους ταρίφες αφήνουν ένα δεκάλεπτο, και σε εσάς τίποτα.
    Επίσης, δεν έχω γνωρίσει περιπτερά που να μην είναι ρουφιάνος.
    Last edited by Reject; 07-03-2014 at 21:32.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #6472
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν βρισκω λογο να εκνευριστεις μαν. Απαντησα σε αρκετο κοσμο, εξου τα quotes και το σεντονι. Και δεν το παιζω καποιος ή σοφος, οπως εγραψες. Δεν μπορει να γινει διαλογοςς, αν δε με διαβασεις και δε σε διαβασω, αλλα αν ειναι να εκνευριζεσαι και να χαλιεσαι, τι να σου πω.. suit yourself.

    Alex το γαμησες και ψοφησε. Οταν βαφτιζεις αποψη μου, την παραδοχη απο μερους μου μιας υπαρκτης καταστασης, παει να πει οτι τζαμπα μιλαμε. Το οτι συμβαινει και το αναφερω, δε σημαινει οτι το κανω ή το εγκρινω. Βγαλε κι εσυ τη μωβ uhu απο τα αυτια, πριν με αποκαλεσεις εμετο..

    Επισης, αυτα περι ρουφιανων αλλου. Μου την εχουν πεσει στο περιπτερο και δεν φωναξα καν μπατσους. Οχι να δινω κοσμο, να ρουφιανευω ή κοινως να κουτσομπολευω ΚΑΝΕΝΑΝ. Αντε με τις γενικολογες μαλακιες νυχτιατικα.
    Last edited by OniBocho; 07-03-2014 at 21:54.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #6473
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πολυς ελευθερος χρονος..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #6474
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Posts
    27,468
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  10. #6475
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    ρε ανθρωπε ασε και τιποτα να πεσει κατω.νισαφι

  11. #6476
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Επισης, αυτα περι ρουφιανων αλλου. Μου την εχουν πεσει στο περιπτερο και δεν φωναξα καν μπατσους.
    ΨΕΥΤΗΣ

  12. #6477
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Επισης, αυτα περι ρουφιανων αλλου. Μου την εχουν πεσει στο περιπτερο και δεν φωναξα καν μπατσους.
    ΨΕΥΤΗΣ
    Σταματα τωρα! Μιλαω σοβαρα! Με συγχισε και με φαρμακωσε με τα λογια του! Δεν αναφερομαι στον τρελο με το χυμο. Αυτο δεν ηταν πεσιμο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #6478
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Posts
    27,468
    τα χρονια μετα τον θανατο του irc τα πραγματα ηταν σκληρα γιε μου .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #6479

    Default

    Τελικά το περίπτερο που το χεις, να περάσουμε να πάρουμε κανά ροξ;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #6480
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Στην εξωτική περιοχή Χαριλάου (λάου λάου να 'ουμ)
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •