Page 197 of 539 FirstFirst ... 97147187195196197198199207247297 ... LastLast
Results 2,941 to 2,955 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #2941
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι μπάτσοι τόσο καιρό ψέκαζαν με αέριο βλακείας.

  2. #2942
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Τι lol και τι wat; Έχω κατέβει σε πορεία με το μπλακ μπλοκ και δεν άνοιξε ρουθούνι, δεν ράγισε βιτρίνα, δεν έφυγε πέτρα. Ήμασταν βέβαια μετά βίας 1.000 άτομα. Άλλη κάλυψη οι φοιτητές και οι εργαζόμενοι βρε αδερφέ, η μαζικότητα σου δίνει το ελεύθερο να ξεκαυλώσεις με όλο σου το είναι.

    Επίσης, βικοτνικ, θέλω να μου εξήγησεις πώς εξυπηρετεί το ο,τιδήποτε το γεγονός ότι όλες ανεξαιρέτως οι πορείες καταλήγουν σε πετρίδια με τους μπάτσους. Ξεκινάνε με μερικές δεκάδες χιλιάδες συμμετέχοντες και καταλήγουν με λίγες εκατοντάδες να κρύβονται στα στενά και πίσω από κάδους ώστε να πετάνε πέτρες και μπουκάλια στους μπάτσους. Πάντα. Πάντα. Εξήγησέ μου σε παρακαλώ ποιον και πώς ωφελεί αυτό το πράγμα. Ο κόσμος έχει ήδη διαλυθεί λόγω των "συγκρούσεων" και μένουν μερικοί τύποι να παίζουν κυνηγητό και πετροπόλεμο. Έστω, σου λέω εγώ, ότι αυτό έχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, έστω ότι όλες οι πέτρες και τα μπουκάλια που φύγανε την Τετάρτη και την Πέμπτη πετύχανε μπάτσους σε μία αναλογία ένα-προς-ένα. Αυτό τι ακριβώς πέτυχε, μπορείς να μου εξηγήσεις; Συνειδητοποιείς τι εκφυλισμός είναι αυτή η κατάσταση; Συνειδητοποιείς την γελοιότητα του να εκφυλίζεται μια συγκέντρωση εκατοντάδων χιλιάδων εργαζόμενων και φοιτητών μια μέρα γενικής απεργίας σε μερικούς πιτσιρικάδες που πετάνε πέτρες και μπουκάλια;
    Last edited by ubu; 22-10-2011 at 20:13.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  3. #2943
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    O ένας wat, ο άλλος λωλ.
    λωλwat?
    Ε είναι αστείο όπως και να έχει. Είτε θεωρείς πορεία αυτό που θα παιχτεί αργότερα στη τν ή απλά το κόλλησες μέσα στην όλη μαλακισμένη ατμόσφαιρα για να ρίχνουμε μούτζες και πινξ εδώ και ΄κει και να χαιρόμαστε.
    It is known.

  4. #2944
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    εγω σου εριξα μουτζα και χαρηκα.

  5. #2945
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    σκουπίδι όμως ε.
    It is known.

  6. #2946
    τσο + λο = που + ξυ marsi's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    φοβος και παρανοια στο δωματιο μου
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by marsi View Post
    . οσον αφορα τωρα τα περι πλειοψηφιας και αυταρχισμου ειναι υποκειμενικα και οχι αντικειμενικα.
    E καλά,αυτό είναι ο μεγαλύτερος πιθηκισμός που έχω δεί.
    Υποκειμενικά είναι μόνο στον κόσμο κάποιου φαντασιόπληκτου ο οποίος απλά ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να δεί τι γίνεται γύρω του.
    Ο κόσμος δεν θέλει σύγκρουση όπως την εννοείς. Η σύγκρουση του κόσμου είναι να βγεί στον κόσμο και να φωνάξει, όχι να παίξει ξύλο με τα ΜΑΤ. Αυτός ο κόσμος που πλέον κατεβαίνει, ενώ πριν δεν κατέβαινε, το κάνει γιατί για αυτόν αυτή είναι σύγκρουση. Είναι ο ίδιος γαμημένος κόσμος που έχει ψηφίσει τόσα χρόνια ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Περιμένεις ότι θέλει να ρίξει και μολότωφ? Ακόμα και αυτό το βήμα είναι τεράστιο για την Ελλάδα του 2011.

    Να πούμε και για φοιτητικό κίνημα 06-07 που δεν ήθελε να έχει καν σχέση με τα μπάχαλα που γίνονταν?

    Γενικά στην παρουσίαση της πραγματικότητας, δεν διαφέρετε στα αλήθεια καθόλου με το κουκου-ε. Μόνο ότι μαλακία σας έρθει στο κεφάλι αρκεί να εξυπηρετεί αυτό και μόνο που φαντασιώνεστε να κάνετε. Το μόνο που καταφέρνετε είναι να κάνετε την δουλειά της κυβέρνησης, μόνο που την κάνετε κλάσεις ανώτερα από αυτήν.

    Αλήθεια γιατί δεν κάνετε έτσι για αλλαγή βρε αδερφέ, μια πορεία μόνοι σας και όχι να στηρίζεστε σε πλάτες αλλων?
    ανοιξε καλυτερα τα ματια σου γιατι εγω βλεπω και χειροτερους πιθηκους! επειδη κατανταει κουραστικο αυτο το πραγμα και δεν θα βγαλουμε ακρη διοτι εκφραζουμε διαφορετικες πολιτικες αποψεις σε αυτο το θεμα μην πιανεσε μονο απο τα μπαχαλα. αυτος ο χωρος που κατηγορεις και εχει κοστισει στην αριστερα εχει και αλλα πραγματα να δειξει σε θεωρητικο και πρακτικο επιπεδο. ειναι εμφανης ο ρολος της καθεστωτικης αριστερας που παιζει τον ρολο εκτονωτικης βαλβιδας απεναντι στα γεγονοτα που συμβαινουν μην μπορωντας να διαχυσει προταγματα, περα απο την ζητηση της ψηφου του κοσμου, κατι που φενεται και απο την στειρα της αρνηση στο λογο που διαχεει. οχι σε αυτο, οχι στο αλλο, χωρις να αναλυει και να προτεινει εστω απλα και συντομα κατι για να κερδισει και αυτην την γαμημενη υπεραξια που επιζητει.
    from godspeed you! black emperor to last days of humanity

  7. #2947

  8. #2948
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Πετρίδια στα μπατσά μετά από δακρυγόνο μέσα στην πορεία και κυνήγι εννοείται είμαστε φουλ μέσα.
    Τι ακριβώς για πορείες, κινητοποιήσεις, εξεγέρσεις, οικονομικές δυσπραγίες, φτώχεια και κατάθλιψη θέλετε να συζητήσουμε μετά από αυτό? Είναι μια ωραιότατη σύνοψη του γιατί ΜΑΣ ΓΑΜΑΝΕ κι εμείς ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που δε μας γαμάνε παραπάνω (ενώ μπορούν).
    Last edited by H.; 22-10-2011 at 20:18.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #2949
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Tispanagias tamatia View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    O ένας wat, ο άλλος λωλ.
    λωλwat?
    Ε είναι αστείο όπως και να έχει. Είτε θεωρείς πορεία αυτό που θα παιχτεί αργότερα στη τν ή απλά το κόλλησες μέσα στην όλη μαλακισμένη ατμόσφαιρα για να ρίχνουμε μούτζες και πινξ εδώ και ΄κει και να χαιρόμαστε.
    Οπότε να υποθέσω ότι εσύ θεωρείς πορεία μόνο αυτή που θα καταλήξει σε μπάχαλα προφανώς ε? Να σου υπενθυμίσω πως στην τιβι μια πορεία θα δειχτεί (τις περισσότερες φορές) γιατί είχε μπάχαλα, όχι γιατί δεν είχε. Συλλογίσου.
    Γενικά μια χαρά τα εξηγεί ο ubu, δεν χρειάζεται να απαντήσω κάτι περισσότερο σε αυτό.

    επειδη κατανταει κουραστικο αυτο το πραγμα και δεν θα βγαλουμε ακρη διοτι εκφραζουμε διαφορετικες πολιτικες αποψεις σε αυτο το θεμα μην πιανεσε μονο απο τα μπαχαλα. αυτος ο χωρος που κατηγορεις και εχει κοστισει στην αριστερα εχει και αλλα πραγματα να δειξει σε θεωρητικο και πρακτικο επιπεδο. ειναι εμφανης ο ρολος της καθεστωτικης αριστερας που παιζει τον ρολο εκτονωτικης βαλβιδας απεναντι στα γεγονοτα που συμβαινουν μην μπορωντας να διαχυσει προταγματα, περα απο την ζητηση της ψηφου του κοσμου, κατι που φενεται και απο την στειρα της αρνηση στο λογο που διαχεει. οχι σε αυτο, οχι στο αλλο, χωρις να αναλυει και να προτεινει εστω απλα και συντομα κατι για να κερδισει και αυτην την γαμημενη υπεραξια που επιζητει.
    Ενώ τώρα εσύ θα μου πείς πως η πρακτική που χρησιμοποιεί ο ακροαριστερός χώρος είναι καλύτερος κατ ελάχιστον από αυτό που περιέγραψες παραπάνω?
    Γενικά πολλές φορές σε αυτόν τον κόσμο, κρινόμαστε από αυτό που φαίνεται και όχι από πολλά άλλα τα οποία δεν φαίνονται στον κόσμο ο οποίος δεν έχει ασχοληθεί παραπάνω από την tv του. Γκες αγκεν, ο κόσμος που κατεβαίνει στις πορείες είναι τέτοιος. Η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου στην ελλάδα είναι τέτοιος. Αν από αυτό που θέλει να βγάλει ο χώρος, φαίνεται μόνο το μπάχαλο ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ φορά, αυτό θα δεί και αυτό θα κρίνει. Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί περισσότερο. Δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια ούτε την όρεξη να κάτσουν να αναλύσουν τον ψυχισμό ενός χώρου, ειδικά όταν τα ΜΜΕ τον παρουσιάζουν τόσο σκατά. Η μόνη κίνηση που γίνεται βέβαια από τον ίδιο χώρο είναι απλά να επιβεβαιώνετε στον κόσμο αυτό που του παιρνάνε. oh wait, κκε είπαμε ότι είσαι, γιατί μπερδεύτικα!!1!1!!~
    Kill the wise one!

  10. #2950
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by ubu View Post
    Τι lol και τι wat; Έχω κατέβει σε πορεία με το μπλακ μπλοκ και δεν άνοιξε ρουθούνι, δεν ράγισε βιτρίνα, δεν έφυγε πέτρα. Ήμασταν βέβαια μετά βίας 1.000 άτομα. Άλλη κάληψη οι φοιτητές και οι εργαζόμενοι βρε αδερφέ, η μαζικότητα σου δίνει το ελεύθερο να ξεκαυλώσεις με όλο σου το είναι.

    Επίσης, βικοτνικ, θέλω να μου εξήγησεις πώς εξυπηρετεί το ο,τιδήποτε το γεγονός ότι όλες ανεξαιρέτως οι πορείες καταλήγουν σε πετρίδια με τους μπάτσους. Ξεκινάνε με μερικές δεκάδες χιλιάδες συμμετέχοντες και καταλήγουν με λίγες εκατοντάδες να κρύβονται στα στενά και πίσω από κάδους ώστε να πετάνε πέτρες και μπουκάλια στους μπάτσους. Πάντα. Πάντα. Εξήγησέ μου σε παρακαλώ ποιον και πώς ωφελεί αυτό το πράγμα. Ο κόσμος έχει ήδη διαλυθεί λόγω των "συγκρούσεων" και μένουν μερικοί τύποι να παίζουν κυνηγητό και πετροπόλεμο με τους μπάτσους. Έστω, σου λέω εγώ, ότι αυτό έχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, έστω ότι όλες οι πέτρες και τα μπουκάλια που φύγανε την Τετάρτη και την Πέμπτη πετύχανε μπάτσους σε μία αναλογία ένα-προς-ένα. Αυτό τι ακριβώς πέτυχε, μπορείς να μου εξηγήσεις; Συνειδητοποιείς τι εκφυλισμός είναι αυτή η κατάσταση; Συνειδητοποιείς την γελοιότητα του να εκφυλίζεται μια συγκέντρωση εκατοντάδων χιλιάδων εργαζόμενων και φοιτητών μια μέρα γενικής απεργίας σε μερικούς πιτσιρικάδες που πετάνε πέτρες και μπουκάλια;
    Ξαναδες τις συνθήκες στο ποστ μου, μεταξύ του να σπάσω (= φεύγω) και να τρέχω, προτιμώ σε μία τέτοια κατάσταση να γυρίσω ότι μπορώ
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #2951
    τσο + λο = που + ξυ marsi's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    φοβος και παρανοια στο δωματιο μου
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by Tispanagias tamatia View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    O ένας wat, ο άλλος λωλ.
    λωλwat?
    Ε είναι αστείο όπως και να έχει. Είτε θεωρείς πορεία αυτό που θα παιχτεί αργότερα στη τν ή απλά το κόλλησες μέσα στην όλη μαλακισμένη ατμόσφαιρα για να ρίχνουμε μούτζες και πινξ εδώ και ΄κει και να χαιρόμαστε.
    Οπότε να υποθέσω ότι εσύ θεωρείς πορεία μόνο αυτή που θα καταλήξει σε μπάχαλα προφανώς ε? Να σου υπενθυμίσω πως στην τιβι μια πορεία θα δειχτεί (τις περισσότερες φορές) γιατί είχε μπάχαλα, όχι γιατί δεν είχε. Συλλογίσου.
    Γενικά μια χαρά τα εξηγεί ο ubu, δεν χρειάζεται να απαντήσω κάτι περισσότερο σε αυτό.

    επειδη κατανταει κουραστικο αυτο το πραγμα και δεν θα βγαλουμε ακρη διοτι εκφραζουμε διαφορετικες πολιτικες αποψεις σε αυτο το θεμα μην πιανεσε μονο απο τα μπαχαλα. αυτος ο χωρος που κατηγορεις και εχει κοστισει στην αριστερα εχει και αλλα πραγματα να δειξει σε θεωρητικο και πρακτικο επιπεδο. ειναι εμφανης ο ρολος της καθεστωτικης αριστερας που παιζει τον ρολο εκτονωτικης βαλβιδας απεναντι στα γεγονοτα που συμβαινουν μην μπορωντας να διαχυσει προταγματα, περα απο την ζητηση της ψηφου του κοσμου, κατι που φενεται και απο την στειρα της αρνηση στο λογο που διαχεει. οχι σε αυτο, οχι στο αλλο, χωρις να αναλυει και να προτεινει εστω απλα και συντομα κατι για να κερδισει και αυτην την γαμημενη υπεραξια που επιζητει.
    Ενώ τώρα εσύ θα μου πείς πως η πρακτική που χρησιμοποιεί ο ακροαριστερός χώρος είναι καλύτερος κατ ελάχιστον από αυτό που περιέγραψες παραπάνω?
    Γενικά πολλές φορές σε αυτόν τον κόσμο, κρινόμαστε από αυτό που φαίνεται και όχι από πολλά άλλα τα οποία δεν φαίνονται στον κόσμο ο οποίος δεν έχει ασχοληθεί παραπάνω από την tv του. Γκες αγκεν, ο κόσμος που κατεβαίνει στις πορείες είναι τέτοιος. Η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου στην ελλάδα είναι τέτοιος. Αν από αυτό που θέλει να βγάλει ο χώρος, φαίνεται μόνο το μπάχαλο ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ φορά, αυτό θα δεί και αυτό θα κρίνει. Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί περισσότερο. Δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια ούτε την όρεξη να κάτσουν να αναλύσουν τον ψυχισμό ενός χώρου, ειδικά όταν τα ΜΜΕ τον παρουσιάζουν τόσο σκατά. Η μόνη κίνηση που γίνεται βέβαια από τον ίδιο χώρο είναι απλά να επιβεβαιώνετε στον κόσμο αυτό που του παιρνάνε. oh wait, κκε είπαμε ότι είσαι, γιατί μπερδεύτικα!!1!1!!~
    δεν μπαινω στην λογικη καλυτερου η χειροτερου διοτι δεν ειμαι αριστερος, αρκεσου στο οτι για μενα καποια κομματια της ακροααριστερας οπως το εεκ και η κοντρα εχουν μια αξιοπρεπη σταση σε επιπεδο λογου αλλα και δρομου. ο κοσμος που κατεβαινει κατω και οσο πιο πολυ αυξανεται τοσο χαιρομαι, την διαδρομη που θα ακολουθησει θα τον αποφασισει ο καθενας ατομικα. μπαχαλα γινοντουσαν παντα, ομως τωρα ψιλοξαναβγαινουν στους δρομους αρα τον φοβο της βιας τον ξεπερνανει η απογνωση τους και ψαχνονται πως να διαμαρτυρυθουν. απο εκει και περα ετσι ειμαι και ετσι εισαι. κοψε την ειρωνια, περι κκε αν θες, εκτος και αν νομιζεις οτι περνιεσαι για ανωτερος που με χαρακτηριζεις ετσι!
    from godspeed you! black emperor to last days of humanity

  12. #2952
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Τι ακριβώς για πορείες, κινητοποιήσεις, εξεγέρσεις, οικονομικές δυσπραγίες, φτώχεια και κατάθλιψη θέλετε να συζητήσουμε μετά από αυτό? Είναι μια ωραιότατη σύνοψη του γιατί ΜΑΣ ΓΑΜΑΝΕ κι εμείς ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που δε μας γαμάνε παραπάνω (ενώ μπορούν).


    Last edited by H.; Today at 20:18
    Τι μπορεί να ΔΙΟΡΘΩΣΕΣ σ' αυτό το ποστ;
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  13. #2953
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by marsi View Post
    μπαχαλα γινοντουσαν παντα, ομως τωρα ψιλοξαναβγαινουν στους δρομους αρα τον φοβο της βιας τον ξεπερνανει η απογνωση τους και ψαχνονται πως να διαμαρτυρυθουν.
    Τρείς μεγάλες κινητοποιήσεις είχες από ΔΝΤ και μετά. Στη μία (150 χιλιάρικα) ο κόσμος ήθελε να μπουκάρει στη βουλή και σκοτώσατε 3 άτομα στη μαρφιν. Στη δεύτερη (250 χιλιάρικα) επι ενάμιση μήνα δεν είχε ανοίξει ρουθούνι και την μέρα της ψήφισης τα κάνατε πουτάνα και οι μπάτσοι τσακίσαν ό,τι κινείται. Στη τρίτη (300χιλιάρικα+, τεράστιες συγκεντρώσεις σε όλη την Ελλάδα), ο ΘΕΟΣ σας στέλνει το ΚΚΕ να περιφρουρήσει τη βουλή, αποφασίζετε ότι αυτοί είναι οι μπάτσοι, ένας νεκρός εργάτης και την επόμενη δε κουνιέται φύλλο.

    Εσύ το βλέπεις να πηγαίνει μακριά η βαλίτσα; Ειλικρινά ρωτάω.

  14. #2954
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    πώς ακριβώς θα μπούκαρε στη βουλή με μπάτσους και τείχη να τη φυλάνε; με τη δύναμη της αριστεράς και του δίκιου;
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #2955
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Σε ότι αφορά στις «συγκρουσιακές προθέσεις» που σας ενδιαφέρουν ήταν αυτό για τη βουλή. Αν θυμάσαι εκείνη τη μέρα είχαν γίνει 3-4 ντου στα σκαλιά του αγνώστου.

    Σχολίασε μου το ζουμί όμως, μη μου λες μαλακιούλες.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •