Page 33 of 539 FirstFirst ... 2331323334354383133533 ... LastLast
Results 481 to 495 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #481

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Δεν ξέρω Πάνο, εγώ αν ήμουν αρχηγός κόμματος και έχω την ευκαιρία να κάτσω στο ίδιο τραπέζι one-on-one θα πήγαινα να του τα πω στην μάπα του άλλου. Θα περίμενα να τρώγεται να το κάνει να σου πω την αλήθεια. Αλλά αντ'αυτού δίνει πάτημα στον Κατζ. να μιλάει για ανευθυνότητες. Ας πρόσεχαν.
    Ρε συ, στην ίδια βουλή είναι, πολλές φορές τους τα έχουν πει. Μην το βλέπεις από τη δική σου πλευρά, που όντως είναι "ευκαιρία" να πεις κάποια πράγματα κατά πρόσωπο, ο Τσίπρας και η Παπαρήγα δεν είχαν ποτέ πρόβλημα στο να εκφράσουν απευθείας τις απόψεις τους στον πρωθυπουργό. Επίσης κάνεις το λάθος να θεωρείς ότι κάτι θα γίνει αν τους τα πουν στα μούτρα. Τη συζήτηση των πολιτικών αρχηγών, κατόπιν εορτής και αφού μπήκε το ΔΝΤ, είναι αποκλειστικά για επικοινωνιακούς λόγους. Γιατί η αριστερά να δώσει πάτημα στον παπανδρέου να λέει "ό,τι έγινε έγινε με συνεννόηση όλων των πολιτικών αρχηγών";

  2. #482

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    η ΚΟΕ κάνει επανάσταση γιατί ξέρει ότι όταν σπάσει ο σύριζα δεν παίζει να ξαναμπεί στην βουλή, οπότε σαν καλό κόμμα λένε "δεν το φτάνουμε; το κάνουμε κρεμαστάρι". μάσκες της δημοκρατίας έχουν πέσει πάμπολες τα τελευταία χρόνια αλλά δεν τους είδα να αριστερίζουν τότε.
    Αν ήταν αυτοσκοπός για την ΚΟΕ να μπαίνει στη βουλή μέσω ενός ενιαίου σύριζα, θα μπορούσε πολύ εύκολα να το κάνει πηγαίνοντας με τα νερά του συν. Οπότε και μόνο το ότι κάποια στιγμή θα σπάσει μάλλον ο σύριζα σημαίνει ότι για κάποιους υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα από το βουλευτιλίκι (άσε που δε νομίζω να έχει κανέναν βουλευτή η ΚΟΕ).

  3. #483
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Η ΚΟΕ αφού φύγει από τη βουλή θα δώσει πίσω το 1 μύριο ευρώ που πήρε από τη χρηματοδότηση των συνιστωσών του ΣΥΡΙΖΑ;

  4. #484
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Όχι, δεν είναι έτσι, αλλιώς είναι στο βήμα που δεν σε ακούει κανείς εκτός από τους δικούς σου και σε τραβάνε οι κάμερες και αλλιώς στο ίδιο τραπέζι. Αν έχεις προσωπικότητα μετράει, αν όχι, προφανώς δεν μετράει καθόλου. Και αν μπορέσει ο ΓΑΠ να μιλήσει για συνεννόηση των πολιτικών αρχηγών μετά από προσωπική συνάντηση τότε κάτι κάνεις λάθος και να πας σπίτι σου. Πραγματικά, δεν το χωράει το μυαλό μου, 6 άτομα στο ίδιο τραπέζι θα είναι, ένας εκ των οποίων υποτίθεται ο πρωθυπουργός και ο άλλος που πλακώνεστε στη βουλή. Πολιτικοί δεν είναι;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  5. #485
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    η ΚΟΕ κάνει επανάσταση γιατί ξέρει ότι όταν σπάσει ο σύριζα δεν παίζει να ξαναμπεί στην βουλή, οπότε σαν καλό κόμμα λένε "δεν το φτάνουμε; το κάνουμε κρεμαστάρι". μάσκες της δημοκρατίας έχουν πέσει πάμπολες τα τελευταία χρόνια αλλά δεν τους είδα να αριστερίζουν τότε.
    Αν ήταν αυτοσκοπός για την ΚΟΕ να μπαίνει στη βουλή μέσω ενός ενιαίου σύριζα, θα μπορούσε πολύ εύκολα να το κάνει πηγαίνοντας με τα νερά του συν. Οπότε και μόνο το ότι κάποια στιγμή θα σπάσει μάλλον ο σύριζα σημαίνει ότι για κάποιους υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα από το βουλευτιλίκι (άσε που δε νομίζω να έχει κανέναν βουλευτή η ΚΟΕ).
    δεν λέω ότι είναι αυτοσκοπός η βουλή για την κοε, αυτοσκοπός για την κοε είναι να έχει όσους πιο πολλούς ψηφοφόρους γίνεται. οπότε αν αριστερίζοντας πάρει 100 και εντός βουλής αλλά με τσιμπούκι στον συν πάρει 50 τότε θα προτιμήσει το εκτός.

    τεσπα μία κουβέντα πήγα να πω, δεν θέλω να μπω σε συζήτηση κοεσμός και αντιφάσεις.

  6. #486
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Εγώ είμαι της άποψης της κόε πάντως, ότι ο σύριζα θα έπρεπε να αποσυρθεί από το κοινοβούλιο. Ειδικά μετά την τελευταία τροπολογία που επιτρέπει στον υπουργό οικονομικών να υπογράφει απλώς τις συμφωνίες με εε-δντ χωρίς αυτές να περνάνε από το κοινοβούλιο, έπεσαν και οι τελευταίες μάσκες "δημοκρατίας". Η αριστερά δεν πρέπει να επιστρέψει στο κοινοβούλιο χωρίς τουλάχιστον απλή αναλογική. Κακώς νομιμοποιεί αυτή την κατάσταση με την παρουσία της (και, με την ίδια λογική, καλώς δεν πήγε στη συζήτηση των πολιτικών αρχηγών), καθώς τις αποφάσεις τις παίρνουν συγκεκριμένα άτομα και ακόμα και οι βουλευτές του πασόκ απλώς ψηφίζουν την κομματική γραμμή υπό το φόβο της διαγραφής.
    Λέει η ΚΟΕ οτι ο ΣΥΡΙΖΑ πρέπει να φύγει από το κοινοβούλιο; Λινκς!

  7. #487
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

  8. #488
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Eίσαι σκέτος γρίφος!

  9. #489
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    πάτα πάνω μωρέ.

  10. #490
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Α, σορι.

    Τι λε ρε παιδί μου. Γελάει ο κόσμος φωναχτά βέβαια. Αλλά τι λε ρε παιδί μου.

  11. #491
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Ικονοκλαστ μη μου συγχίζεσαι!

    να ένα δωράκι:



    5/5, από μένα για σας.

  12. #492
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default



  13. #493
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Heavy metal is the law για ακόμα μια φορά.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #494
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δε συγχίζομαι ποτέ, έτσι κι αλλιώς η μόνη σύγχισις είναι η ρεβολούσιωναρη ουάν!

  15. #495
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    αγαπάω χοντρούλη ΑΚίτη( με μπλούζα guardian.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •