Page 25 of 539 FirstFirst ... 1523242526273575125525 ... LastLast
Results 361 to 375 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #361
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    ΗΑΩΟΨ, είπες μια μαλακία, εντάξει, κι εγώ λέω πολλές, ένα ποστ όμως που δεν βγάζει νόημα λόγω της 90% χρήσης πομπόδων λέξεων και της περιστροφής στο τέλος σε εντελώς παντελώς άσχετο θέμα (στο οποίο και πάλι λες μαλακιάρα), υποδεικνύει σαφώς το ποιο είναι το βλήμα της υπόθεσης. Είναι τόσο χάλια η κατάσταση που συμφώνησα με ikonoklast, προβληματίσου.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #362
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Ειπα πως η ερωτηση μου-που ειναι και αλλων δεν διεκδικω αποκλειστικοτητες στην σκεψη/κριση-απαντηθηκε επισημως εναν περιπου μηνα μετα.

    Απο αυτο, τρεξατε σαν τις πορδουλες να συμπερανετε πως αυτοεπαινουμαι που επεσα μεσα σε δυσοιωνη προβλεψη, για την οποια φυσικα και δεν ειχα την αποκλειστικοτητα, ουτε καν την διεκδικησα.

    Δεν θεωρησα πως επρεπε να αναλυσω το αυτονοητο, πως δηλαδη δεν ειμαι η μονη, ουτε η πρωτη, ουτε η ο,τιδηποτε, γιατι δεν σκεφτομαι αλαζονικα οπως προφανως εσεις δειχνετε απο τα συμπερασματα σας για μενα να λειτουργειτε, αλλα διευκρινιζω επισης οτι ουτε θα χαιρομουν ακομη και η μονη η πρωτη αν ημουν που το φανταστηκε και επιβεβαιωθηκε σε κατι τοσο τραγικο.

    Μια διαπιστωση εκανα και αντι το θεμα σας να ειναι τι προεκτασεις μπορει να εχει αυτο για τη δικη μας γενια, σας πειραξα εγω και η φανταστικη επαρση μου. Ε, ποσο βληματα μπορει να ειστε στην τελικη.

    Απο εκει και μετα, ναι, πτωχευση οταν δεν ειμαστε λατινικη αμερικη δεν θα ειναι να μην εχουμε να φαμε, αλλα το γεγονος οτι θα ζησεις σε ακομη κατωτερες συνθηκες απο αυτες που εχεις μαθει, σε μεγαλυτερη ασταθεια και χωρις να εχεις ευθυνη και λογο στα οσα θα σου επιβληθουν και θα σου συμβουν, ειναι στα πλαισια των οσων ψυχανεμιζομαστε και συζηταμε κι εδω μεσα -ο καθενας απο την εμπειρια του-οτι ξεκινησαν να γινονται και αναποφευκτα θα κορυφωθουν μετα και απο επισημη ανακοινωση και παραδοχη της καταστασης.

    Τωρα για το οτι δεν γρυλιζω και ειμαι εκφραστικα για τα δεδομενα σου πομπωδης, ε, μην περιμενεις και να απολογηθω σε ανθρωπο που δεν νοιαστηκε για τα επαγγελματικα του δικαιωματα πριν καν αναφερθουμε σε οικονομικες κρισεις.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  3. #363
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Απο εκει και μετα, ναι, πτωχευση οταν δεν ειμαστε λατινικη αμερικη δεν θα ειναι να μην εχουμε να φαμε, αλλα το γεγονος οτι θα ζησεις σε ακομη κατωτερες συνθηκες απο αυτες που εχεις μαθει, σε μεγαλυτερη ασταθεια και χωρις να εχεις ευθυνη και λογο στα οσα θα σου επιβληθουν και θα σου συμβουν, ειναι στα πλαισια των οσων ψυχανεμιζομαστε και συζηταμε κι εδω μεσα -ο καθενας απο την εμπειρια του-οτι ξεκινησαν να γινονται και αναποφευκτα θα κορυφωθουν μετα και απο επισημη ανακοινωση και παραδοχη της καταστασης.
    λολ. Ε, και τι να κάνουμε δηλαδή;

  4. #364
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Επανασταση!:*
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  5. #365
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Κανείς δε με παίζει στα σοβαρά πιά στο πολιτιξ!

  6. #366
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    αν παραθέσεις ένα σύνολο εφικτών μεταρρυθμίσεων που απαντάνε στα οικονομικά και παραγωγικά δεδομένα του σήμερα (εννοείται πως σε βάθος χρόνου θα τα αλλάζει) σε βάζω σηκωτό στη βουλή εγώ και πολύς άλλος κόσμος με το που ανακοινώνεται από το ΔΝΤ στα 400 ο κατώτατος μισθός. τόσο απλά.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #367
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Κανείς δε με παίζει στα σοβαρά πιά στο πολιτιξ!
    ναι, αλλά το κατάφερες με το σπαθί σου
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #368
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Όντως, δεν έχω παράπονο

    Ασχημούλη, αν ρωτάς εμένα ένα ωραίο μεταρρυθμιστικό πλάνο είναι πάντα αυτό. Ωσονούπο. Χαβοκάρα, έκανα πρόβλεψη, σημείωνε!

  9. #369
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Ταμειακι δινει η επανασταση. Ασε τις προβλεψεις και ξεχυσου στους δρομους.

    Τωρα για τις προβλεψεις, εχω να μελετησω αρκετα μοντελα που πηραν τον δντ δρομο, αλλα και παλι εμπιστευομαι την ελληνικη δημιουργικη λογιστικη
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  10. #370
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    αν εννοείς επανάσταση την πτώση του πασόκ γαμησε τα. εγώ νόμιζα μπορούσαμε παραπάνω...
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  11. #371
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Την ikonklastic λεω.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  12. #372

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Tελικα το Γιωργακη θα μας ανακοινωσει την πτωχευση η θα το καθυστερησουμε ακομη για κανα μηνα? Πειτε μου σεναρια ψαγμενα. Κατωριμε, πες την αληθεια τωρα.
    24/3 το quote.

    Καλως ηρθαμε και επισημα.
    afto pou anakoinothike den einai ptoxefsi (pou den tha ginei pote) den einai KAN anadiarthrosi pliromon (pou isos ginei se ena mild version, kanoniki anadiarthrosi den paizei giati i Deutsche Bank den exei kamia oreksi na plirosei tous logariasmous sas). To na kouotareis ton eafto sou me styl "i told you so" einai san na vlepoume podosfairiko agona, na fonakseis "sta epomena 10 lepta tha mpei gkol" kai molis vgainei i mpala korner na vgeis kai na fonazeis "sas to eipa oti tha mpei goal".

    Parakalountai oi asxetes na skane kai na etoimazontai gia meioseis misthon kai alla oraia pou sas etoimazoume.

  13. #373
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Η. αν εισαι τοσο βλημα οσο κι ο αλλος που να κωλοχαιρεσαι για το οτι επεσες μεσα σε δυσοιωνες προβλεψεις σου σταθμιζοντας το γενικοτερο κλιμα και τις συζητησεις που εγιναν στο τοπικ αυτο, κρατα τον επαινο για την παρτη σου, εγω δεν λειτουργω ετσι.
    Και παρεμπιπτοντως δεν εννοησα την πτωχευση ως εσχατολογικο σεναριο νοστραδαμικων ακαριαιων καταστροφων. Το ζητουμενο μας ηταν πως θα γινει "ελεγχομενη" και περα απο τον κατωριμο δεν σας ειδα να εχετε αποδεχτει την κρισημοτητα της καταστασης. Αλλα ξεχασα, εσυ δεν ξερεις τα επαγγελματικα σου δικαιωματα, οποτε ας μιλησουμε για ιδεολογιες
    Σκάσε πια, σκάσε.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  14. #374
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos_at_work View Post
    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Tελικα το Γιωργακη θα μας ανακοινωσει την πτωχευση η θα το καθυστερησουμε ακομη για κανα μηνα? Πειτε μου σεναρια ψαγμενα. Κατωριμε, πες την αληθεια τωρα.
    24/3 το quote.

    Καλως ηρθαμε και επισημα.
    afto pou anakoinothike den einai ptoxefsi (pou den tha ginei pote) den einai KAN anadiarthrosi pliromon (pou isos ginei se ena mild version, kanoniki anadiarthrosi den paizei giati i Deutsche Bank den exei kamia oreksi na plirosei tous logariasmous sas). To na kouotareis ton eafto sou me styl "i told you so" einai san na vlepoume podosfairiko agona, na fonakseis "sta epomena 10 lepta tha mpei gkol" kai molis vgainei i mpala korner na vgeis kai na fonazeis "sas to eipa oti tha mpei goal".

    Parakalountai oi asxetes na skane kai na etoimazontai gia meioseis misthon kai alla oraia pou sas etoimazoume.

    Οκ, αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα τα ρουχα του αλλιως. Mild version και αρχιδια μεντολες. Δεν νομιζω το ταχυδρομικο ταμιευτηριο(cds) να μην επαιξε ταμειακι. Αλλα οκ, κολλατε στις λεξεις. Κατα τα αλλα δεν ειμαι μισθωτη, οποτε μην με απειλεις
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  15. #375
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    κατώριμε, σταμάτα αν μπορείς τα σιχαμένα και γελοία "σας ετοιμάζουμε"
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •