Page 398 of 539 FirstFirst ... 298348388396397398399400408448498 ... LastLast
Results 5,956 to 5,970 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #5956
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Νάτα νάτα...

    http://www.bloomberg.com/news/2013-0...rld-first.html

    Μάλλον ο Σαμαράς έχει πανικοβληθεί με τα νέα που έφτασαν...

  2. #5957
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    εκπέμπει εδώ ακόμα η ΕΡΤ
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  3. #5958
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by MillionYearTrip View Post
    και φτάνω στην ερώτηση (ερωτήσεις) που δε μπορώ να απαντήσω.αφού και τον τασο τον περιπτερά να ρωτούσες τι θα γινόταν άμα σε μία μέρα έκλεινε η ΕΡΤ θα σου λεγε πάνω κάτω ότι γίνεται τώρα.τι ειναι αυτό που επιδιώκεται από μια τέτοια κίνηση? μόνο εμένα μου φαίνεται προφανής ο κίνδυνος αλυσιδωτής αντίδρασης? μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο στημένο το όλο κατεπείγον? νιώθω μαλάκας γιατι είναι σα να υποστηρίζω σενάρια συνομωσίας, τα οποία γενικά γράφω στ αρχίδια μου, αλλά μήπως υπάρχει κανένας άλλος με καμία παραπάνω γνώμη και γνώση να μας πει κάτι πέρα από τα προφανή?
    Δεν χρειάζεται να είναι τα πάντα μέρος ενός πονηρού σχεδίου. Το απότομο κόψιμο της ΕΡΤ περισσότερο είναι επίδειξη ισχύος και αποφασιστικότητας (προς τις δεσμεύσεις μας απέναντι στην τρόικα) παρά οτιδήποτε άλλο, ιδιαίτερα με τον τρόπο που έγινε. Όσον αφορά τις αντιδράσεις, μπορεί κάλλιστα από πείσμα και αλαζονεία να νομίζει ο Σαμαράς πως δεν θα τον βλάψουν καθόλου σε ενδεχόμενο πρόωρων εκλογών.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #5959
    Member tt's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Athens
    Posts
    57

    Default

    Εγώ έχω πάθει ΣΟΚ με αυτό (καλά, με όλη τη φάση γενικά):

    "Το ΚΚΕ καταγγέλλει την ενέργεια της DIGEA να διακόψει την ψηφιακή εκπομπή σήματος του 902 με το επιχείρημα ότι η τηλεόραση του 902 αναμεταδίδει το ζωντανό πρόγραμμα των εργαζομένων της ΕΡΤ."

    Διακόπηκε το σήμα του 902 επειδή αναμετάδιδε ερτ.

    Επίσης δεν λέω και δεν έλεγα τα τελευταία χρόνια περί χούντας κτλ, αλλά;

  5. #5960

    Default

    Spoiler
    Εντολή να εκκενωθεί το κτίριο της Αγίας Παρασκευής, δόθηκε χθες από την εισαγγελία, ενώ η αστυνομία απείλησε με σύλληψη και αυτόφωρο όποιον δεν αποχωρήσει. Το πιο πιθανό σενάριο αναφέρει επέμβαση των ΜΑΤ μέσα στην ημέρα με πιο πιθανές ώρες τις βραδυνές. Επιπλέον σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες η εντολή που υπάρχει ζητάει συλλήψεις από τις αστυνομικές δυνάμεις.
    Η τηλεόραση και το ραδιόφωνο της ΕΡΤ παραμένουν στον αέρα παρά το γεγονός πως εδώ και σχεδόν 12 ώρες η κυβέρνηση έχει ανακοινώσει το κλείσιμο της δημόσιας ραδιοτηλεόρασης.

    Η έκτακτη εκπομπή της τηλεόρασης μεταδίδεται μέσω του ert.gr ενώ οι εκπομπές του ραδιοφώνου αναμεταδίδονται από τους περιφερειακούς σταθμούς.
    Οι εργαζόμενοι αρνούνται να αποχωρήσουν από το ραδιομέγαρο της Αγίας Παρασκευής κι ας τους έχει ενημερώσει η αστυνομία πως θεωρούνται καταληψίες και αν δεν φύγουν, θα συλληφθούν και θα οδηγηθούν στο αυτόφωρο.

    Τα ξημερώματα απομακρύνθηκαν οι εργαζόμενοι από το κτίριο της Μουρούζη και της Κατεχάκη. Σύμφωνα με τους δημοσιογράφους της ΕΡΤ, τους ενημέρωσαν ότι όσοι συλλαμβάνονται δεν θα λαμβάνουν αποζημίωση και δεν θα έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση στον νέο φορέα.


    http://alterthess.gr/content/entoli-...mbasi-stin-ert
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  6. #5961
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    κλαιν λίγο αυτό, αλλά στο μπλουγουαιτ μου φαινεται έχουν αναστησει ό,τι αρχείο της ερτ ειχαν στον τρακερ και το δινουν φρη
    Vielen Dank für alles was mal war

  7. #5962
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by MillionYearTrip View Post
    και φτάνω στην ερώτηση (ερωτήσεις) που δε μπορώ να απαντήσω.αφού και τον τασο τον περιπτερά να ρωτούσες τι θα γινόταν άμα σε μία μέρα έκλεινε η ΕΡΤ θα σου λεγε πάνω κάτω ότι γίνεται τώρα.τι ειναι αυτό που επιδιώκεται από μια τέτοια κίνηση? μόνο εμένα μου φαίνεται προφανής ο κίνδυνος αλυσιδωτής αντίδρασης? μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο στημένο το όλο κατεπείγον? νιώθω μαλάκας γιατι είναι σα να υποστηρίζω σενάρια συνομωσίας, τα οποία γενικά γράφω στ αρχίδια μου, αλλά μήπως υπάρχει κανένας άλλος με καμία παραπάνω γνώμη και γνώση να μας πει κάτι πέρα από τα προφανή?
    Βασικά είναι ανίκανοι. Βλέπουν τα οικονομικά να πηγαίνουν κατά διαόλου (βλέπε ότι την έκανε και η GAZPROM χαχχαχαχα) και τις απολύσεις στο δημόσιο να αργούν, και ως γνήσια λαμόγια κομπιναδόροι, κάνουν μια κομπίνα να απολύσουν 2,5 χιλιάδες υπαλλήλους ή όσοι είναι, και γρήγορα. Μιλάμε για επίπεδο Μπέου και Νέου Πανιώνιου. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και το πολιτικό κόστος μικρό και διαχειρίσιμο. Έτσι το βλέπουν τουλάχιστον αφού όλα περνάνε τα τελευταία 4 χρόνια χωρίς πρόβλημα :]

  8. #5963
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Από το να απολύσει 2000 από την ΕΡΤ και να έχει νταβαντούρια, απεργίες και αντιδράσεις από τους υπόλοιπους 600 μπορεί να φάνηκε προτιμότερο για τη ΝΔ να πει " ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ, το κλείνω το μαγαζί κι άντε γεια, σας γράφω στ'αρχίδια μου" .
    Επίσης σκέφτομαι και το ενδεχόμενο αυτός ο "τσαμπουκάς" από πλευράς ΝΔ να είναι και "πρόσκληση" προς τους ψηφοφόρους της ΧΑ.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #5964
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #5965
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    40

    Default


  11. #5966
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    newspeak λέγεται βλάκα αντωνάκη όχι newtalk

    απ' την άλλη το κάνεις τόσο καλά που έχεις το δικαίωμα να το μετονομάσεις
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #5967
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν είμαι ακόμα σίγουρος ποιο το σχέδιο του τρολαντώνη, ή έστω ΑΝ είχε κάποιο σχέδιο.
    Η ουσία είναι ότι όποιος πλέον στηρίζει αυτήν την κυβέρνηση είναι σαφέστατα εχθρός της δημοκρατίας.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #5968
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  14. #5969
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Κλάψτε κι εσείς μαζί μου για τον χαμό 2.500 θέσεων από παιδιά του κομματικού σωλήνα!
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  15. #5970
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Εγώ λέω να κλείσει η Ευρωπαϊκή Ένωση την Ελλάδα γιατί είναι στρεβλά δομημένη. Ας ξανανοίξει με αξιοκρατική στελέχωση τον Αύγουστο.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •