Page 265 of 539 FirstFirst ... 165215255263264265266267275315365 ... LastLast
Results 3,961 to 3,975 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #3961
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    λεει "φωτια και τσεκουρι στα ειδικα μισθολογια"; στηριζω.
    this is radio freedom.

  2. #3962
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    λιγο αργα την ειδαν επαναστατες στην ελευθεροτυπια
    οταν ηταν τσουτσεκια του καθε μαλακα και εγραφαν
    τις παπαριες τους ολα ηταν μελι γαλα
    και συνεντευξη μικρουτσικου πρωην πασοκουπουργου
    που προτιμα αθλιο τελος γιατι αμα πεσει κανενα κανονι δεν θα εχει να φαει....
    ΚΑΛΟ ΨΟΦΟ
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  3. #3963
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Είσαι μαλάκας, μια χαρά είναι το φύλλο.

    Ο (πάντα) κομπλεξικός φωτόπουλος τους την πέφτει εδώ και παραδόξως εξηγεί γιατί είναι μαλακία αυτό που λες για «τσουτσέκια» που την είδαν «επαναστάτες».

  4. #3964
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335




    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  5. #3965
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Είσαι μαλάκας, μια χαρά είναι το φύλλο.

    Ο (πάντα) κομπλεξικός φωτόπουλος τους την πέφτει εδώ και παραδόξως εξηγεί γιατί είναι μαλακία αυτό που λες για «τσουτσέκια» που την είδαν «επαναστάτες».
    τι γράφει μωρέ πάλι ο περιεκτικός βλάκας

    «ξεχνώντας» βέβαια ότι η ανωνυμία ήταν γι’ αυτούς αναγκαίο όπλο προστασίας από την εξουσία, ενώ σήμερα χρησιμοποιείται κατά κόρον στο διαδίκτυο, (με την προστασία μάλιστα και της προοδευτικής…Αμερικάνικης νομοθεσίας
    μέσα στην επικαιρότητα είναι ο θείος, η ανωνυμία στο διαδίκτυο όπλο του καπιταλισμού.

  6. #3966

  7. #3967
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Κλασσικός μαζιώτης - κλασσική αναρχοπασοκ προσέγγιση. Ενάντια σε τρόικα-κεφάλαιο-κράτος. Γελάει ο κόσμος.

  8. #3968
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Ναι, πού είναι το πρόβλημα; Στο ότι κράζω έναν αναρχοπατριώτη και έναν πρώην καταστασιακό, νυν παπαγάλο του εναλλακτισμού;
    Ικονοκλαστ άμα σε ψήνει τράβα κι εδώ ρε. (α όχι, εκεί θα έχει φρικιά)

  9. #3969
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    σταματηστε να σφαζεστε για μαλακιες. οσο μακρια κι απ'τις αποψεις σας κι αν ηταν ο φουντας, δεν νομιζω να μπορειτε να ειστε τοσο κτηνη ωστε να απαξιωσετε το οτι τον σκοτωσαν. ουτε εγω θα παω δηλαδη αλλα οκ να πουμε.

    απ'την αλλη θα ηθελα να παω εδω:
    Με την βοήθεια του DLN διοργανώνουμε την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου στις 19.00 συνάντηση στη Νομική (Αίθουσα 3, είσοδος από οδό Σίνα).
    απ'την πρωτοβουλια για την απελευθερωση του ψηφιακου αρχειου της ερτ.
    this is radio freedom.

  10. #3970
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Καθόλου δεν απαξιώνω το φούντα ρε μλκ, την αποθέωση των ένοπλων πρωτοποριών θέλω να ξεχέζω σε κάθε ευκαιρία.
    Τι είναι το DLN;

  11. #3971
    Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    noitacoL
    Posts
    59

    Default


  12. #3972
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    άρχισε το γλέντι...

    Le Parisien: H Γαλλική αεροπορική εταιρεία Air Méditerranée προτείνει σε απολυμένους ελληνικούς μισθούς!

    Εδώ και καιρό ο κόσμος φωνάζει ότι η ελληνική κρίση δεν αποτελεί απλώς ένα ελληνικό πρόβλημα και ήδη τα πρώτα δείγματα των όσων σχεδιάζουν οι ευρωπαίοι ηγέτες άρχισαν να γίνονται ορατά...

    Σύμφωνα με την εφημερίδα Le Parisien, η γαλλική Air Mediterranee απολύει υπαλλήλους της, πιλότους και αεροσυνοδούς, και τους προτείνει επαναπρόσληψη στην θυγατρική της στην Ελλάδα με... ελληνικό μισθό, αν και θα εξακολουθήσουν να πραγματοποιούν τα ίδια δρομολόγια στη Γαλλία! Δηλαδή ουσιαστικά θα εργάζονται στη Γαλλία, με μισθό ελληνικό και ιδιαίτερα μειωμένο...

    Οι αποδοχές έτσι ενός πιλότου από 6,000 ευρώ θα μειωθούν σε 3,700 ευρώ, ενώ των αεροσυνοδών των οποίων ο βασικός μισθός είναι γύρω στα 1,300 θα φτάσει τα 900 ευρώ !!!

    Δηλαδή μειώσεις 30% περίπου!

    Η είδηση φυσικά είναι ιδιαίτερα αποκαλυπτική για τα σχέδια των Ευρωπαίων και ήδη έχει ξεσηκώσει πολλές αντιδράσεις στη Γαλλία...

    http://www.mediagate.gr
    και το Γαλλικό άρθρο:
    Air Méditerranée propose des reclassements en Grèce aux salariés licenciés
    http://www.leparisien.fr/flash-actua...12-1877858.php
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  13. #3973
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    It's a feature, not a bug. 6000 είναι τρελός (βασικός) μισθός για έναν πιλότο, αμα είναι με 3 χρόνια εκπαίδευση να καθαρίζεις 6000 βασικό + 2-3 χιλιάρικα απο μπόνους, ε τοτε οι γιατροί με 9 χρόνια εκπαίδευση ποσα δις θα έπρεπε να παίρνουν?

    Για τις αεροσυνοδές είναι όντως πολύ κάφρικη μείωση αλλα δεν βλέπω γιατι μια γκομενα που το μονο που κανει είναι να μου φερνει τα σκατα που έχουν για φαι να πληρώνεται παραπάνω απο το βασικό μισθο, ναι τα οράρια είναι κάφρικα αλλα για αυτά παίζουν έξτρα αποζημειώσεις και μπόνους, ο βασικός μισθος μια χαρά μου ακούγεται για ατομο που κανει μια δουλεια για την οποια δεν απαιτείται κανενος είδους μορφωση, εκπαίδευση η εμπειρία. Δηλαδή τι παραπάνω έχει η αεροσυνοδός απο τη σερβιτόρα που μου δίνει το μπερκγερ στα μακντοναλντς στη Λιλ?
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  14. #3974
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    It's a feature, not a bug. 6000 είναι τρελός (βασικός) μισθός για έναν πιλότο, αμα είναι με 3 χρόνια εκπαίδευση να καθαρίζεις 6000 βασικό + 2-3 χιλιάρικα απο μπόνους, ε τοτε οι γιατροί με 9 χρόνια εκπαίδευση ποσα δις θα έπρεπε να παίρνουν?

    Για τις αεροσυνοδές είναι όντως πολύ κάφρικη μείωση αλλα δεν βλέπω γιατι μια γκομενα που το μονο που κανει είναι να μου φερνει τα σκατα που έχουν για φαι να πληρώνεται παραπάνω απο το βασικό μισθο, ναι τα οράρια είναι κάφρικα αλλα για αυτά παίζουν έξτρα αποζημειώσεις και μπόνους, ο βασικός μισθος μια χαρά μου ακούγεται για ατομο που κανει μια δουλεια για την οποια δεν απαιτείται κανενος είδους μορφωση, εκπαίδευση η εμπειρία. Δηλαδή τι παραπάνω έχει η αεροσυνοδός απο τη σερβιτόρα που μου δίνει το μπερκγερ στα μακντοναλντς στη Λιλ?
    re file eisai xazos i to paizeis? ηή προσπαθεις να μανιπιουλαρεις το μεσο ιαριτη να ενστερνιστει τις μαλακιες σου και να εξαγει το συμπερασμα που θελεις?
    σα τη τηλεοραση κανεις
    ειναι το ιδιο ρε παπαρα να πετας και το ιδιο να εισαι μεσα στο καταστημα να ουμε? εχεις πετυχει ποτε αερολανο σε κακοκαιρια να σου φυγει καθολου το σκατο? και μη παμε την κουβεντα στο" τα αεροπλανα ειναι το πιο ασφαλες μεσο, και λοιπες παπαριες. μια στο εκατομμθριο να γινει μαλακια τη γαμησες. δηλαδη τυαξιδευουν ξερω γω 200 φορες το χρονο , ειναι το ιδιο με το να δουλευουν 200 μερες στα γκουντις? τι θα παθουν θα πεσει ταριφας μεσα και θα τις φαει? λεος. αλλα τι σου απανταω...ολο το ιαρ στη λεει για τις γενικοτερες αποψεις σου και εσυ το ρημαδι το μυαλο σου να το ανοιξεις να σκεφτεις κατι διαφορετικο, δεν...
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #3975
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    It's a feature, not a bug. 6000 είναι τρελός (βασικός) μισθός για έναν πιλότο, αμα είναι με 3 χρόνια εκπαίδευση να καθαρίζεις 6000 βασικό + 2-3 χιλιάρικα απο μπόνους, ε τοτε οι γιατροί με 9 χρόνια εκπαίδευση ποσα δις θα έπρεπε να παίρνουν?

    Για τις αεροσυνοδές είναι όντως πολύ κάφρικη μείωση αλλα δεν βλέπω γιατι μια γκομενα που το μονο που κανει είναι να μου φερνει τα σκατα που έχουν για φαι να πληρώνεται παραπάνω απο το βασικό μισθο, ναι τα οράρια είναι κάφρικα αλλα για αυτά παίζουν έξτρα αποζημειώσεις και μπόνους, ο βασικός μισθος μια χαρά μου ακούγεται για ατομο που κανει μια δουλεια για την οποια δεν απαιτείται κανενος είδους μορφωση, εκπαίδευση η εμπειρία. Δηλαδή τι παραπάνω έχει η αεροσυνοδός απο τη σερβιτόρα που μου δίνει το μπερκγερ στα μακντοναλντς στη Λιλ?
    re file eisai xazos i to paizeis? ηή προσπαθεις να μανιπιουλαρεις το μεσο ιαριτη να ενστερνιστει τις μαλακιες σου και να εξαγει το συμπερασμα που θελεις?
    σα τη τηλεοραση κανεις
    ειναι το ιδιο ρε παπαρα να πετας και το ιδιο να εισαι μεσα στο καταστημα να ουμε? εχεις πετυχει ποτε αερολανο σε κακοκαιρια να σου φυγει καθολου το σκατο? και μη παμε την κουβεντα στο" τα αεροπλανα ειναι το πιο ασφαλες μεσο, και λοιπες παπαριες. μια στο εκατομμθριο να γινει μαλακια τη γαμησες. δηλαδη τυαξιδευουν ξερω γω 200 φορες το χρονο , ειναι το ιδιο με το να δουλευουν 200 μερες στα γκουντις? τι θα παθουν θα πεσει ταριφας μεσα και θα τις φαει? λεος. αλλα τι σου απανταω...ολο το ιαρ στη λεει για τις γενικοτερες αποψεις σου και εσυ το ρημαδι το μυαλο σου να το ανοιξεις να σκεφτεις κατι διαφορετικο, δεν...
    κοιτα, επειδή εσύ συγκεκριμένα είσαι καθυστερημένος, αν ποτέ γινεις αεροσυνοδός στην SAS θα πω στο αφεντικό σου να σου κόψει εξτρα μπονους γιατι αμα κατσει η μια στο εκατομύριο τη γάμησες. Για τον μη καθυστερημένο κόσμο, δεν νομίζω οτι υπάρχει τέτοια δικιολογία, η εργασια στα μακντοναλντς είναι απείρως πιο ανθυγειινή αρα οι εκεί σερβιτόρες πρέπει να ανταμείβονται παραπάνω. Και ναι εχω πεσει και σε χιονοθύελα με το αεροπλάνο και συνέχιζα να διαβάζω το βιβλίο μου, αν και παραδέχομαι οτι μπηκα στον πειρασμό να πω στον τυπο που καθόταν δίπλα μου και ειχε χεστεί πανω του κατι σε στυλ "ασε φιλε, τη βαψαμε, ελπιζω να εχεις κανει διαθήκη κλπ κλπ".

    Οσο για το αν γράφω για να ενστερνιστεί ο μεσος ιαρίτης τις μαλακίες μου, προφανώς, γι αυτό γράφω, αλλα οκ, αμα θες για σενα μπορώ να κανω μια εξαίρεση και αντι να προσπαθώ να σε πεισω να χώνω μπινελίκια χωρις σκέψη, να απαντάς εσυ, να ξαναβρίζω κι εγώ κλπ.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •